Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος η cryptopay δεν δουλευει πλεον?

σημερα δοκιμασα να παρω ενα game το πηρε κανονικα, σε δευτερη προσπαθεια βγαζει non valid credit card,

με προξυ  σε ps4 βγαζει non valid card

και απο browser κινητου/pc βγαζει web.np.playstation.com refused to connect.

Επεξ/σία από DjAde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω παντως που το ειχα κανε απο τους πρωτους με cryptopay δεν εχω κανενα θεμα πουθενα παραδοξως.

Απλα μπαινω με chrome χωρις vpn χωρις τιποτα και δουευουν ολα, δεν βγαζει και πολυ νοημα με ολα αυτα που διαβαζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DjAde είπε

τα ιδια και γω απο τον ιουνιου του 22 ολα οκ χωρις προξυ κτλπ

αλλα τωρα...

btw δοκιμασα και me controld και και τωρα βγαζει your card has expired τι φαση? 

αυτο με το expired το εγραφε σε οσους δεν εφταναν τα χρηματα - παιζει κατι τετοιο στην δικια σου περιπτωση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το τσεκαρα εχει 2-3 Ε παραπανω η καρτα απο το παιχνιδι

επισης δοκιμασα και add funds παλι ακυρο,

τοσο γκαντεμης να μου εβαλαν blacklist την καρτα?

και το αστειο ειναι οτι αγορασα ενα game και στα καπακια πηγα να παρω ακομα ενα και εφαγα ακυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα τουρκικό account, fups, πρόσθεσα λεφτά στην fups, την έβαλα ως μέθοδο πληρωμής στο psn λογαριασμό μέσω control d, αλλά δεν με αφήνει να αγοράσω απευθείας συνδρομή, ούτε να προσθέσω funds, βγάζοντάς μου το μήνυμα : an error has been occurred ή something went wrong. Στα στοιχεία της διεύθυνσης και της κάρτας ,εβαλα μια διεύθυνση κωνσταντινουπολης από google maps. Σαν να μην έφταναν αυτά, έκανα επανεκκίνηση το λάπτοπ και ενώ στην αρχή το control d με έβαζε Τουρκία πριν την επανεκκίνηση, τώρα για κάποιο λόγο με βγάζει Ινδία ή Καναδά. Τί μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solid21 είπε

αυτο με το expired το εγραφε σε οσους δεν εφταναν τα χρηματα - παιζει κατι τετοιο στην δικια σου περιπτωση ?

ειχες απολυτο δικιο ειμαι μπαγλαμας

εν τελη δεν ειχε αρκετα χρηματα η καρτα, γτ η crypto οταν μπαινεις μεσα σου δειχνει το συνολικο ποσο που εχει ο λογαριασμος και οχι η καρτα :P οποτε ολα good 

δοκιμασε vpn προγραμματα απο android κινητο και μενα το controld δν δουλευε σωστα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω μερικες ερωτησεις στους γνωστες της διαδικασιας και ελπιζω να μην κουρασω 😊

Εχω ηδη συνδεμενο το ps5 μου με του αδελφου μου και ειτε αγοραζει παιχνιδι ο ενας, ειτε ο αλλος.

Αν κανω Τουρκικο λογαριασμο θα χασω το προνομιο αυτο? Να μπορω δηλαδη να παιζω παιχνιδια που ειχε αγορασει αυτος και εχω κατεβασει και παιζω στο account μου?

Δηλαδη εννοω αν αναγκαστικα θα πρεπει να αποσυνδεσω το ps5 του αδελφου μου απο το μεταξυ μας familly account, και να συνδεθω με το Τουρκικο που σκεφτομαι να φτιαξω.

Επισης, θα πρεπει να εχω ενεργη συνδρομη ps plus στο Ελληνικο account για να παιζω τα παιχνιδια απο τον Τουρκικο?

Θα ηθελα απλα να τα αγοραζα απο τον τουρκικο, αλλα να τα κατεβαζα και να τα παιζω στον Ελληνικο. Ειναι εφικτο?

Πιθανοτητα για ban της κονσολας αν δει καποια στιγμη η Sony οτι ειναι συνδεμενοι ενας Ελληνικος και ενας Τουρκικος λογαριασμος υπαρχει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TERRY7 είπε

Έφτιαξα τουρκικό account, fups, πρόσθεσα λεφτά στην fups, την έβαλα ως μέθοδο πληρωμής στο psn λογαριασμό μέσω control d, αλλά δεν με αφήνει να αγοράσω απευθείας συνδρομή, ούτε να προσθέσω funds, βγάζοντάς μου το μήνυμα : an error has been occurred ή something went wrong. Στα στοιχεία της διεύθυνσης και της κάρτας ,εβαλα μια διεύθυνση κωνσταντινουπολης από google maps. Σαν να μην έφταναν αυτά, έκανα επανεκκίνηση το λάπτοπ και ενώ στην αρχή το control d με έβαζε Τουρκία πριν την επανεκκίνηση, τώρα για κάποιο λόγο με βγάζει Ινδία ή Καναδά. Τί μπορώ να κάνω?

Κάνε ένα restart Το ρουτερ και το pc .άνοιξε control d . Διέγραψε την συσκευή και κάνε εγκατάσταση καινούργια και βάζεις τις διευθύνσεις όπως δείχνει στο βίντεο . Μετά προσθεσε fund από την κάρτα σου που είναι ήδη αποθηκευμένη στο ps5 . Μην το κανείς από το ps5 . Κάνε το από το pc . Γνώμη μου να έχεις ήδη συνδεθεί στο account σου πριν κανείς το βήμα με το control d . Εμένα δούλεψε κανονικά και έτσι το κάνω .Έχω ps4 αλλά πιστεύω δεν παίζει ρόλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω και δυο ωρες προσπαθω να κανω το account απο το Pc. Δοκιμασα με windscribe τιποτα, δοκιμασα με controlD παλι τιποτα.

Ειδα το βιντεακι του τυπου που λεει τη διαδικασια για το controld, αλλα στο βημα που αλλαζει τη διαυθυνση του email να βαλει την πραφματικη για να παρει το Verification email, δεν εχω αυτην την επιλογη.
Συνεχως εμφανιζει το μηνυμα contact customer support μετα το παζλ.

Δοκιμασα και με vpn απο κινητο και απο την τηλεοραση απο android box με cyberchost vpn.

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

Edit:

Eκανα καινουριο gmail και χρησιμοποιησα το controlD στον Edge και ολα μια χαρα.

Επεξ/σία από James.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

1. Αν φτιάξω καινούριο email και συνδεθώ με playstation account μέσω vpn (Τουρκία) , μπορώ να ξανά βάλω την ίδια κάρτα fups που έχω και στο παλιό μου τουρκικό email ? 

2. Πρέπει η σύνδεση με vpn ή control d να έχει πόλη την instabul ? Κι αν ναι , η διεύθυνση που δίνω στο account και στην κάρτα πρέπει να είναι κι αυτή instabul,δεν μπορεί π.χ να είναι άλλης τουρκικής πόλης;

3. Αυτές οι διαδικασίες που κάνουμε πρέπει να γίνουν μόνο από υπολογιστή ή μπορούν να γίνουν κι από Android κινητό;

4. Μπορώ να βάλω funds ή να αγοράσω σύνδεση με το ps app του κινητού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, permaz είπε

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω αν η μεθοδος με την cryptopay και το windscribe δουλευει ακομα. Δοκιμαζα σημερα ολη μερα αλλα δεν συνεργαζοταν.

Update, δοκιμασα χωρις windscribe απο chrome και δουλεψε χωρις κανενα θεμα για οσους ειχαν βγαλει παλιοτερα cryptopay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2023 στις 6:27 ΜΜ, liofagos είπε

Σε μια επικοινωνία με ένα παιδί μέσω Whatsapp, από Σιγκαμπουρη, που κάνει τέτοιες δουλειές με ανανεώσεις κ τα σχετικά…μου είπε ότι πλέον η Fups, όπως κ αρκετές άλλες προπληρωμένες κάρτες, δεν είναι πλέον αποδέκτες στη Sony, για add funds κ για ανανεώσεις συνδρομών!οποτε έτσι εξηγείται κ ότι είμαστε σχεδόν όλοι, που δεν μπορούμε να το κάνουμε!για αγορές παιχνιδιών, λειτουργεί ακόμα κανονικά!

οποτε σιγά-σιγά η Sony, κλείνει μια-μια τις τρύπες!

Καλημέρα!

Επανερχομαι με νέα ανάρτηση, κατάφερα μετά από άπειρες προσπάθειες να περασω funds στο wallet (απευθείας συνδρομή δεν κατάφερα), χωρις κάποιο θέμα, συνολικά 490TL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...