Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, TravelGR είπε

Γνωρίζεται εάν υπάρχει τρόπος με Apple pay ή οτιδήποτε άλλο να αγοράσουμε από κάποιο eshop πχ ηλεκτρονικά είδη κτλ κτλ.. Υπάρχει τρόπος; έκανα το εμβόλιο και τι μου προτείνετε  alpha bank ή viva wallet;  ευχαριστώ!

δεν γινεται.Η μοναδική "τρυπα" στο σύστημα της κυβέρνησης είναι οτι μέσω apple παιρναει στο efood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/8/2021 στις 2:31 ΜΜ, Jason13 είπε

Γνωριζουμε αν χρειαζεται στο αεροδρομιο να επιδειξουμε την freedom pass "καρτα" ;

Ναι παιδια, ταξιδεψε καποιος να μας πει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xristina1234 είπε

Ναι παιδια, ταξιδεψε καποιος να μας πει? 

Γιατί να χρειάζεται το Freedom Pass στο αεροδρόμιο; Δεν νοιάζεται κανείς για το πως πλήρωσες, από τη στιγμή που περασε στο σύστημα πληρωμών. Όπως δεν δείχνεις πουθενά την κάρτα σου, έτσι δεν δείχνεις και το Freedom Pass. Μια κάρτα είναι και το pass, τίποτα διαφορετικό για τις εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έκλεισα και πλήρωσα εισιτήριο αεροπορικό όλα καλα απλα έκλεισα και του αδερφού μου. Ελέγχουν καθόλου τι και πως στο check in ή στην επιβίβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε παιδιά. Όχι.

Μια τραπεζική κάρτα είναι και πολύ που νοιάστηκαν αν έκλεισες εισιτήρια είτε για σένα ειτε για τη θεία σου την Νίτσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα αλλά με εμάς που η συσκευή μας δεν υποστηρίζει NFC και έχουμε κάνει το freedom pass στην αλφα μπανκ, πως το αξιοποιούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ins2016 είπε

Έκλεισα με aegean με 50% έκπτωση με το κωδικό freedompass γιαυτό ρωτάω αλλιώς εννοείται δεν θα ασχοληθουν 

50% σε ολο το ποσο μαζι με τους φορους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια η Aegean σε περίπτωση αλλαγής (flex και πάνω) θεωρεί ως αρχική αξία το ποσό που πλήρωσες και όχι το ποσό της αξίας του εισιτηρίου. Άρα σε περίπτωση αλλαγής η διαφορά μπορεί να είναι μεγάλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς τι εννοεί όταν λέει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε λοιπές υπηρεσίες αναψυχής; 

Καφετέριες, καφέ στο χέρι (τύπου Coffee island) και εστιατόρια δέχονται το freedom pass; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες, εάν μπορεί κάποιος να τις απαντησει; 

Εάν το πάρω το freedom pass και το περάσω googlepay (κάτοχος Galaxy S20) κατεβάζω κάποια εφαρμογή; Πως το κάνω;  

Δεύτερον, μπορώ έπειτα μέσω NFC να το χρησιμοποιήσω παντού χωρίς περιορισμούς; Pet Shop, Public κλπ; 

Ευχαριστώ σε όποιον όποιον απαντήσει, γνωρίζει ότι έχουν απαντηθεί μάλλον αλλά είναι 19 σελίδες με πληροφορίες και έχω λίγη δυσκολία με την πολύ συγκέντρωση, ευχαριστώ με την κατανόηση 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, feelihipo είπε

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες, εάν μπορεί κάποιος να τις απαντησει; 

Εάν το πάρω το freedom pass και το περάσω googlepay (κάτοχος Galaxy S20) κατεβάζω κάποια εφαρμογή; Πως το κάνω;  

Δεύτερον, μπορώ έπειτα μέσω NFC να το χρησιμοποιήσω παντού χωρίς περιορισμούς; Pet Shop, Public κλπ; 

Ευχαριστώ σε όποιον όποιον απαντήσει, γνωρίζει ότι έχουν απαντηθεί μάλλον αλλά είναι 19 σελίδες με πληροφορίες και έχω λίγη δυσκολία με την πολύ συγκέντρωση, ευχαριστώ με την κατανόηση 😅

Μπορω να τις απαντησω αμα ειναι

Οπως εχεις παρει το freedom pass ειτε εχεις παρει viva ειτε alpha ακολουθεις τις οδηγιες και παρνεις τα 150 ευρω, τωρα για να μπορεσεις να χρησιμοποιεις την καρτα σε pos ειτε χρειαζεσαι να εχεις κατεβασμενη την εφαρμογη google pay, ειτε apple pay ειτε myalpha wallet (απο το play store), αν σου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα σου, πας  σε μια εφαρμογη που λογικα θα την εχεις ηδη κατεβασμενη ρυθμισεις google->ρυθμισεις για εφαρμογες google-> google pay

Την εχω δοκιμασει και ετσι σμρ σε ταξι και δουλεψε μια χαρα αρκει να εχεις nfc ανοιχτο τοτε 

Αν ξερεις τα στοιχεια της καρτας τα προσθετεις και μονο σου,αν δεν ξερεις τα στοιχεια της καρτας τοτε πατας καποιο κουμπι που δειχνει τα στοιχεια της καρταςειτε απο το viva wallet ειτε απο το myalpha mobile και εισαι ετοιμος 

Τωρα το αλλο υπαρχει ενα site απο την κυβερνηση freedom pass που δειχνει την λιστα που μπορεις να το χρησιμοποιησεις

Σορρυ για το μεγαλο κειμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...