Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα Xiaomi VIOMI SE στα 169 ευρώ με χρήση κουπονιού [ΤΕΛΟΣ]


g_kor06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Μόλις πάω καλάθι μου βάζει 31€ μεταοφορικά ...

Μου πετάει αυτή την παπάτζα και έβαλα και διεύθυνση μέσα στο Ηράκλειο Κρήτης

2075810153_.png.7ca36d237bfada15e30450d3e9bdee2b.png

ισχύει το έγραψε και ο Σωτήρης. Νησιά & Κρήτη τρώει εξτρά 31,57€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το  καλυτερο ειναι να μας κάνει ενα συγκριτικό κάποιος που έχει ήδη ρομποτική σκούπα να μας πει αμα αξίζει να τη  πάρουμε .

Ακυρο, είδα τα βίντεο του Σωτήρη 

Επεξ/σία από makevius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dionisakos4 είπε

ισχύει το έγραψε και ο Σωτήρης. Νησιά & Κρήτη τρώει εξτρά 31,57€...

13 σελίδες, θα μου ξέφυγε ...

Θα βάλω διεύθυνση σε κάποιο κατάστημα ACS στην Αθήνα και θα τους πω να κάνουν παράδοση Point to Point μιας και μένω πάνω από ACS. Απ' ότι βλέπω κοστίζει 8€ 🤣.

Η αλήθεια είναι πως το έψηνα να πάρω μία για το μαγαζί μιας και ήταν φθηνή αλλά 50€ πάνω παίρνω Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P από ελληνικό κατάστημα με 2 χρόνια που στο παρελθόν με έχει καλύψει ξανά σε εγγύηση σε κινητό αντίστοιχης αξίας .

Επεξ/σία από manolis940
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα εχθές. Φορτίστηκε και μπήκε σε λειτουργία. Ακόμα και στην Standard λειτουργία αναρόφησης μαζεύει πολύ πράγμα.

Σε όσους δεν έχουν ρομποτική σκούπα:

Που δεν πάει: Όπου δεν χωράει σε ύψος ή πλάτος: Δεν θα πάει εκεί που πας εσύ με το κοντάρι της κανονικής ηλεκτρικής σκούπας, δλδ ανάμεσα σε καρέκλες, χαμηλούς καναπέδες που χωράει η ρομπορική λόγω ύψους, κλπ. 

Καθαρίζει καλά? Ναι καθαρίζει ικανοποιητικά καλά έως πολύ καλά. Δεν παίρνει άριστα καθώς όπως γράφω και παραπάνω δεν μπορεί να καθαρίσει όπου δεν χωράει.

Κάνει θόρυβο? Έχει 4 mode, quiet, standard, Medium & strong. Με το standard καθαρίζει μία χαρά και ακόμα και σε χώρο που μπήκε με βρέφος 3 μηνών δεν το ξύπνησε. Στο επίπεδο standard ίσως πλησιάζει σε θόρυβο μία σκούπα όταν την έχουμε στην μεσαία προς δυνατή σκάλα.

Ανεβαίνει σε χαλιά? Έχει πρόβλημα με χαλάκια? Δοκίμασα σε παιδικά πλαστικά αφρολέξ στυλ παζλ που πολλοί έχουν σε παιδικά δωμάτια τα οποία είναι περίπου όσο και τα χαλιά. Δεν είχε κανένα απολύτως θέμα ακόμα και όταν δούλευε υπό κλίση, δλδ η μία ρόδα να πατά πάτωμα και η άλλη πάνω σε αυτό το αφρολέξ. Να αναφέρω ότι πρέπει να έχει γυροσκόπιο οπότε όταν η κλίση είναι μεγάλη σταματάει και αλλάζει πορεία! Σε μικρά χαλάκια δεν έχει κανένα πρόβλημα και τα καθαρίζει μια χαρά.

Χτυπάει έπιπλα; Όχι δεν χτυπάει κανένα έπιπλο. Ακόμα και σε δοκιμή με χάρτινες σακούλες ούτε καν τις ακούμπισε.

 

Ερώτηση δική μου σε όσους την έχουν: Αφού κάναμε το πρώτο σκούπισμα και έγινε η χαρτογράφηση πως κάνουμε area editor? Όταν το πατάεω μου λέει να γίνει πρώτα χαρτογράφηση (που έγινε) και μετά να φορτιστεί (που έγινε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Κάνει θόρυβο? Έχει 4 mode, quiet, standard, Medium & strong. Με το standard καθαρίζει μία χαρά και ακόμα και σε χώρο που μπήκε με βρέφος 3 μηνών δεν το ξύπνησε. Στο επίπεδο standard ίσως πλησιάζει σε θόρυβο μία σκούπα όταν την έχουμε στην μεσαία προς δυνατή σκάλα.

Να υποθέσω εννοείς το quiet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να υποθέσω εννοείς το quiet.

όχι το standard εννοώ. Στο quiet είναι αρκετά χαμηλά. Δεν λέω ότι δεν κάνει θόρυβο. Εμένα θα με ενοχλούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d.waters είπε

με τα κρόσια πως τα πάει;

σε εμένα στα κρόσια των χαλιών ζοριζόταν, άλλες φορές τα πέρναγε με δυσκολία και σε άλλα σημεία κόλλαγε και έβαζα χέρι εγώ. Σε ένα δωμάτιο που έχω βάλει πλακάκι πάνω απο το μωσαϊκό και υπάρχει διαφορά στο δάπεδο το ανέβαινε. Τέλος, μου κόλλησε σε μια απλώστρα που είχα και μπήκε και εκεί χέρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vjshadow είπε

Κανονικά αυτό έπρεπε να συμβεί.

Μήπως δεν πήγε κάτι καλά με την χαρτογράφηση;

Το ίδιο μου γράφει. Βέβαια είχα κλείσει κάποιες πόρτες οπότε εφτιαξε εκ νέου τον χάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...