Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Με τη συνέπεια θα γίνει σούπερ μπάχαλο, πρέπει να πιστώσουν το 0.02 και να επαναϋπολογίσουν τη συνέπεια γιατί το 0.02 αφαιρείται απ'την αρχική τιμή, άρα μειώνεται η συνέπεια.

έλα ντε ,δεν το σκέφτηκα , απο το νέο έτος τώρα (ίσως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

47 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε πρόκειται να στείλουν άμεσα λογαριασμό. Όταν ετοιμάσουν τη μηχανογράφηση με το ΤΕΜ θα στείλουν σε όλους.

Με τη συνέπεια θα γίνει σούπερ μπάχαλο, πρέπει να πιστώσουν το 0.02 και να επαναϋπολογίσουν τη συνέπεια γιατί το 0.02 αφαιρείται απ'την αρχική τιμή, άρα μειώνεται η συνέπεια.

 

Δεν έχω ιδεά σχετικά με αυτό, εγώ τους έστειλα το εμαιλ, μου απάντησαν με τον λογαριασμό ο οποίος είχε συνέπεια μικρότερη από αυτήν που έπρεπε, οπότε τους κάλεσα και μου έστειλαν τον σωστό ΤΕΛΙΚΟ με την συνέπεια που έπρεπε να έχω, τον πλήρωσα και τώρα πλέον είμαι στη ΔΕΗ. Δεν ξέρω αν θα στείλουν κανένα καινούργιο, πάντως αναμένω να μην λάβω κάτι άλλο από αυτούς, εφόσον πλήρωσα και τον τελικό. Σημειώνω ότι η μετάβαση έγινε 25/10 στη ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

0,03€/kw 1/9 <300kw

0,06€/kw 1/10-25/10 < (25/30)*300kw

Συν τη συνέπεια του καλοκαιριού (πριν την αλλαγή σε 0.12) που πιθανώς του την έφαγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Δηλαδή θα μου χρωστάνε ή θα τους χρωστάω; Δεν έχω καταλάβει

Σου χρωστάνε επιδότηση, τους χρωστάς ένα μέρος απ'τη συνέπεια των νέων τιμών.

Και ίσως σου χρωστάνε όλη τη συνέπεια του καλοκαιριού εκτός κι αν πρόλαβες να πάρεις εκκαθαριστικό για τους καλοκαιρινούς μήνες και μετά βγήκε τελικός, αλλά και σ'αυτή τη περίπτωση μπορεί να έφαγαν τη συνέπεια του καλοκαιριού. Τσέκαρε το.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ekrepali είπε

Σου χρωστάνε επιδότηση, τους χρωστάς ένα μέρος απ'τη συνέπεια των νέων τιμών.

Και ίσως σου χρωστάνε όλη τη συνέπεια του καλοκαιριού εκτός κι αν πρόλαβες να πάρεις εκκαθαριστικό για τους καλοκαιρινούς μήνες και μετά βγήκε τελικός, αλλά και σ'αυτή τη περίπτωση μπορεί να έφαγαν τη συνέπεια του καλοκαιριού. Τσέκαρε το.

Μου θύμισες το χιλιάρικο με τον Βέγγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2021 στις 11:28 ΠΜ, korakios είπε

ήταν που ήταν η μηχανογράφηση της Ελιν , τώρα πρέπει να περιμένετε και για την πίστωση ΤΕΜ 0,02€/kw για καταναλώσεις απο 1/9 (έως 300kw/μήνα)

έτοιμο και το ΤΕΜ. μου έστειλαν σήμερα και τον 2ο τελικό με την προσθήκη του.

 

 

 

elin1.JPG

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, greekfragma είπε

έτοιμο και το ΤΕΜ. μου έστειλαν σήμερα και τον 2ο τελικό με την προσθήκη του.

 

 

 

elin1.JPG

Αυτή τη μαλακία με την ημερομηνία ποτέ δεν τη κατάλαβα στη μηχανογράφηση τους. Η μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ έγινε 21/10... στις 21/10 τιμολογεί ο νέος πάροχος.

Κανονικά δηλαδή πρέπει να λέει περίοδος κατανάλωσης ως 20/10, τυπογραφικό είναι το λάθος. Δε παίζει ρόλο όμως γιατί δίπλα οι ημέρες κατανάλωσης βγαίνουν σωστές, όπως επίσης σωστό είναι το ΤΕΜ 30 μέρες (Σεπτέμβρης) +20 μέρες (Οκτώβρης)= 50 x 10kw * 0.02

3 ώρες πριν, GnsP είπε

Μου έστειλαν τελικό

 

t6JFqcp.png                                                    

 

kRdwZHS.png

Από 0.085 κατευθείαν 0.12 και 12 ευρώ πάγιο με αναδρομική χρέωση από 1/9.

Όταν σας ψάχνω είστε εξαφανισμένοι, τώρα βγαίνετε ένας ένας.

Μakfil τα βλέπεις; Το ξέρω ότι κρυφοκοιτάς.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αυτή τη μαλακία με την ημερομηνία ποτέ δεν τη κατάλαβα στη μηχανογράφηση τους. Η μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ έγινε 21/10... στις 21/10 τιμολογεί ο νέος πάροχος.

Κανονικά δηλαδή πρέπει να λέει περίοδος κατανάλωσης ως 20/10, τυπογραφικό είναι το λάθος. Δε παίζει ρόλο όμως γιατί δίπλα οι ημέρες κατανάλωσης βγαίνουν σωστές, όπως επίσης σωστό είναι το ΤΕΜ 30 μέρες (Σεπτέμβρης) +20 μέρες (Οκτώβρης)= 50 x 10kw * 0.02

Τωρα όσοι έχουμε πιστωτικό υπόλοιπο υποθέτω τους στέλνουμε IBAN και παίρνουμε σουβλάκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Georgevits είπε

Τωρα όσοι έχουμε πιστωτικό υπόλοιπο υποθέτω τους στέλνουμε IBAN και παίρνουμε σουβλάκια

Γράφεις στο mail όνομα, παροχή, ΑΦΜ, IBAN, ποια τράπεζα και επισυνάπτεις ταυτότητα

Προσοχή όσοι έχετε ΚΟΤ και φύγατε μετά τη προγραμματισμένη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ το Σεπτέμβριο πχ 20/10 και δεν είχατε πάρει εκκαθαριστικό για όλο το καλοκαίρι... αν πήρατε 2 email δε κόλλησε το σύστημα, είναι 2 λογαριασμοί. Ο ένας μέχρι τη προγραμματισμενη καταμέτρηση κι ο άλλος μέχρι που φύγατε.

edit: Mπορώ να πω ότι τώρα που πλήρωσα τον τελικό μ'έπιασε μια μικρή νοσταλγία. 🤣 Ναι μας βασάνισαν το τελευταίο 6μηνο με τη συνέπεια, τα λάθη στους λογαριασμούς κλπ... αλλά αν κάτσω και υπολογίσω πόσα κέρδισα 2 χρόνια σε επαγγελματικό και οικιακό είναι κοντά στα 2 χιλιάρικα.

Τέτοια προγράμματα με φτηνή σταθερή κιλοβατώρα αορίστου χρόνου, μόνο Ελίν και Σουμπάσης. Δεν πρόκειται να ξαναβγούνε ποτέ.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ekrepali είπε

Γράφεις στο mail όνομα, παροχή, ΑΦΜ, IBAN, ποια τράπεζα και επισυνάπτεις ταυτότητα

Προσοχή όσοι έχετε ΚΟΤ και φύγατε μετά τη προγραμματισμένη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ το Σεπτέμβριο πχ 20/10 και δεν είχατε πάρει εκκαθαριστικό για όλο το καλοκαίρι... αν πήρατε 2 email δε κόλλησε το σύστημα, είναι 2 λογαριασμοί. Ο ένας μέχρι τη προγραμματισμενη καταμέτρηση κι ο άλλος μέχρι που φύγατε.

edit: Mπορώ να πω ότι τώρα που πλήρωσα τον τελικό μ'έπιασε μια μικρή νοσταλγία. 🤣 Ναι μας βασάνισαν το τελευταίο 6μηνο με τη συνέπεια, τα λάθη στους λογαριασμούς κλπ... αλλά αν κάτσω και υπολογίσω πόσα κέρδισα 2 χρόνια σε επαγγελματικό και οικιακό είναι κοντά στα 2 χιλιάρικα.

Τέτοια προγράμματα με φτηνή σταθερή κιλοβατώρα αορίστου χρόνου, μόνο Ελίν και Σουμπάσης. Δεν πρόκειται να ξαναβγούνε ποτέ.

Μήπως ξέρεις και τι τράπεζα να τους δώσουμε για να μην χρεωθούμε τραπεζικές προμήθειες; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...