Προς το περιεχόμενο

Αριθμός λογαριασμου στο προσκλητηριο γάμου


anastasiaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Leleouras said:

σορρυ αλλα φακελακια με χρηματα μονο εδω παιζουν;;;

παντού παίζουν, αλλα μονο στην κρήτη, και από ότι έμαθα εδώ και στην κύπρο,  είναι ο κανόνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, C(r)y είπε

Εγώ έχω κανόνα να δίνω τουλάχιστον το χ2 του πόσο έχει στοιχίσει το κεφάλι για του μακρυνούς /άσχετους.Ρε παιδιά τι 20ε ποιος δίνει 20 ευρω σε γαμο. 

Πάρα πάρα πολλοί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nosstrom είπε

Προσοχή τα χρήματα μη πέσουν σε φορολόγησης 10%

Είναι και αυτό!🤦‍♀️

18 ώρες πριν, malawi είπε

Εμείς βάλαμε αριθμό λογαριασμού και σε περίπτωση που δεν το κατάλαβαν ξαμολησαμε τις μανάδες μας να διαρρεύσουν ότι τα παιδιά τα έχουν όλα από συσκευές κτλ κ θα τους χρησιμεύσουν πιο πολύ τα χρήματα.

 

Βεβαια δεν αποφύγαμε τα δώρα με top 3 τα παρακατω:

 

3. Παπλωματαρα για Σιβηρία (ημερομηνία γάμου 1η Ιουνιου)

2. Ασημένιο καθικι (like παιδικό γιογιο)

 

Και δώρο πρωταθλητής... ταραμ ταταμ !!!!!!!

 

Πολυμορφικο Δωρο!!!

 

1. Μαρμάρινη πλάκα μεγαλη και ασήκωτη με ευχές (κάποτε μπορούμε να σβησουμε τις ευχές και να το βάλουμε στον τάφο μας με ονόματα και ηλικιες) !!!

χααχχχχαχαχχαχαχαχχαχχχαχα

18 ώρες πριν, SilentVoice είπε

Μιας και το είδα στο ΦΒ, αυτά τα φλιτζάνια είναι καλό να τα αποφύγετε.

213602535_924215075136958_6661371710854828299_n.jpg

ΧΑΑΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Πάρα πάρα πολλοί. 

Έχεις παντρευτεί παρα πάρα πολλές φορές και το ξέρεις ;

Εγω μόνο μια, οι περισσότεροι φίλοι μου είναι παντρεμένοι, 20 ευρώ δώρο γάμου (μετρητά) δεν έχω ακούσει ποτε 

Ενας φίλος μου έχει βάλει ένα τάληρο σε φάκελο στο σακάκι (άνευ κάρτας), έψαχνα και εγώ να βρω ποιος την είχε κάνει την ομορφιά, αλλά μου το έσκασε μετά από κανα μήνα  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2021 στις 9:37 ΠΜ, giopa62 είπε

Φίλε κάνε αυτό που θες και νοιωθεις και άσε τον καθένα να σκέφτεται ότι θέλει . Οποίου δε του αρέσει το Iban ας δώσει φακελάκι η ας πάρει τηγάνι  

μην ασχολείσαι με τέτοια πράγματα έχεις πολλά στο μυαλό σου . Από την άλλη μην κατηγορείς αυτούς που θα πάρουν τηγανιά . Ο καθένας όπως κρίνει. Άλλος θα χαλαστεί για το φαγητό άλλος για το γλυκό άλλος για το iban και άλλος που παντρεύεσαι με Ζέστη .

Κάνε πτι βολεύει εσένα και άσε τον περίγυρο να κάνει ότι καταλαβαίνει .

Νομίζω η καλύτερη συμβουλή του thread.

Μια καρδούλα δεν έφτανε.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/07/2021 at 12:11, sphinxgr said:

Αν είσαι καλεσμένος και δεν έχεις έστω τα έξοδα που σου πλήρωσαν για το τραπέζι, μην πηγαίνεις

Βάζεις κάπου στο προσκλητήριο πόσο πήγε το κεφάλι στο κατάστημα? 

Τα έξοδα βενζίνης αφαιρούνται ή τα πληρώνει και αυτά ο καλεσμένος? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ υπέρ στο να υπάρχει Iban στο προσκλητήριο ώστε να μην τρέχεις να βρεις φακελάκια και να τα βάζεις σαν τον Λουπεν στην τσέπη του γαμπρού. Βέβαια είμαι πολύ κατά στο να καλείς κάποιον που πραγματικά δεν σε νοιάζει για να παρεις μόνο το δώρο του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/07/2021 at 12:11, sphinxgr said:

Όταν κάνεις γάμο με 200 άτομα και πληρώνεις και για τραπέζι 50€ το κεφάλι - που δεν τα έχεις - γιατί "έτσι προστάζει το έθιμο, οι καλεσμένοι και τα σόγια", ζητάς λεφτά να βγάλεις τα σπασμένα.

Μετά από χρόνια βέβαια τα σκέφτεσαι, τα μετανιώνεις και θυμάσαι τους γύφτουλες που ήρθαν 5 άτομα και άφησαν 20€ δώρο, ενώ πλήρωσες 250€ για αυτούς και ξέρεις, ότι νομίζουν ότι είσαι και υπόχρεος για το 20€ που σου έδωσαν.

ΣΑΠΙΛΑ.

Γενικά, η δική μου άποψη?

  • Αν παντρεύεσαι και δεν έχεις δικά σου χρήματα για πέταμα, μην κάνεις τραπέζια κλπ
  • Αν είσαι καλεσμένος και δεν έχεις έστω τα έξοδα που σου πλήρωσαν για το τραπέζι, μην πηγαίνεις. 

Κανείς δεν σε υποχρέωσε να τους καλέσεις. Κανείς δεν σε υποχρέωσε να τους κάνεις το τραπέζι. Και η μόνη σαπίλα και γυφτιά imho είναι σε αυτά που γράφεις ο ίδιος παραπάνω.

On 09/07/2021 at 12:11, sphinxgr said:

...γιατί "έτσι προστάζει το έθιμο, οι καλεσμένοι και τα σόγια"...

Αν παντρεύεται κάποιος και στη λέξη "γάμος" ανακατεύει και τα σόγια και το "τι θα πουν", τότε είναι άξιος της μοίρας του. Καλή τύχη του εύχομαι :rolleyes:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δε θα έπρεπε να γράφει το προσκλητήριο. Αν ειναι δυνατον, σιγα μη γραψει καποιος «αν θελετε να μας βοηθησετε στο νεο μας ξεκινημα..!»

Για γελια και για κλάμματα μαζι.
 

Λετε δε θελουμε τιποτα αν σας ρωτησουν, τα χουμε ολα. Και ας κανει ο καθενας οτι καταλαβαινει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι είστε τόσο κάθετοι και με τόσο ισχυρή άποψη, κατηγορείτε για "γυφτιές", ειρωνεύεστε με τα IBAN και λοιπές μαγκιές, είμαι σίγουρος πως δεν έχετε κάνει ποτέ γάμο. Θέλω να δω τι θα κάνετε όταν έρθει με το καλό η δική σας η ώρα γιατί έξω από το χωρό είναι εύκολο να δίνεις "συμβουλές"...

Επεξ/σία από nick_gr2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, nick_gr2 said:

Όσοι είστε τόσο κάθετοι και με τόσο ισχυρή άποψη, κατηγορείτε για "γυφτιές", ειρωνεύεστε με τα IBAN και λοιπές μαγκιές, είμαι σίγουρος πως δεν έχετε κάνει ποτέ γάμο. Θέλω να δω τι θα κάνετε όταν έρθει με το καλό η δική σας η ώρα γιατί έξω από το χωρό είναι εύκολο να δίνεις "συμβουλές"...

Έχουμε κάνει γάμο.
Κάτι άλλο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, l337 είπε

Έχουμε κάνει γάμο.
Κάτι άλλο;

Είσαι εκπρόσωπός τους; Δεν είχα στο μυαλό μου εσένα και συμφωνώ με αυτά που γράφεις αλλά ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...