Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, bilis είπε

Προτιμω να κανω συζητηση που να κρατησω τη δουλεια μου, οχι να με οδηγησει στην απολυση.

-Κωστα θα εμβολιαστεις?

-οχι

-Οι πελατες μου λενε δεν μπορουν να δεχτουν ανεμβολιαστους, οποτε ποιος θα πηγαινει να παιρνει παραστατικα?

-Εγω. Οπως πηγαινα εναμιση χρονο τωρα με τεστ μασκα και αποστασεις, και με αντιμετωπιζαν με τον ιδιο τροπο και ολα ηταν μια χαρα. Και δεν ειχαμε κανενα κρουσμα στη συνεργασια μας. Τωρα μαλιστα που οι πιο πολλοι εχουν εμβολιαστει και κινδυνευουν λιγοτερο και που ο ιος με τις μεταλλαξεις εγινε ασθενεστερος τα πραγματα ειναι ακομα πιο λιγο επιφοβα.

-Και τι θα γινει αν εξακολουθουν να μη δεχονται ανεμβολιαστους? θα πρεπει να σε απολυσω

-Κανενα προβλημα. Με αποζημιωση και καταγραφη αιτιας απολυσης ο μη εμβολιασμος. Η να αλλαξεις πελατες. Για να δουμε ετσι και την κριση σου, γιατι αφεντικο εισαι. Η καθεσαι στο γραφειο και το παιζεις διευθυντης?

Εξακολουθείς να μη θες να καταλάβεις τι σου λέει ο φίλος  @Herald...αιτία απόλυσης δεν είναι το ότι είσαι ανεμβολίαστος αλλά το ότι η επιλογή σου αυτή βλάπτει την επιχείρηση-εταιρία στην οποία εργάζεσαι με το να χάνει πελάτες και έτσι έχει διαφυγόντα κέρδη.

Στον χώρο που εργάζομαι εγώ και έχει να κάνει και με τις onsite επισκέψεις τεχνικού προσωπικού σε μεγάλες εταιρίες ήδη οι πελάτες αυτοί έχουν αρχίσει και ζητάνε πιστοποιητικό εμβολιασμού για να επιτραπεί η είσοδος στον χώρο τους.

Καλά το δε σχόλιο σου για το να αλλάξει πελάτες ο εργοδότης, ντάξει ούτε 15χρονος δεν θα το έκανε.Πόσο μάλλον για το ότι κάθεται σε ένα γραφείο και ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ??? αφεντικό!!!

Αδελφέ αν δεν το κατάλαβες, δεν τον πληρώνεις εσύ, αυτός σε πληρώνει και αυτός θέτει τους κανόνες λειτουργίας της επιχείρησης του.

Και προφανώς αν εγώ ήμουν εργοδότης σου και διάβαζα αυτά που γράφεις θα σε είχα σουτάρει από την επόμενη μέρα κιόλας της ανάρτησης σου.

 

 

Επεξ/σία από crossmo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το σκεπτικό μου, ήταν εξαρχής να περιμένω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση τους πρώτους μήνες.

ποιους πρωτους; παμε για χρονο τωρα, τι περιμενεις να ξαναπαειη Αγγλια τελικό για να το κάνεις;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, crossmo είπε

Αν δεν το έχεις καταλάβει, οι ιδιωτικές εταιρίες είναι επιχειρήσεις που η δημοκρατία δεν έχει λόγο. Δεν εκλέγει ο υπάλληλος τον εργοδότη του να διοικήσει για μια τετρταετία με δημοκρατικά δεδομένα!Οι επιχειρηματίες δεν θα ρωτήσουν τον εργαζόμενο υπάλληλο για τις κινήσεις που θεωρούν εκείνοι σωστές να κάνουν για την επιβίωση της επιχείρησης ΤΟΥΣ. Ελεος με την ανοησία πια, να έχετε και ένα όριο σε αυτά που γράφετε. 

Εσενα περιμενα να μου το πεις.Επιχειρηση εχω.Αλλα το "πατημα" του καθε εργοδοτη, το τι θα κανει και τι οχι βασιζεται σε νομους.Το κυριο μελημα ειναι η εργασια.Οχι εαν ειναι εμβολιασμενος η οχι, ψηλος η κοντος, κτλ.

Τα Τανκς μονο λοιπουν απο τους δρομους, για να πιστεψω οτι εχουμε αλλο πολιτευμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, toyo73 said:

Εσενα περιμενα να μου το πεις.Επιχειρηση εχω.Αλλα το "πατημα" του καθε εργοδοτη, το τι θα κανει και τι οχι βασιζεται σε νομους.Το κυριο μελημα ειναι η εργασια.Οχι εαν ειναι εμβολιασμενος η οχι, ψηλος η κοντος, κτλ.

Τα Τανκς μονο λοιπουν απο τους δρομους, για να πιστεψω οτι εχουμε αλλο πολιτευμα.

 

Σιγά τα αίματα! Μιλάτε για τον ιδιωτικό τομέα λες και ειναι δημόσιο! Όποτε θελει μπορεί μπορεί να σε διώξει ένας εργοδότης σε μια ιδιωτική επιχείρηση (φυσικά με την αντίστοιχη αποζημίωση που δικαιούσαι) και για οποιοδήποτε λόγο νομίζει αυτός πως δεν του κάνεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Το κυριο μελημα ειναι η εργασια.Οχι εαν ειναι εμβολιασμενος η οχι, ψηλος η κοντος, κτλ.

Σωστα, η υγεια του εργαζομενου δεν μετραει. 

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Εσενα περιμενα να μου το πεις.Επιχειρηση εχω.Αλλα το "πατημα" του καθε εργοδοτη, το τι θα κανει και τι οχι βασιζεται σε νομους.Το κυριο μελημα ειναι η εργασια.Οχι εαν ειναι εμβολιασμενος η οχι, ψηλος η κοντος, κτλ.

Τα Τανκς μονο λοιπουν απο τους δρομους, για να πιστεψω οτι εχουμε αλλο πολιτευμα.

 

Προφανώς και εμένα περίμενες, καλό είναι να μαθαίνεις και κάτι, αν και όταν κάνεις δική σου επιχείρηση.

Το κύριο μέλημα του επιχειρηματία είναι να επιβιώσει η επιχείρηση που με κόπο έφτιαξε και όχι  να χάσει πελάτες που θα οδηγήσει σε οριστικό λουκέτο με ακόμη μεγαλύτερο ποσοστό απώλειας θέσεων. Σιγά μην κλείσει την επιχείρηση και διώξει όλο το προσωπικό για ένα άτομο που δεν κάνει τα βασικά και δε σέβεται την επιχείρηση.Και επειδή όπως λες θα κάνει ότι προστάζει ο νόμος, θα σε βγάλει μια χαρά σε άδεια άνευ αποδοχών και μια χαρά θα είσαι και πάλι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, crossmo είπε

Εξακολουθείς να μη θες να καταλάβεις τι σου λέει ο φίλος  @Herald...αιτία απόλυσης δεν είναι το ότι είσαι ανεμβολίαστος αλλά το ότι η επιλογή σου αυτή βλάπτει την επιχείρηση-εταιρία στην οποία εργάζεσαι με το να χάνει πελάτες και έτσι έχει διαφυγόντα κέρδη.

Στον χώρο που εργάζομαι εγώ και έχει να κάνει και με τις onsite επισκέψεις τεχνικού προσωπικού σε μεγάλες εταιρίες ήδη οι πελάτες αυτοί έχουν αρχίσει και ζητάνε πιστοποιητικό εμβολιασμού για να επιτραπεί η είσοδος στον χώρο τους.

Καλά το δε σχόλιο σου για το να αλλάξει πελάτες ο εργοδότης, ντάξει ούτε 15χρονος δεν θα το έκανε.Πόσο μάλλον για το ότι κάθεται σε ένα γραφείο και ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ??? αφεντικό!!!

Αδελφέ αν δεν το κατάλαβες, δεν τον πληρώνεις εσύ, αυτός σε πληρώνει και αυτός θέτει τους κανόνες λειτουργίας της επιχείρησης του.

Και προφανώς αν εγώ ήμουν εργοδότης σου και διάβαζα αυτά που γράφεις θα σε είχα σουτάρει από την επόμενη μέρα κιόλας της ανάρτησης σου.

 

 

Αμην. 

Πάντως δεν είναι οτι δεν κατάλαβε, έκανε οτι δεν κατάλαβε για να το πάει αλλού το θέμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tritonas00 είπε

Σωστα, η υγεια του εργαζομενου δεν μετραει. 

Τοσο πολυ , που τον απολυει για το εμβολιο.Η κανεις το εμβολιο, η σε διωχνω και πεθαινεις απο την πεινα.Αυτο ειναι.Εχουμε λιωσει απο φροντιδα των εργοδοτων και του κρατους.

Επεξ/σία από toyo73
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, toyo73 said:

Τοσο πολυ , που τον απολυει για το εμβολιο.Η κανεις το εμβολιο, η σε διωχνω και πεθαινεις απο την πεινα.Αυτο ειναι.Εχουμε λιωσει απο φροντιδα των εργοδοτων και του κρατους.

Σιγά μη σε περνάνε και απέναντι στο φανάρι! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, crossmo είπε

Εξακολουθείς να μη θες να καταλάβεις τι σου λέει ο φίλος  @Herald...αιτία απόλυσης δεν είναι το ότι είσαι ανεμβολίαστος αλλά το ότι η επιλογή σου αυτή βλάπτει την επιχείρηση-εταιρία στην οποία εργάζεσαι με το να χάνει πελάτες και έτσι έχει διαφυγόντα κέρδη.

Στον χώρο που εργάζομαι εγώ και έχει να κάνει και με τις onsite επισκέψεις τεχνικού προσωπικού σε μεγάλες εταιρίες ήδη οι πελάτες αυτοί έχουν αρχίσει και ζητάνε πιστοποιητικό εμβολιασμού για να επιτραπεί η είσοδος στον χώρο τους.

Καλά το δε σχόλιο σου για το να αλλάξει πελάτες ο εργοδότης, ντάξει ούτε 15χρονος δεν θα το έκανε.Πόσο μάλλον για το ότι κάθεται σε ένα γραφείο και ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ??? αφεντικό!!!

Αδελφέ αν δεν το κατάλαβες, δεν τον πληρώνεις εσύ, αυτός σε πληρώνει και αυτός θέτει τους κανόνες λειτουργίας της επιχείρησης του.

Και προφανώς αν εγώ ήμουν εργοδότης σου και διάβαζα αυτά που γράφεις θα σε είχα σουτάρει από την επόμενη μέρα κιόλας της ανάρτησης σου.

 

 

Eξακολουθεις και εσυ με τη σειρα σου, να μην καταλαβαινεις οτι η επιλογη (μου) αυτη ΔΕΝ βλαπτει την επιχειρηση. 

Και αμ δε, δε θετει αυτος τους κανονες. Η συμβαση εργασιας τους οριζει. Δε μπορει οποτε θελει να τους αλλαζει οποτε θελει, με οποιον τροπο θελει, εφοσων η προσφορα μου στην εργασια ΔΕΝ βλαπτει με τον κανενα τροπο την επιχειρηση του.  Το οτι βλαπτω ενω δε μπορει να αποδειξει οτι βλαπτω ειναι εκτιμηση. Και τετοιου ειδους εκτιμηση δε συναγει με τη συμβαση. Χιλιες φορες το εχουμε πει, και ακομα μια. Πως ενας ΥΓΙΗΣ που δεν εχει τον ιο (με αποδειξη κανοντας το τεστ) βλαπτει περισσοτερο απο εναν που εχει κανει το εμβολιο και ΕΧΕΙ το ιο μεσα του? Ε, απαντηστε μια φορα πανω σε αυτο και αφηστε τις 'εξυπναδες' φοβουνται οι πελατες και ζητανε πιστοποιητικο εμβολιασμου. Αλλωστε στο πιστοποιητικο εμβολιασμου συμπεριλαμβανεται το αρνητικο τεστ. Αρα απο που και ως που το εμβολιο υποχρεωτικο? 

Εαν χανει πελατες και εχει διαφυγοντα κερδη αυτο ειναι μεγαλη ιστορια, μη το αναλυσουμε καλυτερα. Γιατι θα μπλεξουμε με λεξεις οπως αφεντικο, πελατες, εταιριες, υπηρεσιες, εργασια, συμφεροντα κλπ.. και δε μαζευεται μετα. 

Οσο για το αν θα με ειχες σουταρει αν ησουν εργοδοτης μου, πολυ θα το ηθελα να ησουν οντως. Και ως λογο να εγραφες την αναρτηση μου. Εκει να δεις γελιο.. (η μιση Ελλαδα θα επρεπε να απολυθει, παρολο που δουλευει σωστα και δεν δημιουργει προβλημα στην επιχειρηση λογω των αναρτησεων στο ιντερνετ) ..και κατι μου θυμιζει αυτο στην 'ελευθερη' χωρα που ζουμε.

Ασε που εγω αν ημουν εργαζομενος στην επιχειρηση σου και διαβαζα αυτο που εγραψες, την αλλη μερα κιολας θα ειχα παραιτηθει, γιατι για εναν τετοιο εργοδοτη οχι να εργαστεις χωρις να βλαπτεις την επιχειρηση του , αλλα ουτε καλημερα δε του αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, bilis είπε

Eξακολουθεις και εσυ με τη σειρα σου, να μην καταλαβαινεις οτι η επιλογη (μου) αυτη ΔΕΝ βλαπτει την επιχειρηση. 

Και αμ δε, δε θετει αυτος τους κανονες. Η συμβαση εργασιας τους οριζει. Δε μπορει οποτε θελει να τους αλλαζει οποτε θελει, με οποιον τροπο θελει, εφοσων η προσφορα μου στην εργασια ΔΕΝ βλαπτει με τον κανενα τροπο την επιχειρηση του.  Το οτι βλαπτω ενω δε μπορει να αποδειξει οτι βλαπτω ειναι εκτιμηση. Και τετοιου ειδους εκτιμηση δε συναγει με τη συμβαση. Χιλιες φορες το εχουμε πει, και ακομα μια. Πως ενας ΥΓΙΗΣ που δεν εχει τον ιο (με αποδειξη κανοντας το τεστ) βλαπτει περισσοτερο απο εναν που εχει κανει το εμβολιο και ΕΧΕΙ το ιο μεσα του? Ε, απαντηστε μια φορα πανω σε αυτο και αφηστε τις 'εξυπναδες' φοβουνται οι πελατες και ζητανε πιστοποιητικο εμβολιασμου. Αλλωστε στο πιστοποιητικο εμβολιασμου συμπεριλαμβανεται το αρνητικο τεστ. Αρα απο που και ως που το εμβολιο υποχρεωτικο? 

Εαν χανει πελατες και εχει διαφυγοντα κερδη αυτο ειναι μεγαλη ιστορια, μη το αναλυσουμε καλυτερα. Γιατι θα μπλεξουμε με λεξεις οπως αφεντικο, πελατες, εταιριες, υπηρεσιες, εργασια, συμφεροντα κλπ.. και δε μαζευεται μετα. 

Οσο για το αν θα με ειχες σουταρει αν ησουν εργοδοτης μου, πολυ θα το ηθελα να ησουν οντως. Και ως λογο να εγραφες την αναρτηση μου. Εκει να δεις γελιο.. (η μιση Ελλαδα θα επρεπε να απολυθει, παρολο που δουλευει σωστα και δεν δημιουργει προβλημα στην επιχειρηση λογω των αναρτησεων στο ιντερνετ) ..και κατι μου θυμιζει αυτο στην 'ελευθερη' χωρα που ζουμε.

Ασε που εγω αν ημουν εργαζομενος στην επιχειρηση σου και διαβαζα αυτο που εγραψες, την αλλη μερα κιολας θα ειχα παραιτηθει, γιατι για εναν τετοιο εργοδοτη οχι να εργαστεις χωρις να βλαπτεις την επιχειρηση του , αλλα ουτε καλημερα δε του αξιζει

Φίλε μου ήδη οι πρώτοι 54 υπάλληλοι της ΕΜΑΚ απομακρύνονται από τις θέσεις τους και έπετε συνέχεια για τους υπόλοιπους ανεμβολίαστους… ευτυχώς για αυτούς, θα μεταφερθούν σε άλλες θέσεις μιας και η υπηρεσία μπορεί να το κάνει, στον ιδιωτικό τομέα ποιος θα μπει στην διαδικασία να αναπροσαρμόσει το προσωπικό του??? 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Φίλε μου ήδη οι πρώτοι 54 υπάλληλοι της ΕΜΑΚ απομακρύνονται από τις θέσεις τους και επέτειο συνέχεια για τους υπόλοιπους ανεμβολίαστους… ευτυχώς για αυτούς θα μεταφερθούν σε άλλες θέσεις μιας και η υπηρεσία μπορεί να το κάνει, στον ιδιωτικό τομέα ποιος θα μπει στην διαδικασία να αναπροσαρμόσει το προσωπικό του??? 

Nαι φιλε μου, το γνωριζω το γεγονος. Και ειναι λυπηρο. Γιατι την αποφαση πηρε ο αρχηγος του σωματος. Ειναι αυτο που ειπα, οτι προφανως τετοιοι ανθρωποι δε θα επρεπε να ειναι σε αυτες τις θεσεις. Αν ακουσεις πως μιλανε οι ανθρωποι αυτοι για το γεγονος,  χρονια εκπαιδευμενοι, βατραχανθρωποι κλπ, οι πιο πολλοι αναντικαταστατοι αμεσα, οι οποιοι πονουσαν αυτο που καναν και δε το εβλεπαν σαν μια δουλεια μονο, θα καταλαβεις.  Το αν προσεφυγαν στη δικαιοσυνη και το οτι το πιθανοτερο ειναι να μη δικαιωθουν δε λεει κατι ως προς την ουσια. Ειναι αυτο που ανεφερα οτι συζητηση για ποιοι ειναι αφεντικα που , τι συνεργασιες και τι συμφεροντα υπαρχουν καλυτερα να μην ανοιξουμε. Το παραπανω γεογονος ειναι και η αποδειξη και τρανο παραδειγμα ποιος βλαπτει την επιχειρηση. Και τι ακριβως σημαινει η καθε επιχειρηση για το καθε αφεντικο. Δε ξερω αν καταλαβαινετε τι θελω να πω πισω απο αυτο. 'Κουφιες' επιχειρησεις θα μεινουν μονο, με υπαλληλους του τυπου ουδεις αναντικαταστατος, (τι ιδιο θα γινει και στον ιατρικο τομεα) αρκει να ειναι υπακουος, και να συνεχισει να γινεται η 'δουλεια' αρκει να επιφερει κερδος στο αφεντικο. Με μεγαλυτερο παραδειγμα την επιχειρηση κυβερνηση. Και αμεσως μετα σε σπουδαιοτητα, την παιδεια.Ολο και πιο πολυ οφελειμενοι οι εργοδοτες αλλα ολο και πιο υποβαθμισμενο το 'εργο' της επιχειρησης. Οποτε ξανασκεφτειτε τι σημαινει βλαπτω  , προσφερω , κερδιζω, χανω, υγιης επιχειρηση και επιχειρηση 'φαντασμα'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@bilis να υποθέσω ότι αν μαζεύατε τίποτα υπογραφές με κάνα δικηγόρο να κλείσετε την επιχείρηση που δουλεύετε όπως έχουν κάνει εργαζόμενοι κατά καιρούς, ή να αναλάβετε τις μετοχές της με 1€ θα ήσουν  ο πρώτος που θα υπέγραφες :) 

δηλαδή δουλεύεις για κάποιον και ταυτόχρονα κοιτάς πως να του βγάλεις το μάτι...ή αν φύγεις εσυ να του κλείσεις και όλη την επιχείρηση ..

ΥΓ είχα καταλάβει εξαρχής που το πας εσύ... τάχαμου δεν ήξερες τι είναι ο ψεκας..

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, bilis είπε

Nαι φιλε μου, το γνωριζω το γεγονος. Και ειναι λυπηρο. Γιατι την αποφαση πηρε ο αρχηγος του σωματος. Ειναι αυτο που ειπα, οτι προφανως τετοιοι ανθρωποι δε θα επρεπε να ειναι σε αυτες τις θεσεις. Αν ακουσεις πως μιλανε οι ανθρωποι αυτοι για το γεγονος,  χρονια εκπαιδευμενοι, βατραχανθρωποι κλπ, οι πιο πολλοι αναντικαταστατοι αμεσα, οι οποιοι πονουσαν αυτο που καναν και δε το εβλεπαν σαν μια δουλεια μονο, θα καταλαβεις.  Το αν προσεφυγαν στη δικαιοσυνη και το οτι το πιθανοτερο ειναι να μη δικαιωθουν δε λεει κατι ως προς την ουσια. Ειναι αυτο που ανεφερα οτι συζητηση για ποιοι ειναι αφεντικα που , τι συνεργασιες και τι συμφεροντα υπαρχουν καλυτερα να μην ανοιξουμε. Το παραπανω γεογονος ειναι και η αποδειξη και τρανο παραδειγμα ποιος βλαπτει την επιχειρηση. Και τι ακριβως σημαινει η καθε επιχειρηση για το καθε αφεντικο. Δε ξερω αν καταλαβαινετε τι θελω να πω πισω απο αυτο. 'Κουφιες' επιχειρησεις θα μεινουν μονο, με υπαλληλους του τυπου ουδεις αναντικαταστατος, (τι ιδιο θα γινει και στον ιατρικο τομεα) αρκει να ειναι υπακουος, και να συνεχισει να γινεται η 'δουλεια' αρκει να επιφερει κερδος στο αφεντικο. Με μεγαλυτερο παραδειγμα την επιχειρηση κυβερνηση. Και αμεσως μετα σε σπουδαιοτητα, την παιδεια.Ολο και πιο πολυ οφελειμενοι οι εργοδοτες αλλα ολο και πιο υποβαθμισμενο το 'εργο' της επιχειρησης. Οποτε ξανασκεφτειτε τι σημαινει βλαπτω  , προσφερω , κερδιζω, χανω, υγιης επιχειρηση και επιχειρηση 'φαντασμα'

δεν νομίζω να περπατήσει η γενίκευση. Δηλαδή εταιρείες που εχουν επενδύσει σε χρόνο χρημα στους υπαλλήλους τους και ειναι ενας υπάλληλος σημαντικός να πει ο εργοδότης απλά απολύεσαι. Θα υπάρχει μια προσπάθεια πειθους κατα την γνώμη μου. Δηλαδή πιο πιθανό ειναι να συζητήσουν κανα θετικο προνόμιο και να τον πεισουν. Θα τους κοστίσει πιο λίγο. Πρέπει να βγουν στην αγορά μετά τον ενα μήνα της αναστολής, να κάνουν συνεντεύξεις, να βρουν κάποιον με τα απαραίτητα προσόντα, να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ωστε να γίνει παραγωγικός. Δεν ειναι τόσο ευκολο σε εξειδικευμένες εργασίες. 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, bilis είπε

Αλλωστε στο πιστοποιητικο εμβολιασμου συμπεριλαμβανεται το αρνητικο τεστ.

Καμία σχέση. Οι εμβολιασμενοι δεν κάνουν rapid test. Και? Καταλήξαμε πουθενά? Έχεις άδικο μήπως? Μπα.

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...