Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Μπορείς να τον δώσεις τουλάχιστον 350-400€ βαλτον 500€ και κατέβαινε. Επίσης θα πρότεινα να πας σε 5950χ ώστε να σου μείνει ακόμα περισσότερο και είναι πολύ δυνατός.

Τα 500€ δεν είνα πολύ ακραίο όταν με τα ίδια μπορεί να πάει κανείς στον 5900x?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Τα 500€ δεν είνα πολύ ακραίο όταν με τα ίδια μπορεί να πάει κανείς στον 5900x?

Σωστός δεν είχα δει την τιμή του 

Βάλε τον 350€ καλά είναι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να δωσω ενα Asus Zenbook 14 UX434FAC-WB501T (i5-10210U/8GB/512GB/FHD/W11)

Σε αριστη κατασταση στο κουτι με εγγυηση μεχρι 23/03/2023

Θελω να παω σε 17.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Ποσο να δωσω ενα Asus Zenbook 14 UX434FAC-WB501T (i5-10210U/8GB/512GB/FHD/W11)

Σε αριστη κατασταση στο κουτι με εγγυηση μεχρι 23/03/2023

Θελω να παω σε 17.3

ψάξε ατνίστοιχο καινούριο σε σκρουτζ και αφαίρεσε 20-25%

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πούλησα 120 ευρώ (μόνο τον πύργο + το καλώδιο τροφοδοσίας) στο fb marketplace (με απλό psu innovator 500 watt και απλό παλιό κουτί) , ανέλπιστα καλά κατά τη γνώμη μου. Συμφωνείτε ;

Y.Γ το είχα αρχική στα 100 και μου έδωσε 120 για να μην το πάρει ένας άλλος που είχε εκδηλώσει επίσης ενδιαφέρον.

1769142388_pc.jpg.b0a549b8df4a736bb5a6a0f65ac06911.jpg

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Το πούλησα 120 ευρώ στο fb marketplace (με απλό psu innovator 500 watt και απλό παλιό κουτί) , ανέλπιστα καλά κατά τη γνώμη μου. Συμφωνείτε ;

Y.Γ το είχα αρχική στα 100 και μου έδωσε 120 για να μην το πάρει ένας άλλος που είχε εκδηλώσει επίσης ενδιαφέρον.

 

Spoiler

1769142388_pc.jpg.b0a549b8df4a736bb5a6a0f65ac06911.jpg

Δεν πέρνουν αξία να τα κοιτάμε. Καλά το είχες βάλει, fotaras76 για να φύγει γρήγορα. Και ακόμα καλύτερα το πούλησες. Γύρω ~110 ευρώ μου βγαίνει εμένα αυτό το μηχάνημα.

Επεξ/σία από PC_Science_Lefkada
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Δεν πέρνουν αξία να τα κοιτάμε. Καλά το είχες βάλει, fotaras76 για να φύγει γρήγορα. Και ακόμα καλύτερα το πούλησες. Γύρω ~110 ευρώ μου βγαίνει εμένα αυτό το μηχάνημα.

Ας μην ήταν οι κάρτες ακριβές και δεν θα τα έπιανε τόσα λεφτά

 

11 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Πάει το PC που αναφέρατε στα posts με τον Xeon...

Ναι. Στο 2ο και 3ο pc έχω πλέον επεξεργαστές athlon 220ge και 200ge. Το 3ο pc ειδικά μου βγήκε πάμφθηνα καθώς αγόρασα μεταχειρισμένα τα παρακάτω parts

Athlon 200ge  20 euro

2Χ8 gskill 3000 MHz  40 euro

asus ex 320m gaming  20 euro

δίσκο, κουτί, psu είχα καβάτζα στο ντουλάπι

Είναι πολύ καλύτερο από το 775 και με μεγάλες δυνατότητες αναβάθμισης (σηκώνει μέχρι 4650g η μητρική με το τελευταίο bios). Τίμιο το 775, 13 χρόνια ήταν σκυλί μαύρο και θα το θυμάμαι με νοσταλγία.

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Τίμιο το 775, 13 χρόνια ήταν σκυλί μαύρο και θα το θυμάμαι με νοσταλγία.

Εγώ για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν θα το έδινα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Εγώ για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν θα το έδινα. 

Υπάρχει κι αυτή η λογική φυσικά. Το κακό είναι ότι δεν έπαιρνε άλλη αναβάθμιση σε cpu, ram.4πυρηνο και 4 gb ram είναι το ταβάνι του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Υπάρχει κι αυτή η λογική φυσικά. Το κακό είναι ότι δεν έπαιρνε άλλη αναβάθμιση σε cpu, ram.4πυρηνο και 4 gb ram είναι το ταβάνι του. 

Ας το άφηνες όπως ήταν και ας το φυλαγες σε ένα σημείο ασφαλές αν δεν το χρησιμοποιούσες , εγώ δεν θα άντεχα να δώσω για 100€ ένα pc που έχω κάτσει άπειρες ώρες και έχω περάσει ωραίες στιγμές σε αυτό ειδικά αν το είχα και τόσα χρόνια (πχ αν έπαιζα παιχνίδια με φίλους). Βέβαια ο καθένας το σκέφτεται αλλιώς ή κάποιος μπορεί να μην τον νοιάζει αυτό και απλώς να ήθελε να το δώσει διότι είχε ανάγκη τα χρήματα, όλα δεκτά απλώς εγώ λέω την γνώμη μου και τι θα έκανα αν βρισκόμουν εγώ στην θέση σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικα δεν ειχα ποτε με πραγματα αψυχα ειναι. Δηλαδη την χαζομαρα που εκανε ο κουμπαρος μου να πληρωσει 10 φορες το πατρικο του πατερα του επειδη ο πατερας του χρωστουσε δεν θα το εκανα ποτε στην ζωη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Συναισθηματικα δεν ειχα ποτε με πραγματα αψυχα ειναι. Δηλαδη την χαζομαρα που εκανε ο κουμπαρος μου να πληρωσει 10 φορες το πατρικο του πατερα του επειδη ο πατερας του χρωστουσε δεν θα το εκανα ποτε στην ζωη μου.

Δεν εννοώ την περίπτωση που σου έτυχε αλλά το να δώσεις εσύ κάτι με το οποίο έχεις περάσει πολλά πχ εγώ ας πούμε έχω περάσει πολλές ώρες να παίζω στον υπολογιστή μου με φίλους και γνωστούς μου , να γνωρίζω νέα άτομα με τα οποία να γινόμαστε καλοί φίλοι , να έχω λύσει πολλά προβλήματα μου είτε μεσω "διαδικτυακών φίλων" είτε με λύσεις που έχω βρει από τον συγκεκριμένο υπολογιστή, να έχω περάσει πολλές στον υπολογιστή δύσκολες στιγμές που ήμουν χάλια και πχ ακούγοντας τραγούδια ή παίζοντας να τα ξεχνούσα όλα αυτά. Έτσι είμαι εγώ , τώρα κάποιος άλλος μπορεί να τα διαβάζει αυτά και να λέει τι λέει τώρα αυτός είναι χαζός κλπ. Ανάλογα τον άνθρωπο είναι.

 

5 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

celeron 333Mhz και 2 Χ 64MB ram πόσο να τα σκοτώσω?

Ψάξε για κάνα συλλέκτη στο ebay ίσως καταφέρεις να πιάσεις μια καλή τιμή αν λειτουργούν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...