Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, έφερα το Shield,το συνδεσα στην TCL και τις πηγαίνει τρένο τις ταινίες.Υπαρχει θέμα με το Kodi στην συγκεκριμένη TV.Δε ξέρω σε άλλες μάρκες πως δουλεύει το Kodi αλλά εδώ στα μεγάλα αρχεία (50gb) και πάνω,κολωνει.Μικρη η ζημιά μιας και έχω το Shield αλλά αναγκάζομαι να το πάρω από το πατρικό και την Oled.Θα δοκιμάσω το Stremio που μου είπε ο φίλος πιο πάνω μπας και γίνεται καλύτερη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Billie13 είπε

Το Avatar στα 116 GB το πάει τρένο χωρίς το παραμικρό κόλλημα.Και δέκα λεπτά μετά να το πάω,την ξεκινάει λες και την έχεις κατεβασμένη.Realdebrid,ftth 200 και Kodi είναι όνειρο.Θα κάνω δοκιμές και με το stremio.Να υποθέσω ότι 4Κ Hdr με ελληνικούς υπότιτλους βρίσκω και εκεί ε;

μονο με debrid δουλευει πια το kodi? Ειπα να το ξαναδοκιμασω και μολις εγκατεστησα το NEO 1.3 που βρηκα μεσα στα ελληνικα builds.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Billie13 είπε

Όχι μόνο με realdebrid αλλά με realdebrid είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος για να βλέπεις απροβληματιστα.Με realdebrid έχω ξεχάσει τι σημαίνει buffering.

επειδη δεν το εχω δουλεψει...απο οσο καταλαβαινω βρισκεις λινκ πχ easybytez και αυτο στα Stremari? εχεις κανα guide? μεσο Kodi γινεται η δουλεια? (δεν εχω ιδεα πως να το σεταρω...) ...εχω μεινει πισω.

Αξιζει να το ψαξω ή με το stremio ειμαι οκ? (για παρακολουθησει ταινιων σειρων θελω οχι για τοπικα αρχεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ison είπε

επειδη δεν το εχω δουλεψει...απο οσο καταλαβαινω βρισκεις λινκ πχ easybytez και αυτο στα Stremari? εχεις κανα guide? μεσο Kodi γινεται η δουλεια? (δεν εχω ιδεα πως να το σεταρω...) ...εχω μεινει πισω.

Αξιζει να το ψαξω ή με το stremio ειμαι οκ? (για παρακολουθησει ταινιων σειρων θελω οχι για τοπικα αρχεια)

Φίλε μου θα εγκαταστήσεις το greckotm και έχει έχει πολλά ελληνικά builds για να επιλέξεις.Με το realdebrid,θα σου βρίσκει links που είναι μόνο σε realdebrid ανεβασμένα,που σημαίνει ότι τα αρχεία είναι αυτό που γράφουν στην πραγματικότητα (μέγεθος και ανάλυση) και παίζουν απροβληματιστα.Kodi χωρίς debrid υπηρεσία,δε παλεύεται.Ξεκινα από εδώ και όποια απορία έχεις,την λύνουμε είτε μέσω pm είτε τηλεφωνικά.

https://grecotm.club/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexioannou είπε

Κάποτε ένα τεχνικός τηλεοράσεων με συμβούλεψε:

"Σε τηλεόραση ΜΟΝΟ samsung η LG.....τίποτα άλλο.

10 χρόνια μια 43αρα στο σαλόνι,μια 32 στο εξοχικό 8 χρόνια,μια 32αρα στο δωμάτιο 8 χρόνια....

Όλες samsung.

Όλα αυτά τα χρόνια αγοράσα μόνο ένα τηλεχειστηριο αντίγραφο για την 43αρα..

Και δεν σκεφτικα ποτέ να τις αλλάξω με smart.

Απλά πήρα δύο used λάπτοπ με hdmi και βουαλα!!!!!

😀

Πρέπει να έχει αλλάξει αυτό το κάποτε γιατί εγώ έχω κλάψει μία samsung στα 4.5 χρόνια και μία sony στα 5.5 χρόνια στο καπάκι! Και οι 2 όχι ότι πιο φθηνό υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, andreaspA said:

ρε δοκιμαστε καποιος το Pause στην τηλεόραση να μου πει αν του δουλευει!

 

μολις το δοκίμασα. "feature not available" μου βγάζει. πρέπει να σεταριστεί κάτι όμως; μήπως θέλει κάποιο στικάκι ας πούμε;

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

μολις το δοκίμασα. "feature not available" μου βγάζει. πρέπει να σεταριστεί κάτι όμως; μήπως θέλει κάποιο στικάκι ας πούμε;

εβαλα στικακι. Το φορμαρισα και στο pc, το φορμαρισα και στην tv. Τιποτα....

Ψαχνω να βρω μια επιλογη για Live tv που υποτιθεται υπαρχει, αλλα δεν την βρισκω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Satzik είπε

Κάτω από εκεί που είναι το led στην τνέχει 2 κουμπιά ένα είναι το power το άλλο τι είναι; 

Αν λεϛ το ιδιο ενεργοποιει και απενεργοποιει το μικροφωνο τηϛ τηλεορασηϛ, απο οτι ειδα να γραφει στην οθονη οταν το πατησα. Δεν ξερω τι ακριβωϛ κανει το μικροφωνο, ισωϛ για εντολεϛ ή για βιντεοκλησειϛ. Θα το ψαξω περισσοτερο οταν γυρισω απο τιϛ διακοπεϛ μου.

Επεξ/σία από vangelis_k
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έψαχνα για μικρή τηλεόραση δωματίου. λέτε να αξίζει αυτή που βγαίνει έμμεσα 200 ευρώ? https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/33-43/tcl-40s6200-40-led-full-hd-smart-tv-tileorasi/?productId=20415732&fname=&fvalue=

είναι 40 ευρώ φθηνότερη από το skroutz και γενικά διαβάζω καλά λόγια για TCL (κυρίως μεγαλύτερες ιντσες). Χρήση απλή τηλεόρασης, κανα plex, καμιά ταινία χαλαρά. Και λίγο που κοίταξα στις 40" όλες fullHD είναι δεν βγαίνουν 4κ. Την έχει κανείς να μου πει καμιά γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sotiris123 είπε

Καλημέρα, έψαχνα για μικρή τηλεόραση δωματίου. λέτε να αξίζει αυτή που βγαίνει έμμεσα 200 ευρώ? https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/33-43/tcl-40s6200-40-led-full-hd-smart-tv-tileorasi/?productId=20415732&fname=&fvalue=

είναι 40 ευρώ φθηνότερη από το skroutz και γενικά διαβάζω καλά λόγια για TCL (κυρίως μεγαλύτερες ιντσες). Χρήση απλή τηλεόρασης, κανα plex, καμιά ταινία χαλαρά. Και λίγο που κοίταξα στις 40" όλες fullHD είναι δεν βγαίνουν 4κ. Την έχει κανείς να μου πει καμιά γνώμη?

καλύτερα πήγαινε σε 43 P635 η ακόμα καλύτερα 43 C635

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, vangelis_k said:

Αν λεϛ το ιδιο ενεργοποιει και απενεργοποιει το μικροφωνο τηϛ τηλεορασηϛ, απο οτι ειδα να γραφει στην οθονη οταν το πατησα. Δεν ξερω τι ακριβωϛ κανει το μικροφωνο, ισωϛ για εντολεϛ ή για βιντεοκλησειϛ. Θα το ψαξω περισσοτερο οταν γυρισω απο τιϛ διακοπεϛ μου.

Επειδή στην τηλεόραση υπάρχει επιλογή να αλλάζει την ένταση του ήχου ανάλογα με τον περιβάλλοντα θόρυβο, ίσως να δουλεύει με αυτό το μικρόφωνο αυτή η λειτουργία

 

@andreaspA υπάρχει σε εσένα η επιλογή "(Settings) > Channels & Inputs > Channels > Live TV Pause", γιατί σε εμένα δεν υπάρχει το Live TV Pause

Επεξ/σία από thodoris1985
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...