Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Διπλασιασμός Ταχύτητας Σταθερού Internet Cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, hln3 είπε

Μια χαρά στέκει, τους κόστισε η ftth και θέλουν να αποσβέσουν το κόστος. Και σπρώχνοντας κόσμο προς την ftth σήμερα που υπάρχει το κουπόνι, δεν μένει ανεκμετάλευτη η κρατική επιδότηση.

Και φυσικά έτσι αφήνουν εκτός αρκετούς συνδρομητές, οπότε η ατάκα του δωρεάν διπλασιασμού παραμένει μεν καλή σαν μαρκετινγκ, γινεται λιγότερο κοστοβόρα δε.

Αξίζει η επιδότηση; Και μετα αν θες να επιστρέψεις σε adsl η vdsl fttc μπορείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, eidikos33 said:

Αξίζει η επιδότηση; Και μετα αν θες να επιστρέψεις σε adsl η vdsl fttc μπορείς;

Μπορείς, ναι.
Επίσης φυσικά και αξίζει το ftth αν υπάρχει διαθεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εγινε η αναβάθμιση χωρίς να μου στείλουν κάποιο μήνυμα στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση με τις παρακάτω τιμές σε  attenuation και snr να δω γεμάτη 100αρα ή 80 είναι το ταβάνι για download;

image.png.51a591cd8f36d6a677c41b7e8b0365d7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πήρα τηλεφωνο για Ννεωση συμβολαίου CosmoteTV και με ενηεμρωσε απο μόνος του ο υπαλληλος οτι ειμαι προγραμματισμενος για δωρεαν διπλασιαμο ταχύτητας και οτι θα ενημερωθω με σχετικο μηνυμα στο κινητο οταν θα γινει αυτη η αναβαθμιση. Αυτο εγινε πριν κανα 20ημερο ερως τωρα παντως δεν εχω καμια τετοια αναβαθμιση   αν προκυψει κατι θα ενημερωσω. Περιοχη κορυδαλλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα!!!

εχθές εκανα restart το μόντεμ και είδα με έκπληξη οτι μου αναβαθμίσαν την γραμμή... αλλά δεν την διπλασιάσαν

απο 33500 μου πήγε 40800 .... να περιμένω κατι καλύτερο? η αυτος ήτανε ο διπλασιασμός?  

 

 

2022-04-30-100526335.png

Επεξ/σία από geo29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2022 στις 6:37 ΜΜ, ntsingos είπε

Σήμερα εγινε η αναβάθμιση χωρίς να μου στείλουν κάποιο μήνυμα στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση με τις παρακάτω τιμές σε  attenuation και snr να δω γεμάτη 100αρα ή 80 είναι το ταβάνι για download;

image.png.51a591cd8f36d6a677c41b7e8b0365d7.png

 

Στις 28/4/2022 στις 6:37 ΜΜ, ntsingos είπε

Σήμερα εγινε η αναβάθμιση χωρίς να μου στείλουν κάποιο μήνυμα στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση με τις παρακάτω τιμές σε  attenuation και snr να δω γεμάτη 100αρα ή 80 είναι το ταβάνι για download;

image.png.51a591cd8f36d6a677c41b7e8b0365d7.png

ζήτησε να σου κατεβάσουνε το  noise margin και θα πας 100

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω 100αρα αλλα πιανω μεχρι 80

Στο σαιτ της Cosmote βγαζει οτι μπορω να πιασω μεχρι 200 αν και μετα απο ελεγχους απο τεχνικο δεν παει πανω απο 80.Αραγε θα γινει καποια αναβαθμιση στη γραμμη και αν γινει θα υπαρξει καποια αλλαγη;;;Επισης περιμενω να βαλω ftth καθως εδω και ενα μηνα εχουν τελειωσει τα εργα εξω απο το σπιτι μου αλλα ακομη δεν φαινονται ενεργοποιημενες οι γραμμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, john1080 είπε

Εγω εχω 100αρα αλλα πιανω μεχρι 80

Στο σαιτ της Cosmote βγαζει οτι μπορω να πιασω μεχρι 200 αν και μετα απο ελεγχους απο τεχνικο δεν παει πανω απο 80.Αραγε θα γινει καποια αναβαθμιση στη γραμμη και αν γινει θα υπαρξει καποια αλλαγη;;;Επισης περιμενω να βαλω ftth καθως εδω και ενα μηνα εχουν τελειωσει τα εργα εξω απο το σπιτι μου αλλα ακομη δεν φαινονται ενεργοποιημενες οι γραμμες

Απο την στιγμη που στην περιοχη γινονται εργα για ftth, δεν θα γινει καποια αναβαθμιση ταχυτητας στους πελατες του ΟΤΕ.

Επεξ/σία από kallair
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, στην περιοχή μου αλλάξανε τις κολώνες της ΔΕΗ και βάλανε εναέριες οπτικές ίνες αλλά ακόμα δεν έχει γίνει σύνδεση. Στο site της cosmote δεν δείχνει διαθέσιμο το πακέτο για 200, φαντάζομαι θα ισχύσει το ίδιο και δεν θα γίνει και εδώ διαπλασιασμος ταχύτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mitsoklis είπε

Καλησπέρα σε όλους, στην περιοχή μου αλλάξανε τις κολώνες της ΔΕΗ και βάλανε εναέριες οπτικές ίνες αλλά ακόμα δεν έχει γίνει σύνδεση. Στο site της cosmote δεν δείχνει διαθέσιμο το πακέτο για 200, φαντάζομαι θα ισχύσει το ίδιο και δεν θα γίνει και εδώ διαπλασιασμος ταχύτητας

Κατι κανεις λαθος, κολώνες δεη και οπτικες ινες δεν κολλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, NikosKallithea said:

Κατι κανεις λαθος, κολώνες δεη και οπτικες ινες δεν κολλάει

Όχι είμαι σίγουρος διότι ξέρω πώς είναι μια οπτική ίνα και επιβεβαίωσα κάνοντας μια αναζήτηση βρήκα ότι έχει ξεκινήσει πιλοτικό πρόγραμμα η ΔΕΗ σε συνεργασία με παρόχους για επέκταση του δικτύου μέσω εναέριων οπτικών ινών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Κατι κανεις λαθος, κολώνες δεη και οπτικες ινες δεν κολλάει

«Κολλάει» μια χαρά μετά την ίδρυση της Grid Telecom (Δυρραχίου 89 & Κηφισού, 104 43 Αθήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/04/2022 at 11:50, btcminer22 said:

ζήτησε να σου κατεβάσουνε το  noise margin και θα πας 100

Δεν θα του το κατεβάσουν πιο χαμηλά. Και να το έκαναν, ούτε με 6 margin δεν θα έφτανε 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...