Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, DimosMcLaren είπε

Ρε βγάλτε μια fups και μην πετάτε τζάμπα λεφτά στους μεσάζοντες.

Κατάφερες να αγοράσεις ps plus με την FUPS; Αν ναι, με ποιο vpn;

Γιατί έχω φτιάξει τουρκικό ps λογαριασμό  πρόσθεσα κανονικά την fups αλλά δεν μπορώ να βάλω χρήματα στο wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, slobou είπε

Να έχεις Τουρκικό account και να μπεις εδώ και ακολουθείς οδηγίες . 

https://plati.market/itm/ps-plus-essential-extra-deluxe-1-12-months/3401903

Ευχαριστώ πολύ! Το έκανα και εγώ σήμερα, όλα  πήγαν μια χαρά. Τώρα εάν θα κρατήσει βλέπουμε, αν και δεν βρίσκω τον λόγο να φάει κάποιο ban ο τουρκικός λογαριασμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, em_seven είπε

Ευχαριστώ πολύ! Το έκανα και εγώ σήμερα, όλα  πήγαν μια χαρά. Τώρα εάν θα κρατήσει βλέπουμε, αν και δεν βρίσκω τον λόγο να φάει κάποιο ban ο τουρκικός λογαριασμός.

Πιστεύω ότι άπαξ και ενεργοποιηθεί το έχεις κατοχυρώσει 1 χρόνο ακατεβατα. Δεν ασχολούνται άλλο μαζί σου .

Επεξ/σία από slobou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κατά τύχη ίσως ανακάλυψα έναν τρόπο να μην μπλέκουμε με proxy κλπ. Περιμένω επιβεβαίωση από έναν συνάδελφο "απατεώνα" κ θα ενημερώσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα σας το δώσω και δοκιμάστε κ άλλοι. Αν βαριέστε να διαβάσετε το πώς κατέληξα , πηγαιντε κατευθείαν στα μαύρα γράμματα.

Γενικά από όσο έχω καταλάβει ο τρόπος για να αγοράσεις συνδρομή εκτός από το proximity στην περιοχή που έχεις δηλώσει ίσως είναι τα funds που έχεις στο wallet και όχι τόσο η κάρτα που είναι συνδεδεμένη και ας έχει λεφτά μέσα. Επίσης άλλος ένας παράγοντας είναι πόσο εντοπίζονται οι διευθύνσεις. Εγώ προσπάθησα αρκετές ώρες με proxy από ps5 και ενώ συνδεόμουν εύκολα στα δίκτυα πάλι δεν μπορούσα να αγοράσω, οποτε άρχισα να σκέφτομαι ότι ίσως θέλει μέσω wallet, να κάνεις add funds πρώτα. Έλα όμως που οι πονηροί το έχουν βγάλει σαν επιλογή μέσα από το ps store στην κονσόλα αλλά και μέσα από την εφαρμογή του κινητού. Εμφανίζεται μόνο μέσω σύνδεσης από web browser.

Οπότε λέω πρέπει να βάλω proxy στην κονσόλα και μετά να μπω από τον browser της για να συνδεθώ στο store και να κάνω add funds. Έλα όμως που πάλι οι πονηροί δεν έχουν ανοιχτό browser στην κονσόλα. Ανοίγει δηλαδή μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες, δεν έχει search bar να ψάξεις ότι θες. Οπότε δεύτερη πόρτα . ( Αν και με αρκετό ψάξιμο, μπρος πισω σε σελιδες κατάφερα να μπω στο Google και όντως να συνδεθώ κ να κάνω add funds μέχρι που έκανε time out ο χρόνος στο proxy και μετά οπου συνδεόμουν με πέταγαν τα proxy έξω).

Οπότε γυρίσαμε αφού είχα βγάλει κάποια συμπεράσματα στην προσπάθεια στο παλιό παραδοσιακό VPN...

Σκέφτηκα λοιπόν να μπω μέσω κινητού και web browser (εξηγώ παραπάνω) ενώ είναι ενεργό στην περιοχή που δήλωσα σαν διεύθυνση το VPN ( δηλ. Στο Windscribe >Turkey> Istanbul) και δοκίμασα να ανοίξω καρτέλα ανώνυμης ιδιωτικής περιήγησης στον Chrome. Στην συνέχεια Ps Store κλπ.

Ε μετά τα έπαιρνε όλα, μόνο τα πόδια δεν μου άνοιξε. Έκανα add funds και έβαλα 1200TL κ άλλον έναν χρόνο .

Ελπίζω να δουλέψει και για εσάς.

Επεξ/σία από dinhio
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάλι το επιβεβαίωσα, έβαλα συνδρομή 1 χρόνο ακόμα από το wallet.

Μου ανέφερε όμως κάποιος ότι ενώ έκανε την διαδικασία vpn περιοχής > web browser > ανώνυμη περιήγηση > ps store  κλπ δεν προχωρούσε η διαδικασία και του έλεγε error. Δοκίμασε όμως με κάρτα fups. Εμένα με cryptopay τα δέχτηκε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2023 στις 8:40 ΠΜ, DimosMcLaren είπε

Ρε βγάλτε μια fups και μην πετάτε τζάμπα λεφτά στους μεσάζοντες.

Να ρωτήσω κάτι. Όταν αγοράζεις με FUPS μια ετήσια (ή πολυετή) συνδρομή PS Plus, παίρνει από την FUPS μήνα-μήνα τα χρήματα ή όλο το ποσό εφάπαξ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaros2 είπε

Να ρωτήσω κάτι. Όταν αγοράζεις με FUPS μια ετήσια (ή πολυετή) συνδρομή PS Plus, παίρνει από την FUPS μήνα-μήνα τα χρήματα ή όλο το ποσό εφάπαξ?

Όλο το ποσό εφάπαξ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dinhio είπε

Σήμερα πάλι το επιβεβαίωσα, έβαλα συνδρομή 1 χρόνο ακόμα από το wallet.

Μου ανέφερε όμως κάποιος ότι ενώ έκανε την διαδικασία vpn περιοχής > web browser > ανώνυμη περιήγηση > ps store  κλπ δεν προχωρούσε η διαδικασία και του έλεγε error. Δοκίμασε όμως με κάρτα fups. Εμένα με cryptopay τα δέχτηκε όλα.

Με FUPS προσπαθώ μέρες τώρα, δε προχωράει ούτε με αίτηση στα ΚΕΠ. 

Βγάζει το ακόλουθο σφάλμα "An error has occurred. Please try again."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papjohn1997 είπε

Με FUPS προσπαθώ μέρες τώρα, δε προχωράει ούτε με αίτηση στα ΚΕΠ. 

Βγάζει το ακόλουθο σφάλμα "An error has occurred. Please try again."

Δοκίμασε proxy κάποιο θα δουλέψει. 

Κι εγώ δοκίμαζα με τουρκικό vpn και cryptopay γιατί νόμιζα ότι η fups δεν δουλεύει αλλά τελικά δουλεύουν και οι 2 αρκεί να βρεις κάποιον λειτουργικό proxy.

Δεν δούλεψε με κανένα vpn. 

Εκανα φόρτωση funds μέσω του PS5 και στη συνέχεια αγόρασα νέα συνδρομή. 

Ίσως και να γινόταν και απευθείας η αγορά συνδρομής αλλά δεν το δοκίμασα. 

Επεξ/σία από DimosMcLaren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Δοκίμασε proxy κάποιο θα δουλέψει. 

Κι εγώ δοκίμαζα με τουρκικό vpn και cryptopay γιατί νόμιζα ότι η fups δεν δουλεύει αλλά τελικά δουλεύουν και οι 2 αρκεί να βρεις κάποιον λειτουργικό proxy.

Δεν δούλεψε με κανένα vpn. 

Εκανα φόρτωση funds μέσω του PS5 και στη συνέχεια αγόρασα νέα συνδρομή. 

Ίσως και να γινόταν και απευθείας η αγορά συνδρομής αλλά δεν το δοκίμασα. 

Που να ψάξω ή να αγοράσω ενα λειρουργικό proxy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Dunyas είπε

Που να ψάξω ή να αγοράσω ενα λειρουργικό proxy?

Για μια φορά τα 2-3 χρόνια που το θες θα σου πρότεινα να ψάξεις έναν free. 

Βρες ένα λειτουργικό proxy και φόρτωσε συνδρομή μέχρι το 26 για να ξεμπερδέψεις. 

Φόρτωσε funds για μελλοντικές αγορές. 

*** Προσοχή η fups έχει μηνιαίο όριο 2750  λίρες. 

Επεξ/σία από DimosMcLaren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2023 στις 3:27 ΠΜ, dinhio είπε

Σκέφτηκα λοιπόν να μπω μέσω κινητού και web browser (εξηγώ παραπάνω) ενώ είναι ενεργό στην περιοχή που δήλωσα σαν διεύθυνση το VPN ( δηλ. Στο Windscribe >Turkey> Istanbul) και δοκίμασα να ανοίξω καρτέλα ανώνυμης ιδιωτικής περιήγησης στον Chrome. Στην συνέχεια Ps Store κλπ.

Ε μετά τα έπαιρνε όλα, μόνο τα πόδια δεν μου άνοιξε. Έκανα add funds και έβαλα 1200TL κ άλλον έναν χρόνο .

Ελπίζω να δουλέψει και για εσάς.

Αυτό κατά περιόδους λειτουργεί δυστυχώς. Το 'χε βάλει και ο @Sotosgl.

Ήσουν πολύ τυχερός. Παιδευόμουν ολόκληρη μέρα και τελικά πήγα μέσω Proxy στη κονσόλα και έβαλα άλλα 2 χρόνια (άλλα μπαλόνια εκεί).

Επεξ/σία από nikosgnr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, nikosgnr said:

Αυτό κατά περιόδους λειτουργεί δυστυχώς. Το 'χε βάλει και ο @Sotosgl.

Ήσουν πολύ τυχερός. Παιδευόμουν ολόκληρη μέρα και τελικά πήγα μέσω Proxy στη κονσόλα και έβαλα άλλα 2 χρόνια (άλλα μπαλόνια εκεί).

ειναι οπως το λες ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ αλλα οποτε θέλει αυτο.. μπορει να παιζει 3ς μερες κ μετα 1 μηνα να κάνει μουτρακια. πάντως 2 μέρες που το δοκιμάζω μια χαρα παίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...