Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Pantaz είπε

Παιδιά παίζω το serious Sam 4 στο series x και έχει παρά πολλά frame drops! Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Γιατί τέτοιο χάλι! 

Και σε μένα το ίδιο παρόλο που το έβαλα σε performance mode 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφορά σε κείμενο

Καλησπέρα, ξέρουμε τι ώρα θα είναι διαθέσιμο για download το campaign του Halo Infinite στο game pass? 

20:00. Καλύτερα κατέβασε ήδη το multi αφού όπως φαίνεται το campaign είναι dlc για το multi(τρέχα

γύρευε). Το campaign download είναι γύρω στα 25 τελικά.Βέβαια good luck όλος ο πλανήτης την ίδια

στιγμή να κατεβάζει το campaign.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dstilio είπε

Hallo infinite: έχω την αισθηση πτι όταν κάνει quick resume δεν συνδέεται καλά στους server μετά.

κανω quit το παιχνίδι και το ξεκινάω από την αρχή για να πίνω multiplayer.

Συμβαίνει και σε άλλους; Πρόβλημα η σύνδεση μου δεν έχει (wired, τα υπόλοιπα games παίζουν).

Μου το κάνει και μένα συνέχεια Κολλάει στο connecting to server και πρέπει να κάνω τερματισμό του παιχνιδιού και ξανά από την αρχή όπου μετά πάει συνδέεται μια χαρά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτο χειριστηριο χρωματος μπλε αγορα απο microsoft ιταλιας.

κονσολα αγορα Ελλαδα Κωτσοβολο.

Δευτερο χειριστηριο μαυρο αυτο που ηταν μαζι με την κονσολα.

Η Microsoft στο site της δίνει 1 χρόνο εγγυηση για τα χειριστηρια και 2 χρονια για την κονσολα.

Αντε μετα να βγαλεις ακρη με την ευρωπαικη νομοθεσια περι 2 χρονων εαν σου χαλασει χειριστηριο

Screenshot 2021-12-08 at 07.48.53.png

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 hours ago, Tigio13 said:

Ψάχνω τώρα αποδείξεις ... 🤣🤣

Είχα την εντύπωση πως γενικά όλα τα controllers έχουν 1 χρόνο και δεν είχα κοιτάξει καν. 

Παρακάτω βάζω το screenshot, έχω κρύψει το Live Chat, γιατί αναφέρει προσωπικά δεδομένα. Σε κάθε περίπτωση όμως και στο τιμολόγιο επάνω δύο έτη εγγύηση αναφέρει (δεν θυμάμαι αν το έγραψαν από μόνοι τους ή αν το είχα ζητήσει εγώ για να είμαι καλυμένος).

Xbox elite gamepad εγγυηση.png

 

Η αγορά έγινε τον Μάιο του 2020, άρα έχω εγγύηση μέχρι τον Μάιο του 2022. Εδώ η άποψη της MS για την εγγύηση του χειριστηρίου:

elite.png.302a89f8b7c910e481095c9ae841cb22.png

 

Και βασικά αυτός ήταν και ο λόγος που το τσίμπησα από το Πλαίσιο, ενώ το έβρισκα και αλλού φθηνότερα, ήταν το μόνο κατάστημα που έδινε δύο χρόνια εγγύηση.

 

46 minutes ago, dream21 said:

Αντε μετα να βγαλεις ακρη με την ευρωπαικη νομοθεσια περι 2 χρονων εαν σου χαλασει χειριστηριο

Δεν έχεις να πεις κάτι με τον προμηθευτή, απλά πας κατευθείαν στο κατάστημα και απαιτείς. Άλλο που λόγω ευκολίας μερικοί κατασκευαστές σου λένε να μιλάς απευθείας μαζί τους, είναι λάθος και προφανώς υπάρχουν σκοπιμότητες πίσω από αυτό το κόλπο για να χάνεις τα δικαιώματα που σου παρέχει ο νόμος απέναντι στον πωλητή.

 

-------------------------------

Επίσης, αν και δεν είναι on-topic per se, να αναφέρω και εδώ ότι θα ξεκινήσω κι άλλη μανούρα με την MS γιατί το Elite V2 έχει πάψει να συνεργάζεται με τα Windows 10. Ενώ με bluetooth το αναγνωρίζει κανονικά στον Accessories app, μόλις το συνδέω με καλώδιο (για να ρυθμίσω τα paddles) σταματάει να το αναγνωρίζει και αυτό το πράγμα γίνει από τον Αύγουστο και ακόμα δεν έχει διορθωθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν γινεται αυτο..σκέφτομαι σοβαρά να σκάσω 200 να παρω τον σκληρό.. νομίζω δεν υπάρχει άλλη επιλογη

εγώ έβαλα εξωτερικό δίσκο 1gb και πάλι δεν φτάνει :lol:

Επίσης τα παιχνίδια που έχουν κυκλοφορήσει τον τελευταίο χρόνο δεν παίζουν στον εξωτερικό (ακόμη και το παμπάλαιο myst που βγήκε σε remaster...)

Οπότε αναγκαστικά πρέπει να βάζεις σε εξωτερικό δίσκο μόνο τα παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άμα κάποιος δεν έχει αγγίξει ποτέ Halo στην ζωή του (μόνο λίγο το πρώτο), αξίζει να παίξει απευθείας το campaign του Infinite ή θα spoilerιαστεί; Έχουν αναφέρει κάτι σχετικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Άμα κάποιος δεν έχει αγγίξει ποτέ Halo στην ζωή του (μόνο λίγο το πρώτο), αξίζει να παίξει απευθείας το campaign του Infinite ή θα spoilerιαστεί; Έχουν αναφέρει κάτι σχετικά;

Γενικα ή ειδικα το ρωτας; Γιατι αν ισχυει το 2ο και δεν εχεις παιξει Halo περα απο το CE θα πηδηχτω απο το παραθυρο.

Σε καθε περιπτωση δεν τιθεται θεμα, το βελτιστο ειναι να τα εχει παρει κανεις με τη σειρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Γενικα ή ειδικα το ρωτας; Γιατι αν ισχυει το 2ο και δεν εχεις παιξει Halo περα απο το CE θα πηδηχτω απο το παραθυρο.

Σε καθε περιπτωση δεν τιθεται θεμα, το βελτιστο ειναι να τα εχει παρει κανεις με τη σειρα.

Δεν ειναι ο μονος.. Δηλώνω παρον και εγω δεν εχω πλησιασει ποτε ουτε Halo ουτε Gears of War...

παρεπιπτοντως εβαλα να καταβαινει ελπιζω να ειναι το σωστο που κατεβαζω.

Γιατι εχω παιξει ποτε God of War στο playstation; ουτε καν :D  

 

IMG_1723 (1).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , εβγαλε update το fh5 , αντε να δουμε γιατι ετρωγε κατι κολληματα αν εκανες save κανα tune η αγορα αμαξιου! 
 

Το βραδυ οντως θα γονατισει το συμπαν με το Halo , παραξενο που δεν βγηκε για pre instal παντως. Εγω ανυπομονω κ για το the gunk παντως 

Dream21 ναι αυτο ειναι το multiplayer το βραδυ θα βγει κ το campaign

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Άμα κάποιος δεν έχει αγγίξει ποτέ Halo στην ζωή του (μόνο λίγο το πρώτο), αξίζει να παίξει απευθείας το campaign του Infinite ή θα spoilerιαστεί; Έχουν αναφέρει κάτι σχετικά;

Το Halo είναι μια σειρά με πολύ μεγάλο lore και όπως λέει ο @kostiger το ιδανικό θα ήταν να έχεις παίξει όλα τα προηγούμενα. Υπάρχουν πολλά γεγονότα πριν το Infinite. 
 

Εγώ θα πρότεινα να μη βιαστείς και να ξεκινήσεις από την MC Collection που είναι ένα πολύ ωραίο πακέτο. 
 

Έτσι κι αλλιώς το Infinite θα χρειαστεί μερικά patches για κάποια τεχνικά θέματα που προέκυψαν. Όσο περισσότερο περιμένεις, τόσο καλύτερη εμπειρία θα έχεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Το βραδυ οντως θα γονατισει το συμπαν με το Halo , παραξενο που δεν βγηκε για pre instal παντως. Εγω ανυπομονω κ για το the gunk παντως 

Δικός μου είσαι εσύ..από τους δημιουργούς της σειράς steamworld..Αλλά είναι λίγο μυστήριο τι σοι παιχνίδι

θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...