Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Διπλασιασμός Ταχύτητας Σταθερού Internet Cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, radiotileorasi είπε

Όσοι έχουμε οπτική ίνα μέχρι την πρίζα του σπιτιού δεν θα γίνει σε εμάς δωρεάν αναβάθμιση ταχύτητας από 100σε 200;

Δεν ειμαι σιγουρος ... αλλα νομιζω πως οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, radiotileorasi είπε

Όσοι έχουμε οπτική ίνα μέχρι την πρίζα του σπιτιού δεν θα γίνει σε εμάς δωρεάν αναβάθμιση ταχύτητας από 100σε 200;

Έχει ήδη περάσει από την πολυκατοικία μας η οπτική και την έχουν φέρει στο διαμέρισμα μου στην πρίζα δεν έχω χαλκό πουθενά.Αυτη θα είναι η FTHH φαίνεται.Δυμμετεχει εδώ κι ένα χρόνο σε επιδότηση τώρα διανυορ το δεύτερο χρόνο επιδότησης.

Επεξ/σία από radiotileorasi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, molivos είπε

Σημερα μου ηρθε μηνυμα και σε 2 λεπτα η αναβαθμιση  απο  100  σε  200  Ολα καλα !!         

DSL Downstream  219999 kBit/s

DSL Upstream     21999 kBit/s                  Περιοχη Α Γλυφαδα

 

 

 

Και εμενα το πρωι, και τωρα επεσε παλι στο κανονικο, δηλαδη στην 100αρι. Τι φαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι Cosmotara δώσε 200Mbps στον λαό και άφησε εμάς να πληρώνουμε 32€ για vdsl50 που είναι 32Mbps και να λες ότι δεν μπορούμε να έχουμε 50 γιατί είμαστε συνδεμένοι σε αστικό κέντρο το οποίο είπες ότι θα το κάνεις αναβάθμιση πριν απο τρία χρόνια. Sorry για το off topic αλλά μας κοροιδευούν, τουλάχιστον εμάς που έχουμε τέτοιο πρόβλημα. Και για να σας προλάβω, δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος πάροχος με vdsl. Ένα τετράγωνο πιο δίπλα έχουν τα πάντα και εμείς που είμαστε σε αστικό κέντρο είμαστε στην καλύτερη στα 32Mbps. Με το που βλέπω την διαφήμιση, φέυγουν μπινελίκια αυθόρμητα. Α και δεν δέχονται να μας κάνουν τουλάχιστον μια έκπτωση, σου λένε πάνε σε adsl αλλά θα πιάνεις 7 με 10Mbps... Sorry ξανά για το off topic.

 

Επεξ/σία από argimeg
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 50 στα 100 εδώ και δύο βδομάδες..όλα καλά ως τώρα..το μόνο που με ανησυχεί πως το συμβόλαιο μου λήγει σε 15 μέρες και πηγα ΟΤΕ να ρωτήσω ανανέωση και μου ανέφερε πως λόγω της αναβάθμισης δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσφορές...άσε που μόλις λήξει το συμβόλαιο θα πάει στην αρχική τιμή της 100, δηλαδή 40 plus...για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέτε η αναβάθμιση  γίνεται για να στριμώξουν το κόσμο στη λήξη της σύμβασης ???θα σου λένε 100αρα  έχεις τόσο θα πληρώσεις....μα αφού πλήρωνα 30 για τη 50αρα και δε ζήτησα 100αρα γιατί λες ότι κανείς διπλασιασμό δωρεαν??? δώστε μου 50αρα.. όποτε θα μου πουν δεν έχουμε 50αρα μας τελείωσαν....θα πέσει γέλιο αν συμβαίνει τίποτα τέτοιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, argimeg said:

Έτσι Cosmotara δώσε 200Mbps στον λαό και άφησε εμάς να πληρώνουμε 32€ για vdsl50 που είναι 32Mbps και να λες ότι δεν μπορούμε να έχουμε 50 γιατί είμαστε συνδεμένοι σε αστικό κέντρο το οποίο είπες ότι θα το κάνεις αναβάθμιση πριν απο τρία χρόνια. Sorry για το off topic αλλά μας κοροιδευούν, τουλάχιστον εμάς που έχουμε τέτοιο πρόβλημα. Και για να σας προλάβω, δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος πάροχος με vdsl. Ένα τετράγωνο πιο δίπλα έχουν τα πάντα και εμείς που είμαστε σε αστικό κέντρο είμαστε στην καλύτερη στα 32Mbps. Με το που βλέπω την διαφήμιση, φέυγουν μπινελίκια αυθόρμητα. Α και δεν δέχονται να μας κάνουν τουλάχιστον μια έκπτωση, σου λένε πάνε σε adsl αλλά θα πιάνεις 7 με 10Mbps... Sorry ξανά για το off topic.

 

Αναβάθμιση στο αστικό κέντρο για να παίξει πιο πάνω από 50Mbps θα γίνει μόνο με οπτικές ίνες, καμμία άλλη ανακοίνωση δεν είχε γίνει γι' αυτά.

2 hours ago, Buxesas79 said:

Από 50 στα 100 εδώ και δύο βδομάδες..όλα καλά ως τώρα..το μόνο που με ανησυχεί πως το συμβόλαιο μου λήγει σε 15 μέρες και πηγα ΟΤΕ να ρωτήσω ανανέωση και μου ανέφερε πως λόγω της αναβάθμισης δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσφορές...άσε που μόλις λήξει το συμβόλαιο θα πάει στην αρχική τιμή της 100, δηλαδή 40 plus...για να δούμε...

Θα κάνεις μέσω site ή app αίτηση για το 100XL με 32.9, αλλιώς για 50XL με 27.9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αναβάθμιση στο αστικό κέντρο για να παίξει πιο πάνω από 50Mbps θα γίνει μόνο με οπτικές ίνες, καμμία άλλη ανακοίνωση δεν είχε γίνει γι' αυτά.

Μα δεν θέλω πάνω από 50Mbps...32 έχω τώρα και πληρώνω 50vdsl. Πριν τρία χρόνια είχε έρθει τεχνικός γιατί τους είχα πει ότι δεν πιάνω ούτε καν 40Mbps και τελικά μου είπε ότι δεν μπορώ να πιάσω πάνω από 30Mbps λόγω θορύβου και επειδή είμαι σε καμπίνα αστικού κέντρου. Τον ρώτησα αν θα γίνει αναβάθμιση στο κέντρο και μου είπε ότι είναι προγραμματισμένες να γίνουν. Το ίδιο μου είπαν και πριν κάνω το 2ο συμβόλαιο πέρσι τον Φεβρουάριο.

Και τώρα βλέπω αυτά τα 200 και τα 100 και ξέρεις μου κάθεται κάπως περίεργο εγώ να παρακαλάω για να πιάσω αυτά που πληρώνω και ο cosmote να διαφημίζει ότι διπλασιάζει τις ταχύτητες δωρεάν.....

Προς Θεού δεν είμαι του στυλ να ψωφίσει η κατσίκα του γείτονα, απλά εκνευρίζομαι με την κοροιδία τους.

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, argimeg said:

Τον ρώτησα αν θα γίνει αναβάθμιση στο κέντρο και μου είπε ότι είναι προγραμματισμένες να γίνουν. Το ίδιο μου είπαν και πριν κάνω το 2ο συμβόλαιο πέρσι τον Φεβρουάριο.

Μούφες έλεγαν, αυτά δεν φτιάχνονται με "αναβαθμίσεις" αλλά με αλλαγή του χαλκού από το Αστικό Κέντρο μέχρι το σπίτι σου, πράγμα που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ γιατί προτιμούν να ρίξουν οπτικές ίνες μια και καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Μούφες έλεγαν, αυτά δεν φτιάχνονται με "αναβαθμίσεις" αλλά με αλλαγή του χαλκού από το Αστικό Κέντρο μέχρι το σπίτι σου, πράγμα που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ γιατί προτιμούν να ρίξουν οπτικές ίνες μια και καλή.

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι η καμπίνα που συνδέομαι με τον χαλκό μου είναι παλιού τύπου οπότε και αυτή με την σειρά της συνδέεται με το dslam αστικό κέντρο με χαλκό. Και λογικά δεν θα θέλουν να δώσουν χρήματα να σκάψουν για να αλλάξουν την καμπίνα μας σε καινούριου τύπου οπτικών ινών με ενεργό εξοπλισμό dslam. Τέσπα τέλος, πολύ off topic είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, argimeg said:

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι η καμπίνα που συνδέομαι με τον χαλκό μου είναι παλιού τύπου οπότε και αυτή με την σειρά της συνδέεται με το dslam αστικό κέντρο με χαλκό. Και λογικά δεν θα θέλουν να δώσουν χρήματα να σκάψουν για να αλλάξουν την καμπίνα μας σε καινούριου τύπου οπτικών ινών με ενεργό εξοπλισμό dslam. Τέσπα τέλος, πολύ off topic είμαστε.

H καμπίνα που συνδέεσαι είναι παλιού τύπου, δεν υπάρχει εξοπλισμός εκεί αλλά στο Αστικό Κέντρο που εξυπηρετεί μεγάλο μέρος του δήμου, όχι απλά τη γειτονιά σου.

Η αλλαγή εξοπλισμού στο Αστικό Κέντρο δεν θα φέρει κάποια βελτίωση, πρέπει να έρθει οπτική μέχρι την καμπίνα, αλλά επειδή μάλλον είσαι εντός 550 μέτρων από το Αστικό Κέντρο κάτι τέτοιο απαγορεύεται από τον κανονισμό, οπότε η λύση είναι οπτική μέχρι το σπίτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...