Προς το περιεχόμενο

ZTE H1600 (Cosmote)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα και τους εκανα παραπονα και μου εστειλαν και την απόδειξη πληρωμής, ο τεχνικος του οτε μου ειπε να κρατησω το Η1600 μπορει να κλειδωνει ποιο χαμηλα αλλα ειναι ποιο σταθερά , το θεμα γιατι 7 μηνες ειμαι στο 85+ (εχω δει και καποιες μερες 105)  και ξαφνικά ειμαι κατω απο το 70 δεν ξερουν να μου απατήσουν η δεν θελουν να το ψαξουν , φαντάζομε το επομενο βημα τους μετα το κραξιμο θα ειναι να μου πουν να κατεβω στα 50 . 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, darkman είπε

Πηρα και τους εκανα παραπονα και μου εστειλαν και την απόδειξη πληρωμής, ο τεχνικος του οτε μου ειπε να κρατησω το Η1600 μπορει να κλειδωνει ποιο χαμηλα αλλα ειναι ποιο σταθερά , το θεμα γιατι 7 μηνες ειμαι στο 85+ (εχω δει και καποιες μερες 105)  και ξαφνικά ειμαι κατω απο το 70 δεν ξερουν να μου απατήσουν η δεν θελουν να το ψαξουν , φαντάζομε το επομενο βημα τους μετα το κραξιμο θα ειναι να μου πουν να κατεβω στα 50 . 

image.png

φίλε κάνε τους καταγγελία,και πες ότι ζήτησαν 25 ευρώ χωρίς αλλαγή πόρτας , κανένα έλεγχο αν οφείλεται σε προβληματικό ζεύγος, χαλκό κτλ,κτλ και σου λένε να κάνεις υποβάθμιση με το ζόρι,αν ακούσεις τίς ζητήσεις μεταξύ τους θα πιάσεις κάτι βαρύ για να πετάξεις κάπου 😂

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ απο μονος σου εψαξες την υπηρεσια cosmote home connect, τοτε σωστα επραξαν. Αυτη η υπηρεσια αφορα την εκτιμηση του προβληματος (25 ευρω κοστος), και απο εκει περα την επισκευη του. Αν δηλωσεις βλαβη, θα πρεπει να ερθει τεχνικος για να μετρησει την ταχυτητα του ιντερνετ στο σπιτι, και στο box. Αν στο box ειναι η ιδια χαμηλη ταχυτητα, τοτε το προβλημα ειναι δικο τους.

Οπως και να εχει μπορεις να ανοιξεις ξεχωριστο τοπικ μιας και δεν αφορα το h1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου το έφεραν χθες με την ενεργοποίηση της οπτικής ίνας. Μάλιστα είναι για isdn γραμμή. 

Δεν βλέπει σωστά τον msn αριθμό που έχω ο οποίος μπορεί να κάνει εξερχόμενες κλίσεις αλλά δεν δέχεται εισερχόμενες

Από το 13888 μου είπαν ότι περιμένουν κάποια αναβάθμιση του εντός των ημερών αλλά πολύ αόριστα... 

Το παλιό ups που μου είχαν δώσει δωρεάν δεν το υποστηρίζει και πρέπει να πάρω άλλο με κόστος. 

Να είναι τουλάχιστον 3Α μου είπαν. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

ΑΝ απο μονος σου εψαξες την υπηρεσια cosmote home connect, τοτε σωστα επραξαν. Αυτη η υπηρεσια αφορα την εκτιμηση του προβληματος (25 ευρω κοστος), και απο εκει περα την επισκευη του. Αν δηλωσεις βλαβη, θα πρεπει να ερθει τεχνικος για να μετρησει την ταχυτητα του ιντερνετ στο σπιτι, και στο box. Αν στο box ειναι η ιδια χαμηλη ταχυτητα, τοτε το προβλημα ειναι δικο τους.

Οπως και να εχει μπορεις να ανοιξεις ξεχωριστο τοπικ μιας και δεν αφορα το h1600

Καλησπέρα μου εστειλαν μήνυμα οτι εχω θεμα στην καλωδίωση  

α) Δηλωσα βλαβη 

ηρθε ο τεχνικος του οτε και βρηκε 68 

 β) Μου απαντησαν με μηνυμα οτι εχω θεμα στην καλωδιοση και πρεπει να ερθουν στον χωρο μου

ηρθαν ειδαν κατω οτι ειναι 68 δεν εκαναν τιποτα στο σπιτι ουτε μετρηση στην γραμμη ουτε να δουν τα κουτια για κανενα βραχυκύκλωμα , μου πηραν 25 και έφυγαν 

γ) Πριν ερθουν του ειπα οτι ο τεχνικος βρηκε κατω 68 και δεν βλεπω τον λογο να ερθουν αλλα αυτοι μου ειπαν οτι βλεπουν θεμα στα καλωδια του σπιτιου 

Απλα μια αρπαχτη και τελος .

Σταματαω εδω το θεμα μου γιατι εχεις δικιο δεν θα μπορουν τα αλλα παιδια να διαβασουν για το Η1600

Sorry απο ολους για το offtopic :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, darkman είπε

Καλησπέρα μου εστειλαν μήνυμα οτι εχω θεμα στην καλωδίωση  

α) Δηλωσα βλαβη 

ηρθε ο τεχνικος του οτε και βρηκε 68 

 β) Μου απαντησαν με μηνυμα οτι εχω θεμα στην καλωδιοση και πρεπει να ερθουν στον χωρο μου

ηρθαν ειδαν κατω οτι ειναι 68 δεν εκαναν τιποτα στο σπιτι ουτε μετρηση στην γραμμη ουτε να δουν τα κουτια για κανενα βραχυκύκλωμα , μου πηραν 25 και έφυγαν 

γ) Πριν ερθουν του ειπα οτι ο τεχνικος βρηκε κατω 68 και δεν βλεπω τον λογο να ερθουν αλλα αυτοι μου ειπαν οτι βλεπουν θεμα στα καλωδια του σπιτιου 

Απλα μια αρπαχτη και τελος .

Σταματαω εδω το θεμα μου γιατι εχεις δικιο δεν θα μπορουν τα αλλα παιδια να διαβασουν για το Η1600

Sorry απο ολους για το offtopic :)

 

Εσυ γιατι εδωσες χρηματα? Επρεπε να αρνηθεις. Αφου βρηκαν ιδια ταχυτητα κατω επρεπε να αρνηθεις και να τους πεις οτι ειναι δικο τους προβλημα. Τα 25 ευρω κανονικα ειναι για την εκτιμηση του προβληματος στον δικο σου χωρο, και αν το επισκευασεις, επιπλεον κοστος. Προσωπικα δεν θα εδινε χρηματα, αλλα αν εδινα, θα επαιρνα για παραπονα οτι δεν εκτιμησαν το προβλημα, αλλα μονο μετρησαν ξανα στο καφαο και δεν μπηκαν καθολου στον δικο σου χωρο.

Τεσπα, ανοιξε αλλο thread αν ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έληξε το θέμα μου χθες. Φτάνω 96-98/10 σταθερά, έδωσα το ΖΤΕ πίσω, και μου βάλαν Speedport, αλά παράγγειλα το Fritz 7530ax, για να είμαι καλά στο σπίτι μου, γιατί έχω πολλές συσκευές. Και έπεισα είχα πρόβλημα τεχινο πάνω από 2 μήνες, και έκανα πολύ παράπονα, μου κατέβασαν το πακέτο μου 23€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/6/2022 στις 1:34 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Σκέφτομαι να επιστρέψω πίσω το smart home modem που έτσι και αλλιώς το mesh του δε λειτουργεί και το έχω και κάθεται και ζητήσω αυτό το μόντεμ ZTE H1600.
Θα δω καλύτερη διαφορά, τα ίδια ή είναι μούφα;

Το πήρα και γω το μόντεμ και έχω και γω αισθητή πτώση της γραμμής. Με το προηγούμενο μοντεμ ήμουν σταθερά κολλημένος στα 105mb άντε κάποιες φορές στα 96 στη χειρότερη. Αυτή η ταχύτητα που χα την Δευτέρα.
image.png.f139979b4a3ab6302931ba7029d61f18.png

Αυτές οι ταχύτητες ήταν πριν κάνω reboot το μόντεμ, νομίζω έλεγε 76mb πριν μπω και βγω από το interface.

image.png.92c4fdf5c308db0ee080b56e3590c331.png

image.png.ce2d026779589886bb25e6930aebc192.png

 

Αυτές τώρα μόλις έκανα reboot. Τα fec errors ανεβαίνουν σε κάθε refresh.

image.png.e5c3dfd1b55fad353cdf135c40b9f492.png

image.png.55c4c056ae95ed5784281391f902633f.png

 

Παίζει με το μόντεμ θέμα;;

 

Σκέφτομαι και γω όντως την αγορά του fritz όπως το παιδί από πάνω,  του 7530ΑΧ (voip έχει έτσι?), για να γλυτώσω μια και καλή από την σαπίλα των modems του οτε.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο επικοινωνία με το 13888 τεχνικό τμήμα dsl (κέντρο Θεσσαλονίκης) μου είπαν οτι εως το τέλος Αυγούστου θα έχει βγει νεο update, που θα διορθώνει αρκετά σφάλματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sv8iik είπε

μετα απο επικοινωνία με το 13888 τεχνικό τμήμα dsl (κέντρο Θεσσαλονίκης) μου είπαν οτι εως το τέλος Αυγούστου θα έχει βγει νεο update, που θα διορθώνει αρκετά σφάλματα. 

Αρα τοτε θα δει και τον msn μου αριθμο που δεν βλεπει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sv8iik είπε

μετα απο επικοινωνία με το 13888 τεχνικό τμήμα dsl (κέντρο Θεσσαλονίκης) μου είπαν οτι εως το τέλος Αυγούστου θα έχει βγει νεο update, που θα διορθώνει αρκετά σφάλματα. 

Δε το λες και σύντομα, αλλά ας είναι έτσι. (που δε νομίζω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...