Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορούμε να παίξουμε cloud παιχνίδια του game pass ultimate στο android κινητό μας ή στη series x κονσόλα μας?

Αν ναι πως ακριβώς γίνεται κάτι τέτοιο?

 

Έχω δοκιμάσει στο android κινητό μου την xbox game pass εφαρμογή αλλά δεν μου βγάζει κανένα παιχνίδι να μπορώ να το παίξω μέσω cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μπορούμε να παίξουμε cloud παιχνίδια του game pass ultimate στο android κινητό μας ή στη series x κονσόλα μας?

Αν ναι πως ακριβώς γίνεται κάτι τέτοιο?

 

Έχω δοκιμάσει στο android κινητό μου την xbox game pass εφαρμογή αλλά δεν μου βγάζει κανένα παιχνίδι να μπορώ να το παίξω μέσω cloud.

Streaming κανονικά. Μέσω cloud μόνο μεσω vpn στην Ελλάδα προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έχουν υποστήριξη στην Ελλάδα ακόμα; 

Δηλαδή πρέπει να βάλω στο κινητό vpn για άλλη χώρα πχ Αγγλία για να δουλεψουν τα game pass παιχνίδια; 

Αλλιώς δεν δουλεύουν; 

Και αν βάλω vpn δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με το λογαριασμό μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί δεν έχουν υποστήριξη στην Ελλάδα ακόμα; 

Δηλαδή πρέπει να βάλω στο κινητό vpn για άλλη χώρα πχ Αγγλία για να δουλεψουν τα game pass παιχνίδια; 

Αλλιώς δεν δουλεύουν; 

Και αν βάλω vpn δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με το λογαριασμό μου; 

λόγω μέσης ποιότητας δικτύου προφανώς. 

Τα gamepass παιχνίδια τα παίζεις κανονικά μέσω της κονσόλας ή τα streamαρεις σε κινητο, pc μέσω της κονσόλας κανονικά! 

Για cloud gaming θες vpn μέσω Γερμανίας πχ. Αν έχεις καλή γραμμή πάντως στρημαρεις άνετα παντού μέσω κονσόλας, δε θες cloud. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο playstation γιατί έχουν όμως; 

Το δίκτυο του ps νομίζω είναι με βάση των σερβερ της ms γιατί πληρώνει ενοίκιο στη ms για να χρησιμοποιεί τους servers της καθότι καλύτεροι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Στο playstation γιατί έχουν όμως; 

Το δίκτυο του ps νομίζω είναι με βάση των σερβερ της ms γιατί πληρώνει ενοίκιο στη ms για να χρησιμοποιεί τους servers της καθότι καλύτεροι. 

 

θα το δεις και στο xbox προσεχώς και στην Ελλάδα. σίγουρα κάθε εταιρεία έχει τα δικά της standards ως προς την ποιότητα των υπηρεσιών που θέλει να προσφέρει. Αν αυτό έδινε σε Χ χρήστες κακή ποιότητα λόγω συνδέσεων κάτω των 24 άλλοι αποφάσισαν να μην δοθεί και άλλοι να δοθεί. Δεν είμαστε spokesmen των εταιρειών εδώ άλλωστε και δε γνωρίζουμε απλά εικάζουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτό που παραδέχομαι τη Sony είναι ότι στα αποκλειστικά της παιχνίδια βάζει και ελληνικό ήχο αλλά και ελληνικό μενού. 

Εν ολιγης υπολογίζει πολύ την Ελλάδα σε αντίθεση με τη  ms και άλλων εταιριών που δεν την υπολογίζουν και τόσο. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Σε αυτό που παραδέχομαι τη Sony είναι ότι στα αποκλειστικά της παιχνίδια βάζει και ελληνικό ήχο αλλά και ελληνικό μενού. 

Εν ολιγης υπολογίζει πολύ την Ελλάδα σε αντίθεση με τη  ms και άλλων εταιριών που δεν την υπολογίζουν και τόσο. 

Γούστα είναι αυτά, προσωπικά δεν μ άρεσε ποτέ η μεταγλώττιση γιατί χάνει από το πρωτότυπο, άλλο να μιλάει στο Cyberpunk o Keanu Reeves, αλλο ο Τσιμιτσελης.

Οπότε το ότι τα τελευταία δύο χρόνια η MS δίνει πλέον αρκετά games με μεταγλώττιση μάλλον με χαλάει και το γυρνάω στο αγγλικό πρωτότυπο. 

Αν παίζεις online άλλωστε δύσκολο να συνεννοηθείς με τους ξενόγλωσσους συμπαίκτες σου με μενού/υπότιτλους στα ελληνικά. 

Αλλά είπαμε, γούστα του καθενός. Σε εμένα δεν αρέσει ότι έρχονται πια τα games με ελληνικα, σε εσένα θα αρέσει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι στα Sony παιχνίδια έχεις και τη δυνατότητα να παίξεις με ελληνικό ήχο και υπότιτλους και μενού είναι μεγάλο ατου για την Ελλάδα και οποιαδήποτε χώρα γενικότερα από το να μην την έχεις καν όπως σε παιχνίδια της ms. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Σε αυτό που παραδέχομαι τη Sony είναι ότι στα αποκλειστικά της παιχνίδια βάζει και ελληνικό ήχο αλλά και ελληνικό μενού. 

Εν ολιγης υπολογίζει πολύ την Ελλάδα σε αντίθεση με τη  ms και άλλων εταιριών που δεν την υπολογίζουν και τόσο. 

Εννοείται ότι είναι θετικό και μπράβο στην Sony για αυτή την πρωτοβουλία. Αναρωτήθηκες γιατί το κάνει; Γιατί ζεις στην SonyLand. Αν είχε τα ποσοστά της MS στην Ελλάδα τότε δεν θα ασχολούνταν .

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για επιβεβαίωση. Πριν αρκετά χρόνια θυμάμαι υπήρχε τρόπος να μεταφέρεις xbox account σε άλλον λογαριασμό Microsoft. Αυτό πλέον δεν γίνεται σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Γούστα είναι αυτά, προσωπικά δεν μ άρεσε ποτέ η μεταγλώττιση γιατί χάνει από το πρωτότυπο,

Φίλε μου, εγώ έρχομαι Ελλάδα Χριστούγεννα και θα κάνω δώρο στον πατέρα μου, 66 χρόνων, που δεν ξέρει αγγλικά, το PS4 Pro με εγκατεστημένα τα :

Uncharted 1,2,3,4

The last of us 1 and 2

God of War

Spiderman

Ghost of Tsushima

Beyond 2 souls

Heavy rain

Gran Turismo Sport

Days Gone

Όλα με ελληνικά.

Και όταν τελειώσει με αυτά θα του βάλω και το Detroit become Human, το Spiderman Morales και το God of War Ragnarok.

Όσο στηρίζει τα ελληνικά ή Sony, τόσο θα την στηρίζω και εγώ.

Από την άλλη εγώ την έχω καταβρει με το XsX και το gαmepass.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...