Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειναι αλλα που κοιτανε, δεν ειναι μονο η ατομικη υγεια αλλα και η δημοσια. Αν τα παιδια δεν διατρεχουν κανενα κινδυνο αλλα ενας ιος ειναι πολυ επικινδυνος και μεταδοτικος, αρχιζεις να σκεφτεσαι να εμβολιαστουν και τα παιδια. Αυτο δεν θα το λυσω εγω ή εσυ ή ο billis μεσα στο insomnia.

εχεις ολη την καλη προθεση να του εξηγησεις, αλλα μαλλον αυτος εδω τρολαρει. Δεν βλεπω που μας ενδιαφερει εμας αυτο.ας εμβολιαστει ενα 85% πλην παιδιων.

Καταρχην, ο τροπος που εκφραζεσαι απεναντι μου δεν δειχνει καλη προθεση. Καλη προθεση θα ηταν αφου οπως ειπες αυτα εχουν απαντηθει, θα μπορουσες να παραθεσεις τα αντιστοιχα link τα οποια προφανως δεν εχω διαβασει. 

Δευτερον , και εγω προσωπικα, απο αυτους που δεν θελουν να κανουν το εμβολιο, ενα μεγαλο ποσοστο ας πουμε 80% τους θεωρω 'ψεκασμενους' για τους λογους τους οποιους αποκαλουνται. Ομως σε καμμια περιπτωση δε θα δεχτω αυτον τον χαρακτηρισμο προσωπικα απο τη στιγμη που ολες μου οι αντιρρησεις και ερωτησεις εχουν να κανουν με αλλα θεματα, στα οποια τα πιο πολλα δεν πηρα απαντηση. ειτε αμμεσα η αμεσα οπως σου ειπα. Οποτε και αυτη η σταση σου δε θα τη χαρακτηριζα επισης με καλη προθεση. 

και τριτον και το πιο σημαντικοτερο απο ολα, την απαντηση , ε ας εμβολιαστει ενα 85% πλην παιδιων!. Το θεμα των παιδιων εχει πολυ μεγαλυτερες διαστασεις απο οτι αυτου του μεταδοτικου ιου. ο κινδυνος για τα παιδια ειναι σχεδον μηδενικος. Αν μιλησεις με παιδοψυχολογο τελευταια, θα σου πει οτι εχουν εκτοξευτει τα περιστατικα καταθληψης με μαλιστα πολυ ανησυχητικα τα νουμερα που παρουσιαζουν τασεις αυτοκτονιας. Εχει πανω απο χρονο που τα παιδια δεν εχουν φυσιολογικη παιδικη ηλικια(μπορουμε να την συκρινουμε πολυ ανετα με τη δικη μας και δε χρειαζεται να το αναλυσουμε και  πολυ) και περνανε αυτη τη στιγμη ενα στεναχωρο καλοκαιρι με το μυαλο τους να  πλακωνεται με σκεψεις του αν δε θα κανουν το εμβολιο μη πανε σχολειο. Εαν ολο αυτο δε σας ανησυχει , γιατι ιατρικη δεν ειναι μονο ιος αλλα και ψυχικη υγεια, και ακομα περισσοτερο αν δεν σας κανει να νιωθετε αβολα οταν στην τηλεοραση το συζητανε με μια ψυχροτητα και απαθεια και το παρουσιαζουν ως μια φυσιολογικη εκβαση, τοτε πραγματικα λυπαμαι. Λυπαμαι για την γενικοτερη απαθεια γιατι οπως ανεβασε καποιος την ειδηση για την τροπολογια για υπεχρεωτικο εμβολιασμο στους υγειονομικους και απαντησαν απο κατω, θα ερθουν κιαλλα, μοιαζει σαν να χαιρονται κιολας. Και το ιδιο θα κανουν αν ανακοινωθει κατι αντιστοιχο για τα παιδια? Α να οριστε η τροπολογια. Αλλα εγω εχω το ψηφιακο πιστοποιητικο και κινουμαι μια χαρα, οποτε παμε παρακατω. Δυστυχως ουτε τρολ ουτε τιποτα, διαφορετικη προσεγγιση εχουμε μαλλον γενικοτερα για την εκβαση της ζωης στο μελλον, και για τις μελοντικες γενιες, Και ενταξει μη τρελαθουμε , για να ειμαστε πιο ρεαλιστες απο οτι και να γραφουμε εδω μεσα, δεν ειναι και η πιο θανατηφορα τρελη πανδημια που αποδεκατιζει τον κοσμο για να υποβαθμισουμε εως καταστρεψουμε στο αντιβαρο την ζωη των μελλοντικων γενεων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, bilis είπε

μεσα, δεν ειναι και η πιο θανατηφορα τρελη πανδημια που αποδεκατιζει τον κοσμο για να υποβαθμισουμε εως καταστρεψουμε στο αντιβαρο την ζωη των μελλοντικων γενεων. 

Οχι μωρε σιγα, μονο 13.000 νεκρους και σε καραντινα ενα χρονο. Εχουν καταστραφει οικονομιες μαζι και ζωες. Οταν βρεις πανδημια ακομα πιο δολοφονικη, κανεις και το πρωτο σου εμβολιο.

37 λεπτά πριν, bilis είπε

Εχει πανω απο χρονο που τα παιδια δεν εχουν φυσιολογικη παιδικη ηλικια(μπορουμε να την συκρινουμε πολυ ανετα με τη δικη μας και δε χρειαζεται να το αναλυσουμε και  πολυ) και περνανε αυτη τη στιγμη ενα στεναχωρο καλοκαιρι με το μυαλο τους να  πλακωνεται με σκεψεις του αν δε θα κανουν το εμβολιο μη πανε σχολειο.

Αστα αστα και μονο η θεα του εμβολιου «τσακιζει». 
over and out εγω με τον συγκεκριμενο.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilis είπε

. ο κινδυνος για τα παιδια ειναι σχεδον μηδενικος. Αν μιλησεις με παιδοψυχολογο τελευταια, θα σου πει οτι εχουν εκτοξευτει τα περιστατικα καταθληψης με μαλιστα πολυ ανησυχητικα τα νουμερα που παρουσιαζουν τασεις αυτοκτονιας.

Ενα παιδι που παει σε μια αιθουσα σχολειου 25 παιδιων.μια αιθουσα ξενων γλωσσων 15 παιδιων και μια αιθουσα κιθαρας  χορου μπαλετου 20 ατομων εχεις αναρωτηθει 2 μερες μετα ποσοι ηλικιωμενοι θα ερθουν σε επαφη με αυτα τα 60 παιδια που δεν κινδυνευουν?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Ενα παιδι που παει σε μια αιθουσα σχολειου 25 παιδιων.μια αιθουσα ξενων γλωσσων 15 παιδιων και μια αιθουσα κιθαρας  χορου μπαλετου 20 ατομων εχεις αναρωτηθει 2 μερες μετα ποσοι ηλικιωμενοι θα ερθουν σε επαφη με αυτα τα 60 παιδια που δεν κινδυνευουν?

 

δε μας διαβασες μαλλον στις προηγουμενες σελιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ggiorgos7 είπε

The overall death rate from covid-19 has been estimated at 0.66%, rising sharply to 7.8% in people aged over 80 and declining to 0.0016% in children aged 9 and under.1

Δεν θέλουμε ντροπές :) 
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Εγώ κάτι μήνες μετά απ τον 03/2020 ,βλέπω έναν κόσμο διχασμένο στα κάγκελα ,να έχει φτωχοποιηθεί και διαιρεθεί με ένα σύστημα υγείας στα ΙΔΙΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.Ίχνος βελτίωσης.

Αυτό είναι το συμπέρασμα μου.Τα υπόλοιπα λόγια να λέμε.

Καλό σας βράδυ.

 

 

https://www.news247.gr/epistimi/long-covid-vlaves-se-aggeia-kai-aima-gia-1-stoys-4-poy-nosisan-apo-koronoio.9297915.html
γιατι ο covid δεν ειναι μονο θανατοι επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Ε και εσύ. Είπαμε το εμβόλιο έχει παρενέργειες. Μην τους χαλάς το παραμύθι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, toyo73 είπε

Ερχεται και 3 δοση.Μην παθουν στερηση τρυπηματος καποιοι.Θα βαρεθουν μεχρι και οι νοσοκομες σε λιγο.Παμε να βαλουμε πλατη για το τειχος....

Εσύ μάλλον το έχεις πάρει στον χαβαλέ και ο @bilis έχει αναπτύξει δικές του θεωρίες που αναρωτιέμαι αν και ο ίδιος έχει την αντίληψη των γραφόμενών του που είναι "σεντόνια", οι λοιμωξιολόγοι και οι διάφοροι επιστήμονες σκίζουν τα πτυχία τους.

Το μόνο που δεν είπατε, είναι για τσιπάκια, για νανοσωματίδια που επικοινωνούν μέσω του 5G και για προφητείες.Σας φαντάζομαι να είστε σε παρέα μερικών ατόμων και να λέτε όλα αυτά, θα "τρώγατε" τρελό δούλεμα.

Εγώ δεν έχω κάνει το εμβόλιο, έγραψα 2 πράγματα, την πιθανότητα εμβολιασμού κάθε 6-8 μήνες λόγω μικρού χρονικού διαστήματος ανοσίας και τις πιθανότητες έξαρσης υπάρχοντων και αυτοάνοσων ασθενειών μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα, οι λεγόμενες μακροπρόθεσμες παρενέργειες, κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί πως δεν θα υπάρξουν.Τις άμεσες παρενέργειες δεν τις φοβάμαι, είναι σπάνιες.

Ομως δεν μου άρεσε η αντιμετώπιση τουλάχιστον 2 μελών εδώ στο θέμα, θα μπορούσαν να μου απαντήσουν πιο σωστά, γιατί δεν τρόλλαρα, ούτε έγραψα παρανοϊκά πράγματα.

Πείτε απλά πως είστε μικροί σε ηλικία και πιστεύετε πως ο Covid δεν θα σας κάνει ζημιά, ποιά ηθική, ποιά τάνκς κλπ.Είστε αθάνατοι νομίζετε;Και οι γονείς σας μήπως;

Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά, πχ μπορεί 1 μεγαλύτερης ηλικίας να το περάσει ήπια και άλλος μικρότερης ηλικίας να διασωληνωθεί και αν καταφέρει να ζήσει να του μείνουν προβλήματα, δεν υπάρχει standar.

Τι προσπαθείτε να αποδείξετε;Μπείτε στο Facebook να τρολλάρετε, άπειρο υλικό και κόσμος, εκεί έχουν "πτυχία" ηλιθιότητας και χαμηλού iq.

Και κάτι άλλο, υπάρχουν άνθρωποι που βγαίνουν σε βίντεο και το παίζουν επιστήμονες, απο κάτω σχόλια μπράβο και πολλά likes.

Ακόμα και κάποιοι νομικοί η δικηγόροι που συμβουλεύουν τον κόσμο για το θέμα εργασίας, πως να αντισταθούν νομικά.

1 τρύπα στο νερό θα κάνουν, αυτοί είναι βολεμένοι οικονομικά η ψεκασμένοι, τους έχει "λασκάρει" η βίδα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εσύ μάλλον το έχεις πάρει στον χαβαλέ και ο @bilis έχει αναπτύξει δικές του θεωρίες που αναρωτιέμαι αν και ο ίδιος έχει την αντίληψη των γραφόμενών του που είναι "σεντόνια", οι λοιμωξιολόγοι και οι διάφοροι επιστήμονες σκίζουν τα πτυχία τους.

Το μόνο που δεν είπατε, είναι για τσιπάκια, για νανοσωματίδια που επικοινωνούν μέσω του 5G και για προφητείες.

 

Tωρα, αυτο που κανεις, πως λεγεται δε ξερω, πες μου για να καταλαβω και εγω. Απαντας σε καποιον τριτο για κατι που εγραψε, και βαζεις και εμενα μεσα. Ενω στην τελευταια μου απαντηση ξεκαθαρα φαινεται η θεση μου για αυτα που λες πως μονο δεν (ειπαμε). Και πανω στα σεντονια μου, που οι διαφοροι επιστημονες σκιζουν τα πτυχια τους, μια φορα εστω δεν απαντησες απο κατω σε κατι συγκεκριμενο. Θα μπορουσες να το ειχες κανει. Εγω αν παρακολουθουσα μια συζητηση τριτων και κατα τη γνωμη μου εκρινα οτι καποιος δεν εχει ουτε ο ιδιος αντιληψη τι γραφει, η θα του απαντουσα για να αποδειξω ακομα περισσοτερο αυτο που πιστευω, οτι δεν εχει ιδεα δηλ, η θα κρατουσα αποσταση με την εννοια του δεν αξιζει καν να μπω στον κοπο. Αλλα αυτο ετσι στο τελος, τι να σου πω, εσυ  ξερεις καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, bilis είπε

Tωρα, αυτο που κανεις, πως λεγεται δε ξερω, πες μου για να καταλαβω και εγω. Απαντας σε καποιον τριτο για κατι που εγραψε, και βαζεις και εμενα μεσα. Ενω στην τελευταια μου απαντηση ξεκαθαρα φαινεται η θεση μου για αυτα που λες πως μονο δεν (ειπαμε). Και πανω στα σεντονια μου, που οι διαφοροι επιστημονες σκιζουν τα πτυχια τους, μια φορα εστω δεν απαντησες απο κατω σε κατι συγκεκριμενο. Θα μπορουσες να το ειχες κανει. Εγω αν παρακολουθουσα μια συζητηση τριτων και κατα τη γνωμη μου εκρινα οτι καποιος δεν εχει ουτε ο ιδιος αντιληψη τι γραφει, η θα του απαντουσα για να αποδειξω ακομα περισσοτερο αυτο που πιστευω, οτι δεν εχει ιδεα δηλ, η θα κρατουσα αποσταση με την εννοια του δεν αξιζει καν να μπω στον κοπο. Αλλα αυτο ετσι στο τελος, τι να σου πω, εσυ  ξερεις καλυτερα..

Σου έχουν απαντήσει ήδη αρκετά άτομα, όμως είσαι ισχυρογνώμων, θα μπορούσες απλά να γράψεις 4-5 πράγματα επιγραμματικά και το κυριότερο με σωστή διατύπωση, διάβασα τα post σου και κουράστηκα.

Πες μου κάτι, να μιλήσουμε ρεαλιστικά γιατί κάνεις "επανάσταση" απο το πληκτρολόγιο στο θέμα εργασία.

Αν αυτή την στιγμή είχες καλή δουλειά, δηλαδή με καλές συνθήκες και χρήματα, θα ερχόσουν σε αντιπαράθεση με τον εργοδότη σου και θα του έκανες διάλογο για το τι είναι σωστό, ηθικό κλπ;Δηλαδή θα έκανες και θα του έλεγες αυτά που υποστηρίζεις στα post που έγραψες;Δεν το πιστεύω.

Ο εργοδότης έχει το πάνω χέρι με το OK της κυβέρνησης και βρίσκει άλλους 10 που μπορούν να σε αντικαταστήσουν.Θα βρεί τον τρόπο να κάνεις αυτό που αυτός θέλει, μπορεί πχ να σε αναγκάσει να παραιτηθείς με κάποιους τρόπους.Πχ να σε βγάλει σε άδεια άνευ αποδοχών για μήνες, η να σε μεταφέρει πολύ μακριά.

Εχασα πολύ άδικα την προηγούμενη δουλειά που ήταν καλύτερη, αλλά είμαι τυχερός που δεν επηρεάστηκε απο τον Covid η τωρινή μου δουλειά.

Δεν σου λέω πως έχεις άδικο σε όλα.Ναι, έχει κάνει ψυχολογική ζημιά όλη αυτή η κατάσταση, καταστράφηκαν επιχειρήσεις και εργαζόμενοι, ζούμε 1 δύσκολη περίοδο.Τουλάχιστον το έχουμε διαχειριστεί και το ελέγχουμε, λυπάμαι όσες χώρες είναι φτωχές χωρίς υποδομές, ΕΣΥ και ο κόσμος πεθαίνει σαν μύγες.Ακομα και Ευρωπαϊκές χώρες έπαθαν μεγάλη ζημιά.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ο μόνος που δεν θέλω να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός αλλά για λόγους schadenfreude? Και εξηγω

Κοψε τα δωρεαν self test. Κοψε τα πλαφον στις τιμες των τεστ στα διαγνωστικα. Ασε οποιον δεν θελει να μην κανει το εμβολιο, αρκει να υπογραψει οτι παραιτείται της δωρεαν νοσηλειας για οτι του προκυψει απο κοβιντ. 

Και ασε τον Δαρβινο να κανει την δουλεια του. Καλυτερα θα ζησουμε οι υπολοιποι οταν αναμφίβολα μετα από δεκα κυματα και δεκα μεταλλαξεις εχουν πεσει σα μυγες οι ψεκες. Γιατι ο ιδιος που με υφος επιστημονα σου λεει οτι τα εμβολια ειναι πειραματικα και δεν γουσταρει να τα κανει, να εισαι σιγουρος οτι ειναι ο μαλακας που παντα και παντου θεωρεί τον εαυτο του υπερανω της κοινωνίας. Διπλοπαρκαρει με αλαρμ, κλεβει σειρα,, φοροδιαφευγει κλπ. 

 

Edit: Και ασε και καθε επιχείρηση να βαζει οσο κοσμο θελει οπου θελει με εμβολιο η μη αμα θελει. Με λιγη τυχη ψεκες πελατες θα κολλησουν ψεκες αφεντικα.

Culling του πληθυσμου με proxy IQ test εν ολιγοις.

Επεξ/σία από vs_skg
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

 

Πες μου κάτι, να μιλήσουμε ρεαλιστικά γιατί κάνεις "επανάσταση" απο το πληκτρολόγιο στο θέμα εργασία.

Αν αυτή την στιγμή είχες καλή δουλειά, δηλαδή με καλές συνθήκες και χρήματα, θα ερχόσουν σε αντιπαράθεση με τον εργοδότη σου και θα του έκανες διάλογο για το τι είναι σωστό, ηθικό κλπ;Δηλαδή θα έκανες και θα του έλεγες αυτά που υποστηρίζεις στα post που έγραψες;Δεν το πιστεύω.

 

Θα σου απαντησω εντελως ρεαλιστικα. Και εννοω συμφωνα με το πως εχουν τα πραγματα, οσο αφορα την εργασια μου, και οχι θεωρητικα. Οι συνθηκες της δουλειας μου ειναι πολυ καλες, γενικα. Φυσικα και θα κανω διαλογο μαζι του αν ερθει η ωρα να κινδυνευσω να χασω τη δουλεια μου για τους λογους που συζηταμε , πραγμα το οποιο (αν χασω τη δουλεια μου)θα εχει ασχημες συνεπειες για την προσωπικη μου ζωη. . Και φυσικα και θα ερθω και σε αντιπαραθεση μαζι του. Ομως με σωστο τροπο και μεχρι σε σημειο που να του εκφρασω την αντιθετη αποψη μου. Σεβομαι την δουλεια που προσφερει ο εργοδοτης και σεβομαι και τον ιδιο ως προσωπο οταν ειναι ενταξει (και σαν ανθρωπος) απεναντι στους εργαζομενους του. Οποτε σε μια τετοια 'συγκρουση' απλα χωριζουν οι δρομοι που λενε. Στην συγκεκριμενη δουλεια ας πουμε, αν γινει κατι τετοιο και ανακοινωθει οτι δε μπορω να συνεχιζω να εργαζομαι θα ζητησω μια συναντηση, θα κανω ενα διαλογο ομορφα και ωραια, θα εκφρασω την εκτιμηση μου για το μεχρι τωρα, αλλα ταυτοχρονα θα εκφρασω και την απογοητευση μου που δεν πηρε θεση να υπερασπισει αντιστοιχα τους εργαζομενους,  και απλα απο εκεινη τη μερα και μετα θα ανηκει για μενα σε αυτους τους εργοδοτες που οπως ειπα οχι να ξαναδουλεψω, αλλα ουτε καλημερα δε θα του αξιζει. Και θα αποχωρησω. Και σε αναζητηση δουλειας. 

Εχει τυχει και αλλες φορες στο παρελθον προ κοβιντ να ερθω σε αντιπαραθεση με εργοδοτη και μαλιστα για συναδελφους μου οχι για μενα και παλι το ιδιο εκανα. Ενταξει , δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο και με το ιδιο σκεπτικο. Για μενα μια δουλεια, το αντικειμενο καλυτερα της δουλειας, ειναι κατι σαν το πιο ιερο θα ελεγα μεσα στο χωρο της εργασιας. Ειναι αυτο που πρεπει να συντελεθει και ο τροπος ειναι ενας ο σωστος. Ειτε εισαι υπαλληλος ειτε αφεντικο οφειλεις να το τηρεις για να προστατευσεις τη δουλεια. Αν εισαι λαθος πρεπει να απομακρυνθεις ακομα και το αφεντικο να εισαι. Και δεν εχει σημασια αν εισαι και ο τελευταιος υπαλληλος και υποστηριζοντς το αυτο χασεις τη δουλεια σου.. Επειδη δε μπορεις να διωξεις ενα αφεντικο ομως, αναγκαστικα φευγεις εσυ. Για αλλους ειναι ηττα, για μενα ειναι κανω και υπερασπιζομαι το σωστο. 

Αυτη ειναι η ρεαλιστικη μου απαντηση και αυτη ειναι η πραγματικοτητα που αντιμετωπιζω και γιαυτο με βλεπεις να ειμαι τοσο κατα στην υποχρεωτικοτητας και υπερ του δικαιωματος της εργασιας. Αν εισαι σωστος σαν κυβερνηση, αν εισαι σωστος σαν εργοδοτης, αν εισαι σωστος σαν υπαλληλος, ακομα και με την απειλη ενος ιου , ευκολα δυσκολα υπαρχει τροπος και λυση ωστε ολοι να ειναι το ιδιο δικαια ζημιωμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εσύ μάλλον το έχεις πάρει στον χαβαλέ και ο @bilis έχει αναπτύξει δικές του θεωρίες που αναρωτιέμαι αν και ο ίδιος έχει την αντίληψη των γραφόμενών του που είναι "σεντόνια", οι λοιμωξιολόγοι και οι διάφοροι επιστήμονες σκίζουν τα πτυχία τους.

Εχει πολλες γνωσεις Ιατρικης, διαβασα πολλες ιατρικες καινοτομιες και εμαθα και πραγματα :)

σιγουρα τα σκιζουν :) 

waste of time η ολη φαση…ασε που εγραψε μια νουβελα χωρις να σου απαντησει όπως εκανε και σε αλλους 10

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

έχει αναπτύξει δικές του θεωρίες

Μαλλον τα ακουει απο το οικογενειακο του περιβαλλον. Sad but true…

1 ώρα πριν, vs_skg είπε

Είμαι ο μόνος που δεν θέλω να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός αλλά για λόγους schadenfreude? Και εξηγω

Κοψε τα δωρεαν self test. Κοψε τα πλαφον στις τιμες των τεστ στα διαγνωστικα. Ασε οποιον δεν θελει να μην κανει το εμβολιο, αρκει να υπογραψει οτι παραιτείται της δωρεαν νοσηλειας για οτι του προκυψει απο κοβιντ. 

Και ασε τον Δαρβινο να κανει την δουλεια του. Καλυτερα θα ζησουμε οι υπολοιποι οταν αναμφίβολα μετα από δεκα κυματα και δεκα μεταλλαξεις εχουν πεσει σα μυγες οι ψεκες. Γιατι ο ιδιος που με υφος επιστημονα σου λεει οτι τα εμβολια ειναι πειραματικα και δεν γουσταρει να τα κανει, να εισαι σιγουρος οτι ειναι ο μαλακας που παντα και παντου θεωρεί τον εαυτο του υπερανω της κοινωνίας. Διπλοπαρκαρει με αλαρμ, κλεβει σειρα,, φοροδιαφευγει κλπ. 

 

Edit: Και ασε και καθε επιχείρηση να βαζει οσο κοσμο θελει οπου θελει με εμβολιο η μη αμα θελει. Με λιγη τυχη ψεκες πελατες θα κολλησουν ψεκες αφεντικα.

Culling του πληθυσμου με proxy IQ test εν ολιγοις.

Τωρα καταλαβες οτι εχουμε παρα πολλους ψεκασμενους; Τωρα απλα φαινεται ξεκαθαρα φιλε. Μακαρι να γινουν ολα αυτα, προς το παρον γινονται ψηφοθηρικα παιχνιδια και κοιτανε ποιος θα πρωτοπαρει τους ψεκασμενους ψηφοφορους που ειναι παρα πολλοι.

Μια απο τα ιδια ειμαι και εγω, ξεκλειδωσε τα ολα και αστους απο Σεπτεμβριο. Μονοι τους θα τρεξουν να το κανουν, οσοι προλαβουν οταν δουν τι καναν.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, vs_skg είπε

 

Κοψε τα δωρεαν self test. Κοψε τα πλαφον στις τιμες των τεστ στα διαγνωστικα. Ασε οποιον δεν θελει να μην κανει το εμβολιο, αρκει να υπογραψει οτι παραιτείται της δωρεαν νοσηλειας για οτι του προκυψει απο κοβιντ

Aυτό!

Είδα σε εφημερίδα για έναν εκπαιδευτικό από τον Βόλο που πέθανε μαζί με την γυναίκα του αφού είχε αναρρώσει από τον ιό 6 μήνες μετά, ΞΑΦΝΙΚΑ! Αυτό που λέμε τόσο καιρό. Ο ιός είναι απρόβλεπτος. Οποιος θέλει ας πάρει το ρίσκο του και καλό ταξίδι. 

Επεξ/σία από elteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...