Προς το περιεχόμενο

Λάστιχα ling long


nadal1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, kostas kiziridis είπε

οσες φορες εβαλα κινεζολαστιχα εμεινα απαγοητευμενος,γρηγοροτερη φθορα,κακια οδηγικη συμπεριφορα κατι το οποιο τα κανει επικινδυνα. Στην αρχη οταν ειναι καινουρια ειναι καλα,αλλα μετα τον πρωτο χρονο και τα 15.000 χλμ πανε για πεταμα.

επωνυμα και μονο επωνυμα

Κι εγώ αυτό φοβάμαι είναι η αλήθεια.. Ποιες μάρκες έχεις δοκιμάσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, kostas kiziridis είπε

οσες φορες εβαλα κινεζολαστιχα εμεινα απαγοητευμενος,γρηγοροτερη φθορα,κακια οδηγικη συμπεριφορα κατι το οποιο τα κανει επικινδυνα. Στην αρχη οταν ειναι καινουρια ειναι καλα,αλλα μετα τον πρωτο χρονο και τα 15.000 χλμ πανε για πεταμα.

επωνυμα και μονο επωνυμα

Αυτό ακριβώς.Αναρωτιεμαι τι προφίλ από τα αρχικά 8 χιλιοστά έχει μείνει στα κινεζικά μετά από 10.000-15.000 χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, jmmys said:

Αυτό ακριβώς.Αναρωτιεμαι τι προφίλ από τα αρχικά 8 χιλιοστά έχει μείνει στα κινεζικά μετά από 10.000-15.000 χλμ.

Δεν ειναι το προφιλ που μενει αλλα τι συμπεριφορα εχουν στα 2 χρονια. Οταν ειναι φρεσκα μια χαρα ειναι ολα.

Αν και δεν ειμαι φαν των επωνυμων, το μεγαλο τους θετικο ειναι οτι και στα 4 χρονια θα εχουν καλη συμπεριφορα.

Τα κινεζικα (αλλα και ευρωπαικα Β διαλογης οπως kormoran κτλ) εχουν το αρνητικο οτι μετα απο 1-2 χρονια μειωνεται πολυ η συμπεριφορα τους

Κυκλοφορουν καποια τεστ με φθαρμενα ελαστικα και αυτα εχουν μεγαλυτερη σημασια.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Δεν ειναι το προφιλ που μενει αλλα τι συμπεριφορα εχουν στα 2 χρονια. Οταν ειναι φρεσκα μια χαρα ειναι ολα.

Αν και δεν ειμαι φαν των επωνυμων, το μεγαλο τους θετικο ειναι οτι και στα 4 χρονια θα εχουν καλη συμπεριφορα.

Τα κινεζικα (αλλα και ευρωπαικα Β διαλογης οπως kormoran κτλ) εχουν το αρνητικο οτι μετα απο 1-2 χρονια μειωνεται πολυ η συμπεριφορα τους

Κυκλοφορουν καποια τεστ με φθαρμενα ελαστικα και αυτα εχουν μεγαλυτερη σημασια.

 

 

 

ακριβως αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Bridgestone αθάνατο λάστιχο 😁

Δε θέλω να γίνω party pooper, αλλά το 1983 δεν υπήρχε αυτή η κωδικοποίηση για ημερομηνία κατασκευής ελαστικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δε θέλω να γίνω party pooper, αλλά το 1983 δεν υπήρχε αυτή η κωδικοποίηση για ημερομηνία κατασκευής ελαστικού.

Σωστό,ο 4ψηφιος αριθμός με εβδομάδα και χρονιά ξεκίνησε το 2000.

Δεκαετια 80 και 90 ήταν 3ψηφιος,2 ψηφία για την εβδομάδα και ένα για τη χρονιά.Δηλαδη «157» 15η εβδομάδα του 1987.

Για τη δεκαετία του 90 υπήρχε και ένα τρίγωνο μετά τον 3ψηφιο.Βλεπε φωτο,8η εβδομάδα του 1997.

Πριν το 1980 δεν υπήρχε καμμία ημερομηνία.

Συνεπως το λάστιχο του βιντεο δεν είναι του 1983.

IMG_2511.jpeg

Επεξ/σία από jmmys
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δε θέλω να γίνω party pooper, αλλά το 1983 δεν υπήρχε αυτή η κωδικοποίηση για ημερομηνία κατασκευής ελαστικού.

 

27 λεπτά πριν, jmmys είπε

Σωστό,ο 4ψηφιος αριθμός με εβδομάδα και χρονιά ξεκίνησε το 2000.

Άρα είναι από την 40η εβδομάδα του 2083. Απεδείχθη το ταξίδι στο χρόνο έστω και κατά λάθος 😁

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ling long green max τα φοράει ο πεθερός μου στο Punto του εδώ 4 χρόνια 215/45/17 (βασικά τα είχε αλλάξει ο προηγούμενος κανένα εξάμηνο πριν το πουλήσει).

Έχουν περίπου 30χιλ χλμ κι ενώ περίμενα να είναι τελείως χαλια, κρατάνε ακόμα.

Βέβαια για 3-4 μήνες φοράει χειμερινά (sava winter) οπότε μου έχει πει καλά λόγια μόνο για την περίοδο Απριλίο- Νοεμβριο.

Τώρα σκέφτεται να τα αλλάξει και να βάλει τα ίδια λόγω της πολύ καλής εικόνας που έχει σε σχέση με τη τιμή τους περίπου 250 η τετράδα. Σημείωση τα ελαστικά του προηγούμενου αυτοκινητου ήταν sava 4εποχων πολύ καλή εικόνα κι από εκεί.

Υ.Γ. Το σκέφτομαι και για το δεύτερο το δικό μας που κάνει 2-3χιλ χλμ/τον χρόνο, αν και συμπαθώ περισσότερο για τα sava λόγω της καλής εικόνας από τα χειμερινά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι και ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν. Τελικά έβαλα τα sava. 

https://www.skroutz.gr/s/10817161/Sava-Intensa-UHP-2-225-45-R17-91Y-XL-THerino-Lasticho-gia-Epivatiko-Aytokinito.html

Ευελπιστώ να βγάλουν μια τριετία χωρίς πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...