Προς το περιεχόμενο

Router 4g/5g για το Cosmote Unlimited


ipal
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από drdedus,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το άλλο είναι XT2149-1 αλλά δεν υπάρχει πουθενά άρα δεν μας απασχολεί.  

Πάντως εδώ συζητάμε για router. Και δε νομίζω πως είναι καλή "επένδυση" να δώσεις 140€ για ένα μέτριο κινητό για να το έχεις μόνο για data.

Υπάρχουν συχνά  ευκαιρίες από eBay Γερμανίας σε 5g router. 

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 762
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοιταξε, εγώ έφερα από Γερμανία Huawei 5g cpe pro 2 στα 240€ , το οποίο είναι πολύ καλό για αυτό που το θέλω. Όμως αν χρειάζεσαι μόνο για το 5g ένα μοντεμ και το routing το κάνει σοβαρή συσκευή δεν βλέπω σαν κακή λύση ένα φτηνό 5g τηλέφωνο. Είναι πολύ ακριβά τα ρούτερ με 5g , για να έχεις μέτρια μενού.

Ειδικά αυτό με την ρύθμιση φορτισης στο g50 μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον . Δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη το σενάριο, να τα λέμε κι αυτά. Έχω διαβάσει όμως για κόσμο που το χρησιμοποιεί έτσι και είναι ικανοποιημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα 

Ποιό router προτείνετε για χρήση στο εξοχικό με ελευθερία επιλογής παροχου μιας κ "ψωνίζω" κάρτες από ομόνοια ανάλογα με τις προσφορές 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2022 στις 3:16 ΠΜ, nkmyrtos είπε

Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ πολύ, άλλωστε αν δεν καταφέρω κάτι ούτως ή άλλως δεν έχω κάρτα vodafone για να μου χρησιμέψει σε κάτι, αν πάλι γίνει δουλειά θα το έχω για hotspot στο αυτοκίνητο.

Έχω το ίδιο από Vodafone και δοκίμασα μόλις τώρα την sim της Cosmote και λειτουργεί. Το μόνο που έκανα ήταν να προσθέσω ένα APN Profile "internet" μέσω της εφαρμογής AI Life της Huawei.

Screenshot_20220328-125850.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argi73 είπε

Καλησπέρα, εχω το ιδιο και προσπαθω να το δω μεσω του AI Life αλλα δεν το βρισκει. Το δοκιμασα και χωρις Sim.

εχετε καποια ιδεα?

Ούτε εγώ το βλέπω μέσω AI LIFE ότι έκανα το έκανα μέσω 192.168.0.1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nkmyrtos είπε

Και μετά από τις συμβουλές του @tsomby το ταπεινό Vodafone R218h με κάρτα Cosmote έχει αυτή τη ταχύτητα 12212.jpg.341945235b9795d0499571584c065667.jpgμέσα στο σπίτι

Α το 218h είχες; Και έψαχνα για το 219 😅. Αυτό ξεκλειδώνει και μέσω dcunlocker. Αλλά τελικά μαλλον είναι όλα ξεκλειδώτα πια. Όταν είχα πάρει εγώ ένα αντίστοιχο πολύ παλιότερα (ίσως ήταν και 3g!) ήταν φουλ κλειδωμένο. Ποτε δε καταφερα να βάλω άλλη SIM και ούτε ξέρω που είναι πια. 

Επεξ/σία από ipal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες, άσχετος με το νήμα σας αλλά ψιλοσχετικός. Μέσα Δεκέμβριου αγόρασα ένα TP-Link MR6400 απο Public για να το χρησιμοποιήσω αναλόγως, το project δεν το προχώρησα και μου έμεινε το ρούτερ. Ζήτημα να δούλεψε 4-5 ώρες σύνολο. Εϊναι το V5.2. Πόσο μπορώ να το δώσω; Επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος, θα το ανεβάσω αγγελία αύριο κάποια στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, antreasM77 είπε

παίδες, άσχετος με το νήμα σας αλλά ψιλοσχετικός. Μέσα Δεκέμβριου αγόρασα ένα TP-Link MR6400 απο Public για να το χρησιμοποιήσω αναλόγως, το project δεν το προχώρησα και μου έμεινε το ρούτερ. Ζήτημα να δούλεψε 4-5 ώρες σύνολο. Εϊναι το V5.2. Πόσο μπορώ να το δώσω; Επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος, θα το ανεβάσω αγγελία αύριο κάποια στιγμή. 

στείλε μου το link της αγγελίας

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, antreasM77 είπε

παίδες, άσχετος με το νήμα σας αλλά ψιλοσχετικός. Μέσα Δεκέμβριου αγόρασα ένα TP-Link MR6400 απο Public για να το χρησιμοποιήσω αναλόγως, το project δεν το προχώρησα και μου έμεινε το ρούτερ. Ζήτημα να δούλεψε 4-5 ώρες σύνολο. Εϊναι το V5.2. Πόσο μπορώ να το δώσω; Επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος, θα το ανεβάσω αγγελία αύριο κάποια στιγμή. 

Συνήθως γύρω στα 50€ τα δίνουν τα v5 και πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2022 στις 2:06 ΜΜ, nkmyrtos είπε

Και μετά από τις συμβουλές του @tsomby το ταπεινό Vodafone R218h με κάρτα Cosmote έχει αυτή τη ταχύτητα 12212.jpg.341945235b9795d0499571584c065667.jpgμέσα στο σπίτι

Οι Συμβουλές είναι μυστικές εμείς μπορούμε να τις  μάθουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...