Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Στο halo μόλις μπήκα... όταν περπαταω σε έναν αγώνα μέσα αριστερά δεξιά στην οθόνη μου εμφανίζονται κάτι λευκες γραμμές να έρχονται κατά πανω μου τι είναι αυτό??? Πως βγαίνει ? Είναι εντελώς σπαστικο

EDIT: Speed lines, βγαίνουν κάπου από τα settings. (με προλάβανε)

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, malias4 είπε

Και εμενα το ιδιο στο forza horizon controller. Λεει σε αναζητηση κ στο μαγαζι το δειχνει διαθεσιμο...Μπας κ δεν εχουν ακομα στοκ κ ας το λεει σαν διαθεσιμο; 

τα στειλανε σημερα το ενα απο Βολο το αλλο απο Νεα Ερυθραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, lak10 είπε

τα στειλανε σημερα το ενα απο Βολο το αλλο απο Νεα Ερυθραια

Εγω μολις πηρα τηλ στο public , οπως το φανταζομουν εντελως ερασιτεχνες. Ειχα κανει προπραγγελεια κ ενω εδειχνε οτι θα το στειλουν 15 του μηνα ειναι ακομα σε εκτεταμενη αναζητηση. Απο προχθες λοιπον εγραφε οτι ειναι σε στοκ κ τωρα εξαντλημενο. Οποτε φερανε κομματια τα βαλανε σε στοκ φυγανε κ εμενα η προπαραγγελεια πηρα τον πουλο !! @&£&&😡 ακυρο απο εμενα πλεον το public 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόνεσε το κεφάλι μου βλέποντας το βίντεο του sonic ! :wacko:

Τόσο γρήγορο είναι το παιχνίδι; Είμαι άσχετος με platform games, δεν έχω παίξει πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, The_Judas είπε

Πόνεσε το κεφάλι μου βλέποντας το βίντεο του sonic ! :wacko:

Τόσο γρήγορο είναι το παιχνίδι; Είμαι άσχετος με platform games, δεν έχω παίξει πολλά :P

Δεν είναι γενικά έτσι όλα τα Platformers. Το Sonic είναι έτσι, επειδή ουσιαστικά η ταχύτητα είναι το χαρακτηριστικό του ήρωα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Demis είπε

Ρυθμίσεις, βίντεο, speed lines

σε ευχαριστω πολυ μολις επιστρεψω σπιτι θα το αφαιρεσω !!! Αληθεια μονο εμενα ενοχλησε κανεις αλλος δεν τον ενοχλει ?!?!? Μπας γερασα ?!?!?!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Πόνεσε το κεφάλι μου βλέποντας το βίντεο του sonic ! :wacko:

Τόσο γρήγορο είναι το παιχνίδι; Είμαι άσχετος με platform games, δεν έχω παίξει πολλά :P

Φαντάσου αυτό το game με vr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Η απουσία του FH5 από τις GOTY υποψηφιότητες του πανηγυριού του Geoff οφείλεται, για μένα, στο γεγονός ότι όλα τα ΜΜΕ (κυρίως τα μεγάλα) που συμμετέχουν στην διαδικασία ανάδειξης υποψηφιοτήτων και νικητών έχουν ελάχιστους reviewers που ασχολούνται με τέτοια genres (racing/sports) για διψήφιο αριθμό ωρών.

Spoiler

Συμφωνώ σε αυτό.

Εγώ εκεί που διαφωνώ για πολλοστή φορά με αυτά που γράφονται εδώ μέσα είναι ότι τόσο πολύ ενόχλησε η απουσία του Forza από μια συγκεκριμένη κατηγορία λόγω της βαθμολογίας του(παρόλο που και τα προηγούμενα απουσίαζαν αλλά τότε δεν πειραζε).

Ομως πέρυσι το last of us 2 τεράστιο θάψιμο είχε φάει που ήταν υποψήφιο,ακόμα και από άτομα  του εδώ θέματος που δεν το έπαιξαν (όποιος θέλει ας ρίξει μια ματιά στο θέμα του προς επιβεβαίωση),παρόλο που είχε την υψηλότερη βαθμολογια και παρόλο που τελικά κέρδισε και πόσα βραβεία από διάφορους θεσμούς.

Οχι γιατί κάτι αναφέρθηκε περί διπλών στάνταρ(το άλλο σχόλιο περί λαδώματος,το προσπερνάω)...

Επίσης για άλλη μια φορά,όλες οι άλλες κατηγορίες και υποψηφιότητες ούτε καν που αναφέρθηκαν/σχολιάστηκαν, μόνο στο Forza κολλήσαμε λες και άλλα παιχνίδια(ακόμα και multiplatform)δεν κυκλοφόρησαν και στο xbox.

Οχι δεν υπάρχει καθόλου εμπάθεια, ο Geoff φταίει πάνω από όλα, λες και έγραψε κανείς ότι τα TGA είναι τα πιο αξιόπιστα βραβεία(που μόνο σαν δημοφιλή αναφέρθηκαν),άσε που δεν υπάρχουν ''αξιόπιστα''βραβεία.

Τέλος ο συμφορουμίτης που είπε ότι βιάστηκα να σχολιάσω, δεν ανέφερε σαν αντιπρόταση κάποιο άλλο θεσμό που θεωρεί πιο αξιόπιστο και έγκυρο(και το γιατί), αλλά ανέφερε σαν καλύτερη αντιπρόταση τα εδώ poll του insomnia που ο καθένας ψηφίζει ότι να ναι....

Δηλαδή και αδιάφορος να σου είναι σαν θεσμός τα συγκεκριμένα βραβεία,είναι να απορείς με τέτοιου τύπου σχόλια(τα ίδια ισχύουν και για Sony ή nintendo μεριά όπου γράφονται τέτοια).

Πέτυχα πχ ένα youtuber ο οποίος έλεγε ότι όλες οι υποψηφιότητες είναι τραγικές και για αυτόν το goty ήταν το call of duty ,και όταν από κάτω τον ρωτούσαν πόσα από αυτά είχε παίξει,αυτός απάντησε κανένα από αυτά γιατί δεν του αρέσουν. Δεν χρειάζεται να πω τι κράξιμο έφαγε στα σχόλια.

 

 

5 ώρες πριν, avenger είπε

Επειδή θα χαθεί μέσα στο χαμό των releases, χθες έγινε stealth drop το Ruined king:

Δεν θα χαθεί μέσα στον χαμό των release,είναι τύπος παιχνιδιών που γενικά είναι αδιάφορα από την πλειοψηφία του κόσμου στο forum(και στην Ελλάδα).

Γιατί και το προηγούμενο παιχνίδι της σειρας το nightwar που ήταν και στο Gamepass,το προσπέρασαν οι περισσότεροι. Και δεν νομίζω πολλοί στο forum να τρελένονται για το story/lore του league of legends.

Εγώ σίγουρα θα το τιμήσω,όπως τιμάω (J)rpg με turn based σύστημα μάχης,μιας και είμαι και οπαδός των προηγούμενων παιχνιδιών τους.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, The_Judas said:

Πόνεσε το κεφάλι μου βλέποντας το βίντεο του sonic ! :wacko:

Τόσο γρήγορο είναι το παιχνίδι; Είμαι άσχετος με platform games, δεν έχω παίξει πολλά :P

βλεπω το ειχαν δωσει GWG περσι. Ενω εχω τα αλλα 3 παιχνιδια εκεινου του μηνα αυτο δεν το εχω.😧

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ανοίγει το xbox.com;

Μου βγάζει αυτό (από όλους τους browsers στο pc ΚΑΙ από το κινητό)

An error occurred while processing your request.

Reference #30.1e651002.1637154470.c6dedb3

Πήγα να δω τι παίζει με gamepass κλπ και κόμπλαρε το σύμπαν!

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thagkol είπε

Σας ανοίγει το xbox.com;

Μου βγάζει αυτό (από όλους τους browsers στο pc ΚΑΙ από το κινητό)

An error occurred while processing your request.

Reference #30.1e651002.1637154470.c6dedb3

Πήγα να δω τι παίζει με gamepass κλπ και κόμπλαρε το σύμπαν!

όχι δεν ανοίγει ούτε εμένα 

An error occurred while processing your request.

Reference #30.1e651002.1637154987.c79105f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα αν κάποιος θέλει να βάλει gamepass από το pc τουλάχιστον δε μπορεί. Μέσα από την κονσόλα δουλεύει; Κάτι πρέπει να έχει πάει πολύ στραβά στη Microsoft, γιατί το συγκεκριμένο error μου το έβγαζε και χτες, απλά μόνο σε συγκεκριμένα Links. Τώρα το βγάζει παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...