Προς το περιεχόμενο

Αριθμός λογαριασμου στο προσκλητηριο γάμου


anastasiaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Άλλο το 50 με το γαϊδούρι που πήγαινες στην Εκκλησία και βάραγε το νταούλι απο πίσω και αλλο το 2021 που η μισή Ελλάδα είναι στην Αττική. Τι θες το 2021 στην Αττική? Να πηγαίνουν με γαϊδούρια στην εκκλησία και να ψήνουν αρνιά στα πάρκα?

Γινόταν και αυτό κάποιες φορές και είναι αντίστοιχο με τα βεγγαλικά και τις πισίνες για ντεκόρ. Ίσως γίνεται ακόμα. Έπρεπε να έχεις λεφτά για να ψήσεις τόσα πολλά ζώα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, sphinxgr said:

Αν καλέσεις μακρινούς συγγενείς και για οικονομικούς λόγους, θες να κάνεις τραπέζι με φίλους ή κοντινούς συγγενείς που είναι το κακό?

Σκέφτεται κανείς και την άλλη μεριά, ή μόνο το τι θα μας άρεσε να κάνουν για εμάς ?

"ΝΑΙ σας θέλω στο γάμο μου να χαρούμε όλοι μαζί, αλλά ΟΧΙ δεν μπορώ να σας πληρώσω και να σας ταΐσω όλους." Δεν είναι αποδεκτό αυτό? Πρέπει να πάρω δάνειο για να φάτε?

εγώ δεν καταλαβαίνω από την άλλη τι με θες στο γάμο σου.

είμαστε γνωστοί/συγγενείς ok, ούτε χρονια πολλά στις γιορτές δε λέμε, ξαφνικά με θυμήθηκες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

εγώ δεν καταλαβαίνω από την άλλη τι με θες στο γάμο σου.

είμαστε γνωστοί/συγγενείς ok, ούτε χρονια πολλά στις γιορτές δε λέμε, ξαφνικά με θυμήθηκες

ΑΝ όμως δεν σε καλούσαν, θα στράβωνες γιατί θα ήταν επίσημο και με το νόμο ότι σε έχουν γραμμένο. Και απο εκεί που υπήρχε μια μικρή επαφή, αυτή θα γινόταν απόλυτο 0 ως αίτιο παρεξήγησης. 

Ακόμα όμως και αν σε καλούσαν, πρέπει να σε ταΐσουν όπως και να έχει? Νηστικός δεν πας σε γάμο?!!!!

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Leleouras είπε

ΙΒΑΝ σε προσκλητηριο πρωτη φορα το ακουω....

η τερμα γυφτια ειναι, η τερμα βοσκος ειμαι

ή έχεις να πας πολλά χρόνια σε γάμους!

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Leleouras είπε

στην κρητη ειναι ανηκουστο, και αν εχω βρεθει σε γαμους λολ

Στην Κρήτη.

Εδώ μιλάμε για αστικά κέντρα και κυρίως Αττική που και οι επιλογές και τα οικονομικά είναι περιορισμένα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ξαδέλφη μου πάντως, είχε παντρευτεί την τελευταία Κυριακή πριν τα Capital Control. Ηταν η μόνη που είχε τόσα μετρητά στα χέρια της, ενώ όλος ο κόσμος εκανε ουρά κάθε ημέρα για να βγάλει 20 ευρώ απο το ATM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα πρόσφατο προσκλητήριο που έχω. Δεν βλέπω πραγματικά κάτι κακό, ειδικά όταν απευθύνεται σε νέους ανθρώπους. Αν ήμουν από αυτούς όμως που ψάχνονται να κρίνουν, όλο και κάτι θα έβρισκα. Και είναι πολλοί αυτοί...

image.png.7bf5ab78ba163711252f01d18aaaf809.png 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Leleouras said:

στην κρητη ειναι ανηκουστο, και αν εχω βρεθει σε γαμους λολ

στην κρήτη είναι ανήκουστο γιατί τα θέλουν μαύρα στον τεράστιο κουμπαρα που κρατάει ο κουμπάρος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Dark_son20 said:

στην κρήτη είναι ανήκουστο γιατί τα θέλουν μαύρα στον τεράστιο κουμπαρα που κρατάει ο κουμπάρος

σορρυ αλλα φακελακια με χρηματα μονο εδω παιζουν;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, anastasiaio είπε

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο σε περίπτωση που κάποιος δεν θέλει δώρα στον γάμο του καθώς έχει ήδη έτοιμο σπίτι .. να το πεις διακριτικά κατ στην παράδοση του προσκλητήριου ή να βάλεις αριθμό λογαριασμου? Εγώ προσωπικά είμαι κατα στον αριθμό λογαριασμού..δεν μου φαίνεται ωραίο συν ότι πιστεύω ότι αν κάποιος θέλει να σου κάνει δώρο θα το κάνει ακόμα και αν έχεις βάλει αριθμό λογαριασμού... Οι καλεσμένοι είναι γύρω στα 100 άτομα όποτε θα τα δώσουμε χέρι χέρι τα προσκλητήρια και στο περίπου μπορούμε να αναφέρουμε ότι δεν θελουμε κάποιο δώρο καθώς το σπίτι είναι έτοιμο .. δεν θα πούμε ευθέως δώστε λεφτά πχ..απλά θα αναφέρουμε ότι δεν θελουμε δώρο..  Δεν ξέρω , και τα 2 ακούγονται κάπως αλλά ο αριθμός λογαριασμου μου ακούγεται χειρότερο..Εσείς τι κάνατε? Αν βάλατε αριθμό λογαριασμού κατάλαβαν ότι δεν θέλετε δώρα ή κάποιοι συνέχισαν κανονικά να δίνουν δώρα? Ευχαριστώ !

Να το κάνεις και ειδικά από καποιους που μπορεί να σου δώσουν ακόμα και αλατοπιπερο  για δώρα γάμου...είναι το καλύτερο έτσι έχεις και μια λίστα ποιος σου έδωσε και τι ώστε να δώσεις και συ ανάλογα...ούτως συ άλλος.. κανένας δεν έχει έλλειψη από κουζίνικα...τα κουζίνικα μας μαρανανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...