Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις από χάρτινα καλαμάκια


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και έχουν αρχίσει να εξαπλώνονται τα χάρτινα καλαμάκια (νομίζω είναι κοινοτική οδηγία) ποιες είναι οι εντυπώσεις σας;

Εμένα γιατί μου δίνει την αίσθηση που έδινε ένα πλαστικό καλαμάκι που είχε τρυπήσει;

Είμαι ο μόνος;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αυτά που έχω συναντήσει ως τώρα, σε καταστήματα, είναι αποτυχία, μουλιάζουν πάρα πολύ γρήγορα. Βέβαια, έχω καιρό να πάω σε καφετέρια, οπότε ίσως να έχουν βγει βελτιωμένες προτάσεις.

Για το σπίτι, μετά από συζήτηση παρόμοια εδώ, αγόρασα μεταλικά.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, έχουν φέρει στο γραφείο, και ήταν μια αηδία και μισή μετά από κάνα 20λεπτο ο φραπές

Η πιο σωστή περιγραφή είναι του @Kostasspil

  

5 λεπτά πριν, Snoob είπε

Για το σπίτι, μετά από συζήτηση παρόμοια εδώ, αγόρασα μεταλικά.

Και εγώ αγόρασα μεταλλικά, αλλά δε κατάφερα να τα συνηθίσω με τίποτα

Οπότε για το σπίτι, φόρτωσα από το Mart 3-4 χιλιάδες πλαστικά και τα καβάτζωσα

Όταν τελειώσουν βλέπουμε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα χάρτινα είναι μέρος διεθνούς συνομωσίας για να μην πίνουν οι Έλληνες με τις ώρες έναν καφέ. 😛

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πετυχει σε beach bar βιοδιασπωμενα τα οποια ειναι πολυ κοντα στα πλαστικα. Θυμαμαι οταν ξεκινησαν αυτες οι μαλ**ιες, μου ειχαν δωσει σε καποιο μαγαζι τετοιο καλαμακι και ηταν οντως σαν να το πινω με το χαρτονι απο το χαρτι υγειας. Αρχικα εχανε πολυ γρηγορα την θερμοκρασια, αλλα επηρεαζε και την γευση.

Mikel που μου δινουν χαρτινα καλαμακια, δεν με χαλανε. Καμια σχεση με τα πρωτα χαρτινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τα χάρτινα είναι μέρος διεθνούς συνομωσίας για να μην πίνουν οι Έλληνες με τις ώρες έναν καφέ. 😛

Πόσιμπωλ.

Εγώ πάντως πίνω τον καφέ με χοντρό μακαρονι για παστίτσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με ανατριχιάζει η αίσθηση του όποιου χάρτινου έχω δοκιμάσει. Και μέχρι τώρα δεν έχω βρει αξιόπιστο αντικαταστάτη.

Δεν είμαι πολύ του καφέ βέβαια οπότε η κατανάλωσή μου περιορίζεται σε κάποια κουτάκια αναψυκτικών. Έτσι το απόθεμά μου μάλλον θα κρατήσει για κάποιο διάστημα. Αν δω ότι ξεμένω από καλαμάκια, σε κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό οδικώς θα φροντίσω να λαθροπεράσω :P από γειτονικές χώρες που δεν εφαρμόζουν τις οδηγίες της ΕΕ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...