Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

February's PlayStation Plus Premium and Extra games have leaked

UPDATE: Confirmed! Horizon Forbidden West! Resi 7! Borderlands 3!

 

UPDATE 4.45pm UK: Sony has now officially announced its February PlayStation Plus Extra and Premium games, confirming this morning's leak and adding several other titles as well.

Alongside Horizon Forbidden West, Scarlet Nexus, Resident Evil 7 and Borderlands 3 will be Supermassive horror The Quarry, People Can Fly's Outriders, Tekken 7, Ace Combat 7: Skies Unknown, Earth Defense Force 5, Oninaki, The Forgotten City, Lost Sphear, and the brilliantly named I am Setsuna.

For those subscribed to PlayStation Plus, this month's Classic game additions include The Legend of Dragoon, Wild Arms 2 and Harvest Moon: Back to Nature on PS1, plus the PS4 remake of Destroy All Humans!

 

https://www.eurogamer.net/februarys-playstation-plus-premium-and-extra-games-have-leaked

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nyne είπε

Αν κ έχω τα περισσότερα,μιλάμε για φοβερό μήνα και μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Νομίζω ότι τα παιχνίδια που αναφέρονται στην πρώτη παράγραφο μπαίνουν στη συλλογή extra / premium. Τα παιχνίδια της δεύτερης παραγράφου είναι τα μηνιαία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, pictorino είπε

February's PlayStation Plus Premium and Extra games have leaked

UPDATE: Confirmed! Horizon Forbidden West! Resi 7! Borderlands 3!

 

UPDATE 4.45pm UK: Sony has now officially announced its February PlayStation Plus Extra and Premium games, confirming this morning's leak and adding several other titles as well.

Alongside Horizon Forbidden West, Scarlet Nexus, Resident Evil 7 and Borderlands 3 will be Supermassive horror The Quarry, People Can Fly's Outriders, Tekken 7, Ace Combat 7: Skies Unknown, Earth Defense Force 5, Oninaki, The Forgotten City, Lost Sphear, and the brilliantly named I am Setsuna.

For those subscribed to PlayStation Plus, this month's Classic game additions include The Legend of Dragoon, Wild Arms 2 and Harvest Moon: Back to Nature on PS1, plus the PS4 remake of Destroy All Humans!

 

https://www.eurogamer.net/februarys-playstation-plus-premium-and-extra-games-have-leaked

 

4 ώρες πριν, nyne είπε

Αν κ έχω τα περισσότερα,μιλάμε για φοβερό μήνα και μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Υποψιν θα προστεθουν στο extra/premium, και οχι για ολους τους ps plus members, ενω η τελευταια παραγραφος για μονο premium.

Ηθελα το quarry λογω καλων σχολιων απο @{TDi}Dj2k..infc στο pc thread, και outriders μιας και δεν υπηρχε λογος αγορας προσωπικα, αλλα το στορι ειχε ενα ενδιαφερον. 

GTAV Tops the PS5 PS Store Download Charts in January - Sales

🤑🤑

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ηθελα το quarry λογω καλων σχολιων

Spoiler

Update: Τελειωσα το game και νομίζω είναι το πρώτο game τέτοιου είδους με τόσες πολλές επιλογές, τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε βλέποντας τα αλλα paths. Γενικά νομίζω είναι το καλύτερο game της εταιρίας, καλύτερο και από το Until Dawn. Ναι έχει κάποια θεματάκια σε διαλογους και χαρακτήρες, αλλα τίποτα τελείως τραγικό σαν τα Dark Pictures.

Επίσης επειδή πάντα προσπαθώ να σκοτώσω τους χαρακτήρες και συγκεκριμένα τους αντιπαθέστατους, σε αυτό το game είναι super εύκολο και μου φάνηκε ότι δεν είναι προκαθορισμένοι οι θάνατοι, αλλα μπορούν να συμβούν οποτεδήποτε, με κάποιους περιορισμούς φυσικά.

Τέλος το soundtrack και το voice acting άψογα imho. Το μοναδικό μείον είναι το performance, που χρειάστηκε να παίξω λίγο με τα settings για stable 60fps. Με παρέα το game θα είναι ακόμα καλύτερο φαντάζομαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν ανοίγω την τηλεόραση μου (Hisense U7H) και έχει μείνει στο PS5 source πριν κλείσει, μου ανοίγει μαζί και την κονσόλα, πράγμα που δεν θέλω να γίνεται. Αλλά όταν ανοίγω το PS5 θέλω να πηγαίνει στο HDMI input του κατευθείαν, όπως και γίνεται.

Ξέρει κανείς ποια ρύθμιση πρέπει να πειράξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όταν ανοίγω την τηλεόραση μου (Hisense U7H) και έχει μείνει στο PS5 source πριν κλείσει, μου ανοίγει μαζί και την κονσόλα, πράγμα που δεν θέλω να γίνεται. Αλλά όταν ανοίγω το PS5 θέλω να πηγαίνει στο HDMI input του κατευθείαν, όπως και γίνεται.

Ξέρει κανείς ποια ρύθμιση πρέπει να πειράξω;

Χωρίς να είμαι σίγουρος δεν μπορείς να κάνεις ένα από τα 2. Είτε και τα 2 είτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε το hdmi cec να είναι ενεργοποιημενο μόνο στη κονσόλα και να το βγάλεις από την τηλεόραση ή το αντίστροφο .. Να δεις αν πιάνει αυτό που θέλεις .. Αλλιώς αναγκάστηκα όπως λέει και ο φίλος από πάνω είτε και τα 2 είτε τίποτα.. 

Απλά όταν κλείνεις την κονσόλα να γυρνάς την τηλεόραση στα κανάλια και μετά να την κλείνεις.. Όταν ανοίγεις την τηλεόραση στα κανάλια, μετά θα γυρνάς το source στο hdmi του ps5, θα πρέπει να ανοίγει η κονσόλα αν είναι και στις δύο συσκευές ενεργοποιημενο το hmdi cec.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όταν ανοίγω την τηλεόραση μου (Hisense U7H) και έχει μείνει στο PS5 source πριν κλείσει, μου ανοίγει μαζί και την κονσόλα, πράγμα που δεν θέλω να γίνεται. Αλλά όταν ανοίγω το PS5 θέλω να πηγαίνει στο HDMI input του κατευθείαν, όπως και γίνεται.

Ξέρει κανείς ποια ρύθμιση πρέπει να πειράξω;

Το ιδιο μου κανει και σε μενα σε Samsung. Απλα το πηρα αποφαση και αλλαζα το source...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Όταν ανοίγω την τηλεόραση μου (Hisense U7H) και έχει μείνει στο PS5 source πριν κλείσει, μου ανοίγει μαζί και την κονσόλα, πράγμα που δεν θέλω να γίνεται. Αλλά όταν ανοίγω το PS5 θέλω να πηγαίνει στο HDMI input του κατευθείαν, όπως και γίνεται.

Ξέρει κανείς ποια ρύθμιση πρέπει να πειράξω;

Από όσο θυμάμαι, δυστυχώς δεν γίνεται να κόψεις το άνοιγμα της κονσόλας από το source της TV. Μπορείς να κόψεις μόνο το να κλείνει η κονσόλα όταν κλέινεις την TV (το οποίο το έχω κάνει, γιατί συνήθως την κλείνω έτσι κι αλλιώς εγώ και όταν δεν την κλείνω συνήθως θέλω να είναι ανοιχτή γιατί πχ. φορτώνει δίσκο στην εσωτερικό ssd).

Δες μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στην τηλεόραση για αυτό. (Samsung δεν έχει καν ρυθμίσεις νομίζω - απλά ανοιχτό ή κλειστό).

Επίσης δες μήπως έχει κάποια σχετική επιλογή να ανοίγει σε συγκεκριμένο source, έτσι ώστε πχ. να σε γυρίζει πάντα στο source TV στην εκκίνηση.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Από όσο θυμάμαι, δυστυχώς δεν γίνεται να κόψεις το άνοιγμα της κονσόλας από το source της TV. Μπορείς να κόψεις μόνο το να κλείνει η κονσόλα όταν κλέινεις την TV (το οποίο το έχω κάνει, γιατί συνήθως την κλείνω έτσι κι αλλιώς εγώ και όταν δεν την κλείνω συνήθως θέλω να είναι ανοιχτή γιατί πχ. φορτώνει δίσκο στην εσωτερικό ssd).

Δες μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στην τηλεόραση για αυτό. (Samsung δεν έχει καν ρυθμίσεις νομίζω - απλά ανοιχτό ή κλειστό).

Επίσης δες μήπως έχει κάποια σχετική επιλογή να ανοίγει σε συγκεκριμένο source, έτσι ώστε πχ. να σε γυρίζει πάντα στο source TV στην εκκίνηση.

Νομίζω παίζει ρόλο η TV. Στην δική μου η TV οταν ανοιγει δεν κάνει τιποτα το PS5. Μονο οταν την κλεινω, κλεινει και το PS5. Αντιθετα στο PS5 οταν το ανοιγω, ανοιγει και η TV. Οταν το κλεινω τοτε η TV μενει π.χ. στο HDMI 3 το οποιο ειναι το PS5. Ακριβως τα ίδια μου έκανε και το PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Στην δική μου η TV οταν ανοιγει δεν κάνει τιποτα το PS5

ενω εχεις σαν source το Ps5? Γιατι αν εχεις κατι αλλο ουτε εμας το κανει...ανοιγει κανονικα το κατι αλλο (βλ. Netflix, κεραια, disney+ κτλπ κτλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...