Προς το περιεχόμενο

Λάστιχα ling long


nadal1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, NERRY είπε

 

Επίσης καλό θα ήταν να κόψεις την ειρωνεία φιλαράκο. Αυτά περί σοβαρότητας που λες.  Υπάρχουν πολλά καλά ελαστικά εκεί έξω  που δεν είναι φίρμα. Αν δεν έχεις άποψη για αυτά που ρώτησα ασχολήσου με κάτι άλλο. Αυτά και καλή συνέχεια. 

Και αν το 50αρικο για σένα είναι αμελητέο, για μένα δεν είναι. Και για πολύ κόσμο εκεί κόσμο. Οπότε κοιτάζουμε να πάρουμε ότι καλύτερο μπορούμε σύμφωνα με το μπάτζετ μας. 

50 ευρώ διαφορά για ένα αντικείμενο που έρχεται σε επαφή με το δρόμο και είναι κύριο στοιχείο για την ασφάλεια μας και θα το κρατήσεις 4 χρόνια ναι για μένα είναι ΓΥΦΤΙΑ και ηλιθιότητα να μην τα δώσεις για να βάλεις λιγκ λογκ. Υπάρχουν ελαστικά που δεν είναι φίρμα όπως τα BF Goodrich, Falken ....όχι τα ling long.

μιλάμε 12,5 ευρώ το χρόνο ....λυπηθείτε μας. Εάν κάποιος τα βγάζει δύσκολα τότε κακώς έχει αμάξι. 

Στις 30/11/2023 στις 11:08 ΠΜ, Nabuko είπε

Το έχω ξαναγράψει και αλλού. Που πας ρε κινέζε Καραμήτρο με όνομα λινγκ λονγκ? Όσο καλό κι αν είναι το λάστιχο δεν πρόκειται να σε πάρει κανένας σοβαρά. Βρες μια cool ονομασία για την εταιρία

δεν το έχουν με τα ονόματα οι κινέζοι ....η γνωστή BYD σημαίνει Build Your Dreams 🤣

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αδυνατούν να συνειδητοποιήσουν ότι υπάρχει κόσμος που κόβει απ' όπου μπορεί.

να κοψει απο αλλου. Οχι τα 50€ απο τα λαστιχα που θα τα κρατησει 4-5 χρονια τουλαχιστον. Αν δεν μπορεις να διαθεσεις λοιπον 10€ τον χρονο για να βαλεις καλα λαστιχα απεναντι σε noname κινεζικα, να το πουλησεις το αμαξι και να μετακινηθεις με ΜΜΜ. Εγω που ερχομαι απεναντι σου δεν φταιω σε κατι.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει, εμείς είμαστε γύφτοι και ηλιθιοι. Δεν θέλω να πω το είσαι εσύ γιατι θα φάω Μπαν και δεν αξίζει. Από την στιγμή που δεν έχεις προσωπική άποψη για το αν είναι καλά κόψε το κυρηγμα και μάζεψε το ύφος σου. Ναι, αν βρω τα λάστιχα που θέλω και η διαφορά είναι 50 ευρω θα βάλω αυτά που θέλω. Τα συγκεκριμένα θα τα βάλω με 220 κομπλέ. Αν υπάρχουν κάποιοι ηλιθιοι σαν εμένα που τα έβαλαν θέλω να μάθω μια άποψη. Αν όχι πιθανότατα θα βάλω κάτι άλλο. Πχ falken έχω δοκιμάσει στο auris που έχω και μου έβγαλαν τέσσερα χρόνια γεμάτα χωρίς κανένα θέμα. Παλιότερα έχω βάλει και sava και Michelin. Από τη στιγμή που μου τα πρότεινε ο " μάστορας" είπα να κάνω μια έρευνα για να δω αν αξίζει να δοκιμάσω. 

Αυτά από έναν ηλιθιο και γύφτο που απλώς κάνει έρευνα αγοράς ώστε να γλυτώσει ότι μπορεί. 

5 λεπτά πριν, andreaspA είπε

να κοψει απο αλλου. Οχι τα 50€ απο τα λαστιχα που θα τα κρατησει 4-5 χρονια τουλαχιστον. Αν δεν μπορεις να διαθεσεις λοιπον 10€ τον χρονο για να βαλεις καλα λαστιχα απεναντι σε noname κινεζικα, να το πουλησεις το αμαξι και να μετακινηθεις με ΜΜΜ. Εγω που ερχομαι απεναντι σου δεν φταιω σε κατι.

 

Όχι ρε φίλε, δεν θα το πουλήσουμε επειδή εσυ νομίζεις ότι έχεις δίκιο σε κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει. Υπάρχει κόσμος που έχει ελαστικά 10 και 12 χρόνια και κυκλοφορεί και φοβάσαι αυτόν που θα βάλει καινούργιο κινέζικο ελαστικό και που ίσως το αλλάξει στα 2-3 χρόνια;; πραγματικά είσαι και αγενής και πολλά άλλα. Καλά μυαλά blockquote widget

Επεξ/σία από NERRY
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NERRY είπε

Επίσης καλό θα ήταν να κόψεις την ειρωνεία φιλαράκο. Αυτά περί σοβαρότητας που λες.  Υπάρχουν πολλά καλά ελαστικά εκεί έξω  που δεν είναι φίρμα. Αν δεν έχεις άποψη για αυτά που ρώτησα ασχολήσου με κάτι άλλο. Αυτά και καλή συνέχεια. 

Και αν το 50αρικο για σένα είναι αμελητέο, για μένα δεν είναι. Και για πολύ κόσμο εκεί κόσμο. Οπότε κοιτάζουμε να πάρουμε ότι καλύτερο μπορούμε σύμφωνα με το μπάτζετ μας. 

Εγώ δεν είδα καμία ειρωνία. Ο άνθρωπος είναι ασφαλιστής και έχει δει πολλά.

Αυτά τα 50 ευρώ που λες ότι θα γλιτώσεις μπορεί να τα πληρώσεις πολλαπλάσια στο μέλλον. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NERRY είπε

Εντάξει, εμείς είμαστε γύφτοι και ηλιθιοι. Δεν θέλω να πω το είσαι εσύ γιατι θα φάω Μπαν και δεν αξίζει. Από την στιγμή που δεν έχεις προσωπική άποψη για το αν είναι καλά κόψε το κυρηγμα και μάζεψε το ύφος σου. Ναι, αν βρω τα λάστιχα που θέλω και η διαφορά είναι 50 ευρω θα βάλω αυτά που θέλω. Τα συγκεκριμένα θα τα βάλω με 220 κομπλέ. Αν υπάρχουν κάποιοι ηλιθιοι σαν εμένα που τα έβαλαν θέλω να μάθω μια άποψη. Αν όχι πιθανότατα θα βάλω κάτι άλλο. Πχ falken έχω δοκιμάσει στο auris που έχω και μου έβγαλαν τέσσερα χρόνια γεμάτα χωρίς κανένα θέμα. Παλιότερα έχω βάλει και sava και Michelin. Από τη στιγμή που μου τα πρότεινε ο " μάστορας" είπα να κάνω μια έρευνα για να δω αν αξίζει να δοκιμάσω. 

Αυτά από έναν ηλιθιο και γύφτο που απλώς κάνει έρευνα αγοράς ώστε να γλυτώσει ότι μπορεί. 

Βάλε λιγκ λογκ. Εχουμε μπόλικα εκκλησάκια στις στροφές των ελληνικών σαπουνόδρομων. Καλή τύχη αφού δεν θες να καταλάβεις δεν θα σκάσω κιόλας. Αρκεί να μην πάρεις κανέναν στον λαιμό σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreaspA είπε

να κοψει απο αλλου. Οχι τα 50€ απο τα λαστιχα που θα τα κρατησει 4-5 χρονια τουλαχιστον. Αν δεν μπορεις να διαθεσεις λοιπον 10€ τον χρονο για να βαλεις καλα λαστιχα απεναντι σε noname κινεζικα, να το πουλησεις το αμαξι και να μετακινηθεις με ΜΜΜ. Εγω που ερχομαι απεναντι σου δεν φταιω σε κατι.

Αυτό σου λέω, πολύς κόσμος κόβει από παντού, ειδικά τα τελευταία χρόνια, οπότε άκυρο το «να κόψει από αλλού». Δε βγαίνουν όλοι για ποτάρες και παράλληλα ψάχνουν για Ling Long.

Επίσης θα ξαναπώ ότι έχω διαβάσει άρθρο που αναφέρει ότι συγκεκριμένο μοντέλο Ling Long τα πήγε εξαιρετικά σε δοκιμή.

Τώρα αν εσύ κολλάς στην επωνυμία ΟΚ, βάλε Continental να νομίζεις ότι είσαι έτοιμος για πίστα.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Βάλε λιγκ λογκ. Εχουμε μπόλικα εκκλησάκια στις στροφές των ελληνικών σαπουνόδρομων. Καλή τύχη αφού δεν θες να καταλάβεις δεν θα σκάσω κιόλας. Αρκεί να μην πάρεις κανέναν στον λαιμό σου.

Βλέπω το συνεχίζεις κιόλας. Τα έχεις βάλεις και έχεις άποψη; αν δεν έχεις άποψη ασχολήσου με κάτι άλλο. Συνέχιζε να αγοράζεις κάτι μόνο και μόνο επειδή είναι μάρκα και άσε με εμένα να ψάχνω και να μην τρώω αμασητο ότι μου σερβίρουν. Εξυπνάκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NERRY είπε

Βλέπω το συνεχίζεις κιόλας. Τα έχεις βάλεις και έχεις άποψη; αν δεν έχεις άποψη ασχολήσου με κάτι άλλο. Συνέχιζε να αγοράζεις κάτι μόνο και μόνο επειδή είναι μάρκα και άσε με εμένα να ψάχνω και να μην τρώω αμασητο ότι μου σερβίρουν. Εξυπνάκια. 

Δεν τρως μια χαλαρόπιτα? Δημόσιο φόρουμ έχουμε και λέω και εγώ την άποψή μου. Δεν θες να την λάβεις υπόψη προχώρα παρακάτω. Αν ζητάς την επιβεβαίωση εδώ μέσα για τα λιγκ λογκ από κάποιους δεν θα την λάβεις. Και πολύ ασχολήθηκα τι λάστιχα θα βάλει ο νερρυ στο ινσομνια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Επίσης θα ξαναπώ ότι έχω διαβάσει άρθρο που αναφέρει ότι συγκεκριμένο μοντέλο Ling Long τα πήγε εξαιρετικά σε δοκιμή

Πολλές τέτοιες δοκιμές είναι συγκεκαλυμμένες πληρωμένες διαφημίσεις.

Αλλά ας θεωρήσουμε ότι είναι 100% αντικειμενικό και αξιόπιστο το τεστ. Και πάλι δε λέει τίποτα σε καινούρια ελαστικά. Ας κάνουν ένα τεστ σε ελαστικά μετά από 1 ή 2 χρόνια χρήσης να δούμε τα αποτελέσματα. 

Τι είναι πιο φθηνό? Κινέζικα λάστιχα με 220 ευρώ για 2 χρόνια ή επώνυμα λάστιχα των 300 ευρώ για 4?

Επεξ/σία από Nabuko
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Δεν τρως μια χαλαρόπιτα? Δημόσιο φόρουμ έχουμε και λέω και εγώ την άποψή μου. Δεν θες να την λάβεις υπόψη προχώρα παρακάτω. Αν ζητάς την επιβεβαίωση εδώ μέσα για τα λιγκ λογκ από κάποιους δεν θα την λάβεις. Και πολύ ασχολήθηκα τι λάστιχα θα βάλει ο νερρυ στο ινσομνια. 

Να μάθεις να σέβεσαι τον συνομιλητή σου και να γράφεις σαν άνθρωπος. Είμαι πολλά χρόνια στο φόρουμ. Δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος ξερόλας και αγενής που πετυχαίνω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Πολλές τέτοιες δοκιμές είναι συγκεκαλυμμένες πληρωμένες διαφημίσεις.

Αλλά ας θεωρήσουμε ότι είναι 100% αντικειμενικό και αξιόπιστο το τεστ. Και πάλι δε λέει τίποτα σε καινούρια ελαστικά. Ας κάνουν ένα τεστ σε ελαστικά μετά από 1 ή 2 χρόνια χρήσης να δούμε τα αποτελέσματα. 

Τι είναι πιο φθηνό? Κινέζικα λάστιχα με 220 ευρώ για 2 χρόνια ή επώνυμα λάστιχα των 300 ευρώ για 4?

Και να συμπληρώσω, αν τα λιγκ λογκ κόστιζαν τα ίδια ευρώ με τα επώνυμα θα τα αγόραζε κανείς? Ή μήπως επειδή είναι φτηνότερα παραβλέπουμε και κάποια πράγματα ώστε να τα βάλουμε?

νερυ βάλε ότι θες δεν μου καίγεται καρφί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου καίγεται καρφί αλλά συνεχίζεις να μου απαντάς.. Έχω κρίση να αποφασίσω τι θα κάνω,σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τα ανούσια μηνύματα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NERRY είπε

https://www.skroutz.gr/s/21581967/LingLong-Green-Max-HP010-205-55R16-91V.html

Καλημέρα ομάδα. Τα έχει δοκιμάσει κάποιος από εδώ μέσα;  βλέπω ότι έχει 3 θετικές κριτικές και σκέφτομαι να τα δοκιμάσω.. 

Σε τι αμάξι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγαινεις με τη διαφορα πηγαινε σε bf goodrich. Οικονομικο λαστιχακι το οποιο το εχω δοκιμασει κ στο Starlet που εχω που κινουμαι κατα κυριο λογο εκτος πολης προς ορεινα και σε Yaris που εκανα μαζι με ενα συναδελφο περισσυ καθε μερα για κανα 6-7 μηνες τη διαδρομη Λαμια-Λαρισα.Για νορμαλ οδηγηση ειναι οτι πρεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...