Προς το περιεχόμενο

Alan Wake 2 [PC]☕


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 621
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Το σημείο εκείνο ήταν στα highlights.

Ως "κακή ερμηνεία" θεωρώ κάτι φάσεις όπως με τη γκαρσόνα

Spoiler

που γίνεται σχεδόν-zombie και ούτε ο Alan ή ο φίλος του ψιλιάζονται το παραμικρό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Ως "κακή ερμηνεία" θεωρώ κάτι φάσεις όπως με τη γκαρσόνα

  Απόκρυψη περιεχομένων

που γίνεται σχεδόν-zombie και ούτε ο Alan ή ο φίλος του ψιλιάζονται το παραμικρό.

 

Που το θυμήθηκες αυτό 😄 πες μου ότι τελευταία επαφή που είχες με το παιχνίδι ήταν το μακρινό 2010 - 2012 να αρχίζω να αγχώνομαι για πρώιμο Αλτσχάιμερ 😅

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, liakinen είπε

Που το θυμήθηκες αυτό 😄 πες μου ότι τελευταία επαφή που είχες με το παιχνίδι ήταν το μακρινό 2010 - 2012 να αρχίζω να αγχώνομαι για πρώιμο Αλτσχάιμερ 😅

Μπα, κάπως αργά το είχα παίξει. Το Steam λέει τελευταία φορά ήταν 2016, οπότε εκεί γύρω, βγάλε 1 χρόνο το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Praetorian είπε

Μπα, κάπως αργά το είχα παίξει. Το Steam λέει τελευταία φορά ήταν 2016, οπότε εκεί γύρω, βγάλε 1 χρόνο το πολύ.

Πάλι καλά 😄 όχι ότι και 7 χρόνια είναι λίγα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω εδώ γιατί είναι λίγο crossover ερώτηση.

Έπιασα πρόσφατα το quantum break και είμαι κάπου στη μέση. Οκ τίμιο, μου άρεσε μπορώ να πω, αλλά δεν ξετρελαθηκα κιόλας (ειδικά με το πολύ διάβασμα που έχει σε μέιλ/σημειώσεις κλπ).

Έχω ήδη και το control. Παίζει ρόλο πιο θα πιάσω πρώτα στη συνέχεια; Control, ή να τσιμπήσω Alan Wake? (Επίσης στο steam δεν έχει το remaster για κάποιο λόγο;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να παίξεις πρώτα το remaster, όχι τόσο για το story, αλλα για την παλαιότητα του τίτλου όσο αφορά gameplay, ώστε να μην σου κακοφανεί παίζοντας το  μετά το Control, που έχει παρα πολύ καλο gameplay. Επίσης θα δεθείς περισσότερο με το dlc του Control, έχοντας παίξει το Alan Wake.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, just getting started είπε

Ρωτάω εδώ γιατί είναι λίγο crossover ερώτηση.

Έπιασα πρόσφατα το quantum break και είμαι κάπου στη μέση. Οκ τίμιο, μου άρεσε μπορώ να πω, αλλά δεν ξετρελαθηκα κιόλας (ειδικά με το πολύ διάβασμα που έχει σε μέιλ/σημειώσεις κλπ).

Έχω ήδη και το control. Παίζει ρόλο πιο θα πιάσω πρώτα στη συνέχεια; Control, ή να τσιμπήσω Alan Wake? (Επίσης στο steam δεν έχει το remaster για κάποιο λόγο;)

Παρεξηγημενο για μενα το QB. Οκ ειχε αδυναμιες αλλα εμενα συνολικα μου αρεσε πολυ και ηταν ωραιο και το δεσιμο με τους πραγματικους ηθοποιους. Εχω και εγω το Control και δεν εχω παρει την αποφαση να το ξεκινησω, αλλα επειδη ειναι στο συμπαν AW κατι προσθετει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έχουμε κάτι σαν "multiverse"; Καθώς ψάχνοντας για το εάν και κατά πόσο συνδέονται τα Quantum Break/Control στην ιστορία του Alan Wake ώστε να προετοιμαστώ για το 2, ανακάλυψα ότι υπάρχει ήδη πράκτορας Saga Anderson του FBI με το ίδιο όνομα/ιδιότητα

2023.06.13-10.45-boundingintocomics-6488

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Θα έχουμε κάτι σαν "multiverse"; Καθώς ψάχνοντας για το εάν και κατά πόσο συνδέονται τα Quantum Break/Control στην ιστορία του Alan Wake ώστε να προετοιμαστώ για το 2, ανακάλυψα ότι υπάρχει ήδη πράκτορας Saga Anderson του FBI με το ίδιο όνομα/ιδιότητα

2023.06.13-10.45-boundingintocomics-6488

 

Ολα συνδεονται νομιζω εχει βγει και dlc στο control με alan wake theme. Θα εχει πολυ ενδιαφερον ολο αυτο που πανε να κανουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία το Control έχει να κάνει με ένα τεράστιο "σύμπαν" στο οποίο το Alan Wake είναι απλά ένα κεφάλαιο.

Για το QB δεν έχω ιδέα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Arkin said:

Ολα συνδεονται νομιζω εχει βγει και dlc στο control με alan wake theme. Θα εχει πολυ ενδιαφερον ολο αυτο που πανε να κανουν. 

Ναι βέβαια δημιουργείται ένα "conflict" στο "matrix", η Saga Anderson παραπάνω είναι η κοπέλα στο βίντεο, η άλλη του 2 είναι κάποια άλλη black εκδοχή της σε άλλο "σύμπαν" ή είναι η ίδια απλά έγινε swapping; Κάτι θυμάμαι παρόμοιο γίνεται με τον ίδιο τον Alan Wake στο American Nightmare με διαφορετική εκδοχή του; Ψάχνω ένα καλό explained recap και όσο διαβάζω είναι a big rabbit hole! 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...