Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Διπλασιασμός Ταχύτητας Σταθερού Internet Cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Thresh είπε

Αναβάθμιση στο αστικό κέντρο για να παίξει πιο πάνω από 50Mbps θα γίνει μόνο με οπτικές ίνες, καμμία άλλη ανακοίνωση δεν είχε γίνει γι' αυτά.

Θα κάνεις μέσω site ή app αίτηση για το 100XL με 32.9, αλλιώς για 50XL με 27.9

Να το δω και να σου πω!!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πρωτο μεγαλο γελιο στην διαφημιση της Cosmote ειναι το "ξεκιναμε". αλλα επειδη ειναι ελληνικο δημοσιο δεν μας ειπαν ποτε θα τελειωσουν..... 🤣

το δευτερο μεγαλο γελιο ειναι το "στα 2/3 της ελλαδας". δηλαδη την υπολοιπη ελλαδα την εχουν γραμμενη. ΠΙΟ ΠΑΠΑΤΖΗΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!!!!!! 🤣

και να σκεφτεις οτι τις υποδομες για οπτικες ινες τις ειχε στησει ο οτε απο το 1994..... 30 χρονια μετα και ακομα θα, θα, θα, θα.....

πας ισπανια και η χαμηλοτερη ταχυτητα στο τελευταιο χωριο ειναι 260/260 συμμετρικη με οπτικη ινα με 24-25 ευρω το μηνα γιατι δεν υπαρχει κατι χειροτερο να αγορασεις..... 😂

πας ρουμανια και ολη η χωρα ειναι γεματη οπτικες ινες..... 😂

και ερχεσαι ελλαδα και βλεπεις την διαφημιση του οτε/cosmote/δεν θα τελειωσουμε ποτε!!!!!! 🤣😂

Επεξ/σία από cli22
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, cli22 said:

το πρωτο μεγαλο γελιο στην διαφημιση της Cosmote ειναι το "ξεκιναμε". αλλα επειδη ειναι ελληνικο δημοσιο δεν μας ειπαν ποτε θα τελειωσουν..... 🤣

το δευτερο μεγαλο γελιο ειναι το "στα 2/3 της ελλαδας". δηλαδη την υπολοιπη ελλαδα την εχουν γραμμενη. ΠΙΟ ΠΑΠΑΤΖΗΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!!!!!! 🤣

Ο ΟΤΕ έχει σταματήσει να είναι ελληνικό δημόσιο εδώ και 10+ χρόνια.

Γιατί σου φαίνεται παράξενο το 2/3, όλη την Ελλάδα ο ΟΤΕ θα την καλύψει? Οι άλλοι 2 πάροχοι τι θα κάνουν, θα πετάνε αετό περιμένοντας τον ΟΤΕ?

Επιπλέον για το υπόλοιπο 1/3 πέρα από τους υπόλοιπους παρόχους υπάρχει και το UFBB, googlαρε για να δεις τι παίζει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο ΟΤΕ ειναι ακομα δημοσιο... φτιαχτηκε με δικα μας χρηματα και εμεις οι φορολογουμενοι δεν πηραμε ουτε μετοχες οταν πουληθηκε... και για ψαξε λιγο τη συνθεση του υπαλληλικου προσωπικου... τι να googlaρω μεγαλε;!... ειμαστε 20 χρονια πισω απ την υπολοιπη ευρωπη... αστα... ακομα γελαω με τη διαφημιση... 2022 και σχεδον ολη χωρα τρεχει σε χαλκο... 😂

οπως ελεγε κι ο ηλιοπουλος στην ελληνικη ταινια: ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΕΕΕΕΕΣ!!!! ΑΠΑΤΕΩΝΕΕΕΕΕΣ!!!!! ΠΑΛΙΟΚΛΕΦΤΑΡΑΔΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!

ειμαστε η πρωτη χωρα στο συμπαν που μετα τις γραμμες voip οταν εμφανιζεται βλαβη ολες οι εταιρειες σου προτεινουν ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΓΡΑΜΜΗΣ....... 😂🤣

Επεξ/σία από cli22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, cli22 said:

ο ΟΤΕ ειναι ακομα δημοσιο... φτιαχτηκε με δικα μας χρηματα και εμεις οι φορολογουμενοι δεν πηραμε ουτε μετοχες οταν πουληθηκε... 

O OTE είναι ακόμα δημόσιο, αλλά πουλήθηκε, nice...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, cli22 said:

ο ΟΤΕ ειναι ακομα δημοσιο... φτιαχτηκε με δικα μας χρηματα και εμεις οι φορολογουμενοι δεν πηραμε ουτε μετοχες οταν πουληθηκε... και για ψαξε λιγο τη συνθεση του υπαλληλικου προσωπικου... τι να googlaρω μεγαλε;!... ειμαστε 20 χρονια πισω απ την υπολοιπη ευρωπη... αστα... ακομα γελαω με τη διαφημιση... 2022 και σχεδον ολη χωρα τρεχει σε χαλκο... 😂

οπως ελεγε κι ο ηλιοπουλος στην ελληνικη ταινια: ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΕΕΕΕΕΣ!!!! ΑΠΑΤΕΩΝΕΕΕΕΕΣ!!!!! ΠΑΛΙΟΚΛΕΦΤΑΡΑΔΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!

ειμαστε η πρωτη χωρα στο συμπαν που μετα τις γραμμες voip οταν εμφανιζεται βλαβη ολες οι εταιρειες σου προτεινουν ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΓΡΑΜΜΗΣ....... 😂🤣

c24.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Thresh είπε

Η αλλαγή εξοπλισμού στο Αστικό Κέντρο δεν θα φέρει κάποια βελτίωση, πρέπει να έρθει οπτική μέχρι την καμπίνα, αλλά επειδή μάλλον είσαι εντός 550 μέτρων από το Αστικό Κέντρο κάτι τέτοιο απαγορεύεται από τον κανονισμό, οπότε η λύση είναι οπτική μέχρι το σπίτι.

Thanx, δεν είχα ιδέα για την απαγόρευση. Παλιά θυμάμαι χαιρόμουν που ήμουν κοντά στο αστικό κένρο.

Όταν πρωτοέβαλα λοιπόν ADSL με 4net έπιανα 21Mbps, και μετά από τρια χρόνια αυτή η ταχύτητα κατέβηκε "χωρίς λόγο" στα 16Mbps και κατέβαινε κάθε χρόνο και από λίγο. Μετά ο ΟΤΕ μου πρότεινε να βάλω VDSL και όντως ήταν αναβάθμικση από τα 13Mbps στα 32Mbps. Τώρα που γκρινιάζω γιατί μετά από τρια χρόνια συμβολαίου δεν έχει κάνει κάτι για να πάρω αυτό που πληρώνω, μου λέει αν βγάλω την VDSL και βάλω ADSL θα πιάνω 7Mbps max. Καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2022 στις 11:25 ΜΜ, radiotileorasi είπε

Όσοι έχουμε οπτική ίνα μέχρι την πρίζα του σπιτιού δεν θα γίνει σε εμάς δωρεάν αναβάθμιση ταχύτητας από 100σε 200;

Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cli22 είπε

το πρωτο μεγαλο γελιο στην διαφημιση της Cosmote ειναι το "ξεκιναμε". αλλα επειδη ειναι ελληνικο δημοσιο δεν μας ειπαν ποτε θα τελειωσουν..... 🤣

το δευτερο μεγαλο γελιο ειναι το "στα 2/3 της ελλαδας". δηλαδη την υπολοιπη ελλαδα την εχουν γραμμενη. ΠΙΟ ΠΑΠΑΤΖΗΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!!!!!! 🤣

και να σκεφτεις οτι τις υποδομες για οπτικες ινες τις ειχε στησει ο οτε απο το 1994..... 30 χρονια μετα και ακομα θα, θα, θα, θα.....

πας ισπανια και η χαμηλοτερη ταχυτητα στο τελευταιο χωριο ειναι 260/260 συμμετρικη με οπτικη ινα με 24-25 ευρω το μηνα γιατι δεν υπαρχει κατι χειροτερο να αγορασεις..... 😂

πας ρουμανια και ολη η χωρα ειναι γεματη οπτικες ινες..... 😂

και ερχεσαι ελλαδα και βλεπεις την διαφημιση του οτε/cosmote/δεν θα τελειωσουμε ποτε!!!!!! 🤣😂

καλά αυτό για το τελευταίο χωριό της Ισπανιας με τραυμάτισε....Ρουμανία γεμάτη οπτικες.....και Αμερική Αυστραλία  Καναδάς έχουν μείνει τόσο πίσω......

για τα σποτάκια συμφωνώ  ,αλλά είδα και τις υπόλοιπες εταιρείες οι οποίες περιμένουν τον ΟΤΕ για να πουλήσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λίγες μέρες ενεργοποιούμε στην cosmote σταθερό 100mbps. θα γίνει 200 δηλαδή σε κάποιο διάστημα η επειδη ειναι καινούργιο συμβόλαιο θα το αφήσουν στα 100?

ειμαι Γλυφάδα και η περιοχή μου πιάνει μέχρι 200 μου είπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johnfree είπε

σε λίγες μέρες ενεργοποιούμε στην cosmote σταθερό 100mbps. θα γίνει 200 δηλαδή σε κάποιο διάστημα η επειδη ειναι καινούργιο συμβόλαιο θα το αφήσουν στα 100?

ειμαι Γλυφάδα και η περιοχή μου πιάνει μέχρι 200 μου είπαν 

Στα καινούργια προγράμματα με τα 500 λεπτά είπαν οτι δεν θα γίνει διπλασιασμός. Ποτέ δεν ξέρεις όμως..

π.χ Σ'εμένα στο σπίτι αναβάθμισα πριν λίγες ημέρες από 50L στο καινούργιο 100XL και μετά απο 2-3 ημέρες μου έδωσαν δωρεάν απεριόριστα κινητά προς όλους. Μήπως επειδή η γραμμή μου δεν πάει έως 200? Μήπως είναι προωθητική ενέργεια; Δεν ξέρω...

Επεξ/σία από Andresalonika
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnfree είπε

σε λίγες μέρες ενεργοποιούμε στην cosmote σταθερό 100mbps. θα γίνει 200 δηλαδή σε κάποιο διάστημα η επειδη ειναι καινούργιο συμβόλαιο θα το αφήσουν στα 100?

ειμαι Γλυφάδα και η περιοχή μου πιάνει μέχρι 200 μου είπαν 

Οι μόνες προϋποθέσεις για την αναβάθμιση, είναι η γραμμή Internet να βρίσκεται σε περιοχή που δεν έχει φτάσει ακόμα η οπτική ίνα (FTTH) και να το επιτρέπει τεχνολογικά η υποδομή δικτύου της περιοχής.

Οι συνδρομητές προγραμμάτων που διατέθηκαν εμπορικά μετά τις 01/03/2022 και διαθέτουν ενσωματωμένο 500’ ή απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς κινητά, δεν συμμετέχουν στη δωρεάν αναβάθμιση ταχύτητας.


Πηγήhttps://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/fiber.html


Οπότε στην δική σου περίπτωση, εάν η σύνδεση που θα κάνεις δεν είναι Fiber To The Home και το επιτρέπει τεχνολογικά η υποδομή της περιοχή σου(από ότι είπες το επιτρέπει) και δεν συμπεριλαμβάνεται στην παραπάνω σημείωση τότε θα αναβαθμιστείς σε 200.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειμαι στο προγραμμα με 500 λεπτα προς κινητα αρα δεν δικαιουμε την αναβαθμιση. κριμα...

καθε update καλοδεχουμενο ειναι..

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...