Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zen3gr είπε

 

Ευχαριστώ.

Για ένα macbook pro με retina οθόνη και 8αρα ραμ και με ssd, των ετών 2013-2015 μέχρι πόσα θα έδινε κανείς χωρίς να θεωρείται υπερβολικά χαμένος;

για εμένα αυτά τα macbook δεν έχουν αξία παραμόνο στην φαντασία των πωλητών.

https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/m/356/Apple/f/1199342/Apple-M1.html?o=macbook&order_by=pricevat&order_dir=asc

κάτω από τα μισά λεφτά από το 1000αρικο για καινούριο

ΥΓ

Καθαρά προσωπική άποψη , στις αγγελίες μπορεί να δεις άλλη πραγματικότητα

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

για εμένα αυτά τα macbook δεν έχουν αξία παραμόνο στην φαντασία των πωλητών.

https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/m/356/Apple/f/1199342/Apple-M1.html?o=macbook&order_by=pricevat&order_dir=asc

κάτω από τα μισά λεφτά από το 1000αρικο για καινούριο

ΥΓ

Καθαρά προσωπική άποψη , στις αγγελίες μπορεί να δεις άλλη πραγματικότητα

Βλέπω κάτι τιμές της τάξης των 400 ευρώ για μηχανήματα 6ετίας και σκέφτομαι μήπως όντως τα αξίζουν αλλά προφανώς όχι. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jgeorgiou είπε

από που είναι αγορασμένος και αν θα δώσεις την απόδειξη αγοράς στον αγοραστή για να δούμε πόσο ισχυρή είναι η εγγύηση?

Από το e-shop.gr. Μπορώ να τη δώσω. Εκτός αν συστήνετε να μη τη δώσω 😁

Επεξ/σία από xRattle
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xRattle είπε

Από το e-shop.gr. Μπορώ να τη δώσω. Εκτός αν συστήνετε να μη τη δώσω 😁

σχετικά αξιόπιστη εγγύηση , πολλοί έχουν ένα εσοπ-ποιντ κοντά τους οπότε θετικό

Αφού δεν "καίγεσαι" να το δώσεις , βάλε μια τιμή σε μια αγγελία που να σε αφήνει ικανοποιημένο και δες αν θα έχει ζήηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Realme 7 6/64, σε κατάσταση καινούριου, δεν έχει βγεί από το σπίτι, μόνο για σερφάρισμα χρησημοποιήθηκε λίγο καιρό, με κουτί κομπλέ, απόδειξη-εγγύηση, και μια θήκη έξτρα, πόσο περίπου να το δώσω;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πουλήσω το παλιό PC μου προκειμένου να πάω για καινούριο ποιά θα ήταν μια τίμια τιμή?

i5 7600k

gigabyte z170x gaming 7

gskill aegis 2x8 GB

WD 550n 500GB NVMe+ seagate Baraccuda 500 GB

Coolermaster silent pro 700W 80+ Bronze ( είναι παλιό, απο τον προηγούμενο πύργο που είχα)

Έχει πάνω και την 1650super, αλλά λέω να την κρατήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, boudito είπε

Θέλω να πουλήσω το παλιό PC μου προκειμένου να πάω για καινούριο ποιά θα ήταν μια τίμια τιμή?

i5 7600k

gigabyte z170x gaming 7

gskill aegis 2x8 GB

WD 550n 500GB NVMe+ seagate Baraccuda 500 GB

Coolermaster silent pro 700W 80+ Bronze ( είναι παλιό, απο τον προηγούμενο πύργο που είχα)

Έχει πάνω και την 1650super, αλλά λέω να την κρατήσω

Αρκετά καλά εξαρτήματα που δύσκολα θα πιάσεις την τιμή που πρέπει.

Λογική τιμή στο κεφάλι μου από 250 μέχρι 300, φυσικά χωρίς την κάρτα επάνω, την οποία εννοείται κρατάς λόγω της κατάστασης της αγοράς

Πρακτικά πάντως δεν θα έχεις πολύ μεγάλα οφέλη αν πας σε νέο σύστημα με αυτή την κάρτα αν το σύστημα κάνει gaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Πρακτικά πάντως δεν θα έχεις πολύ μεγάλα οφέλη αν πας σε νέο σύστημα με αυτή την κάρτα αν το σύστημα κάνει gaming

Γενικά σωστός αλλά αν πάρει σε 5600Χ ή 12600KF θα έχει περίπου διπλά FPS στα περισσότερα παιχνίδια με την ίδια κάρτα

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Γενικά σωστός αλλά αν πάρει σε 5600Χ ή 12600KF θα έχει περίπου διπλά FPS στα περισσότερα παιχνίδια με την ίδια κάρτα

Δε νομίζω να δει πουθενά 2πλά fps, σε πολύ συγκεκριμένα παιχνίδια, με κατεβασμένα "competitive" settings, θα δει διαφορά όχι όμως κάτι που να αξίζει το κόστος αναβάθμισης. Η κάρτα τερματίζει πολύ εύκολα σε 1080p με medium - high settings.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελευταίο PC part από εμένα, σκέφτομαι να πάρω τον 5900x, πόσο πιάνει ο 3900x που έχω τώρα;
Είναι αγορά από Πλαίσιο αρχές Σεπτέμβρη 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Και τελευταίο PC part από εμένα, σκέφτομαι να πάρω τον 5900x, πόσο πιάνει ο 3900x που έχω τώρα;
Είναι αγορά από Πλαίσιο αρχές Σεπτέμβρη 2019.

η AMD επέτρεψε με bios update να τρέξουν παλιότερες μητρικές την σειρά 5ΧΧΧ οπότε μπορεί κάποιος να αγοράσει R5800X με ανάλογες πραγματικές επιδόσεις αν δεν τρέχει ειδικές εφαρμογές που έχουν ανάγκη τους περισσότερους αλλά ποιο αδύναμους πυρήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

η AMD επέτρεψε με bios update να τρέξουν παλιότερες μητρικές την σειρά 5ΧΧΧ οπότε μπορεί κάποιος να αγοράσει R5800X με ανάλογες πραγματικές επιδόσεις αν δεν τρέχει ειδικές εφαρμογές που έχουν ανάγκη τους περισσότερους αλλά ποιο αδύναμους πυρήνες.

και αυτό που κολλάει στην ερώτηση του comfuzio? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι εννοεί ότι είναι πιο συμφέρων ο 5800x από τον 5900x όπως και εξηγεί, οκ δεν απαντάει στην αξία του 3900x xD
Αλλά ευχαριστώ για την συμβουλή! Έχω x570 chipset οπότε δεν έχω θέμα με BIOS κτλ για όλη την σειρά 5000 και είναι κάτι που το σκέφτομαι για τον 5800x αλλά τυχαίνει και έχω workloads με vm οπότε τα θέλω τα πιο πολλά cores -όχι όλη την ώρα- αλλά καλύτερα να έχω και να είναι idle παρά να μην έχω ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

πόσο πιάνει ο 3900x που έχω τώρα;

 

1 ώρα πριν, p_under είπε

και αυτό που κολλάει στην ερώτηση του comfuzio? 

 

1 ώρα πριν, jgeorgiou είπε

οπότε μπορεί κάποιος να αγοράσει R5800X με ανάλογες πραγματικές επιδόσεις αν δεν τρέχει ειδικές εφαρμογές που έχουν ανάγκη τους περισσότερους αλλά ποιο αδύναμους πυρήνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, comfuzio είπε

Φαντάζομαι εννοεί ότι είναι πιο συμφέρων ο 5800x από τον 5900x όπως και εξηγεί, οκ δεν απαντάει στην αξία του 3900x xD
Αλλά ευχαριστώ για την συμβουλή! Έχω x570 chipset οπότε δεν έχω θέμα με BIOS κτλ για όλη την σειρά 5000 και είναι κάτι που το σκέφτομαι για τον 5800x αλλά τυχαίνει και έχω workloads με vm οπότε τα θέλω τα πιο πολλά cores -όχι όλη την ώρα- αλλά καλύτερα να έχω και να είναι idle παρά να μην έχω ^^

Μπορείς να τον δώσεις τουλάχιστον 350-400€ βαλτον 500€ και κατέβαινε. Επίσης θα πρότεινα να πας σε 5950χ ώστε να σου μείνει ακόμα περισσότερο και είναι πολύ δυνατός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...