Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Ρε παιδια, έχει κανεις το Xbox Wireless Headset, να μου λύσει μερικές απορίες, γιατι δεν μπορώ να βρώ άκρη...

Θέλω να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα με το PC αλλά και το κινητό. Χωρίς την χρήση αντάπτορα, δεν γίνεται?

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/accessories/xbox-wireless-headset-faq

Σε κονσόλα και κινητό αναφέρει ότι γίνεται. Για PC και κινητό δεν αναφέρει κάτι, άρα θα σου πρότεινα να μιλήσεις με MS για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Ρε παιδια, έχει κανεις το Xbox Wireless Headset, να μου λύσει μερικές απορίες, γιατι δεν μπορώ να βρώ άκρη...

Θέλω να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα με το PC αλλά και το κινητό. Χωρίς την χρήση αντάπτορα, δεν γίνεται?

δε νομιζω να μπορεις να το εχεις συνδεδεμένο ταυτοχρονα με 2 bluetooth, λογικο ειναι.
Στο xbox, συνδεεσαι με την κονσολα με το ασυρματο πρωτοκολλο της κ αν θες τοτε, βαζεις κ το κινητο σου με bluetooth.
αλλα σε PC που δεν εχει εσωτερικο ασυρματο πρωτοκολλο, θελεις εξωτερικο wireless adaptor. ή βαζεις καλώδιο, ενα απο τα δυο.

Δεν εχω αυτή τη στιγμή τριγύρω το headset για να το τεσταρω να στα επιβεβαιώσω αυτα, απλά εικάζω οτι ειναι ετσι λογο της τεχνολογιας.

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεέ μου τι μήνας. Ξεκινάς με 2-3 γύρους στο εθιστικοτατο Halo MP που είναι για τρελό κάψιμο. Πατάς quick resume και συνεχίζεις άμεσα με 2-3 event στο Forza 5…. παπάδες και σε αυτό το παιχνίδι βελτιωμένο σε όλα τα επίπεδα. Και ολοκληρώνεις με το κυρίως πιάτο το it takes two…. εγώ προσωπικά ντρέπομαι να παίζω αυτό το παιχνίδι "τσάμπα" μέσω gamepass. Έχω καιρό να νιώσω τόσο pure fan σε platform και να είμαι μόνιμα με ένα χαζό χαμόγελο ικανοποίησης. Μακάρι να πάρουν το Goty. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malias4 είπε

εμπρος σοναρα λαδωσε κοσμο να παρεις gotw με 1m κοπιες 😂

Μα τωρα οι περισσοτεροι εχετε το hf5 λογω του gp. Δεν εχετε "κοπια" 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Πάντως και εγώ που έχω και το ratchet και το returnal πίστευα oτι το returnal θα είναι στην 6αδα και όχι το ratchet

Spoiler

To Returnal μην ξεχνάς ότι πολλοί δεν κατάφερνα κάν να το τελειώσουν λόγω του συνδιασμού δυσκολίας/απουσίας save state και roguelite. Είχε διχάσει αρκετούς,γιαυτό έχει και σχετικά χαμηλό user score στο metacritic.

Το Ratchet and Clank από την άλλη ήταν πιο εύκολα προσβάσιμο στους περισσότερους και ψιλό ήξερες τι να περιμένεις από αυτό .

Αρα αναμενόμενα που δεν μπήκε στα top6 αυτής της κατηγορίας γιατί είναι σε άλλες κατηγορίες μέσα,αν και άσχετο με το εδώ θέμα.

Και το Forza πιστεύω και εγώ ότι δεν μπήκε(καλώς ή κακως)λόγω racing είδους όπως και τα προηγούμενα της σειράς(είναι βέβαια υποψήφιο σε 3 κατηγορίες),απλά φέτος που απουσίαζαν μεγάλοι σε κυκλοφορία τίτλοι όπως τις προηγούμενες χρονιές,αυτό φάνηκε πιο έντονα από παλιά.

Για παράδειγμα πίσω στο 2016 με το Forza Horizon 3,δεν μπήκε αυτό και είχε μπει υποψήφιο το Doom και το TF2, που και τα 2 είχαν χαμηλότερη βαθμολογία.

To Psychonauts 2 από την άλλη που δεν το ανέφερε κανείς,είναι υποψήφιο σε 5-6 κατηγορίες παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απουσία του FH5 από τις GOTY υποψηφιότητες του πανηγυριού του Geoff οφείλεται, για μένα, στο γεγονός ότι όλα τα ΜΜΕ (κυρίως τα μεγάλα) που συμμετέχουν στην διαδικασία ανάδειξης υποψηφιοτήτων και νικητών έχουν ελάχιστους reviewers που ασχολούνται με τέτοια genres (racing/sports) για διψήφιο αριθμό ωρών. Οπότε, φαντάζομαι, στις συζητήσεις που κάνουν για το τι λίστες θα στείλουν, αυτά τα άτομα (άρα και τα παιχνίδια) βρίσκονται σε μειονεκτική θέση. Προσωπικά, πιο πολύ με παραξένεψε η περσινή χυλόπιτα στο sequel του Ori.

Με βάση τα νούμερα χρηστών, τις βαθμολογίες κλπ. σίγουρα είναι στα κορυφαία έξι παιχνίδια της χρονιάς (αν όχι το κορυφαίο).

Και λίγο οφτοπικ για τα TGA γενικά

Spoiler

Μεγάλος μάγκας ο PRιστας Geoff που, δυστυχώς, έχει κάνει τον κόσμο να συνδέσει την φράση GOTY και γενικά τα βραβεία βιντεοπαιχνιδιών με το δικό του show. Σε τέτοιο βαθμό που επισκιάζει σχεδόν πλήρως τους υπόλοιπους (πιο σοβαρούς, ενδεχομένως) "οργανισμούς" που τις δικές τους διαφορετικές διαδικασίες (ίσως και πιο αξιοκρατικές) και τα δικά τους GOTYs.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, firepc είπε

Καλη κινηση απο την MS αλλα θα ηθελα να φερουν παιχνιδια που εχουν εξαφανιστει σημερα, οπως τα Harry Potter, King Kong, Condemned 2 το πρωτο Alice κλπ.

τσπ, ισως φερουν τπτ αργοτερα

Το πρώτο Alice δηλαδή το American McGee's Alice είναι Xbox BC και δίνεται δωρεάν στο marketplace. Μπορείς να το παίξεις αν έχεις το Alice: Madness Returns γιατί λειτουργεί ως DLC.

Προσωπικά η απουσία του Arx Fatalis (μετά το ψάρωμα που έφαγα με το rated in Brazil) από τα BC με ενόχλησε αλλά κατανοώ ότι είναι αδύνατον να μπει όλη η βιβλιοθήκη του Xbox και Xbox 360 σε BC. Μακάρι πάντως ο ξεχωριστός αυτός τίτλος της Arkane να βγει έστω ως re-release για τα Xbox όπως έγινε με το Stubbs the Zombie  (καλήν ώρα). Παρ' όλα αυτά, η προσθήκη των F.E.A.R., των 2 Otogi, το boostαρισμα των Gear of War series και των Max Payne είναι σαν ευχάριστο όνειρο και σχεδόν όλα έχουν υποστεί βελτιώσεις. Να θυμάστε ότι όσοι τίτλοι δεν έχουν πάρει boost θα είναι καλύτεροι από την original έκδοση του xbox 360 λόγω ανώτερου hardware τλχ. στο Series X. Το Risen 2 που το δοκίμασα έπαιζε με 10-15 fps στο Xbox 360 και τώρα παίζει 30fps στο SeX..

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μα τωρα οι περισσοτεροι εχετε το hf5 λογω του gp. Δεν εχετε "κοπια" 

Πάνω από 1μ παίκτες έπαιζαν στο early access που για να είχες πρόσβαση ήθελες η την premium edition που έχει 99ε η το premium addon bundle που έχει 50ε αν έπαιζες από gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε πολλές νέες παιχνιδάρες που μπαίνουν στο gamepass ενώ τα παιχνίδια που βγαίνουν τον τελευταίο καιρό είναι ψιλοαδιάφορα.

Το νέο Halo είναι μόνο multiplayer ή έχει και single player campaign;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή θα χαθεί μέσα στο χαμό των releases, χθες έγινε stealth drop το Ruined king:

a league of  legends story από τους δημιουργούς του δαμαντιού των turned  based rpgs "battle chasers".

Αν γουστάρετε turn based τύπου final fantasy x, τρέξτε.Δυστυχώς δεν έχει

βελτιώσεις στο series x ,θα βγει patch αργότερα. Επίσης άλλο στα μουλωχτά, 3 Δεκέμβρη

βγαίνει το grim dawn για xbox!

Επεξ/σία από avenger
προσθήκη λέξης
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα βραβεία μου ειναι αδιάφορα. Κοιτάζω τα μελλοντικά releases των τριών κονσολών και στο PS5 με ενδιαφέρουν 3-4 games, αλλά 4-5 στο Switch και καμιά 20αρια στο xbox. Το να βγει game of the year το Forza ή το Returnal μου ειναι αδιάφορο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, GaGaS_Thess said:

Δεν μπορώ να το βγάλω σε φωτο να φαίνεται. Ναι κάτι τέτοιο σαν αυτό που λες όταν τρέχεις φαίνεται σαν να έρχονται κατά πανω σου λευκες γραμμές. Πως σε κάποιες ταινίες πχ διαστημικές που φευγει το διαστημόπλοιο και φαίνεται να έρχονται κατά πανω του τα άστρα? Απ ενεργοποιείται κάπως??? 

Ρυθμίσεις, βίντεο, speed lines

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...