Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογή timologio από την ΑΑΔΕ για δωρεάν έκδοση παραστατικών και αυτόματης αποστολής τους στο myDATA


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/11/2021 στις 1:57 ΜΜ, kirileman είπε

Η αμήχανη στιγμή που η δωρεάν εφαρμογή timologio της ΑΑΔΕ είναι καλύτερη από εμπορικές...

 

2 ώρες πριν, 1comment είπε

Λέτε να βολέψει η εφαρμογή τον πατέρα μου; Δεν κόβει πάνω από 1-2 τιμολόγια το μήνα. Κρίμα είναι να αγοράσει πρόγραμμα.

Την χρησιμοποιώ , μια χαρά κάνει την δουλειά της και για εμένα ήταν "βατή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

 

Την χρησιμοποιώ , μια χαρά κάνει την δουλειά της και για εμένα ήταν "βατή".

Εκτυπώνεις κιόλας ή μόνο σε μεηλ στέλνονται στον πελάτη; Επίσης αν χρειαστεί μπορείς να ακυρώσεις κάποιο τιμολόγιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα έχω ατομική επιχείρηση κόβω περίπου 80-90 τιμολόγια τον χρόνο αξίζει η εφαρμογή η να πληρώσω να πάρω από κάποια εταιρία ? Στον πελάτη θα εκτυπώνω το pdf που μου βγάζει και θα του δίνω από ότι κατάλαβα έτσι ? Εγώ δεν χρειάζεται να κρατάω κάποιο αντίγραφο για να το πάω στο λογιστήριο έτσι, θα μένει στο σύστημα το δικό μου αντίγραφο.

Αν μου χαλάσει ένα προϊόν για να το πάω πίσω στην εταιρία για φτιάξιμο πχ μου ζητάει πιστοτικό θα έχω την δυνατότητα μέσω της εφαρμογής timilogio να κόψω τέτοιο πράγμα ?

Επεξ/σία από makrixeris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/11/2021 στις 11:40 ΠΜ, makrixeris είπε

Καλημέρα έχω ατομική επιχείρηση κόβω περίπου 80-90 τιμολόγια τον χρόνο αξίζει η εφαρμογή η να πληρώσω να πάρω από κάποια εταιρία ? Στον πελάτη θα εκτυπώνω το pdf που μου βγάζει και θα του δίνω από ότι κατάλαβα έτσι ? Εγώ δεν χρειάζεται να κρατάω κάποιο αντίγραφο για να το πάω στο λογιστήριο έτσι, θα μένει στο σύστημα το δικό μου αντίγραφο.

Αν μου χαλάσει ένα προϊόν για να το πάω πίσω στην εταιρία για φτιάξιμο πχ μου ζητάει πιστωτικό θα έχω την δυνατότητα μέσω της εφαρμογής timilogio να κόψω τέτοιο πράγμα ?

καλημέρα πιστεύω αξίζει η εφαρμογή για 80-90 τιμολόγια τον χρόνο...

η εφαρμογή σου βγάζει pdf οπότε το εκτυπώνεις η το στέλνεις με email για τον πελάτη το ίδιο και για αντίγραφό για εσένα και το λογιστήριο σου

ναι σου δίνει δυνατότητα για πιστωτικό τιμολόγιο

η εφαρμογή είναι απλή και εύχρηστη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γνωρίζει καποιος αν θέλουμε να διαγράψουμε ενα τιμολόγιο ή θέλουμε να το τροποποιησουμε καποιο τιμολόγιο που έχει εκδοθει καταλάθος τι κάνουμε?

Μέ ποιο τρόπο γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, petrsta είπε

Γνωρίζει καποιος αν θέλουμε να διαγράψουμε ενα τιμολόγιο ή θέλουμε να το τροποποιησουμε καποιο τιμολόγιο που έχει εκδοθει καταλάθος τι κάνουμε?

Μέ ποιο τρόπο γίνεται?

θα εκδόσεις  νέο πιστωτικό τιμολόγιο με το mark του τιμολογίου που θες να ακυρώσεις  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον οι λογιστες εχουν φτιαξει καρτελ και προτείνουν αναλογα....

μην τους ακουτε 

εγω εχω το emblem ειναι πολυ καλό και βοηθάνε παρα πολύ  με 7 ευρω το μηνα περιπου

σας τα κανουν ολα και συνδεση με mydata και διαφορα αλλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα, θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Σήμερα έκανα την έκδοση του πρώτου τιμολογίου χρησιμοποιώντας το timologio, έχει πάρει αριθμό ΜΑΡΚ και το βλέπω κανονικά στη λίστα των παραστατικών. 

Στο συνοπτικό βιβλίο όμως δε φαίνεται, είναι κάτι που παίρνει συνήθως μέρες για να εμφανιστεί ή πρέπει να το ανεβάσω εγώ κάπου; Τον προηγούμενο μήνα που έκοψα το τελευταίο χάρτινο τιμολόγιο, είχα χρησιμοποιήσει τη "ειδική φόρμα καταχώρησης", μόνο αυτό βλέπω. 

Ευχαριστώ

Edit: Τελικά διαβιβάστηκε μόνο του το επόμενο πρωί, ήθελε κάποιες ώρες φαίνεται… Όλα οκ.

Επεξ/σία από georgemarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει καποιο προβλημα σήμερα? Προσπαθώ να μπω απο το πρωί  να κόψω ένα τιμολόγιο και λεει συνεχεια  

  • Ανεπιτυχής Προσπάθεια Σύνδεσης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, maverick290402 είπε

Εχει καποιο προβλημα σήμερα? Προσπαθώ να μπω απο το πρωί  να κόψω ένα τιμολόγιο και λεει συνεχεια  

  • Ανεπιτυχής Προσπάθεια Σύνδεσης

Yeap, εδω και μέρες υπαρχει θεμα. Χτες δούλεψε για καποιες ώρες αλλα μετα παλι τα ιδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά απο εσάς που  χρησιμοποιειτε την δωρεαν εφαρμογη της Ααδε,ποια ειναι η μεχρι τωρα εμπειρια σας; ειναι ευχρηστο το προγραμμα; εγω εχω ατομικη επιχειρηση κόβω το μηνα 25-30 τιμολογια,αλλα μικροποσα και λιγους κωδικους συνηθως 2-3.ειμαι σε διλλημα στο πως να κινηθω.

Επεξ/σία από supremo1987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, supremo1987 είπε

Παιδιά απο εσάς που  χρησιμοποιειτε την δωρεαν εφαρμογη της Ααδε,ποια ειναι η μεχρι τωρα εμπειρια σας; ειναι ευχρηστο το προγραμμα; εγω εχω ατομικη επιχειρηση κόβω το μηνα 25-30 τιμολογια,αλλα μικροποσα και λιγους κωδικους συνηθως 2-3.ειμαι σε διλλημα στο πως να κινηθω.

Γνώμη μου μην στραφείς στην δωρεάν εφαρμογή... Πολλές φορές πέφτει και στην ουσία δεν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο...

Υπάρχουν σχετικά οικονομικές λύσεις μόνο για έκδοση τιμολογίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, supremo1987 είπε

Παιδιά απο εσάς που  χρησιμοποιειτε την δωρεαν εφαρμογη της Ααδε,ποια ειναι η μεχρι τωρα εμπειρια σας; ειναι ευχρηστο το προγραμμα; εγω εχω ατομικη επιχειρηση κόβω το μηνα 25-30 τιμολογια,αλλα μικροποσα και λιγους κωδικους συνηθως 2-3.ειμαι σε διλλημα στο πως να κινηθω.

Αν δεν θέλεις να παρακολουθείς υπόλοιπα κλπ είναι μια λύση. Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις να τη δοκιμάζεις (την κανονική έκδοση) κι αν δεις πως δεν σε καλύπτει να ψάξεις για κάτι διαφορετικό. Τα προϊόντα - υπηρεσίες που χρησιμοποιείς και ο όγκος των παραστατικών είναι ελάχιστος. Μπορείς λοιπόν να κάνεις μια δοκιμή χωρίς κόστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, barca10 είπε

Γνώμη μου μην στραφείς στην δωρεάν εφαρμογή... Πολλές φορές πέφτει και στην ουσία δεν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο...

Υπάρχουν σχετικά οικονομικές λύσεις μόνο για έκδοση τιμολογίου.

Αν μπορεις να μου παραθεσεις καποια απο τις οικονομικες λυσεις θα ημουν ευγνωμων. Μεχρι στιγμης οτι ρωτησα περιπου στα 100-120 τον χρονο κυμαινονται.Τα οποια δεν λεω οτι ειναι παραλογς ποσα,απλα ειναι τετοια η χονδρικη μου που δεν πιστευω οτι αξιζει ως λυση για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...