Προς το περιεχόμενο

Alan Wake 2 [PC]☕


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, firepc είπε

ναι και άλλα πηγαν πρώτα epic και μετά steam αλλά το AW2 είναι της epic

Ως publisher ναι νομιζω ειναι το πρωτο μεγαλο ΑΑΑ που βγαζουν οι developers που το εφτιαξαν ομως ειναι της Remedy Entertainment. Ελπιζω μονο να το βγαλουν και steam σε κανα χρονο αλλιως δεν βλεπω να κανει πολλα sales. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 650
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να γράφουν σενάρια (Sam Lake - Remedy) έχουν αποδείξει ότι ξέρουν. Το ίδιο για την σκηνοθεσία, setting αλλά και gameplay. Δείχνει και περισσότερο horror παρά thriller με λίγα στοιχεία horror (πρώτο παιχνίδι) οπότε μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Παιζει ρολο οτι και θα ειναι exclusive στο epic store για 6 μηνες η 1 χρονο οποτε δεν ασχολειτε και πολυς κοσμος. Οταν βγει steam θα το παιξουμε. Και αλλοι πηγαν exclusive σε epic και εφυγαν κουβα και μονο οταν κυκλοφορησαν στο steam ανεβηκαν τα sales τους. 

δηλαδη θα περιμενεις ενα χρονο για να το αγορασεις στο steam? τι λογικη ειναι αυτη?

...και τι με νοιαζει εμενα ποιος θα το βγαλει...ας το βγαλει και ο Μασουτης δεν με ενδιαφερει

day one.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, genotixe είπε

δηλαδη θα περιμενεις ενα χρονο για να το αγορασεις στο steam? τι λογικη ειναι αυτη?

...και τι με νοιαζει εμενα ποιος θα το βγαλει...ας το βγαλει και ο Μασουτης δεν με ενδιαφερει

day one.

Ο launcher της Epic είναι υπερβολικά σάπιος γι' αυτό. Αλλά οκ, δεν τους ενοχλεί όλους αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Ο launcher της Epic είναι υπερβολικά σάπιος γι' αυτό. Αλλά οκ, δεν τους ενοχλεί όλους αυτό.

Χέστηκα για τον launcher, το exclusivity είναι που δεν πρέπει να υποστηρίζουμε.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα περιμένω ένα χρόνο να το παίξω, τα καλά παιχνίδια πλέον είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού, δεν υπάρχει η πολυτέλεια του "σαμποτάζ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν θα περιμένω ένα χρόνο να το παίξω, τα καλά παιχνίδια πλέον είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού, δεν υπάρχει η πολυτέλεια του "σαμποτάζ".

Έχω τόσο backlog που δεν έχω κανένα θέμα να περιμένω και δυο χρονια. Μονο καλύτερη θα γίνει η εμπειρία μου όσο περιμένω, but sure, I get it άμα δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8 αγορασμένα ήδη games στο backlog και 1 DLC, και αλλα 11 στο wishlist για αγορά, χαχαχα Άντε να βρεις χρόνο..

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχω τόσο backlog που δεν έχω κανένα θέμα να περιμένω και δυο χρονια. Μονο καλύτερη θα γίνει η εμπειρία μου όσο περιμένω, but sure, I get it άμα δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια.

Αν έχεις backlog το δέχομαι. Διαφορετικά απλά δεν γίνεται, ειδικά αν τα περισσότερα πού περιμένουμε βγούνε μούφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω backlog από το 2011 δεκάδες τίτλους... όμως περιμένω απαντήσεις από το 2012 με τη τότε κυκλοφορία στο PC. Πρόβλημα με launcher δεν έχω. Θα παιχτεί όπου κι αν βγει το πρώτο διάστημα. 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται απ' τη μία τα πραγματικά καλά παιχνίδια να είναι μετρημένα στα δάχτυλα και απ' την άλλη τα backlogs να είναι φορτωμένα με δεκάδες τίτλους, ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω, κάτι δεν κολλάει.

Εδώ λέμε να βγει κανά σοβαρό (ίσον αξιομνημόνευτο) παιχνίδι να παίξουμε να ευχαριστηθούμε, τι νόημα έχει να λες ότι θα κάνεις υπομονή ένα χρόνο επειδή έχεις στη λίστα δεκάδες μετριότητες;

Θέλω να πω, τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πώς γίνεται απ' τη μία τα πραγματικά καλά παιχνίδια να είναι μετρημένα στα δάχτυλα και απ' την άλλη τα backlogs να είναι φορτωμένα με δεκάδες τίτλους, ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω, κάτι δεν κολλάει.

Οταν μαζευουν ολα τα Free απο epic, ε εχεις backlog το οποιο δεν εχεις δοκιμασει προφανως.

Καλα, περα απο τα φρι εχω και εγω καποια απο ps μερια που δεν εχω παιξει ακομα (καποια αγορασμενα σε ζελατινες, και θα μεινουν ετσι λογω extra πλεον :P). Απλα εχει μειωθει τοσο ο χρονος, που βγαινει ενα καινουργιο και τελικα παιζουμε αυτο. Απο επομενα περιμενω Armored Core, SM2 και AW2. Αυτα αρκουν για να μην ασχοληθω τελικα με κανενα παλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σημαίνει ότι δεν είναι τέλειο, είναι και μετριότητα. Παίζω Sniper Elite 5 τελευταία, δεν είναι Witcher 3, αλλα μια χαρά fun περνάω. Τέτοια games παρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, phanispal said:

Πώς γίνεται απ' τη μία τα πραγματικά καλά παιχνίδια να είναι μετρημένα στα δάχτυλα και απ' την άλλη τα backlogs να είναι φορτωμένα με δεκάδες τίτλους, ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω, κάτι δεν κολλάει.;

Spoiler

image.jpeg.0a6680cdd1c497633c8635be2163728e.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...