Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυτική Θεσσαλονίκη και 3 ώρες που είμαι στην Voda πάω καλύτερα από ότι με τον ΟΤΕ. Ξέρω πως δεν μπορώ να συγκρίνω αλλά όλα καλά για την ώρα. 800ε στα 2 χρόνια είναι αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gotthard είπε

Δυτική Θεσσαλονίκη και 3 ώρες που είμαι στην Voda πάω καλύτερα από ότι με τον ΟΤΕ. Ξέρω πως δεν μπορώ να συγκρίνω αλλά όλα καλά για την ώρα. 800ε στα 2 χρόνια είναι αυτά. 

5G ή 4G;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

Δεν θα τα πάμε καλά με την Vodafone...

Έκανα προχθές μια νέα σύνδεση wifi on the spot, την σύνδεση δίχως πάγιο αποκλειστικά για data ωστε να δοκιμάσω ταχύτητες.

Νέος αριθμός είναι, δεν δόθηκε πουθενά, δεν μπήκε η σιμ σε κινητό, μόνο σε router και αρχίσαμε τα spam sms: 

Τώρα τους καλώ να γίνει της καρ/λάρας

ΚΑΝΤΕ ΦΡΑΓΗ ΣΤΑ 5ΨΗΦΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ

 

EDIT:

Ο ευγενέστατος υπάλληλος είπε πως τυχαία στέλνουν αυτά τα sms οι απατεώνες ή εγώ μπορεί να πάτησα κάτι μπλα μπλα μπλα

Εφόσον μιλάμε για wifi on the spot είναι by default απενεργοποιημένες οι χρεώσεις απο 5ψήφια μου έκανε ωστοσο φραγή στα εισερχόμενα 5ψηφια για να μην με ζαλίζουν

Επειδή όμως 10 χρόνια με sim σε ρουτερ, έτυχε οι απατεώνες να χτυπήσουν την πόρτα μου με το που μπήκα στο δίκτυο της vodafone επιμένω να κάνετε φραγή για να είστε ήσυχοι

Αν έχεις custom rom ή ρουταρισμένο κινητό μπορεί να έχει malware που να στελνει απο μονο του.  Edit: Τώρα είδα οτι το εχεις βαλει μόνο σε router.

Επεξ/σία από Αdmin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά όσοι κάναμε φορητότητα χωρίς τηλέφωνα κτλπ, πληρώνουμε 29.90, έρχεται κούριερ, υπογράφουμε και μας δίνει κάρτα σιμ και κωδικό για να παραλάβουμε από κατάστημα τι; Συσκευή και κάρτα σιμ που ΑΝ θελουμε την ενεργοποιούμε με 3€ Τον μήνα για απεριόριστα δεδομενα που θα παίρνει από το unlimited ultra των 29.90 που κάναμε…; 

Επεξ/σία από AggelosKrtz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, papoys1 είπε

Πιστεύω ότι θα ξεσπάσει μάχη και θα δούμε καλές τιμές και από άλλους. Το φοβερό με αυτό το πρόγραμμα είναι ότι δίνει απεριόριστο ιντερνετ που ειδικά οι νεαροί  αυτό ζητάνε περισσότερο. Το έκανε ο γιος μου και είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί πλήρωνε συνέχεια 10ευρα για αγορά δεδομένων στην cosmote.

Από την άλλη η cosmote θορυβήθηκε και σε πρώτο βήμα ανακοίνωσε δωρεάν δεδομένα ανά βδομάδα μέχρι τις γιορτές αλλά πιστεύω ότι αυτό δε φτάνει.

Η Cosmote δεν θορυβείται πολύ απλά γιατί γνωρίζει ότι έχει το καλύτερο σήμα πανελλαδικά με διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού με ενεργοποίησαν ήρθε και ο πρώτος λογαριασμός σήμερα στα 31€ και είχε 2 SMS χρεωμένα σε αγγλικό νούμερο για την ενεργοποίηση του FaceTime και του iMessage… έχει κανείς άλλος παρόμοια χρέωση ; Με την Cosmote δεν είχα παρόμοια χρέωση τόσα χρόνια… αν είναι μόνο για την πρώτη φορά δεν με πειράζει αλλά διαβάζω ότι σε άλλους χρεώνονται ξανά κ ξανά μέσα στο μήνα…

αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με iOS να την αναφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα την παραγγελία, δεν έχω παραλάβει έως σήμερα τίποτα επειδή  η tnt ή όπως λέγεται στην Κοζάνη δεν παραδίδουν.. Μου είπαν ότι αυθημερόν επέστρεψαν τον φάκελο. Επικοινώνησα με την vodafone και μ' ενημέρωσαν ότι την επόμενη μέρα θα παραλάβω. Την επόμενη μέρα δηλαδή σήμερα δεν παρέλαβα. Επικοινώνησα με την vodafone και μ' ενημέρωσαν ότι την επόμενη ημέρα θα παραλάβω. Σήμερα επίσης δεν παρέλαβα...

Επεξ/σία από spirostolios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες αν έχεις στα settings imessage αν είναι απενεργοποιημένο να τα στέλνει σαν sms όταν δεν βρίσκει ινετ.

-------

Bf shmera δεν είχε κάτι παρόμοιο καμία εταιρεία?

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kage είπε

Δες αν έχεις στα settings imessage αν είναι απενεργοποιημένο να τα στέλνει σαν sms όταν δεν βρίσκει ινετ.

-------

Bf shmera δεν είχε κάτι παρόμοιο καμία εταιρεία?

 

οχι δεν το εχω ενεργο... το προβλημα ειναι γνωστο μονο σε vodafone οι αλλες εταιριες δεν χρεωνουν τα συγκεκριμενα sms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Δεν θα τα πάμε καλά με την Vodafone...

Έκανα προχθές μια νέα σύνδεση wifi on the spot, την σύνδεση δίχως πάγιο αποκλειστικά για data ωστε να δοκιμάσω ταχύτητες.

Νέος αριθμός είναι, δεν δόθηκε πουθενά, δεν μπήκε η σιμ σε κινητό, μόνο σε router και αρχίσαμε τα spam sms: 

Τώρα τους καλώ να γίνει της καρ/λάρας

ΚΑΝΤΕ ΦΡΑΓΗ ΣΤΑ 5ΨΗΦΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ

 

EDIT:

Ο ευγενέστατος υπάλληλος είπε πως τυχαία στέλνουν αυτά τα sms οι απατεώνες ή εγώ μπορεί να πάτησα κάτι μπλα μπλα μπλα

Εφόσον μιλάμε για wifi on the spot είναι by default απενεργοποιημένες οι χρεώσεις απο 5ψήφια μου έκανε ωστοσο φραγή στα εισερχόμενα 5ψηφια για να μην με ζαλίζουν

Επειδή όμως 10 χρόνια με sim σε ρουτερ, έτυχε οι απατεώνες να χτυπήσουν την πόρτα μου με το που μπήκα στο δίκτυο της vodafone επιμένω να κάνετε φραγή για να είστε ήσυχοι

Φίλε χαλάρωσε δεν τα κάνει μόνο αυτή ακριβώς ίδιο περίπτωση πριν 3 μήνες με cosmote unlimited νέο νούμερο δεν πρόλαβα καν να μπω κάπου !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα προχθές παρέλαβα τη κάρτα την δοκίμασα στο κινητό μου και με 4G+ στο Νέο Ηράκλειο Αττικής πάνω μέχρι 25Mpbs. Ενώ με cosmote 4G+ πιάνει 100+ Mbps. Στην περιοχή η cosmote εχει και 5G. Οπότε λεω να πάω να το ακυρώσω με χρήση δικαιώματος υπαναχώρησης. Πιστεύετε με modem/router παίζει να καλυτερέψει? Δεν νομίζω. Εγω το ήθελα για να αντικαταστήσω το internet του σπιτιού μου μιας και λήγει το συμβόλαιο ADSL που είχα στο σπίτι.

Επεξ/σία από hunter32
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hunter32 είπε

Καλησπέρα προχθές παρέλαβα τη κάρτα την δοκίμασα στο κινητό μου και με 4G+ στο Νέο Ηράκλειο Αττικής πάνω μέχρι 25Mpbs. Ενώ με cosmote 4G+ πιάνει 100+ Mbps. Στην περιοχή η cosmote εχει και 5G. Οπότε λεω να πάω να το ακυρώσω με χρήση δικαιώματος υπαναχώρησης. Πιστεύετε με modem/router παίζει να καλυτερέψει? Δεν νομίζω. Εγω το ήθελα για να αντιταστήσω το internet του σπιτιού μου μιας και λήγει το συμβόλαιο ADSL που είχα στο σπίτι.

Παλαιό Ηράκλειο  Αττικής Vodafone από 1-6 Mbps με 4G+ . Με την Cosmote έως 350Mbps με 4G+ . 
Δεν παραλαμβάνω το συμβόλαιο και τη κάρτα από τον κούριερ  μήπως και γλυτώσω από αυτούς . 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, anaxiopistos είπε

Παλαιό Ηράκλειο  Αττικής Vodafone από 1-6 Mbps με 4G+ . Με την Cosmote έως 350Mbps με 4G+ . 
Δεν παραλαμβάνω το συμβόλαιο και τη κάρτα από τον κούριερ  μήπως και γλυτώσω από αυτούς . 

Ναι μην το βάλεις/παραλάβεις. Δε βρίσκω λόγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, anaxiopistos είπε

Παλαιό Ηράκλειο  Αττικής Vodafone από 1-6 Mbps με 4G+ . Με την Cosmote έως 350Mbps με 4G+ . 
Δεν παραλαμβάνω το συμβόλαιο και τη κάρτα από τον κούριερ  μήπως και γλυτώσω από αυτούς . 

Σαφώς και η Cosmote έχει καλύτερο σήμα, το θέμα είναι δίνεις 55 ευρώ για απεριόριστα? Τι να κάνω την 150mbps ταχύτητα όταν έχω στο πακέτο 5gb.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...