Προς το περιεχόμενο

Ψιλικατζιδικο αρνειται να δεχθει καρτα για αγορα καπνου.


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, StamTheMan είπε

Αν το σκεφτοταν αυτο,δε θα ειχαμε αυτο το thread ομως.

Γιατι οταν κανει τετοιες ταρζανιες και αρνειται να δεχθει πληρωμε τσιγαρων με καρτα,αυτοματως δε σεβεται εναν καλο και τακτικο πελατη.

Και τι θα κανει ο πελατης;Μαντεψε,θα παει αλλου.Ψιλικατζιδικα να φανε και οι κοτες.

το να μην δέχεται μέγα μλκια.......... για αυτο λεω απο το να κλαίγεται απλά βάρα τιμές σε ανάλογα επίπεδα και έληξε το θεμα ουτε κλάμα ουτε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω αντιλαμβάνομαι οτι μερικα μαγαζιά δεν βγαζουν κόστος, αλλά πλέον δεν εχω ποτέ κας μαζι μου

σε φωτοτυπάδικο αν θελω καμια φωτο του αφηνω 1ευρώ δεν με ενοχλεί

ιδιώς και για τσιγάρα του λεω να κρατησει παραπάνω.

 

νομίζω αγγλία είχε μια παρόμοια ταρίφα για παρόμοια προιόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ήμουν κυβέρνηση θα άφηνα ελεύθερη την αγορά. Να πουλας τα τσιγάρα 5 και 6 το πακέτο, πούλας την εφημερίδα 2 ευρώ. Και όποιος θέλει αγοράζει. 

Κάποτε δουλεύα σε ψιλικατζιδικο. Ένας τύπος ερχόταν και αγόραζε καπνό cooper. Πολύ σπάνιος καπνός και ο τύπος δεν αγόραζε τίποτα άλλο, μόνο αυτό. Τίποτα άλλο.

Ε μετά από κάποιους μήνες πήρε τα @@ μου. Σταμάτησα να τον φερνω στο μαγαζί. Τέτοιους πελάτες δεν τους θέλει κανείς 

 

 

Επεξ/σία από Xejolontas
  • Like 2
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

 

 

νομίζω αγγλία είχε μια παρόμοια ταρίφα για παρόμοια προιόντα.

Το μονο που εχω δει είναι σε μικρά μαγαζιά που λενε ότι για κάρτα πρέπει ο λογαριασμός να είναι πάνω απο £5 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το μονο που εχω δει είναι σε μικρά μαγαζιά που λενε ότι για κάρτα πρέπει ο λογαριασμός να είναι πάνω απο £5 .

ακριβώς αυτο! τωρα μου ξαναρθε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Black Demis είπε

βασικα πολυ καλα το λες οτι ειναι θεμα του ιδιοκτητη και μεγα λάθος του μαλιστα που δεν ανεβάζει ανάλογα της τιμές (φοβάται μην πανε αλλού κλπ)

δλδ αν η τσιχλα απο 10 λεπτα θα γινει 20 θα κλαψει καποιος?  αν τσιγαρο απο 3 ευρω γινει 3,10 θα κλαψει καποιος? (εκτος και αν δεν το επιτρεπει καποιος νομος)

Υπάρχουν άτομα που παίζει να φύγουν και να γκρινιάζουν ακόμα και για 10 cents. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Black Demis είπε

δλδ αν η τσιχλα απο 10 λεπτα θα γινει 20 θα κλαψει καποιος?  αν τσιγαρο απο 3 ευρω γινει 3,10 θα κλαψει καποιος? (εκτος και αν δεν το επιτρεπει καποιος νομος)

Δε νομιζω οτι μπορει να αλλαξει τιμη σε τσιγαρα και εφημεριδες.

Πριν λιγο που μιλουσα με ενα φιλο παντως,μου ειπε παρομοιο σκηνικο,σε παρομοια "οικογενειακη επιχειρηση".

Η κορη το μεσημερι,η μανα το βραδυ.

Παει ο φιλος στην κορη,και του χρεωνει 20 cents προμηθεια απο μονη της,επειδη πληρωνει με καρτα.

Οταν ρωτησε ο φιλος τη μανα για ποιο λογο γινεται αυτο,αυτη απαντησε: Ναι μωρε,τα κανει κατι τετοια.

Μετα θελουν και μαγαζια αυτοι οι ανθρωποι.

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Xejolontas είπε

Αν ήμουν κυβέρνηση θα άφηνα ελεύθερη την αγορά. Να πουλας τα τσιγάρα 5 και 6 το πακέτο, πούλας την εφημερίδα 2 ευρώ. Και όποιος θέλει αγοράζει. 

Κάποτε δουλεύα σε ψιλικατζιδικο. Ένας τύπος ερχόταν και αγόραζε καπνό cooper. Πολύ σπάνιος καπνός και ο τύπος δεν αγόραζε τίποτα άλλο, μόνο αυτό. Τίποτα άλλο.

Ε μετά από κάποιους μήνες πήρε τα @@ μου. Σταμάτησα να τον φερνω στο μαγαζί. Τέτοιους πελάτες δεν τους θέλει κανείς 

 

 

Απαράδεκτος ο τύπος που ήθελε καπνό Cooper και δεν αγόραζε κ τπτ άλλο...

Μαλλον θα έπρεπε να αλλάξει κ μάρκα καπνό... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, StamTheMan said:

Τωρα θα πρεπει να ψαξει να τον βρει αλλου τον καπνο .

Το χετε ολοι οι ντελιβεραδες το συνδρομο οτι χωρις εσας, η Γη δε γυριζει ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Τωρα θα πρεπει να ψαξει να τον βρει αλλου τον καπνο .

Μαζί σου! 

Αλλα "επιχειρήματα" του στυλ "δεν αγοραζε τπτ άλλο και τώρα πήρε τα @@ μου", τα θεωρώ τραγικά! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε με συγχωρειται τωρα αλλα δεν θα καθισω να σκεφτω τι κερδος μπορει  να βγαζει ο μπακαλης απο το ενα πακετο τσιγαρων. Θα κοιταξω να κανω την δουλεια μου οσο το δυνταον πιο ευκολα μπορω .

Απο την στιγμη που υπαρχει νομος και  υποχρεωνει  απαντες απο μπακαλιδες εως μεγαλες αλυδισες να εχουν μηχανακι για καρτα, εγω θα πληρωνω με καρτα ακομα και για 0,50 γιατι μου δινετε η συγκεκριμενη δυνατοτηα.

Μερικοι νομιζουν οτι ακομα ειμαστε στα 80s .

Στην Αμερικη που ειναι χωρα προτυπο πληρωνεις αποκλειστικα μονο με καρτα παντου, σπανια θα δεις μετρητα, ας ελπισουμε καποια στιγμη η κυρ μαρια απο το μπακαλικο να το παρει χαμπαρι και να ερθει στο 2021.

Ως προς το παλικαρι που ανοιξε το θεμα, μπορουσες να καλεσεις και την αστυνομια επιτοπου, θα ερχοταν θα της εκοβε ενα τσουχτερο προστιμο και ας εβρισκε μετα την ακρη η κυρ μαριο μονη της ! Αυτες τις καταστασεις μην τις αφηνεις να περνουν ετσι, τις κοβεις επιτοπου μαχαιρι .

Επεξ/σία από DWinchester
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου έτυχε σε περίπτερο να μην δέχεται 5λεπτα. Προτίμησε να μην πάρει το 1 ευρώ, ενα 10λεπτο και το δυο 5λεπτα, σύνολο 1.20. 

Προφανώς δεν τα είχε ανάγκη τα χρήματα και απλά είχε το περίπτερο από χόμπι. 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...