Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Chassis που εχει, υπάρχει, το θεμα ειναι πως ειναι φτιαγμένο: αν ειναι απλα μια μακετα 1:1, ή κανονικό chassis που μπορει να βαλει εξαρτήματα και να κουνιθει.. ασχετα αν ανταποκρινεται στα σπεκς ή όχι.

Τωρα για να αποφευγει να το δείξει... γενικα εγω δεν εχω δει κατι απτο...
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθένας (τρόπος του λέγειν) μπορεί να κοτσάρει ρόδες σε μια μπανιέρα.
Diogen198985.jpg

Από εκεί, ως το να φτιάξει αυτοκίνητο, υπάρχει μια απόσταση.
Το να το κάνει το υπέρτατο με 100% ελληνική παραγωγή με 9 άτομα μέσα σε μήνες με ανύπαρκτους πόρους και R&D, χωρίς υποδομές κι εμπειρία, χωρίς δοκιμές κλπ κλπ
είναι μια αστειότητα.
Τόσο απλά.

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nemom είπε

Ο καθένας (τρόπος του λέγειν) μπορεί να κοτσάρει ρόδες σε μια μπανιέρα.
Diogen198985.jpg

Από εκεί, ως το να φτιάξει αυτοκίνητο, υπάρχει μια απόσταση.
Το να το κάνει το υπέρτατο με 100% ελληνική παραγωγή με 9 άτομα μέσα σε μήνες με ανύπαρκτους πόρους και R&D, χωρίς υποδομές κι εμπειρία, χωρίς δοκιμές κλπ κλπ
είναι μια αστειότητα.
Τόσο απλά.

Mήπως να το ρίξω και εγώ στην "Ελληνική κάρτα γραφικών που είναι 20 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό"; Δεδομένης της περιόδου, μέσα σε ένα 6μηνο θα έχω κάνει τέτοια μπάζα που θα έχω φύγει Μπαχάμες 😂

Όχι και τίποτα άλλο, αλλά σκαμπάζω και 20 πράγματα από ηλεκτρονικά λόγω σπουδών, οπότε η παπάτζα μπορεί να είναι πιστευτή! 

Πώς το έλεγε η διαφήμιση; "Live your Mythos in Greece"; Ε στην κυριολεξία όμως!

Επεξ/σία από kostas_anes
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostas_anes είπε

Mήπως να το ρίξω και εγώ στην "Ελληνική κάρτα γραφικών που είναι 20 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό"; Δεδομένης της περιόδου, μέσα σε ένα 6μηνο θα έχω κάνει τέτοια μπάζα που θα έχω φύγει Μπαχάμες 😂

Όχι και τίποτα άλλο, αλλά σκαμπάζω και 20 πράγματα από ηλεκτρονικά λόγω σπουδών, οπότε η παπάτζα μπορεί να είναι πιστευτή! 

Γιατί όχι; Μπορείς να συνεργαστείς με το εργοστάσιο ημιαγωγών του Πανόπουλου.
Ξέρει κι από 3D. και όταν έχει παγκόσμια ρεκόρ στην πλάτη, μαθαίνεις από τους καλύτερους...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nemom είπε

Γιατί όχι; Μπορείς να συνεργαστείς με το εργοστάσιο ημιαγωγών του Πανόπουλου.
Ξέρει κι από 3D. και όταν έχει παγκόσμια ρεκόρ στην πλάτη, μαθαίνεις από τους καλύτερους...

Μα και εγώ κατέχω κάτι υπερβολικά συγκεκριμένα παγκόσμια ρεκόρ 😉

Νομίζω πως ο κ. Πανόπουλος θα χαρεί να βρει έναν αντάξιο του, για να επενδύσει και εκεί. Πάω να πάρω τηλέφωνο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Μήπως πάει να μας το γυρίσει στην αεροναυπηγική

May be an image of text that says 'spyros_panopoulos 12ω Απάντηση στο χρήστη Α. spyros_panopoulos...'
image.png.a8a75e51a2cd1a922182513c13d22594.png
 

Ρε τι παπάτζας είναι αυτός;

Επεξ/σία από NT1G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PCharon είπε

Λοιπόν, διαβάζοντας διάφορα σχόλια είναι προφανές πως κάποιοι που έχετε επαφή με το θέμα της μηχανολογίας ή του σχεδιασμού ανακαλύψατε κάποιες λεπτομέρειες που, έστω κι αν δεν αποκαλύπτουν απάτη, σίγουρα διαφαίνεται μια ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ.

Από την πρώτη φορά που τον είδα με το δημοσιαογράφο μου έκανε εντύπωση το ύφος του, λες και είχε μια κρυφή ειρωνεία, δεν έπειθε.

Προφανώς αυτοκίνητο ΔΕΝ έχει κατασκευαστεί. Ενδεχομένως να έχουν γίνει κάποια σχέδια, μερικές δοκιμαστικές 3D εκτυπώσεις και μέχρι εκεί. Αν είχε συναρμολογήσει κάτι θα μας το είχε σίγουρα δείξει, δεν έχουμε δει τίποτα. Από κινητήρα δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα και μιλάμε για... ρεκόρ.

Ακόμα κι ένας άσχετος καταλαβαίνει πως κάτι που έχει σχεδιαστεί στα χαρτιά (κι αυτό στο περίπου) δε μπορεί να αποτελεί βάση ισχυρισμού για ρεκόρ, αριθμούς και άλλα φανταστικά. Πρέπει να το φτιαξεις, να το συναρμολογήσεις και να δεις... αν καλά καλά δουλεύει καταρχήν. Μπορεί να το φτιάξει να το βάλει μπροστά και μόλις το δοκιμάσει σε λίγα χιλιόμετρα να κόψει καπίστρι, δεν είναι δυνατόν χωρίς αντικείμενο να ισχυρίζεσαι πράγματα και να υπόσχεσαι ρεκόρ.

Απορώ ποιός θα δώσει χρήμα στην εταιρεία του χωρίς να υπάρχει κάτι χειροπιαστό, σε λίγα χρόνια απλά θα μας πει πως παράτησε το πρότζεκτ επειδή δε βρήκε ανταπόκριση κτλ κτλ και θα του φταίνει άλλα του κ. Πανόπουλου (θεωρία των κακών Ελλήνων και της κακής Ελλάδας) ή θα καταλήξει να φτιάχνει κάτι άσχετο μιας και αγόρασε κάποιο σχεδιαστικό εξοπλισμό...

Ο δημοσιογράφος δε, ύστερα από τόση αερολογία που σέρβιρε τώρα δικαιολογείται σε διάφορες αναρτήσεις πως απλά έκανε μια συνέντευξη και ουδεμία ευθύνη φέρει κτλ... ΟΚ ακόμα και τόσο αγνός να είναι ας παραδεχτεί τουλάχιστον πως απότυχε στις ερωτήσεις του ως δημοσιογράφος, δεν είναι δυνατόν κάποια πράγματα να μη σε πονηρεύουν!

Από εδώ και πέρα το θέμα είναι απλά για να γελάς, μάλλον θα μπούνε πίσω στο καβούκι τους ύστερα από την κατακραυγή.

Μα τα τερατώδη σπεκς είναι αυτά που δημιουργήσαν ντόρο γύρω απ' το όνομα του.
Ολοι αυτοι που τον ακολουθούν, το κανουν γιατι υποστηρίζει πως ειναι κατι καινοφανες (κενοφανές ειναι σίγουρα)
και πρωτοπόρο.. Οποτε παίρνουν και λιγο αξια μεσα απ το έργο του. (αχ αυτος ο πρωτος πληθυντικος, καναμε, παιξαμε σκίσαμε, λες και ο Γιωργάκης από τα κάτω πετραλωνα είναι μηχανικός και εχει να κερδίσει κατι...)
Μη ξεχνάμε πως οι εθνικιστικές κορώνες εκεί αποσκοπούν...
Για το ρεκόρ του εβο, σοβαρά ποιος χέστηκε τώρα, ουτε το run δεν άντεξε ο κινητήρας...

Διαφορετικα εχουμε Κορρέ και τον Θανάση Λέφα, που τον εμαθα απο αυτο το θρεντ... (και ψιλοντρεπομαι, αν και με τα δίκυκλα δεν εχω ιδιαίτερη σχέση)
Θέτε και Papadakis Racing που μπορει να κανει for real ολες τις παπατζες του Πανοπουλου?

Αυτοι δημιούργησαν όντως κατι πρωτοποριακό, απλα δεν ειχαν τη παπάτζα ως δευτερη φύση...



Περι σχεδίων
Κατι που υπαρχει στον υπολογιστή, είναι ενα εν δυνάμει αντικείμενο που μπορει να μεταφερθεί στον πραγματικό κόσμο,
Τωρα το ποσο καλά ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του δημιουργού, είναι άλλο θεμα.

Εγω δεν εχω δει ενα πραγμα απ τον πανοπουλο, εστω βιδα, που να λεει εχω κανει αυτο ειναι σε παραγωγή και χρησιμοποιείται για αυτο το σκοπό...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω/Δεν γνωρίζω από αυτά

Δεν έχω καν ΙΧ αυτοκίνητο γιατί δεν μου χρειάζεται

Αλλά αυτό που θέλω να πω ότι όλοι όσοι λέτε ότι είναι απατεώνας - κτλ...(άλλος ένας ΑΡΤΕΜΗΣ ΣΩΡΡΑΣ με τα ΔΙΣ USD)

Αν φτιάξει και κατασκευάσει αυτό που λέει θα βγείτε και θα ζητήσετε δημόσια συγνώμη λέγοντας ότι είστε ****** και ότι γράφατε *******.

Θα του επιτρέψετε φυσικά να σας σύρει στα δικαστήρια για συκοφαντική δυσφήμιση και να σας πάρει μέχρι και τα σώβρακα που φοράτε.

Δυστυχώς η χώρα που λέγεται ΕΛΛΑΔΑ δεν φταίει

Φταίνε οι κάτοικοι της που λέγονται ΕΛΛΗΝΕΣ

για αυτό οι νέοι πάνε στο εξωτερικό

για αυτό τα μυαλά πάνε στο εξωτερικό και δουλεύουν στις κορυφαίες εταιρείες του κόσμου.

συνεχίστε έτσι καλά πάτε...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Shadow Explorer είπε

Μα τα τερατώδη σπεκς είναι αυτά που δημιουργήσαν ντόρο γύρω απ' το όνομα του.
Ολοι αυτοι που τον ακολουθούν, το κανουν γιατι υποστηρίζει πως ειναι κατι καινοφανες (κενοφανές ειναι σίγουρα)
και πρωτοπόρο.. Οποτε παίρνουν και λιγο αξια μεσα απ το έργο του. (αχ αυτος ο πρωτος πληθυντικος, καναμε, παιξαμε σκίσαμε, λες και ο Γιωργάκης από τα κάτω πετραλωνα είναι μηχανικός και εχει να κερδίσει κατι...)
Μη ξεχνάμε πως οι εθνικιστικές κορώνες εκεί αποσκοπούν...
Για το ρεκόρ του εβο, σοβαρά ποιος χέστηκε τώρα, ουτε το run δεν άντεξε ο κινητήρας...

Διαφορετικα εχουμε Κορρέ και τον Θανάση Λέφα, που τον εμαθα απο αυτο το θρεντ... (και ψιλοντρεπομαι, αν και με τα δίκυκλα δεν εχω ιδιαίτερη σχέση)
Θέτε και Papadakis Racing που μπορει να κανει for real ολες τις παπατζες του Πανοπουλου?

Αυτοι δημιούργησαν όντως κατι πρωτοποριακό, απλα δεν ειχαν τη παπάτζα ως δευτερη φύση...



Περι σχεδίων
Κατι που υπαρχει στον υπολογιστή, είναι ενα εν δυνάμει αντικείμενο που μπορει να μεταφερθεί στον πραγματικό κόσμο,
Τωρα το ποσο καλά ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του δημιουργού, είναι άλλο θεμα.

Εγω δεν εχω δει ενα πραγμα απ τον πανοπουλο, εστω βιδα, που να λεει εχω κανει αυτο ειναι σε παραγωγή και χρησιμοποιείται για αυτο το σκοπό...

Να προσθέσω τον φίλο Κωνσταντίνο Μαλανδρίνο.

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/in-memoriam-kostas-malandrinos-video/

https://dokumen.tips/reader/f/konstantinos-malandrinos-portfolio-2014-2015

 

Μόλις τώρα, ikorolis είπε

Δεν ξέρω/Δεν γνωρίζω από αυτά

Δεν έχω καν ΙΧ αυτοκίνητο γιατί δεν μου χρειάζεται

Συγνώμη για τις "εκφράσεις μου"

Αλλά αυτό που θέλω να πω ότι όλοι όσοι λέτε ότι είναι απατεώνας - κτλ...(άλλος ένας ΑΡΤΕΜΗΣ ΣΩΡΡΑΣ με τα ΔΙΣ USD)

Αν φτιάξει και κατασκευάσει αυτό που λέει θα βγείτε και θα ζητήσετε δημόσια συγνώμη λέγοντας ότι είστε ΜΑΛΑΚΕΣ και ότι γράφατε ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Θα του επιτρέψετε φυσικά να σας σύρει στα δικαστήρια για συκοφαντική δυσφήμιση και να σας πάρει μέχρι και τα σώβρακα που φοράτε.

Δυστυχώς η χώρα που λέγεται ΕΛΛΑΔΑ δεν φταίει

Φταίνε οι κάτοικοι της που λέγονται ΕΛΛΗΝΕΣ

για αυτό οι νέοι πάνε στο εξωτερικό

για αυτό τα μυαλά πάνε στο εξωτερικό και δουλεύουν στις κορυφαίες εταιρείες του κόσμου.

συνεχίστε έτσι καλά πάτε...

Κράτα μικρό ,εως ανύπαρκτο ,καλάθι γιατί μέχρι  τωρα δεν έχει δείξει τίποτα χειροπιαστό.Μονο σχεδιάκια και φούμαρα.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Δεν ξέρω/Δεν γνωρίζω από αυτά

Δεν έχω καν ΙΧ αυτοκίνητο γιατί δεν μου χρειάζεται

Αλλά αυτό που θέλω να πω ότι όλοι όσοι λέτε ότι είναι απατεώνας - κτλ...(άλλος ένας ΑΡΤΕΜΗΣ ΣΩΡΡΑΣ με τα ΔΙΣ USD)

Αν φτιάξει και κατασκευάσει αυτό που λέει θα βγείτε και θα ζητήσετε δημόσια συγνώμη λέγοντας ότι είστε ****** και ότι γράφατε *******.

Θα του επιτρέψετε φυσικά να σας σύρει στα δικαστήρια για συκοφαντική δυσφήμιση και να σας πάρει μέχρι και τα σώβρακα που φοράτε.

Δυστυχώς η χώρα που λέγεται ΕΛΛΑΔΑ δεν φταίει

Φταίνε οι κάτοικοι της που λέγονται ΕΛΛΗΝΕΣ

για αυτό οι νέοι πάνε στο εξωτερικό

για αυτό τα μυαλά πάνε στο εξωτερικό και δουλεύουν στις κορυφαίες εταιρείες του κόσμου.

συνεχίστε έτσι καλά πάτε...

Μα δεν τον δυσφημίζουμε, ψάχνουμε να βρούμε οποιοδήποτε στοιχείο που να υποστηρίζει ή να αποδημεί τα λεγόμενα του, το οτι μεχρι τωρα υπαρχει μόνο το 2ο, ειναι δικό του πρόβλημα...
Μεχρι τωρα ειναι απατεώνας και δε θα ναι λιγότερο απατεώνας αν φτιαξει ενα αμάξι που κουνιέται. 
Εκτος αν αυτόματα παίρνει συγχωροχάρτι για οτι εχει "δανειστεί" απο δω κ απο κει....

 

απατεώνας αρσενικό (θηλυκό: απατεώνισσα)

  • το πρόσωπο που ξεγελάει κι εξαπατά συστηματικά τους άλλους για δικό του όφελος, με το να εκμεταλλεύεται την εμπιστοσύνη, την καλή διάθεση που δείχνουν ή την αφέλειά τους
Επεξ/σία από Shadow Explorer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...