Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή θα πάω αργότερα να παραλάβω επιτέλους το series x, έχω ερώτηση. ΤΟ controller λειτουργεί με 2 απλές ΑΑ μπαταρίες;;; Και συμφέρει ν αγοράσω επαναφορτιζόμενες ή ν αλλάζω απλά μπαταρίες. Πόσο διαρκεί με μπαταρίες;; μου φαίνεται τρελό να μη φορτίζει με usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Edel είπε

Επειδή θα πάω αργότερα να παραλάβω επιτέλους το series x, έχω ερώτηση. ΤΟ controller λειτουργεί με 2 απλές ΑΑ μπαταρίες;;; Και συμφέρει ν αγοράσω επαναφορτιζόμενες ή ν αλλάζω απλά μπαταρίες. Πόσο διαρκεί με μπαταρίες;; μου φαίνεται τρελό να μη φορτίζει με usb

Θα εχει μέσα και λειτουργεί κανονικά με απλές, κανε ωστοσο τη χάρη στον εαυτό σου και πάρε ένα φορτιστη και 2 ζευγη επαναφορτιζομενες...

Υ.γ: Καλά καψίματα..

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Edel said:

Επειδή θα πάω αργότερα να παραλάβω επιτέλους το series x, έχω ερώτηση. ΤΟ controller λειτουργεί με 2 απλές ΑΑ μπαταρίες;;; Και συμφέρει ν αγοράσω επαναφορτιζόμενες ή ν αλλάζω απλά μπαταρίες. Πόσο διαρκεί με μπαταρίες;; μου φαίνεται τρελό να μη φορτίζει με usb

Καλύτερα που δε φορτίζει τις ΑΑ με usb. 

 

Πάρε επαναφορτιζόμενες (δες τις ladda από ikea) + φορτιστή και είσαι μια χαρά! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Επειδή θα πάω αργότερα να παραλάβω επιτέλους το series x, έχω ερώτηση. ΤΟ controller λειτουργεί με 2 απλές ΑΑ μπαταρίες;;; Και συμφέρει ν αγοράσω επαναφορτιζόμενες ή ν αλλάζω απλά μπαταρίες. Πόσο διαρκεί με μπαταρίες;; μου φαίνεται τρελό να μη φορτίζει με usb

οπως ειπαν τα παιδια, παρε ενα κουτακι επαναφορτιζομενες κ τελος.
Lada (του Ikea) αν θες budget ή Eneloop για κατι πιο καλο (απο το ιδιο εργοστασιο ειναι) και τελος.

Οσο για διαρκεια, το dualsense με την εσωτερικη του μπαταρια, μου κραταει 8-10 ωρες αναλογα με το παιχνιδι (σε κανα Astrobot κραταει 5-6 γιατι ξεσκιζεται στη δονηση).

Στο Series X controller, ειμαι περιπου 25-30 ωρες για καθε φορτιση. η διαφορα ειναι πραγματικα μεγαλη οποτε χαλαλι οι επαναφορτιζομενες, το προτιμω απο το να αγοραζω 4μετρο καλωδιο για να φορτιζω το ακουστικο στο μεσο μιας μερας καψιματος :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, privateer είπε

E-1KR1aXIAMdID-

E-1KR1ZXoAAYsWY

κυκλοφορει ανταπτορακι με το οποιο συνδεεις ssd μεγαλυτερο στο χβοχ. Καλο αν θες να βαλεις μεγαλυτερο nvme.

 

Δεν βάζεις ένα λινκ για το ανταπτορακι αν μπορείς γιατί δεν έβγαλα άκρη στο γουγλη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, privateer είπε

E-1KR1aXIAMdID-

E-1KR1ZXoAAYsWY

κυκλοφορει ανταπτορακι με το οποιο συνδεεις ssd μεγαλυτερο στο χβοχ. Καλο αν θες να βαλεις μεγαλυτερο nvme.

 

https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-can-use-standard-ssds-in-the-expansion-card-slot-its-claimed/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, giannisag17 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το download speed των παιχνιδιών είναι ότι να ναι..Εκεί που κατεβάζει με 45 mbps εκεί πάει στα 3 μετά στα 10 και πάλι προς τα πάνω..Δεν έχω δυνατότητα ώστε να την συνδέσω με το router..

 

10 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Έχει να κάνει με τους servers της MS.

Δυστυχώς βάζουν όριο ανα χρήστη ανάλογα το traffic.

Είναι γνωστό "visual" bug, την πραγματική ταχύτητα μπορείς να την δεις στο Network Settings -> Bandwidth Usage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε πρόταση για οθόνη;
Η tv μου είναι μέτρια 60hz. Τώρα είμαι σε φάση να πάρω οθόνη για pc και σκέφτομαι να δώσω κάτι παραπάνω για να ξεζουμίζει το xbox now and then (αν και θα παίζω στην tv 90% του χρόνου).

Έψηνα την κλασσική Xiaomi 34" curved αλλα βλέπω οτι δεν έχει hdmi 2.1. Any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LG C1.

4 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Έχετε πρόταση για οθόνη;
Η tv μου είναι μέτρια 60hz. Τώρα είμαι σε φάση να πάρω οθόνη για pc και σκέφτομαι να δώσω κάτι παραπάνω για να ξεζουμίζει το xbox now and then (αν και θα παίζω στην tv 90% του χρόνου).

Έψηνα την κλασσική Xiaomi 34" curved αλλα βλέπω οτι δεν έχει hdmi 2.1. Any ideas?

LG C1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...