Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, music_lover είπε

Α να γειά σου, ενοχλητικό όσο δεν πάει, τι φάση αυτή με τα γερμανικά?

Οι Γερμανοί ειναι φίλοι μας...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, music_lover είπε

Α να γειά σου, ενοχλητικό όσο δεν πάει, τι φάση αυτή με τα γερμανικά?

Λογικά τώρα που βγήκε η Βρετανία από την ΕΕ οι υπόλοιποι νομίζουν ότι στην Ευρώπη μιλάμε πλέον όλοι Γερμανικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, andreas443 είπε

Έχω ρυθμίσει το series x στα 120hz στην C1 έχω δοκιμάσει και με vrr αλλά και με freesync σε quality mode και το κάνει  μόλις τα κλείσω φτιάχνει

"VRR gamma issue" το έχουν όλες οι oled με hdmi 2.1

Βάλε στο output  της κονσόλας  4Κ@60 ή απενεργοποίησε τα VRR/FREESYNC .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Και εγω ειμαι fan του multi για πρώτη φορά στο halo.. τα προηγούμενα δεν μαρεσαν.αυτο για μενα ειναι παιχνιδαρα. Σήμερα δεν επαιξα γιατι μολις εκλεισα το campaign μετά από 5 ωρες που σου συνιστώ να το παίξεις.. και είναι πάρα πολύ καλό αλλά και θα γουσταρεις τον χαρακτήρα μετά ακόμα πιο πολύ αφού παιξεις το στορυ.. είναι και γαμω τους τυπους😂 και να δω τι θα κάνουμε και με αυτά που ερχονται..έχω παρατησει καποιες δουλειές που έχω σπίτι το απόγευμα για να παιζω xbox. Νομίζω ότι αν δεν παιξω καποιος θα μου πάρει τα games😂

20211209_012559.jpg

Σε ευχαριστώ για τη λεπτομερή απάντηση.

Θα ξαφνιαστώ πολλούς αλλά ως πρώην PC gamer δεν έχω παίξει καμία campaign από Halo. Λόγω έλλειψης χρόνου προσπαθώ να αποφασίσω αν θα παίξω απευθείας αυτό το campaign, η και κάποια παλιότερα. Φοβάμαι ότι θα αργήσω πολύ να τελειώσω τα παλιά.

εχει καπου πόσες ώρες gameplay στο περίπου είναι το κάθε campaign?

Να συμπληρώσω:

ενος λεπτού σιγή για τα 10+ παιχνίδια που έχω στη λίστα για να παίξω προσεχώς. Και για τα 2-3 αγορασμένα που έχω παίξει 15-30 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dstilio είπε

Σε ευχαριστώ για τη λεπτομερή απάντηση.

Θα ξαφνιαστώ πολλούς αλλά ως πρώην PC gamer δεν έχω παίξει καμία campaign από Halo. Λόγω έλλειψης χρόνου προσπαθώ να αποφασίσω αν θα παίξω απευθείας αυτό το campaign, η και κάποια παλιότερα. Φοβάμαι ότι θα αργήσω πολύ να τελειώσω τα παλιά.

εχει καπου πόσες ώρες gameplay στο περίπου είναι το κάθε campaign?

Να συμπληρώσω:

ενος λεπτού σιγή για τα 10+ παιχνίδια που έχω στη λίστα για να παίξω προσεχώς. Και για τα 2-3 αγορασμένα που έχω παίξει 15-30 λεπτά.

τα παλια ειναι περιπου 8ωρες το καθενα στο normal.

το καινουργιο ειναι 14-25ωρες στο normal, αναλογα με το ποσο πολυ απο το extra υλικο κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

"VRR gamma issue" το έχουν όλες οι oled με hdmi 2.1

Βάλε στο output  της κονσόλας  4Κ@60 ή απενεργοποίησε τα VRR/FREESYNC .

Είχαν κάνει κάποια update για αυτό το issue(αν και είναι από hardware) και επίσης πρόσθεσαν την ρύθμιση μικροσυντονισμος σκοτεινών σημείων για το ίδιο πρόβλημα. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι και ειμαι ψείρας σε αυτά.

 

Επισης κάτι λένε για ανακοίνωση alan wake 2

https://www.purexbox.com/news/2021/12/rumour-alan-wake-2-will-be-at-the-game-awards-this-week

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, avenger είπε

Normal σε halo=Burn the heretic

συμφωνω απολυτα αλλα οι περισσότεροι εκει το ξεκινανε οπότε παντα αυτο το νουμερο δίνω :P

για heroic μου πηρε πανω κατω το ιδιο αλλα πλεον ηξερα τι εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Είχαν κάνει κάποια update για αυτό το issue(αν και είναι από hardware) και επίσης πρόσθεσαν την ρύθμιση μικροσυντονισμος σκοτεινών σημείων για το ίδιο πρόβλημα. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι και ειμαι ψείρας σε αυτά.

 

Επισης κάτι λένε για ανακοίνωση alan wake 2

https://www.purexbox.com/news/2021/12/rumour-alan-wake-2-will-be-at-the-game-awards-this-week

Έλυσαν το πρόβλημα  κατά το ήμισυ. Μπορείς να διορθώσεις τα raised blacks όχι  όμως το flickering. Σπάνια το βλέπεις, όμως υφίσταται και είναι θέμα hardware του oled panel.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

θα το μάθουμε σε 10ώρες περίπου.

Στα περί Halo Infinite από ότι διαβάζω δεν υπάρχει καν επιλογή για level select που θα προστεθεί αργότερα μαζί με το coop

https://stevivor.com/features/interviews/halo-infinite-campaign-level-select-replay-missions/

Υπάρχει υπάρχει και ένα θέμα με το Quick Resume

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...