Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Stavrialena είπε

Είχα απευθυνθεί στην Document τον Δεκέμβρη του 18' για αλλαγή μπαταρία στο "παλιό" μου MacBook και γενικά δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με την συμπεριφορά ή την εξυπηρέτηση. Μου είχαν πει ότι υπήρχε διαθέσιμο ανταλλακτικό αλλά μετά από λίγες ημέρες μου είπαν ότι θα καθυστερούσε για 10 μέρες. Και τους είχα τονίσει ότι δεν είχα άλλο μηχάνημα να δουλέψω. Τέλος πάντων όλα καλα.

Απλά είχα πετύχει και σκηνικά όσο περίμενα στο μαγαζί να παραλάβω με περίεργες συμπεριφορές της υπεύθυνης σε πελάτισσα και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση. Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά.

Διαβασα σχολια ναι. Ρε συ ειναι ολοι γτπ εκει καταληγω. Βλεπε ντοκουμεντ βλεπε αισιστεμ βλεπε αιστορμ καλα ειδικα το τελευταίο. Τουλαχιστον μου μιλησαν ομορφα στο τηλ. Αιστορμ υφος με το καλημέρα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Stavrialena είπε

Καλησπέρα ομάδα!

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πώς ακυρώσαμε παραγγελία από infoQuest ύστερα από κοντά 3 μήνες (25/10 παραγγελία και ακύρωση στις 12/1)! Είδαμε ότι το MGManager έτυχε να έχει σε απόθεμα 2 M1 Max 16άρια (US Πληκτρολόγιο) και τα παραλάβαμε εχτές! Εντυπωσιακό να πω πώς η infoQuest έκανε επιστροφή χρημάτων μέσα σε μία ημέρα.

Επίσης ένα άλλο fun fact, η iStorm ολοκληρώνει κανονικά παραγγελίες M1 Max - είδα σε στόρυ από άτομο που ακολουθώ ότι το παρέλαβε. (Space Grey 16" M1 Max.) οπότε και προφανώς γνωρίζουν τι παίζει απλά εξυπηρετούν τους δικούς τους διανομείς για δικό του συμφέρον προφανώς.

Οπότε δεν ξέρω ποια θα μπορούσαν να είναι τα επόμενά σας βήματα. Αν θέλετε πολύ το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχετε από το να περιμένετε να παραλάβετε, διαφορετικά ρίχνετε και καμιά ματιά σε Skroutzομάγαζα τα οποία ωσόστο είναι αξιόπιστα (το βλέπετε από κριτικές n stuff).

photo_2022-01-13 15.31.12.jpeg

2022-01-13 15.30.48.jpg

Δε μου πουλας το ενα;;;;;;;;;; Εκλειπαρω!!!

Αραγε θα φερει ξανα συντομα το mgmanager;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, deejaygreg είπε

Δε μου πουλας το ενα;;;;;;;;;; Εκλειπαρω!!!

Αραγε θα φερει ξανα συντομα το mgmanager;

Χαχαχα μόνο μην το ακούσει ο συνάδελφος xD. Είχε φέρει και στο παρελθόν αλλά δεν είχαμε κάνει κάποια προσπάθεια να παραλάβουμε. Γιατί είπαμε σιγά μην κάνει η InfoQuest επιστροφή χρημάτων άμεσα καθώς επίσης υπολογίζαμε ότι στο προσεχές μέλλον θα ερχότανχαχααχαχαχα.

Οπότε για εμένα μπορείς να πας εκεί. Επειδή τα κάνουν εισαγωγή από εξωτερικό, ίσως τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Πάρε ένα τηλέφωνο για παραπάνω πληροφορίες.

Ένα fun fact, παιδιά το μηχάνημα είναι πύραυλος. Είναι τόσο γρήγορο που δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς τί θέλεις να κάνεις μετά. 🚀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Stavrialena είπε

Χαχαχα μόνο μην το ακούσει ο συνάδελφος xD. Είχε φέρει και στο παρελθόν αλλά δεν είχαμε κάνει κάποια προσπάθεια να παραλάβουμε. Γιατί είπαμε σιγά μην κάνει η InfoQuest επιστροφή χρημάτων άμεσα καθώς επίσης υπολογίζαμε ότι στο προσεχές μέλλον θα ερχότανχαχααχαχαχα.

Οπότε για εμένα μπορείς να πας εκεί. Επειδή τα κάνουν εισαγωγή από εξωτερικό, ίσως τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Πάρε ένα τηλέφωνο για παραπάνω πληροφορίες.

Ένα fun fact, παιδιά το μηχάνημα είναι πύραυλος. Είναι τόσο γρήγορο που δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς τί θέλεις να κάνεις μετά. 🚀

Ρε συ δειξε λιγο ελεος! Μη μας τυρρανας. Το ξερουμε οτι ειναι πυραυλος αλλα πρεπει να μας το χτυπας κιολας! Χειροτερο και απο covid ειναι αυτο!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Stavrialena είπε

Καλησπέρα ομάδα!

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πώς ακυρώσαμε παραγγελία από infoQuest ύστερα από κοντά 3 μήνες (25/10 παραγγελία και ακύρωση στις 12/1)! Είδαμε ότι το MGManager έτυχε να έχει σε απόθεμα 2 M1 Max 16άρια (US Πληκτρολόγιο) και τα παραλάβαμε εχτές! Εντυπωσιακό να πω πώς η infoQuest έκανε επιστροφή χρημάτων μέσα σε μία ημέρα.

Επίσης ένα άλλο fun fact, η iStorm ολοκληρώνει κανονικά παραγγελίες M1 Max - είδα σε στόρυ από άτομο που ακολουθώ ότι το παρέλαβε. (Space Grey 16" M1 Max.) οπότε και προφανώς γνωρίζουν τι παίζει απλά εξυπηρετούν τους δικούς τους διανομείς για δικό του συμφέρον προφανώς.

Οπότε δεν ξέρω ποια θα μπορούσαν να είναι τα επόμενά σας βήματα. Αν θέλετε πολύ το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχετε από το να περιμένετε να παραλάβετε, διαφορετικά ρίχνετε και καμιά ματιά σε Skroutzομάγαζα τα οποία ωσόστο είναι αξιόπιστα (το βλέπετε από κριτικές n stuff).

Καλοδούλευτο :) 

Σχετικά με τη εγγύηση, επιβεβαίωσες ότι θα σε καλύψουν 2 χρόνια κανονικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iCyd είπε

Καλοδούλευτο :) 

Σχετικά με τη εγγύηση, επιβεβαίωσες ότι θα σε καλύψουν 2 χρόνια κανονικά;

Λογικά το πήραν με τιμολόγιο. Σε αυτή τη περίπτωση γράφουν όλοι ότι έχεις 1 χρόνο εγγύηση, αν και δεν θα επρεπε να συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Λογικά το πήραν με τιμολόγιο. Σε αυτή τη περίπτωση γράφουν όλοι ότι έχεις 1 χρόνο εγγύηση, αν και δεν θα επρεπε να συμβαίνει...

Και γω με τιμολογιο εχω παραγγείλει απο you.gr και οταν τους ρωτησα τηλεφωνικά για το 1 ή 2 ετη εγγύησης, μου ανέφεραν οτι δεν επειρεάζει το τιμολόγιο κάπου, κανονικά 2 έτη. Σε αντίθεση με iSystem που ρώτησα και μου έιπαν οτι με τιμιλόγιο είναι 1 ετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, iCyd είπε

Και γω με τιμολογιο εχω παραγγείλει απο you.gr και οταν τους ρωτησα τηλεφωνικά για το 1 ή 2 ετη εγγύησης, μου ανέφεραν οτι δεν επειρεάζει το τιμολόγιο κάπου, κανονικά 2 έτη. Σε αντίθεση με iSystem που ρώτησα και μου έιπαν οτι με τιμιλόγιο είναι 1 ετος.

Τι να σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iCyd είπε

Καλοδούλευτο :) 

Σχετικά με τη εγγύηση, επιβεβαίωσες ότι θα σε καλύψουν 2 χρόνια κανονικά;

Γενικά στο site αναφέρεται ότι έχουμε 2 χρόνια εγγύηση. Ωστόσο, κρατάμε κάποια πισινή, στο σαιτ αναγράφεται αυτό.1248665813_Screenshot2022-01-14at14_19_01.jpg.574a81926d0c247a173d52946789ae55.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Stavrialena είπε

Γενικά στο site αναφέρεται ότι έχουμε 2 χρόνια εγγύηση. Ωστόσο, κρατάμε κάποια πισινή, στο σαιτ αναγράφεται αυτό.1248665813_Screenshot2022-01-14at14_19_01.jpg.574a81926d0c247a173d52946789ae55.jpg

Ναι το έχω δει αυτό, ετσι αναφέρει και το you αλλα λέω μήπως το επιβεβαίωσες και με την αγορά. Μην έχεις τρεχάματα μετα χωρίς λογο! Επίσης απο ότι μου είπαν δεν γίνεται να προχωρήσεις σε apple care επειδή είναι US model . 

Σχετικά με το τιμολόγιο δεν σου είπαν για 1 ετος εγγύηση και όχι 2 ε;

Επεξ/σία από iCyd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα σημερα με Κωτσοβολο για την παραγγελια μου. Μου ειπαν οτι η apple θα τους παραδωσει ολα τα προιοντα της αυριο καθως τους ειχαν πει για μεσα Ιανουαριου. Τωρα αληθεια ψεματα δεν ξερω. Ας το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος που περιμενει απο Κωτσοβολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, deejaygreg είπε

Μιλησα σημερα με Κωτσοβολο για την παραγγελια μου. Μου ειπαν οτι η apple θα τους παραδωσει ολα τα προιοντα της αυριο καθως τους ειχαν πει για μεσα Ιανουαριου. Τωρα αληθεια ψεματα δεν ξερω. Ας το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος που περιμενει απο Κωτσοβολο

Mαλλον αλήθεια είναι γιατί εμένα μου ήρθε mail πριν λιγο απο you πως παραδόθηκε  θα παραδοθεί στην acs. Στο site επισης έχουν αλλάξει οι διαθεσιμότητες.

Είχα σκοπό να ακυρώσω τη Δευτέρα και να το πάρω απο MG Manager, πάλι καλά 😂

 

Επεξ/σία από iCyd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω πω…!! Άντε μπράβο!! Να παίρνουμε κι εμείς σειρά! Αν πω βέβαια ότι δεν ζήλεψα θα πω ψέμματα…. Εγώ ακόμα έχω μέλλον μου φαίνεται…..

F5F6CA5F-5DF3-4A39-AB70-BF309EC149F7.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/1/2022 at 3:32 ΜΜ, Stavrialena said:

Καλησπέρα ομάδα!

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πώς ακυρώσαμε παραγγελία από infoQuest ύστερα από κοντά 3 μήνες (25/10 παραγγελία και ακύρωση στις 12/1)! Είδαμε ότι το MGManager έτυχε να έχει σε απόθεμα 2 M1 Max 16άρια (US Πληκτρολόγιο) και τα παραλάβαμε εχτές! Εντυπωσιακό να πω πώς η infoQuest έκανε επιστροφή χρημάτων μέσα σε μία ημέρα.

Επίσης ένα άλλο fun fact, η iStorm ολοκληρώνει κανονικά παραγγελίες M1 Max - είδα σε στόρυ από άτομο που ακολουθώ ότι το παρέλαβε. (Space Grey 16" M1 Max.) οπότε και προφανώς γνωρίζουν τι παίζει απλά εξυπηρετούν τους δικούς τους διανομείς για δικό του συμφέρον προφανώς.

Οπότε δεν ξέρω ποια θα μπορούσαν να είναι τα επόμενά σας βήματα. Αν θέλετε πολύ το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχετε από το να περιμένετε να παραλάβετε, διαφορετικά ρίχνετε και καμιά ματιά σε Skroutzομάγαζα τα οποία ωσόστο είναι αξιόπιστα (το βλέπετε από κριτικές n stuff).

photo_2022-01-13 15.31.12.jpeg

2022-01-13 15.30.48.jpg

Ειναι ευκολο να μου πεις τον κωδικό προϊοντος (στο msystem και στο mac) να δω κατι? Ψαχνω με αυτο το keyboard layout μονο για αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ADHD said:

Ειναι ευκολο να μου πεις τον κωδικό προϊοντος (στο msystem και στο mac) να δω κατι? Ψαχνω με αυτο το keyboard layout μονο για αυτο.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι κωδικό, ωστόσο μπορώ να σου δώσω το link του MG Manager όταν ήταν διαθέσιμο.

https://www.mgmanager.gr/laptops/107746-apple-macbook-pro-m1-max162-retina32gb1tb-ssdwebcammac-os-silver-us-2021.html#/κάρτα_γραφικών-apple_integrated

Σου στέλνω και ένα Screenshot που είχαμε βάλει κάποιο καιρό πριν. (Μην σε μπερδέψει η φωτογραφία, είναι silver μοντέλο.)

Screenshot 2022-01-16 at 14.36.09.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...