Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, zaratustra είπε

Παρέλαβα και εγώ σήμερα τη συσκευή mifi από vodafone mall μαζί με μια sim.

Σε δοκιμές στο σπίτι μου έδινε λιγότερο από τη μισή ταχύτητα σε τοποθέτηση στο ίδιο σημείο σε σχέση με το oneplus 8t μου.

Ερώτηση σε όποιον γνωρίζει. Μου έβγαλε μήνυμα στο chat της εφαρμογής στο http:\\Vodafonemobile.wifi ότι έχουν καταναλωθεί τα mb του wifi on the spot. Στο mobile app της vodafone για το καινούριο νούμερο βγάζει 0 από 200mb. Πρέπει να κάνω κάτι για να γίνει unlimited και στο καινούριο νούμερο (sim);

 

Και ένα τελευταίο. Έτρεξα ένα speedtest με το oneplus 8t μέσα στο μαγαζί της vodafone. Έδειξε ένα εντυπωσιακό 425 mbps. Σημειώνω ότι το oneplus 8t στη vodafone δείχνει 4g+. Συμπεραίνω ότι μια χαρά διαβάζει δίκτυο 5g αν υφίσταται, παρ' ότι δείχνει 4g+.

 

 

 

Σίγουρα τα mifi δίνουν χαμηλότερες ταχύτητες από τα κινητά, αλλά από ότι είδα τα χαρακτηριστικά του έχει μόνο την 2,4 συχνότητα στο wifi που σημαίνει ότι ρίχνει την ταχύτητα αρκετά σε σχέση την 5ghz. Απο το Tp link 7650 3ετιας που έχω στη vodafone σε σχέση με το 4g κινητό 2 ετίας πιάνω το 60% της ταχύτητας και στη cosmote το 80% αλλά βλέπω ότι χάνει πολύ εύκολα γραμμές στο σήμα και αρκετές φορές είναι σαν να μπουκώνει, ειδικά στο εξοχικό μου δίνει τις μισές ταχύτητες σε σχέση με κινητό 2ετίας και τις υποτριπλάσιες σε σχεση με καινουριο κινητο. Για αυτό παρείγγηλα το modem 5g ΖΤΕ MiFi MU5001της vodafone για να δω τι πιανει σε άλλο forum διαβασα καλά πράγματα για αυτό. Προτιμώ πάντως στο εξοχικό το mifi για την σταθερότητα που έχει στο σήμα άσχετα την ταχυτητα του παρά ένα κινητό γιατί μέσα στην ημέρα πχ το mi note 10 lite μου 3 φορές δεν μου έδινε δεδομένα και έπρεπε να ανοιγοκλείσω τα δεδομένα για να ξεμπλοκάρει δεν ξέρω τι γίνεται με καλύτερα κινητα 5g αν είναι θέμα επεξεργαστή ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 420
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμείς στο εξοχικο εχουμε το παρακάτω και παει σφαίρα τόσο με Cosmote όσο και με Vodafone. Καλά και βολικά τα φορητά Mifi αλλά δεν παρέχουν επαρκή καλυψη σε ενα σπιτι.

https://www.skroutz.gr/s/25466944/TP-LINK-Archer-MR600-v2-Ασύρματο-4G-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Ethernet.html

Οταν πεσουν οι τιμές στα 5G routers και βελτιωθεί η κάλυψη τότε θα επενδύσουμε ξανά σε νεο router..

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prometheas είπε

Εμείς στο εξοχικο εχουμε το παρακάτω και παει σφαίρα τόσο με Cosmote όσο και με Vodafone. Καλά και βολικά τα φορητά Mifi αλλά δεν παρέχουν επαρκή καλυψη σε ενα σπιτι.

https://www.skroutz.gr/s/25466944/TP-LINK-Archer-MR600-v2-Ασύρματο-4G-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Ethernet.html

Οταν πεσουν οι τιμές στα 5G routers και βελτιωθεί η κάλυψη τότε θα επενδύσουμε ξανά σε νεο router..

 

Το παρηγγειλα την πεμπτη το ακυρωσα την παρασκευη μολις ειδα το παραπανω mifi απο την vodafone στα 241 ευρω και τις καλες κριτικες απο ενα άλλο forum. Μακαρι να ειναι αυτο που θελω για να μην παω στην αγορα του archer. Αν βγει καλο και αναλογα το σημα του wifi μπορει να παρω extender για την καλυτερη καλυψη wifi

Επεξ/σία από fragsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αν παω σε μια βόνταφον θα μου δωσουν τη σιμ internet4sharing με απεριοριστα δεδομενα με 3 ευρω; το συμβολαιο του unlimited ultra ερχεται την παρασκευη. Μας εχει πεθανει η κοσμοτε πληρωνω vdsl κ εχω 13mbs και οταν βρεχει ουτε τηλεφωνο δεν εχει η περιοχη, ενω με το κινητο βόνταφον πιανω 100mbps!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atrigane είπε

Ρε παιδια αν παω σε μια βόνταφον θα μου δωσουν τη σιμ internet4sharing με απεριοριστα δεδομενα με 3 ευρω; το συμβολαιο του unlimited ultra ερχεται την παρασκευη. Μας εχει πεθανει η κοσμοτε πληρωνω vdsl κ εχω 13mbs και οταν βρεχει ουτε τηλεφωνο δεν εχει η περιοχη, ενω με το κινητο βόνταφον πιανω 100mbps!

Άμα υπογράψεις το συμβόλαιο πηγαίνεις μετά σε κατάστημα και την παίρνεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λύστε μου μια απορία. Αν πάρω δεύτερη ή και τρίτη κάρτα την δώσω σε κάποιον να έχει απεριόριστα Data και να μοιραζόμαστε τα έξοδα, υπάρχει πρόβλημα; είναι εφικτό; 

Επεξ/σία από gotthard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gotthard είπε

Αν πάρω δεύτερη ή και τρίτη κάρτα την δώσω σε κάποιον να έχει απεριόριστα Data και να μοιραζόμαστε τα έξοδα, υπάρχει πρόβλημα; είναι εφικτό; 

Επειδή θα το κάνουν πολλοί αυτό δίνουν 1 έξτρα κι όχι παραπάνω (με τους ίδιους όρους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gotthard είπε

Λύστε μου μια απορία. Αν πάρω δεύτερη ή και τρίτη κάρτα την δώσω σε κάποιον να έχει απεριόριστα Data και να μοιραζόμαστε τα έξοδα, υπάρχει πρόβλημα; είναι εφικτό; 

Καλο θα ήταν να μην γίνονται αυτά τα κουτοπόνηρα γιατί σε λίγο καιρό θα μας βάλουν περιορισμό ορθής χρήσης σε όλα τα unlimited data συμβόλαια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Καλο θα ήταν να μην γίνονται αυτά τα κουτοπόνηρα γιατί σε λίγο καιρό θα μας βάλουν περιορισμό ορθής χρήσης σε όλα τα unlimited data συμβόλαια.

Ένα θα σου πω δεν υπάρχει ορθή χρήση για απεριόριστες συνδέσεις με 80 ευρώ πάγιο σε νορμαλ τιμή !!! Ότι και να κανείς . Αλλιώς απλά Καταγγέλλεις την σύμβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Ένα θα σου πω δεν υπάρχει ορθή χρήση για απεριόριστες συνδέσεις με 80 ευρώ πάγιο σε νορμαλ τιμή !!! Ότι και να κανείς . Αλλιώς απλά Καταγγέλλεις την σύμβαση

Θα σου πουν και αυτοί "παρατηρούμε μια ασυνήθιστη χρήση της δεύτερης κάρτας και διαπιστώνουμε είτε ότι έχει κλαπεί, είτε ότι χρησιμοποιείτε από τρίτο μη εξουσιοδοτημένο άτομο. Λόγο των ανώτερο παραβιάσεων καταγγέλλουμε την σύμβαση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Θα σου πουν και αυτοί "παρατηρούμε μια ασυνήθιστη χρήση της δεύτερης κάρτας και διαπιστώνουμε είτε ότι έχει κλαπεί, είτε ότι χρησιμοποιείτε από τρίτο μη εξουσιοδοτημένο άτομο. Λόγο των ανώτερο παραβιάσεων καταγγέλλουμε την σύμβαση".

Φίλε μου έχω κάρτα σε σύνδεση δεύτερη μόνο γι δεδομένα κ καταναλώνο περίπου 800gb το μήνα εδώ κ ένα μισή χρόνο μάντεψε δεν συνέβη τίποτα απολύτως . Την χρησιμοποιώ για ΝΕΤ σπιτιού και τβ!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zx1234r είπε

Καλο θα ήταν να μην γίνονται αυτά τα κουτοπόνηρα γιατί σε λίγο καιρό θα μας βάλουν περιορισμό ορθής χρήσης σε όλα τα unlimited data συμβόλαια.

χλωμό να γίνει σε πρόγραμμα τον 80 ευρώ όσο και αν αυξημένη είναι η κατανάλωση. Καταναλώνω 1TB το μήνα σαν βασική σύνδεση στο σπίτι, κατέβασμα σειρών και δημιουργία αρχείου στο google cloud, netflx, cosmote tv, 2 laptops, 2 kinhta όλα κουμπωμένα στο giga unlimited ultra. 6 μήνες που το έχω δεν μου έχουν πει τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, baladisk είπε

χλωμό να γίνει σε πρόγραμμα τον 80 ευρώ όσο και αν αυξημένη είναι η κατανάλωση. Καταναλώνω 1TB το μήνα σαν βασική σύνδεση στο σπίτι, κατέβασμα σειρών και δημιουργία αρχείου στο google cloud, netflx, cosmote tv, 2 laptops, 2 kinhta όλα κουμπωμένα στο giga unlimited ultra. 6 μήνες που το έχω δεν μου έχουν πει τιποτα.

 

Τα έχεις με έξτρα κάρτα αυτά η έχεις βάλει την κύρια σε κάποιο ρουτερ; Αν ναι σε ποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το Unlimited της Cosmote είναι άψογο.

Σταθερό, ταχύτητες σούπερ, σε Download με ExpressVPN ανοιχτό δεν πέφτει κάτω από 15Mbs/17Mbs. Μιλαω πάντα για 4G+

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Πάντως το Unlimited της Cosmote είναι άψογο.

Σταθερό, ταχύτητες σούπερ, σε Download με ExpressVPN ανοιχτό δεν πέφτει κάτω από 15Mbps/17Mbps. Μιλαω πάντα για 4G+

Μαλλον εννοεις mb/s

Να κάνω μια ερώτηση οποίος γνωρίζει. Αυτό το secure net τι είναι;

Επεξ/σία από asteroulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...