Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ από κατάστημα που περασα μόλις, μου λένε πως η προσφορά ισχύει ακόμα κανονικά. Τηλεφωνικά που πήρα, μου λένε ότι δεν ισχύει. Ούτε να συνεννοηθούν μεταξύ τους δεν μπορούν 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 420
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, zaratustra είπε

Μου ήρθε μήνυμα για παραλαβή της mifi συσκευής από οποιοδήποτε κατάστημα Vodafone με έναν κωδικό που μου εστειλαν. Πέρασα από ένα και μου είπαν ότι αυτοί είναι franchise και πρέπει να πάω σε ιδιόκτητο κατάστημα. Τρέλα πουλάνε; Που ξέρει ο πελάτης ποια μαγαζιά είναι ιδιόκτητα και ποια franchise

Παίρνεις στην εξυπηρέτηση ή απευθείας στα καταστήματα που σε βολεύουν.

Εγώ πήγα στην Ομόνοια, δεν είχαν, με έστειλαν Πανεπιστημίου, είχε τεράστια ουρά απ' έξω, γύρισα Ομόνοια, μου λέει εκεί η υπάλληλος "δεν υπάρχει διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα, θα φέρουμε από 6/12".

Μια ώρα μετά στην Ιερά οδό, Αιγάλεω, το πήρα κι έφυγα κύριος και ο υπάλληλος γέλασε όταν του είπα τι έγινε.

-----------------------------------------------------

Στην εφαρμογή, στην καρτέλα που εμφανίζεται το 2ο νούμερο που δίνουν για δεδομένα.

(φυσικά 0 λεπτά και 0 sms)

 

IMG_20211126_125443.jpg

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για το mifi, πρέπει πρώτα να απενεργοποιηθεί η ασφάλεια της κάρτας ώστε να λειτουργεί απευθείας, χωρίς εισαγωγή PIN.

Στις οδηγίες γράφει πως μπορεί να γίνει κι από το interface του mifi, εγώ δεν το κατάφερα, χρειάστηκε να τη βάλω πρώτα σε κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Εν τω μεταξύ από κατάστημα που περασα μόλις, μου λένε πως η προσφορά ισχύει ακόμα κανονικά. Τηλεφωνικά που πήρα, μου λένε ότι δεν ισχύει. Ούτε να συνεννοηθούν μεταξύ τους δεν μπορούν 😂

άρα πάρω το ρίσκο να πάω κι εγώ σε ένα κατάστημα βόιδαφον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zaratustra είπε

Μου ήρθε μήνυμα για παραλαβή της mifi συσκευής από οποιοδήποτε κατάστημα Vodafone με έναν κωδικό που μου εστειλαν. Πέρασα από ένα και μου είπαν ότι αυτοί είναι franchise και πρέπει να πάω σε ιδιόκτητο κατάστημα. Τρέλα πουλάνε; Που ξέρει ο πελάτης ποια μαγαζιά είναι ιδιόκτητα και ποια franchise

Το καταλαβαίνεις από την βιτρίνα, στα φραντσάις είναι λερωμένες και το χρώμα ξεθωριασμένο συνήθως. Τα ιδιόκτητα κάνουν μπαμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, λοιπόν παρέλαβα την κάρτα sim, μου τα έφερε ο κούριερ πριν λίγο τα συμβόλαια, εσάς ποσό χρόνο πήρε για να σας ενεργοποιήσουν ; Για να ξέρω ποτε θα βάλω την κάρτα στο κινητό. Επιπλέον hotspot κάνουμε κανονικά ; Γιατί άκουσα μια παπαρια ότι δεν γίνεται hotspot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Καλησπέρα στην παρέα, λοιπόν παρέλαβα την κάρτα sim, μου τα έφερε ο κούριερ πριν λίγο τα συμβόλαια, εσάς ποσό χρόνο πήρε για να σας ενεργοποιήσουν ; Για να ξέρω ποτε θα βάλω την κάρτα στο κινητό. Επιπλέον hotspot κάνουμε κανονικά ; Γιατί άκουσα μια παπαρια ότι δεν γίνεται hotspot.

Και γω στην ιδια φαση με σενα ειμαι. Παρελαβα σημερα και περιμένω την ενεργοποιηση της. Στο support μου παν οτι οταν δεν πιανει σήμα η τωρινή κάρτα, βάζω την καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα 5' αφού παρέλαβα από το γραφείο της(τοπικής) Courrier, μου τηλεφώνησαν από την Vodafone για να ρωτήσουν εάν παρέλαβα, απάντησα θετικά και η κοπέλα με ενημέρωσε ότι θα λάβω SMS προς το απόγευμα ότι έγινε η μετάβαση στο δίκτυο τους, οπότε θα πρέπει να αλλάξω sim...  και λογικά μετά την αλλαγή θα λάβω και το sms με τον κωδικό για να πάω σε κατάστημα για το mifi 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nighthawk6969 είπε

Και γω στην ιδια φαση με σενα ειμαι. Παρελαβα σημερα και περιμένω την ενεργοποιηση της. Στο support μου παν οτι οταν δεν πιανει σήμα η τωρινή κάρτα, βάζω την καινουρια.

Δεν ειμαι από φορητότητα, νέος αριθμός για να κάνω πλέον το κινητό μου δίκαρτο με νόημα 😂.

6 λεπτά πριν, terry308 είπε

Εμένα 5' αφού παρέλαβα από το γραφείο της(τοπικής) Courrier, μου τηλεφώνησαν από την Vodafone για να ρωτήσουν εάν παρέλαβα, απάντησα θετικά και η κοπέλα με ενημέρωσε ότι θα λάβω SMS προς το απόγευμα ότι έγινε η μετάβαση στο δίκτυο τους, οπότε θα πρέπει να αλλάξω sim...  και λογικά μετά την αλλαγή θα λάβω και το sms με τον κωδικό για να πάω σε κατάστημα για το mifi 

Άρα να περιμένω τηλέφωνο δηλαδή. Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέγραψα και το συμβόλαιο, περιμένω τώρα να γίνει η φορητότητα, έχει κανείς ιδέα πόσο καιρό κάνει; 

 

Να ευχαριστήσω επίσης τον φίλο @gotthard που ενημέρωσε για τις συναινέσεις, και να συμπληρώσω ότι εκτός από την 1η σελίδα, συνεχίζει στη 2η με συναινέσεις για να σου στέλνουν προσφορές, καθώς και να δοθεί ο αριθμός σε 3ους για κλήσεις για προσφορές. Εγώ τα άλλαξα σχεδόν όλα σε "δεν συναινώ" καθώς ήταν ήδη τσεκαρισμένα.

 

Επίσης στο κάτω μέρος του συμβολαίου υπάρχει σημείωση για υπαναχώρηση εντός 14 ημερών 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, foniki_melitzana είπε

άρα πάρω το ρίσκο να πάω κι εγώ σε ένα κατάστημα βόιδαφον;

Έχει τελειώσει δυστυχώς. Η προσφορά ήταν μόνο τηλεφωνική (δεν μπορούσες να την κανείς από κατάστημα). Ξαναπήρα τηλεφωνο μετά από καμια ώρα και μίλησα με αλλον, κι αυτός μου είπε ότι τελος. Απλά δεν συνεννοούνται μεταξύ τους με τα καταστήματα 😂 Χάρηκα κι εγώ ότι την προλαβα αλλά τζίφος 

Επεξ/σία από Μάκαρος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλού κακού, μίλησα με το live chat και μου είπαν πως θα περιμένουν τα συμβόλαια να τα παραλάβουν και μόλις παραλάβουν θα με ενημερώσουν άμεσα για ενεργοποίηση.... Άρα καλή δευτέρα, οκ αναμονή λοιπόν. Οι 14 ημέρες αναφέρονται από την ημερομηνία ενεργοποίησης της αίτησης, έτσι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Dev1l said:

Καλού κακού, μίλησα με το live chat και μου είπαν πως θα περιμένουν τα συμβόλαια να τα παραλάβουν και μόλις παραλάβουν θα με ενημερώσουν άμεσα για ενεργοποίηση.... Άρα καλή δευτέρα, οκ αναμονή λοιπόν. Οι 14 ημέρες αναφέρονται από την ημερομηνία ενεργοποίησης της αίτησης, έτσι ;

Το θέμα είναι πώς ορίζει την σύναψη της σύμβασης. Δεν γνωρίζω 

IMG_20211126_170505__01.jpg

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...