Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

topmar το ενα δωματιο του σπιτιου που εχει και το μεγαλο προβλημα (71% υγρασια) επανηλθε στα φυσιολογικα του. Σε περιπου 5 ωρες εβγαλε περιπου 1,4λιτρα νερο, η υγρασια επεσε στο 60-61% και ανεβηκε η θερμοκρασια δωματιου απο 20C στους 21,5C (χωρις να εχω αναμενα τα καλοριφερ). Μεχρι το βραδυ υποθετω πως θα πεσει κατω απο 60%. Παντως μπαινω στο δωματιο και νιωθω αλλη αισθηση. Τοσο καιρο κακως που δεν τον ειχα αγορασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γατακια...71%....Χαχαχαχα...

 

Μολις εβαλα στην μπριζα τον https://www.skroutz.gr/s/4582/Philco-PDH-716EA.html η ενδειξη ηταν 77% και μιλαμε για μερα μεσημερι.

Που να βραδιασει...Α ρε Κερκυρα...

 

Σε μια ωρα και στην low επιλογη εχει πεσει στο 69%. Θα τον αφησω μεχρι να πεσεις στο 55% και θα ενημερωσω για το ποσο νερο εβγαλε κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

συμπλήρωσα 1 εβδομάδα χρήσης με τον Meaco DD8L , με την ποσότητα νερού που έχει βγάλει, να είναι 11 (ΈΝΤΕΚΑ) Λίτρα (!!!), εκ των οποίων το 70% να προέρχεται από ένα μόνο δωμάτιο, αυτό με το μεγαλύτερο πρόβλημα, που περιέγραψα παλαιότερα......

 

Καμιά κόντρα κανείς ;;; :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα δεν πεφτει κατω απο 52-53% και μολις το κλεινω ανεβαινει σιγα σιγα προς 60% αλλα ειναι μια χαρα. Διορθωνω την τιμη για τον midea 85ε που γραφω παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το εφτασε μεχρι και 50% εμενα στο δωματιο που εχω προβλημα. Πολυ νερο παντως.. ειδικα αυτες τις ημερες που ειναι και βροχερος ο καιρος εξω. 

Το βραδυ παιδια τον εχετε σε λειτουργια ή οχι; Εγω τον κλεινω  πριν πεσω για υπνο και τον αναβω παλι το πρωι αφου αερισω καλα το δωματιο. Το πρωι που ξυπναω το μαξιμουμ ειναι 60-62% (αναλογα τις εξωτερικες καιρικες συνθηκες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5' σταμάτησε να δουλεύει, ενώ τον είχα στο σαλόνι. Η υγρασία πήγε 48%, το χαμηλότερο που έχω δει ποτέ. Οπότε κάτω από το 50% μάλλον σταματάει, όταν είναι στην προτεινόμενη ρύθμιση.

Όσο για το βράδυ, τον βάζω στο σαλόνι, στην χαμηλή ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε μου οι εμπειροτεροι, πως λειτουργει ο αφυγραντηρας.

Αν σε ενα χωρο που εχει 75% υγρασια την ριξει στο 55%, μετα απο ποση ωρα θα ξαναφτασει (αν ξαναφτασει) στο 75%.

Ας πουμε οτι ανοιγουμε κανα 10λεπτο για να αεριστει το δωματιο.

Και τον εχουμε συνεχεια ανοιχτο για να παραμεινει στο 55%?Η τον αφηνουμε πχ 4-5 ωρες, η τον κλεινουμε με το που πιασει το επιθυμητο ποσοστο υγρασιας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο midea που εχω και αναφερω παραπανω στα 88ε απο eshop για αλλες 6 ημερες

φιλε ποσο καιρο το εχεις δουλεψει και τι αποτελεσμα εχεις ,,επισης εαν μπορης γραψε τι χειριστηρια λειτουρδειας εχει το μηχανημα (διακοπτες οργανα ) ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει από leroy merlin αφυγραντηρα Fagor 200 ευρώ...χμμμ

Οκ μαζεύει νερό,δλδ κάνει την δουλειά του αλλά πολύ φασαρία ρε γμτ... κ μετά από λίγο διάβασα ότι έκλεισε κ η εταιρια, πτώχευση... χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έβγαλα το 10ο λίτρο νερού από το προβληματικό δωμάτιο μόνο, σε διάστημα 10 ημερών.....

 

Πολύ.....στο σπίτι γενικώς βλέπω τώρα υγρασία μεταξύ 49-55%.....

 

Απορώ πόσο ακόμα νερό θα βγάλει το συγκεκριμένο δωμάτιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...