Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε σήμερα το συμβόλαιο με  τελική τιμή 29.90 αλλά λόγω φορητότητας και σταθερού έχω έκπτωση κανονικά δε θα πρέπει να φαίνεται στο συμβόλαιο αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Παίρνεις στην εξυπηρέτηση ή απευθείας στα καταστήματα που σε βολεύουν.

Εγώ πήγα στην Ομόνοια, δεν είχαν, με έστειλαν Πανεπιστημίου, είχε τεράστια ουρά απ' έξω, γύρισα Ομόνοια, μου λέει εκεί η υπάλληλος "δεν υπάρχει διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα, θα φέρουμε από 6/12".

Μια ώρα μετά στην Ιερά οδό, Αιγάλεω, το πήρα κι έφυγα κύριος και ο υπάλληλος γέλασε όταν του είπα τι έγινε.

-----------------------------------------------------

Στην εφαρμογή, στην καρτέλα που εμφανίζεται το 2ο νούμερο που δίνουν για δεδομένα.

(φυσικά 0 λεπτά και 0 sms)

 

IMG_20211126_125443.jpg

Σου εμφανίζονται στην εφαρμοξή και οι δύο αριθμοί; Και ο κανονικός και αυτός της data sim;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Dev1l said:

Στην προκειμένη περίπτωση από τις 23/11 που μίλησα μαζί τους και έγινε η αίτηση ; 

Δεν νομίζω ρε συ, χωρίς να ξέρω τίποτα νομικό, δεν μπορεί να θεωρείται η απλή αίτηση σύναψη, καθώς είναι εντελώς ανυπόγραφο το οτιδήποτε. Μάλλον είτε από την υπογραφή της, είτε από την ενεργοποίηση της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, stefanospf είπε

Μου ήρθε σήμερα το συμβόλαιο με  τελική τιμή 29.90 αλλά λόγω φορητότητας και σταθερού έχω έκπτωση κανονικά δε θα πρέπει να φαίνεται στο συμβόλαιο αυτό?

Θα φανεί στο λογαριασμό 

Μια από τα ίδια και εγώ, η κοπέλα που επικοινώνησε μαζί μου για την προσφορά, μου είπε ότι λόγω φόρτου εργασίας και μαζικής εκτύπωσης των συμβολαίων της προσφοράς θα αναφέρει 29.9€ αλλά θα είναι 26.90€ και το σταθερό θα μειωθεί - 2€

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μέσω live chat για το συμβόλαιο αλλά μου είπε ότι η προσφορά τελείωσε και λόγω ότι είμαι πελάτης μου δίνουν το flexy στα 21ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αν φαίνομαι λίγο περίεργος αλλά εάν υπογράψεις με αυτή την τιμή και έπειτα δεν περάσουν την έκπτωση στον λογαριασμό, ουσιαστικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό,θα είσαι δεμένος με αυτή την τιμή λόγω υπογραφής ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefanospf είπε

Συγγνώμη αν φαίνομαι λίγο περίεργος αλλά εάν υπογράψεις με αυτή την τιμή και έπειτα δεν περάσουν την έκπτωση στον λογαριασμό, ουσιαστικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό,θα είσαι δεμένος με αυτή την τιμή λόγω υπογραφής ή κάνω λάθος;

Μπορείς να μην υπογράψεις και θα έχεις όλη την άνεση μέχρι του χρόνου να μετανοείς αλύπητα.

18 λεπτά πριν, edm0d0n είπε

Σου εμφανίζονται και οι δύο αριθμοί; Και ο κανονικός και αυτός της data sim;

Βεβαίως. Και σταθερό αν έχεις εκεί, επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Μπορείς να μην υπογράψεις και θα έχεις όλη την άνεση μέχρι του χρόνου να μετανοείς αλύπητα.

Βεβαίως. Και σταθερό αν έχεις εκεί, επίσης.

Δεν είναι θέμα χρημάτων φίλε μου,ακόμα και στα 29.90 είναι πολύ καλή προσφορά,

Το θέμα είναι να μην υπάρχει κοροϊδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stefanospf είπε

Δεν είναι θέμα χρημάτων φίλε μου,ακόμα και στα 29.90 είναι πολύ καλή προσφορά,

Το θέμα είναι να μην υπάρχει κοροϊδία.

Πάρε κάποια επιβεβαίωση, π.χ. σε mail, στο chat, κάποιο screenshot, τηλέφωνο και ηχογράφηση κλπ. αν έτσι θα αισθάνεσαι πιο άνετα. Γραφειοκρατικό είναι το θέμα, αν κατάλαβα σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Εμένα έγραφε στο συμβόλαιο 44.80 και δεν το είχα υπογράψει την πρώτη φορά. Πήρα τηλέφωνο ηχογραφημένη συνομιλία εννοείτε και ρώτησα και μου λέει ότι επειδή είναι ειδική προσφορά σε συνδυασμό με σταθερό οι εκπτώσεις και στα 2 θα περαστούν αφού ενεργοποιηθεί το κινητό. Έτσι έγινε. Και οι 2 λογαριασμοί που πλήρωσα μέχρι τώρα ήρθαν όπως τα είχαμε συμφωνήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα λάβει προσφορά, από αυτές τις σπαστικές μεσημεριανές, καταλάβατε, μπλα μπλα 100αρα vdsl + Vodafone tv κτλ κτλ, τελική τιμή προσφοράς και συμβολαίου θυμάμαι 33.66€, δέχομαι, έρχεται η σύνδεση, εξοπλισμός κτλ, έρχεται λάθος ο 1ος λογαριασμός επικοινωνώ μαζί τους, πληρώνω οσα είχαμε συμφωνήσει, μένουν χρωστούμενα τα υπόλοιπα, προστίθονται στον επόμενο, το ίδιο, τελικά διορθώθηκε τον 4ο μήνα περίπου... και  πληρώνω κοντά στα 32!€ πλέον... δε ξέρω τι έγινε... οπότε σε αυτό το θέμα δεν με απασχολεί 😂, μέχρι στιγμής δεν έχω λάβει ειδοποίηση για αλλαγή (φορητότητας) ούτε για αντιπρόταση από Wind 

 

Edit:Πριν 50 λεπτά έλαβα sms : VODAFONE: ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI H ΔIAΔIKAΣIA METAΦOPAΣ TΩN APIΘMΩN ΣAΣ ΣTO ΔIKTYO MAΣ EXEI ΞEKINHΣEI KAI ΘA OΛOKΛHPΩΘEI ENTOΣ THΣ HMEPAΣ.

AΛΛAZETE KAPTA SIM MOΛIΣ ΔIAKOΠEI TO ΣHMA ΣAΣ. EYXAPIΣTOYME 

Και τώρα που ξανακοιταξα το κινητό δεν έχω σήμα... σε λίγο τα νεότερα 

 

Edit2:Άλλαξα sim, έλαβα sms VODAFONE: TO AITHMA ΣAΣ ΓIA AΛΛAΓH ΠPOΓPAMMATOΣ ΣTO Vodafone Giga Unlimited Ultra YΛOΠOIHΘHKE.ΓIA NA EXETE ΠANTA TON EΛEΓXO THΣ XPHΣHΣ ΣAΣ KATEBAΣTE ΔΩPEAN THN EΦAPMOΓH MY VODAFONE AΠΛA ME MIA KINHΣH EΔΩ https://www.vodafone.gr/.

Βλέπω 4+ φουλ εντός σπιτιού(Βέροια) , αλλά στη "κουρτίνα" έχασα το 5G....  p40 pro... Πως επιλέγω 5g;

Στην εφαρμογή βλέπω το πρόγραμμά μου, όλα απεριόριστα, είχε και "προσφορά" απεριόριστα δεδομένα με 2.9€ και συμμετοχή σε κλήρωση για iPhone... 

eSim αξίζει;; μου βγάζει ότι η συσκευή μου είναι συμβατή... 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα τα πάμε καλά με την Vodafone...

Έκανα προχθές μια νέα σύνδεση wifi on the spot, την σύνδεση δίχως πάγιο αποκλειστικά για data ωστε να δοκιμάσω ταχύτητες.

Νέος αριθμός είναι, δεν δόθηκε πουθενά, δεν μπήκε η σιμ σε κινητό, μόνο σε router και αρχίσαμε τα spam sms: 

Αναφορά σε κείμενο

H YΠHPEΣIA GR.MOBZII AΛΛAZEI KΩΔIKO! ΠΛEON ΘA EΞYΠHPETEITAI AΠO TOYΣ ΠENTAΨHΦIOYΣ KΩΔIKOYΣ 54023 KAI 54124. EYXAPIΣTOYME! THΛ: 2111881795

Αποθήκευση...
Αναφορά σε κείμενο

O MONAΔIKOΣ ΣYNΔEΣMOΣ ΓIA TH ΣYMMETOXH ΣAΣ AYTH THN EBΔOMAΔA EINAI: bgr.mobzii(ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΛΙΚ). com/?******** THΛ 2111881795

Αποθήκευση...
Αναφορά σε κείμενο

AKOΛOYΘEIΣTE TO ΣYNΔEΣMO KAI ΠAIΞTE ΣTO ΠAIXNIΔI! bgr.mobzii(ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΛΙΚ). com/?******** ΓINETE O ΠIO ΓPHΓOPOΣ KAI ΣΩΣTOΣ ΠAIKTHΣ!THΛ 2111881795

Αποθήκευση...

Τώρα τους καλώ να γίνει της καρ/λάρας

ΚΑΝΤΕ ΦΡΑΓΗ ΣΤΑ 5ΨΗΦΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ

 

EDIT:

Ο ευγενέστατος υπάλληλος είπε πως τυχαία στέλνουν αυτά τα sms οι απατεώνες ή εγώ μπορεί να πάτησα κάτι μπλα μπλα μπλα

Εφόσον μιλάμε για wifi on the spot είναι by default απενεργοποιημένες οι χρεώσεις απο 5ψήφια μου έκανε ωστοσο φραγή στα εισερχόμενα 5ψηφια για να μην με ζαλίζουν

Επειδή όμως 10 χρόνια με sim σε ρουτερ, έτυχε οι απατεώνες να χτυπήσουν την πόρτα μου με το που μπήκα στο δίκτυο της vodafone επιμένω να κάνετε φραγή για να είστε ήσυχοι

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο συμβόλαιο που έφερε το κουριερ, τικαρα μόνος μου να μην επιτρέπεται να μοιράζονται τα δεδομένα μου και τα στοιχεία μου πουθενά . Αυτοι τα είχαν όλα σου μόνοι τους τικαρισμενα .

 

Εγώ στο σπίτι πιάνω με το κινητό μου 30-40 mbps. Σε σχέση με τα 8 της nova που είχα είναι σαφώς καλύτερα. Ελπίζω με το mr600 να μπορεσω να πειραματιστω και με καμιά εξωτερική κεραία και να τσιμπήσω λίγο παραπάνω. Πάντως κι έτσι είμαι χαρούμενος. Καμία σχέση βέβαια με της cosmote τα 120-170 που επιανα..

Στις 22/11/2021 στις 4:43 ΜΜ, kallair είπε

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...