Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Διπλασιασμός Ταχύτητας Σταθερού Internet Cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ειδοποίησαν σήμερα για την αναβάθμιση... Και με το speedtest, όντως downstream 100+ (από 50+ που είχα, με πολλές αποσυνδέσεις ωστόσο) αλλά το upstream 9 με 10 με το ζόρι.

Αυτό είναι καλό downstream άμα παρακολουθείς σίριαλ, αλλά για μένα που θέλω τηλεεργασία και πρόσβαση στο LAN μου όταν είμαι εκτός (με VPN), θέλω και ένα μεγαλούτσικο upstream. Αντί 100+10 θα προτιμούσα 80+30 ας πούμε. Αυτό στο Fritz που κοίταξα, δεν το ελέγχω.

Το fiber δεν θα σου έδινε τον έλεγχο πόσο downstream/upstream να κάνεις;

Ουσιαστικά λανσάρισμα για να αγοράσω να βλέπω σίριαλ μου είναι. Κι άμα δεν συνεχιστούν οι αποσυνδέσεις που παθαίνει κάθε δίμηνο...

Μου χάριζαν γάιδαρο κι εγώ κοιτάω τα δόντια θα μου πείτε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγα μη μεγαλωσουν το upload και χασουν το χρημα απο την πιτα του web hosting γιατι με μεγαλο upload στηνεις εναν server στο σπιτι και αντε γεια... ειναι πολλα τα λεφτα αρη...

ασε που με τις υποδομες ακομα σε χαλκο η χωρα ειναι για τα μπαζα...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έλεγες από τις μισθωμένες να το καταλάβω αλλά από το web hosting; Θέλει πόσα ακόμα πράγματα ένα σοβαρό web hosting πέρα από το bandwidth, προφανώς δεν θα το έστηνε ο καθένας σπίτι του. Και τι μερίδιο έχουν οι πάροχοι σε αυτό σε σχέση με τις εξειδικευμένες εταιρίες που το παρέχουν;

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, FiR3FoX είπε

Μου κάνανε 2πλασιασμό εχθες και οντως ειναι οκ τελεια!Η γραμμη μου πως ειναι ομως δνε ξερω! ειναι καθαρη;

 

Screenshot 2022-05-27 164103.png

Τρίζει απο καθαριότητα!

Καλή απόλαυση!👏

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είμαι σε περιοχή που καλύπτεται από VODA οπότε δεν θα δω διπλασιασμό (100->200) καθώς δεν υποστηρίζει τα 200. Γνωρίζει κανείς τα σχέδια της VODA; Μηχανικός του COTE που μιλούσα μου έλεγε ότι μόνο αυτός κάνει ουσιαστικά έργα υποδομών. Οι υπόλοιποι απλά περιμένουν τον COTE για να πουλήσουν πάνω από το δίκτυό του. Τα 'πα και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Ather είπε

Δυστυχώς είμαι σε περιοχή που καλύπτεται από VODA οπότε δεν θα δω διπλασιασμό (100->200) καθώς δεν υποστηρίζει τα 200. Γνωρίζει κανείς τα σχέδια της VODA; Μηχανικός του COTE που μιλούσα μου έλεγε ότι μόνο αυτός κάνει ουσιαστικά έργα υποδομών. Οι υπόλοιποι απλά περιμένουν τον COTE για να πουλήσουν πάνω από το δίκτυό του. Τα 'πα και ησύχασα.

Δεν είσαι μόνος,εγώ που είμαι με 100αρα ΟΤΕ από το 18 δεν προβλέπεται διπλασιασμός στην περιοχή μου επειδή δεν γουστάρει το συνεργείο της περιοχής να βάλει 35αρες κάρτες, ακόμη και στις FTΤH συνδέσεις εδώ αυστηρά μέχρι 100 😂αν δεν σε αρέσει 50αρα αυτή είναι η απάντηση των τεχνικών συνεργείων .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, ICE-T said:

ακόμη και στις FTΤH συνδέσεις εδώ αυστηρά μέχρι 100

Μα αν έχετε FTTH στην περιοχή δεν δικαιούστε δωρεάν αναβάθμιση.΄Ή η δική σου πολυκατοικία δεν καλύπτεται; Όριο 100 στις FTTH πάντως δεν υπάρχει. Τεχνικά φτάνουν ήδη μέχρι 1 Gbps. Ούτε άλλες κάρτες χρειάζονται ούτε τίποτα.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, infin1tyGR είπε

Μα αν έχετε FTTH στην περιοχή δεν δικαιούστε δωρεάν αναβάθμιση.΄Ή η δική σου πολυκατοικία δεν καλύπτεται; Όριο 100 στις FTTH πάντως δεν υπάρχει. Τεχνικά φτάνουν ήδη μέχρι 1 Gbps. Ούτε άλλες κάρτες χρειάζονται ούτε τίποτα.

δεν προσφέρουν πάνω από 100 αν ήταν θα είχα περάσει φίλε μου,με το έτσι θέλω δεν προβλέπεται, επίσημη απάντηση γραπτή ούτε μέσω καμπίνας ούτε μέσω οπτικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Ather είπε

Συγνώμη δίνει πουθενά η voda 200 με fttc από δική της περιοχή ευθύνης;

Ναι, δίνει τουλάχιστον στην δική μας περιοχή Α/Κ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ στην Αθήνα. Σε μένα όχι, καθώς είμαι κάτω από τα 550 μέτρα και πάμε για FTTH που ήδη γίνονται έργα (ωστόσο δεν έχουν ολοκληεωθεί) κι έχουν περάσει αναμονές στον δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jkoukos είπε

Ναι, δίνει τουλάχιστον στην δική μας περιοχή Α/Κ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ στην Αθήνα. Σε μένα όχι, καθώς είμαι κάτω από τα 550 μέτρα και πάμε για FTTH που ήδη γίνονται έργα (ωστόσο δεν έχουν ολοκληεωθεί) κι έχουν περάσει αναμονές στον δρόμο.

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/VDSLvectoring/assignments/1st/2ndPhase/Vodafone/Appendix2.xlsx

Εδώ καταλαβαίνω για 100. Καμία ιδέα για το πώς γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...