Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, χρησιμοποίησα το freedom pass με την εφαρμογή kayak για ξενοδοχείο στο εξωτερικό και παραδόξως την δέχθηκε. Ακόμα δεν έχει γίνει η πληρωμή, όμως η κράτηση έχει γίνει και έχει επιβεβαιωθεί κανονικά (αντίθετα με booking κτλ που ακύρωναν εξαρχής την κράτηση). Λέτε να δεχθούν την πληρωμή με το freedom pass ή θα με κυνηγάνε;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Newbie12 είπε

Καλησπέρα, χρησιμοποίησα το freedom pass με την εφαρμογή kayak για ξενοδοχείο στο εξωτερικό και παραδόξως την δέχθηκε. Ακόμα δεν έχει γίνει η πληρωμή, όμως η κράτηση έχει γίνει και έχει επιβεβαιωθεί κανονικά (αντίθετα με booking κτλ που ακύρωναν εξαρχής την κράτηση). Λέτε να δεχθούν την πληρωμή με το freedom pass ή θα με κυνηγάνε;:P

Και στο booking, εβγαζε προβλημα μονο οταν ηταν να τραβηξουν τα χρηματα. Η κρατηση γινοταν ομως κανονικα.

Δεν λεω οτι δεν θα παιξει (μιας και απο οτι φαινεται περασε στο efood και στο παραπανω e-shop), αλλα κατα 99.99% μαλλον θα ακυρωθει οταν ειναι να τραβηξει χρηματα. Ποια ημερομηνια λεει οτι θα τραβηξουν?

Εγω για να καταλαβω τι παιζει με το booking, βρηκα ενα random ξενοδοχειο με αμεση πληρωμη και δωρεαν ακυρωση μεχρι χχ του μηνα. Οποτε ακομα και αν παιρνουσε, να το ακυρωνα. Δοκιμασε το αν γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Και στο booking, εβγαζε προβλημα μονο οταν ηταν να τραβηξουν τα χρηματα. Η κρατηση γινοταν ομως κανονικα.

Δεν λεω οτι δεν θα παιξει (μιας και απο οτι φαινεται περασε στο efood και στο παραπανω e-shop), αλλα κατα 99.99% μαλλον θα ακυρωθει οταν ειναι να τραβηξει χρηματα. Ποια ημερομηνια λεει οτι θα τραβηξουν?

Εγω για να καταλαβω τι παιζει με το booking, βρηκα ενα random ξενοδοχειο με αμεση πληρωμη και δωρεαν ακυρωση μεχρι χχ του μηνα. Οποτε ακομα και αν παιρνουσε, να το ακυρωνα. Δοκιμασε το αν γινεται

Στο booking λέει ότι η πληρωμή διαχειρίζεται από το ξενοδοχείο, οπότε λογικά θα τα τραβήξουν όποτε θέλουν αυτοί. Ακόμα και το ίδιο ξενοδοχείο που είχα κλείσει με το booking δεν το είχε δεχθεί πάντως, όμως με αυτήν την εφαρμογή (kayak) το δέχθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Υπάρχει κανένας που έκανε αίτηση μέσω κεπ και καταχωρήθηκε λάθος το email, οπότε δεν του ήρθε ποτέ email για τον κωδικό ? Αυτό έτυχε σε εμένα και δεν μπορώ να κάνω κυριολεκτικά τίποτα παρα μόνο να περιμένω για κάποια ενημέρωση και ο Δεκέμβριος πλησιάζει. 3 Αυγούστου έκανα την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει αγορά σε ελληνικό eshop με Alpha ή Google pay; Εγώ σε όσα δοκίμασα μου έρχεται sms ότι η συναλλαγή δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί λόγω μη επιτρεπτής κατηγορίας εμπόρου. Ακόμα και στο viva.gr για εισιτήρια συναυλίας το ίδιο μου πετάει. Για εισιτήριο κτελ που δοκίμασα να βγάλω εγκρίθηκε μια χαρά με Alpha....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dim_man είπε

Εγώ σε όσα δοκίμασα μου έρχεται sms ότι η συναλλαγή δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί λόγω μη επιτρεπτής κατηγορίας εμπόρου. Ακόμα και στο viva.gr για εισιτήρια συναυλίας το ίδιο μου πετάει.

Αλλη μια φορα το ιδιο λινκ για τις κατηγοριες που μπορεις να χρησιμοποιησεις την καρτα

Ωστοσο, αν οντως δεν δουλεψε στην αγορα των εισιτηριων, ή υπηρχε θεμα προσωρινα, ή θα πρεπει να επικοινωνησεις με το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2021 στις 3:06 ΜΜ, alex78961 είπε

Το δοκίμασα και εγώ (παρήγγειλα καρέκλα😂) και όντως μπορείς να πληρώσεις ηλεκτρονικά χωρίς πρόβλημα. Θα δείξει μέσα στη βδομάδα αν αξίζει η καρέκλα

Κι εγώ κατάφερα να παραγγείλω ακουστικά :D Πρέπει να έχουν δηλώσει την επιχειρήση κάτι άλλο και όχι εμπορική αφού επιτρέπεται η συναλλαγή... Βγήκε καλή η καρέκλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2021 στις 9:50 ΜΜ, spyros95 είπε

Φίλος κατάφερε και αγόρασε καρέκλα γραφείου από το παρακάτω site με freedom pass.. Δεν ξέρω πως πέρασε, λογικά επειδή το checkout με κάρτα πραγματοποιείται μέσω viva. Το αφήνω για τους πολυταξιδεμένους που δεν ξέρουν πως να ξοδέψουν τα χρήματα του voucher!

Μολις τωρα εκανα μια παραγγελια και εγω για να δω αν οντως ισχυει και οντως δεχτηκε κανονικα τη συναλλαγη με freedom pass, περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εγω μπορω μεσω apple wallet να πληρωσω στο efood δοκιμασμενα 

ξερει κανεις καποιο μινιμαρκετ ειτε σε αθηνα ειτε σε πατρα ειτε λαρισα που να δινει paysafe μεσω efood?

γιατι δεν βρισκω κανενα 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κλείσω εισιτήρια για εξωτερικό μέσω του επίσημου site της Ryanair, η πληρωμή προχώρησε κανονικά, δεν μου ηρθε push notification ομως στην εφαρμογή της alpha(επελεξα την alpha και οχι την viva). Η raynair μου εστειλε αριθμό κράτησης , ομως η συναλλαγή είναι ακόμη σε κατάσταση pending εδω και 24 ώρες .

Μιλησα με την alpha ,προφανως δεν ήξεραν τίποτα, μου είπαν να περιμένω μεχρι αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Με χρηση apple pay εχω ακουσει οτι η freedom pass καρτα περναει στο efood. Γιατι συμβαινει αυτο; Δεν καταλαβαινει η alpha bank (ή viva) απο που γινεται η χρεωση;

Αν βαλω την freedom στο apay θα περναει παντου; πχ πληρωμη στο pos στο σουπερ μαρκετ ή στο βενζινάδικο;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα πει και σε προηγούμενη σελίδα, όταν έρθει το τέλος του έτους και γίνει μια σούμα και δουν πόσα εκατομμύρια του freedom pass κατέληξαν στο efood (ενώ δε θα έπρεπε), δε θα γίνει τίποτα; Ούτε ρουθούνι δε θα ανοίξει δλδ; 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...