Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 420
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, edm0d0n είπε

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα για 3η sim με χρέωση 3ευρώ το μήνα;

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

3 ώρες πριν, hunter32 είπε

Καλησπέρα προχθές παρέλαβα τη κάρτα την δοκίμασα στο κινητό μου και με 4G+ στο Νέο Ηράκλειο Αττικής πάνω μέχρι 25Mpbs. Ενώ με cosmote 4G+ πιάνει 100+ Mbps. Στην περιοχή η cosmote εχει και 5G. Οπότε λεω να πάω να το ακυρώσω με χρήση δικαιώματος υπαναχώρησης. Πιστεύετε με modem/router παίζει να καλυτερέψει? Δεν νομίζω. Εγω το ήθελα για να αντικαταστήσω το internet του σπιτιού μου μιας και λήγει το συμβόλαιο ADSL που είχα στο σπίτι.

 

3 ώρες πριν, anaxiopistos είπε

Παλαιό Ηράκλειο  Αττικής Vodafone από 1-6 Mbps με 4G+ . Με την Cosmote έως 350Mbps με 4G+ . 
Δεν παραλαμβάνω το συμβόλαιο και τη κάρτα από τον κούριερ  μήπως και γλυτώσω από αυτούς . 

Στο τέλος δεν θα μείνετε ούτε οι μισοί στο πρόγραμμα....... 🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, edm0d0n είπε

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα για 3η sim με χρέωση 3ευρώ το μήνα;

Το θέμα δεν είναι τα 3 ή τα 0 ευρώ, αλλά τα δεδομένα που θα σου δώσουν. Απεριόριστα μην περιμένεις, μακάρι να είσαι τυχερός βέβαια και να σου κάτσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, asteroulis είπε

Πάντως στο συμβόλαιο που έφερε το κουριερ, τικαρα μόνος μου να μην επιτρέπεται να μοιράζονται τα δεδομένα μου και τα στοιχεία μου πουθενά . Αυτοι τα είχαν όλα σου μόνοι τους τικαρισμενα .

 

Εγώ στο σπίτι πιάνω με το κινητό μου 30-40 mbps. Σε σχέση με τα 8 της nova που είχα είναι σαφώς καλύτερα. Ελπίζω με το mr600 να μπορεσω να πειραματιστω και με καμιά εξωτερική κεραία και να τσιμπήσω λίγο παραπάνω. Πάντως κι έτσι είμαι χαρούμενος. Καμία σχέση βέβαια με της cosmote τα 120-170 που επιανα..

 

Τσίμπησα και εγώ ένα MR600 και όσο περιμένω τη SIM για το unlimited έχω βάλει μια καβάτζα CU που είχα προσφορά με 10€ απεριόριστα.

Στο σημείο που βολευει περισσότερο να εχω το router, με το κινητό μου speed test (Wind F2G / iPhone 11 Pro) 80mbps, με το MR600 και τη κάρτα CU γύρω στα 40mbps.

Σίγουρα πολύ καλύτερα από τα 12-16mbps που κλείδωνε η 30L της Cosmote και με συνεχείς αποσυνδέσεις, αλλά περιμένω να δω αν με τη νέα SIM από το πρόγραμμα το Unlimited θα πάει ακόμα καλύτερα. 
 

Επίσης θα ήθελα κάπως να μπορώ να εκμεταλλευτώ τα απεριόριστα λεπτά μέσω VOIP αλλά τα router που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο είναι πανάκριβα.

Επεξ/σία από WizeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, WizeMan είπε

Τσίμπησα και εγώ ένα MR600 και όσο περιμένω τη SIM για το unlimited έχω βάλει μια καβάτζα CU που είχα προσφορά με 10€ απεριόριστα.

Στο σημείο που βολευει περισσότερο να εχω το router, με το κινητό μου speed test (Wind F2G / iPhone 11 Pro) 80mbps, με το MR600 και τη κάρτα CU γύρω στα 40mbps.

Σίγουρα πολύ καλύτερα από τα 12-16mbps που κλείδωνε η 30L της Cosmote και με συνεχείς αποσυνδέσεις, αλλά περιμένω να δω αν με τη νέα SIM από το πρόγραμμα το Unlimited θα πάει ακόμα καλύτερα. 
 

Επίσης θα ήθελα κάπως να μπορώ να εκμεταλλευτώ τα απεριόριστα λεπτά μέσω VOIP αλλά τα router που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο είναι πανάκριβα.

Το θεμα ειναι να κανεις το ιδιο τεστ βαζωντας την σιμ μια στο κινητο και μετα στο ρουτερ για να δεις την πραγματικη διαφορα..τεσταρωντας το με αλλο δικτυο σε κινητο δεν εχει νοημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, JinTheGod είπε

Το θεμα ειναι να κανεις το ιδιο τεστ βαζωντας την σιμ μια στο κινητο και μετα στο ρουτερ για να δεις την πραγματικη διαφορα..τεσταρωντας το με αλλο δικτυο σε κινητο δεν εχει νοημα..

Σωστή παρατήρηση, θα κάνω την άσκηση αυτή. Επίσης αναρωτιέμαι αν έχω το ρουτερ δίπλα σε παράθυρο αν θα πιάνω καλύτερα.

Επεξ/σία από WizeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WizeMan είπε

Σωστή παρατήρηση, θα κάνω την άσκηση αυτή. Επίσης αναρωτιέμαι αν έχω το ρουτερ δίπλα σε παράθυρο αν θα πιάνω καλύτερα.

Αν και το κινητο ειμαι σιγουρος θα σου δωσει καλυτερες ταχυτητες απλα απορω κατα ποσο..και εγω περιμενω να μου ερθει και σκαφριζομαι διαφορα ωστε να κανω το κινητο reciever και να το συνδεσω με ενα καλο ρουτερ που εχω ωστε να διαμοιραζει το σημα 😛 

Θεωρητικα ναι,αλλα ειναι εντελως θεμα τυχης το που πιανει καλυτερο σημα η vodafone  σε εσενα..Εγω στην μεση του σπιτιου εχω σχεδον φουλ σημα,στο ενα παραθυρο σχεδον καθολου,στο αλλο σχεδον φουλ και αν βγω εξω,σχεδον καθολου😂

(το πιο κουφο βεβαια ειναι οτι με κοσμοτε δεν εχω καθολου σημα πουθενα,μονο αν βγω εξω ξαφνικα εμφανιζεται το 5G)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JinTheGod είπε

Αν και το κινητο ειμαι σιγουρος θα σου δωσει καλυτερες ταχυτητες απλα απορω κατα ποσο..και εγω περιμενω να μου ερθει και σκαφριζομαι διαφορα ωστε να κανω το κινητο reciever και να το συνδεσω με ενα καλο ρουτερ που εχω ωστε να διαμοιραζει το σημα 😛 

Θεωρητικα ναι,αλλα ειναι εντελως θεμα τυχης το που πιανει καλυτερο σημα η vodafone  σε εσενα..Εγω στην μεση του σπιτιου εχω σχεδον φουλ σημα,στο ενα παραθυρο σχεδον καθολου,στο αλλο σχεδον φουλ και αν βγω εξω,σχεδον καθολου😂

(το πιο κουφο βεβαια ειναι οτι με κοσμοτε δεν εχω καθολου σημα πουθενα,μονο αν βγω εξω ξαφνικα εμφανιζεται το 5G)

Πάντως ένα έχω να πω σήμερα με παλιόκαιρο εδώ έχουμε μια φορά ανθρώπινο internet. Ελπίζω με την κάρτα του unlimited να ισχύουν τα ίδια και να μην έχουν τίποτα κόφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, WizeMan είπε

Πάντως ένα έχω να πω σήμερα με παλιόκαιρο εδώ έχουμε μια φορά ανθρώπινο internet. Ελπίζω με την κάρτα του unlimited να ισχύουν τα ίδια και να μην έχουν τίποτα κόφτες.

Δεν πιστευω να παιζει κατι τετοιο..εχωντας 2 αριθμους Vodafone και διαπιστωνοντας κατι τετοιο,μπορεις πολυ ευκολα να φυγεις,κατι τετιοιο δεν το θελουν..Οταν κανεις το τεστ ριξε μας μια φωνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, WizeMan είπε

Τσίμπησα και εγώ ένα MR600 και όσο περιμένω τη SIM για το unlimited έχω βάλει μια καβάτζα CU που είχα προσφορά με 10€ απεριόριστα.

Στο σημείο που βολευει περισσότερο να εχω το router, με το κινητό μου speed test (Wind F2G / iPhone 11 Pro) 80mbps, με το MR600 και τη κάρτα CU γύρω στα 40mbps.

Σίγουρα πολύ καλύτερα από τα 12-16mbps που κλείδωνε η 30L της Cosmote και με συνεχείς αποσυνδέσεις, αλλά περιμένω να δω αν με τη νέα SIM από το πρόγραμμα το Unlimited θα πάει ακόμα καλύτερα. 
 

Επίσης θα ήθελα κάπως να μπορώ να εκμεταλλευτώ τα απεριόριστα λεπτά μέσω VOIP αλλά τα router που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο είναι πανάκριβα.

Είναι 4G+ το MR600;

Επεξ/σία από hunter32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WizeMan είπε

Τσίμπησα και εγώ ένα MR600 και όσο περιμένω τη SIM για το unlimited έχω βάλει μια καβάτζα CU που είχα προσφορά με 10€ απεριόριστα.

Στο σημείο που βολευει περισσότερο να εχω το router, με το κινητό μου speed test (Wind F2G / iPhone 11 Pro) 80mbps, με το MR600 και τη κάρτα CU γύρω στα 40mbps.

Ότι ταχύτητα έχεις με το CU την ίδια θα έχεις και με την άλλη sim. Επίσης, μην περιμένεις σε καμία περίπτωση με το MR600 να πιάσεις την ταχύτητα που έχεις με το iPhone. Θα είσαι 30-40% κάτω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, hunter32 είπε

Είναι 4G+ το MR600;

Ναι

4 λεπτά πριν, Angeldust είπε

Ότι ταχύτητα έχεις με το CU την ίδια θα έχεις και με την άλλη sim. Επίσης, μην περιμένεις σε καμία περίπτωση με το MR600 να πιάσεις την ταχύτητα που έχεις με το iPhone. Θα είσαι 30-40% κάτω.

Κρίμα αυτό… τον λόγο δεν καταλαβαίνω από τη στιγμή που είναι ένα 4G+ Router γιατί να έχει τόσο χαμηλότερη απόδοση από ένα κινητό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, WizeMan είπε

Ναι

Κρίμα αυτό… τον λόγο δεν καταλαβαίνω από τη στιγμή που είναι ένα 4G+ Router γιατί να έχει τόσο χαμηλότερη απόδοση από ένα κινητό; 

https://poynting.tech/articles/why-does-my-mobile-phone-perform-better-than-my-lte-router/

Για να πάρεις την απόλυτη ταχύτητα της περιοχής σου χρειάζεσαι αυτό: https://www.skroutz.gr/s/25599289/MikroTik-Chateau-LTE12-Access-Point-Wi-Fi-4-Dual-Band-2-4-5GHz.html

Μαζί με εξωτερική κεραία και αρκετό πειραματισμό (και παίδεμα μιας και το λογισμικό των Mikrotik δεν είναι και τόσο user-friendly)

Επεξ/σία από Angeldust
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Angeldust είπε

https://poynting.tech/articles/why-does-my-mobile-phone-perform-better-than-my-lte-router/

Για να πάρεις την απόλυτη ταχύτητα της περιοχής σου χρειάζεσαι αυτό: https://www.skroutz.gr/s/25599289/MikroTik-Chateau-LTE12-Access-Point-Wi-Fi-4-Dual-Band-2-4-5GHz.html

Μαζί με εξωτερική κεραία και αρκετό πειραματισμό (και παίδεμα μιας και το λογισμικό των Mikrotik δεν είναι και τόσο user-friendly)

Καλά που το ανάφερες αυτό. Έχω ένα Samsung Galaxy S7 που δεν το χρησιμοποιώ. Θα το κάνω router (μένω σε μικρό σπίτι) και στο desktop θα παίξω με αντάπτορα για Wi-Fi .

Επεξ/σία από hunter32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...