Προς το περιεχόμενο

Λάστιχα ling long


nadal1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

400 για 4 χρόνια? Θα έλεγα ναι. 8 ευρώ το μήνα είναι ή λιγότερο απο 30 λεπτά τη μέρα. 

Έχεις κάνει την επιλογή σου και δεν μου πέφτει λόγος.

Για μένα είναι πολύ ακριβά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Doubt είπε

Έχεις κάνει την επιλογή σου και δεν μου πέφτει λόγος.

Για μένα είναι πολύ ακριβά.

Δεκτό. Δε σε κατακρίνω. Ο καθένας κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, CanonTux είπε

Τι εννοείς με αυτό; Διότι εγώ ετοιμάζομαι να βάλω τα eagle f1 asymmetric 6 τις αμέσως επόμενες μέρες! 

Πολυ καλα ειναι . Βαλτα αφοβα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Doubt είπε

Θα δώσω κάποια στιγμή ευκαιρία στα κινέζικα και ο λόγος είναι πως οι τιμές για 17αρια "επώνυμα" είναι απλησίαστες. 4 καινούργια είναι παραπάνω από ένας μισθός κι αν πρόκειται για παλιό ΙΧ είναι εντελώς ασύμφορο το σενάριο.

Κάτα την γνώμη  μου το σκέφτεσαι  λάθος  , ένα αυτοκίνητο  όσο είναι  σε κίνηση  πρέπει  να γίνεται  η ανάλογη  συντήρηση   ένα καλό ελαστικό  δεν το βάζεις  μόνο σε καινούριο  αυτοκίνητο  το ίδιο ισχύει  και με τα τακάκια  πχ δεν θα βάλεις  μάρκα με έκαψες  επειδή είναι παλιό   το αυτοκίνητο.   Προσωπικά  θέλω στο παλιό μου αυτοκίνητο  να έχω της βελγιστες αποδόσεις  να πάω ένα ταξίδι  χωρίς να σκέφτομαι  εάν θα το πατησω οτι θα μου κολλήσει  το μοτέρ  επειδή δεν έχω αλλάξει πχ ποτέ θερμοστάτη  αντλία νερου κτλπ η ότι θα μου ανεβάσει θερμοκρασία  επειδή έχω βουλωμένο κύκλωμα ψύξης  και το πάω με νερό βρύσης...  το αμάξι θέλω πάντα να μπορεί να μου δίνει τα μέγιστα όταν το θέλω.    Δυστυχώς  πρέπει  να ρίχνεις  λεφτά όταν το χρειάζεται   η συντήρηση  είναι  Το πάν.   και όταν έχεις ένα παλιό αμάξι χωρίς abs  θες 2 φορές καλύτερο  λάστιχα και φρένα ,γιατί υστερείς  σε σχέση με ένα καινούριο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν σήμερα κάναμε και άλλη μια βόλτα με πολύ ζωρη
στης στροφές φρενάρισμα κλπ ξεκάθαρα ειναι καλύτερα από τα προηγούμενα που φορούσε (p1 zero της pireli)

εμεινε να δοκιμαστεί στο βρεγμένο και προφανώς αντοχή στα χιλομετρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λάθος ο τρόπος που κανείς την έρευνα σου! στην περίπτωση που κοιτάζεις για οικονομία αλλά και κράτημα σε βρεγμένο για ασφάλεια, θα πρέπει να δεις τα χαρακτηριστικά του ελαστικού. Τα συγκεκριμένα έχουν κράτημα σε βρεγμένο αλλά είναι C σε οικονομία καυσίμου. Ξεκινά ψάχνοντας για οικονομία καυσίμου στο Β, και μετά ανέλυσε τις τιμές!

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

195 σε 17αρα ζάντα? δεν νομίζω να είναι σύμφωνα με τον κατασκευαστή .......

Kι ομως. Swift sport . Μονο εκει το εχω συναντισει κι εγω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Black Demis είπε

λοιπόν σήμερα κάναμε και άλλη μια βόλτα με πολύ ζωρη
στης στροφές φρενάρισμα κλπ ξεκάθαρα ειναι καλύτερα από τα προηγούμενα που φορούσε (p1 zero της pireli)

εμεινε να δοκιμαστεί στο βρεγμένο και προφανώς αντοχή στα χιλομετρα

μιλάμε για φρέσκο ελαστικό, σε 1 χρόνο θα είναι έτσι? εκεί πάσχουν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dtk-386 said:

μιλάμε για φρέσκο ελαστικό, σε 1 χρόνο θα είναι έτσι? εκεί πάσχουν αυτά.

θα φανει διαφορα απο τα Pireli σε κοστος ηταν 15 ευρω παντος (Στο σετ)

χοντρικά αυτο το παιδί κρατάει λάστιχα 2 χρονια (η 40,000 χιλομετρα) θα φανει

btw τώρα που έβρεξε κρατάνε αψογα (στην γλίτσα ετσι κα ετσι και όταν εβρεξε καλα βεδουζα)

πριν 2 χρονια ειχα βαλει λάστιχα cst σε μηχανη (ιδιο κόστος με τα pireli gt 5 ευρώ διαφορα ειχαν στο σετ προς πάνω τα cst) στην αρχη ελεγα χαλια θα ειναι το ενα το αλλο ένα εχω να πω εβγαλαν 30,000 χιλομετρα ταξιδια δικαβαλο κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ειμαι σε αναζητηση ελαστικων, τωρα εχω τα Bridgestone t005, ικανοποιημένος αλλα ακριβα πλεον. Κοιτούσα για πιο οικονομικα αλλα κατι δεν με αφήνει.  

Στρεφομαι σε uniroyal, Falken,Yokohama, τελος Hankook, max 300€, διασταση 205/55/16.  Εχω δοκιμασει τα sailun, για αυτα που ηθελα στο τοτε αμαξι ηταν οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τεστ γερμανικής λέσχης σε λάστιχα για SUV  στο θέμα διάρκεια ζωής , φανταστείτε στην Ελλάδα με χαλιά δρόμους και υψηλές θερμοκρασίες 

elastika_lastixa_1_df41a.webp

Επεξ/σία από giannnis122
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Και γω ειμαι σε αναζητηση ελαστικων, τωρα εχω τα Bridgestone t005, ικανοποιημένος αλλα ακριβα πλεον. Κοιτούσα για πιο οικονομικα αλλα κατι δεν με αφήνει.  

Στρεφομαι σε uniroyal, Falken,Yokohama, τελος Hankook, max 300€, διασταση 205/55/16.  Εχω δοκιμασει τα sailun, για αυτα που ηθελα στο τοτε αμαξι ηταν οκ. 

Κάπως έτσι κοίταζα κι εγώ μέχρι που μου έβαλε την ιδέα για τα ling long ο λαστιχάς. Τα falken τα φοράω από αρχές του 2020 και έχω κάνει 42000χλμ..   Τα τελευταία 28000 γίνανε απ τον Νοέμβρη του 22 έως τώρα που αλλάξανε τα δρομολόγια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσες φορες εβαλα κινεζολαστιχα εμεινα απαγοητευμενος,γρηγοροτερη φθορα,κακια οδηγικη συμπεριφορα κατι το οποιο τα κανει επικινδυνα. Στην αρχη οταν ειναι καινουρια ειναι καλα,αλλα μετα τον πρωτο χρονο και τα 15.000 χλμ πανε για πεταμα.

επωνυμα και μονο επωνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...