Προς το περιεχόμενο

ZTE H1600 (Cosmote)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγω με χαρα επεστρεψα το speed port πισω, σε μενα ειναι ολα μπομπα .

Ουτε error CRC ERROR 0/0 , Line Attenuation 1.6 , οτι και με το παλιο.

Κανενα προβλημα με το wifi , και ταχυτητα οτι κλειδωνα 112.637

Σας ακουω και προβληματιζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, ICE-T said:

αλλά μαζεύει λάθη αρκετά χωρίς λόγο

Κι αυτό στην περίπτωσή σου έχει πρακτικά ως συνέπεια να τρως αποσυγχρονισμούς ή να έχεις χαμηλότερη ταχύτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κι αυτό έχει πρακτικά ως συνέπεια να τρως αποσυγχρονισμούς ή να έχεις χαμηλότερη ταχύτητα?

αποσυνχρονισμο δεν εχω αλλα απο την στιγμη μου δειχνει 1000crc την ημερα  και 10crc στο plus δεν κανει για την γραμμη μου ,το εχω γραψει εχω το avm 7590 πανω και του ΟΤΕ σαν Backup

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, ICE-T said:

αποσυνχρονισμο δεν εχω αλλα απο την στιγμη μου δειχνει 1000crc την ημερα  και 10crc στο plus δεν κανει για την γραμμη μου 

Με την προϋπόθεση ότι και τα 2 δεν έχουν bug στην απεικόνιση των errors.

Από την στιγμή βέβαια που δεν συμβαίνει κάτι, αδίκως χαλιέσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Με την προϋπόθεση ότι και τα 2 δεν έχουν bug στην απεικόνιση των errors.

Από την στιγμή βέβαια που δεν συμβαίνει κάτι, αδίκως χαλιέσαι.

το βλεπω πολυ  ευαισθητο  κατι σαν τα παλια vdsl Asus που μαζευαν για πλακα χιλιαδες crc χωρις πειραγμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

αποσυνχρονισμο δεν εχω αλλα απο την στιγμη μου δειχνει 1000crc την ημερα  και 10crc στο plus δεν κανει για την γραμμη μου

Ανέβασε stats

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2022 στις 6:00 ΜΜ, pb1300 είπε

Πληρώνω 94€ κάθε δυο μήνες. Με αυτά τα προβλήματα για μήνες τώρα. Υπάρχει περίπτωση θα μου κάνουν κάνα καλύτερη τιμή σε κάνα φριτζ, η μαλακιες λέω τώρα χαχα

Ειχα αποσυνδεσεις καθημερινες και διακοπες ιντερνετ για 3ημερα καποιες φορες και για 5 μερες. Οταν μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι για να παρω εκπτωση θα πρεπει καθε φορα που δηλωνω την βλαβη να περνανε 10 μερες χωρις να φτιαχτει το προβλημα για να παρω εκπτωση. Εγω δηλωσα βλαβη ελαχιστες φορες και μονο 1 κρατησε πανω απο 10 μερες και καποιες που κρατησε πανω απο 10 δεν ειχα δηλωσει βλαβη(ξανα) μιας και νομιζα οτι συνεχιζει η προηγουμενη βλαβη. Αποτελεσμα? Πηρα 5 ευρω εκπτωση για 5 μηνες προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ICE-T είπε

Το ότι κλειδώνεις όσο και με το Plus δεν λέει κάτι, καί εμένα το ίδιο κλειδώνει αλλά μαζεύει λάθη αρκετά χωρίς λόγο, κάθε γραμμή είναι διαφορετική όπως έχει αναφερθεί και στις περισσότερες περιπτώσεις μέχρι στιγμής δημιουργεί προβλήματα στους περισσότερους, πρέπει να είσαι από τους πολύ λίγους πάντως που δουλεύει καλά.

έγινε και σε μένα διπλασιασμός (από 50 σε 100) και είχα το entry σε 100άρα γραμμή για 2 εβδομάδες. Πήρα το Η1600 και συγχρονίζει ακριβώς το στην ίδια ταχύτητα όπως και το ;entry (95.000Kbps). Στα errors δείχνει 58000, δεν ξέρω αν θεωρούνται πολλά η λίγα, ωστόσο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Παίζει 3 μέρες καρφί χωρίς καμία αποσύνδεση και σε δοκιμές download που έχω κάνει κατεβάζει μέχρι και 101. Μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος γιατί έχει και το Wifi 5Ghz που δεν είχε το entry και έχω παρατηρήσει σε σημεία στο σπίτι που είχα πρόβλημα με την κάλυψη Wifi πως τώρα πιάνω καμπάνα. Θα επανέλθω αν αλλάξει κάτι προς το χειρότερο...

Επεξ/σία από Visehrad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thresh είπε

Κι αυτό στην περίπτωσή σου έχει πρακτικά ως συνέπεια να τρως αποσυγχρονισμούς ή να έχεις χαμηλότερη ταχύτητα?

Προσωπικα δεν εχω θεμα με τα 2-3κ καθημερινα errors, αλλα μου εχει τυχει μεχρι τωρα κανα 4-5 φορες να αυξανονται ανα 200-500 σε καθε refresh της σελιδας και να εχω οντως προβλημα (πχ buffering yt) 

Απο την μερια μου παντως σιγουρα δεν εχω καποιο προβλημα, οπως βλεπεις και εδω. Ισως ζητησω καμια αντικατασταση, να δω

@billdanos ποτε το πηρες εσυ?

@mariapad ιδια ερωτηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, SabotazNic said:

Προσωπικα δεν εχω θεμα με τα 2-3κ καθημερινα errors, αλλα μου εχει τυχει μεχρι τωρα κανα 4-5 φορες να αυξανονται ανα 200-500 σε καθε refresh της σελιδας και να εχω οντως προβλημα (πχ buffering yt) 

Απο την μερια μου παντως σιγουρα δεν εχω καποιο προβλημα, οπως βλεπεις και εδω. Ισως ζητησω καμια αντικατασταση, να δω

@billdanos ποτε το πηρες εσυ?

Πριν κανα μήνα περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Ειχα αποσυνδεσεις καθημερινες και διακοπες ιντερνετ για 3ημερα καποιες φορες και για 5 μερες. Οταν μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι για να παρω εκπτωση θα πρεπει καθε φορα που δηλωνω την βλαβη να περνανε 10 μερες χωρις να φτιαχτει το προβλημα για να παρω εκπτωση. Εγω δηλωσα βλαβη ελαχιστες φορες και μονο 1 κρατησε πανω απο 10 μερες και καποιες που κρατησε πανω απο 10 δεν ειχα δηλωσει βλαβη(ξανα) μιας και νομιζα οτι συνεχιζει η προηγουμενη βλαβη. Αποτελεσμα? Πηρα 5 ευρω εκπτωση για 5 μηνες προβλημα.

5€? Αλήθεια λες τώρα? Χαχαχα μαλακιες (δεν γελάω σε σένα να ξέρεις)

Λοιπον…μίλησα με τα παιδιά στο κατάστημα εδώ, και έχουν ένα 7590 και μου είπαν ότι μπορώ να το παρω με δόσεις στο λογαριασμό. Τι λέτε παιδιά, να το παρω? Θα βλέπω διαφορά από το ΖΤΕ η Speedport? 

Επεξ/σία από pb1300
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχει θεμα η γραμμη σου οτι και να βαλεις παλι θεμα θα εχεις τα ιδια μου κανει και εμενα και με το speed port plus και με το h1600  την Πέμπτη εχω καλέσει το home connect του οτε να το δουν αλλα μας βλεπω να τρωμε τα μουστακια μας.

Επεξ/σία από darkman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, darkman είπε

Αν εχει θεμα η γραμμη σου οτι και να βαλεις παλι θεμα θα εχεις τα ιδια μου κανει και εμενα και με το speed port plus και με το h1600  την Πέμπτη εχω καλέσει το home connect του οτε να το δουν αλλα μας βλεπω να τρωμε τα μουστακια μας.

Αυτό λέω. Αύριο θα περάσει ο τεχνικός. Θα δω το μου λέει τότε, και μετά θα αποφασίσω. Εγώ είπα να το πάρω τώρα, γιατί έχουν ένα κομμάτι στο κατάστημα, αλλά δεν λέει κάτι να περιμένω μια μέρα ακόμα. Δεν το πέρνει κανείς για 220€. 
 

Το θέμα είναι, με το Speedport και ΖΤΕ, δεν είχα προβλήματα στην αρχή . Τώρα το τελευταίο άρχισε. Αν το φτιάχνουν αύριο, μάλλον θα παρω το φριτζ, αλλά μόνο αν το φτιάχνουν.  

Επεξ/σία από pb1300
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη γραμμη θα παιξει και με το speedport και με το H1600 αν το εχει μονο για ιντερνετ δεν νομιζω οτι χρειαζετε να δωσεις λεφτα για κατι αλλο ,ο τεχνικος θα περασει για να τσεκαρει το σπιτι η να δει την γραμμη του οτε ποσο σου ερχετε ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...