Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

ακομα και αν το laptop ή το pc είναι απλό και δεν μπορεί να σηκώσει το παιχνίδι ; ;Άρα μοιράζω την ultimate μου με την κόρη μου και παίζουμε και οι 2 ταυτόχρονα ; Καλή μαγκιά !!!!!!!!

Δεν παιζει ρολο το harware.. αφου ειναι cloud.. οποτε σε οτιδηποτε κινητο η λαπτοπ - ταμπλετ παιζει ...αρκει να εχεις μια σχετικα καλη συνδεση στο internet

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Στο series s μπορείς αν συνδέσεις μέσω usb3 το pc σου στη κονσόλα να τραβάς το περιεχόμενο stream

Οχι. Θελεις μια capture card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθισα και το έψαξα και το δοκίμασα στο series x μου(Αλλά το ίδιο ισχύει και στο series s).
Και δεν χρειάζεσαι καμία απολύτως capture card.


Χρειάζεσαι απλά να συνδέσεις σε μια από τις usb3 θήρες που έχει η κάθε κονσόλα έναν εξωτερικό δίσκο(Προτείνετε σε ntfs) να τον δηλώσεις σαν media και σαν capture location και μετά οταν θες να γραψεις το gameplay σου απλά πατάς το κεντρικό κουμπί πας στο "start record" και ξεκινάει η εγγραφή με ήχο μόνο του παιχνιδιού ότι και να λες σε game ή party chat δεν γράφεται και με το περιορισμό της 1 ώρα ανά αρχείο(Mp4 είναι το αρχείο που γράφει το xbox series s/x).

Μπορείς να ξεκινάς κάθε 1 ώρα την εγγραφή πάλι από την αρχή αρκεί να έχεις αρκετό χώρο στο δίσκο που έχεις συνδέσει στη κονσόλα series s/x

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν το ήξερα γιατί δεν το είχα δοκιμάσει καν.

Τώρα που για κάποιο λόγο χρειάστηκε να το δοκιμάσω το έψαξα και είδα ότι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Και δεν χρειάζεσαι καμία απολύτως capture card.

Άλλο είναι το stream, και άλλο το record gameplay. 

Ωστόσο δεν ήξερα ότι μπορούσες stream απευθείας από την κονσόλα γενικά. 

Όπως και να έχει, η capture card προσφέρει άλλα πράγματα, τα οποία προφανώς δεν σε ενδιαφέρουν εσένα να τα αξιοποιήσεις. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

πως ?

Στο ps πάντως γίνεται απλά κάνοντας link τα twitch/yt account και μετά μέσω του share. Απλά προφανώς από τις κονσόλες δεν έχεις scenes κτλ που τα έχεις μέσω capture card και obs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείτε ότι αν θες να κάνεις stream μπορείς και με το xbox και την εφαρμογή twitch ανετοτατα,

  

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

νομιζω οτι καπου πηρε το ματι μου οτι ερχεται twitch απευθειας στο xbox 

 

43 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Κάνεις ήδη stream στο twitch με το xbox

Αλλά εγώ από την αρχή δεν μίλησα για stream.

Είπα ξεκάθαρα αν μπορώ να γράψω το gameplay μου.

36 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Άλλο είναι το stream, και άλλο το record gameplay. 

Ωστόσο δεν ήξερα ότι μπορούσες stream απευθείας από την κονσόλα γενικά. 

Όπως και να έχει, η capture card προσφέρει άλλα πράγματα, τα οποία προφανώς δεν σε ενδιαφέρουν εσένα να τα αξιοποιήσεις.

Ακριβώς όπως το είπες.

Και όλα τα features που προσφέρει η capture card on the fly μπορείς να τα κάνεις αν επεξεργαστής το αρχείο βίντεο που θα πάρεις από τη κονσόλα στο pc σου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουπς.

Έχεις δίκιο είχα ξεχάσει ότι είχα γράψει stream και όχι απλά να γράψω το gameplay μου.

 

Λάθος μου ζητώ συγνώμη.

Το διόρθωσα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...