Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, giokspy είπε

Bρηκα καποιοες ρυθμισεις calibration για την tcl c725 λογικα θα ισχυουν και για την c635 αφου ειναι ο αντικαταστατης της. Ειναι αυτες θα τις δοκιμασω μολις μπορεσω. Επισης βρηκα και αυτες αλλα δεν πρεπει να δουλευουν καλα στην c635

λογικα συνδεεται στο ισχυροτερο οποτε μαλλον θελει delete το 2,4

το router μου εχει και τις 2 μπάντες στο ίδιο όνομα. στο ps5 υπάρχει επιλογή πχ να αναγκάσεις τη συσκευή να επιλέγει το 5ghz δίκτυο. δε βρήκα κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις της c635. λογικά θέλει να παίξω με τις ρυθμίσεις του router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, bahamut zero είπε

το router μου εχει και τις 2 μπάντες στο ίδιο όνομα. στο ps5 υπάρχει επιλογή πχ να αναγκάσεις τη συσκευή να επιλέγει το 5ghz δίκτυο. δε βρήκα κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις της c635. λογικά θέλει να παίξω με τις ρυθμίσεις του router.

Αλλαξε ονομα στο 5ghz. γιατι ειναι μπερδεμα να τα ξεχωριζεις. Δεν εχει και πολλες ρυθμισεις wifi η tcl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ για το εκτός θέματος πάλι, αλλά επειδή δεν ήθελα να ξεφύγω από τα 500 και είμαι έτοιμος για παραγγελία (55C735 - στα 620 με payzy). Είδα και αυτή αξίζει; (520 με payzy)

https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/55’’-58’’/philips-55pus8857-ambilight-55-led-4k-smart-tv-tileorasi/?productId=20419278&fname=&fvalue=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή είναι. Έχει ips panel με ότι αυτό συνεπάγεται οπότε ανάλογα το χώρο που θες να τη βαλεις. Δεν είναι qled και δε ξέρω τι ρυθμίσεις έχει όσο αναφορά το gaming κομμάτι αν το χρειάζεσαι βέβαια.

 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Satzik είπε

Καλή είναι. Έχει ips panel με ότι αυτό συνεπάγεται οπότε ανάλογα το χώρο που θες να τη βαλεις. Δεν είναι qled και δε ξέρω τι ρυθμίσεις έχει όσο αναφορά το gaming κομμάτι αν το χρειάζεσαι βέβαια. 

Αυτός είναι ο λόγος που δεν ήθελα να ξεφύγω με την 55C735. Ο μόνος τρόπος που θα χρησιμοποιώ την τηλεοραση θα είναι για ταινίες- σειρές. Και θα μπει ακριβώς δίπλα σε pc. Για gaming δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω ποτέ, γι' αυτό έχω ξενερώσει που δεν βρίσκω την 55C635, και φοβάμαι ότι δεν θα ξαναβγάλει τέτοια προσφορά με το payzy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2022 στις 6:05 ΜΜ, power_1 είπε

20211201160908_brateck_lpa63_463_vasi_ti

Αυτη εχει καλες κρητικες και κανει μεχρι 70' και 35 κιλα.

https://www.skroutz.gr/s/23440426/Brateck-LPA63-463-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-με-Βραχίονα-έως-70-και-35kg.html

Μηπως την εχει κανεις ?

εγω. Μια χαρα ειναι για την 55αρα που εβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Αυτός είναι ο λόγος που δεν ήθελα να ξεφύγω με την 55C735. Ο μόνος τρόπος που θα χρησιμοποιώ την τηλεοραση θα είναι για ταινίες- σειρές. Και θα μπει ακριβώς δίπλα σε pc. Για gaming δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω ποτέ, γι' αυτό έχω ξενερώσει που δεν βρίσκω την 55C635, και φοβάμαι ότι δεν θα ξαναβγάλει τέτοια προσφορά με το payzy.

Ναι καταλαβαίνω η C635 ήταν πολύ καλή. Κοίτα αν ο χωρος σου είναι φωτεινός δε θα χεις θέμα. Ειχα philips 55αρα αλλά όχι android του 2019 καλή εικόνα ips πάνελ είχε λίγο clouding όχι ιδιαίτερο αρκετό artifacte όμως αλλά με τα 120 hz η δική σου δε θα χει λογικά . γενικά καλή ήταν απλά εγώ που προτιμώ το σκοτεινό περιβάλλον ήθελα va πάνελ. Σ αυτά τα λεφτά καλή καλή περίπτωση είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, armagedwnn είπε

Σορύ για το εκτός θέματος, πήγα να κάνω την αγορά της 55C635 τελικά στον Γερμανό φυσικά είναι μη διαθέσιμη και στο skroutz πήγε 540. Παίρνω πιο οικονομικά την παρακάτω με payzy. Αξίζει?

https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/55’’-58’’/samsung-qe55q60b-55-qled-4k-smart-tv-tileorasi/?productId=20413119&fname=&fvalue=

για πεταμα.

Πηρε ο γειτονας απο πανω 1 εβδομαδα πριν απο εμενα την q65 την Samsung. Μολις την ειδα ξενερωσα. Οταν ηρθε δε και η TCL μου... θελει να βαλει τα κλαμματα αλλα ντρεπεται.

 

1 ώρα πριν, VonLoutsos είπε

Γενική απορία και όποιος έχει εμπειρία μπορεί να πει. Με πήρα από τον Κωτσόβολο για να κάνω την επέκταση 5 ετούς εγγύησης στην τηλεόραση με έκπτωση 40% στα 55 Ευρώ χοντρικά. Έχει κάνει κανείς από εκει; Ένα δεκάευρω τον χρόνο είναι σχεδόν αλλά αν είναι να τρέχω δεν υπάρχει λόγος, προτιμώ να το φάω πακοτίνια.

με πιανεις σε περιοδο που τσακωνομαι για το Total Support για ενα στεγνωτηριο. Παρολα αυτα στα 55€ εγω θα την επαιρνα την εγγυηση. Φθηνα ειναι. Μπορει να σε ξελασπωσει.

 

Στην 635 εχει σεταρει κανεις το Live Tv Pause? Θέλω να δουλεψω το pause απο το τηλεκοντρολ αλλα δεν τα καταφέρνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Satzik είπε

Ναι καταλαβαίνω η C635 ήταν πολύ καλή. Κοίτα αν ο χωρος σου είναι φωτεινός δε θα χεις θέμα. Ειχα philips 55αρα αλλά όχι android του 2019 καλή εικόνα ips πάνελ είχε λίγο clouding όχι ιδιαίτερο αρκετό artifacte όμως αλλά με τα 120 hz η δική σου δε θα χει λογικά . γενικά καλή ήταν απλά εγώ που προτιμώ το σκοτεινό περιβάλλον ήθελα va πάνελ. Σ αυτά τα λεφτά καλή καλή περίπτωση είναι

2 λεπτά πριν, andreaspA είπε

για πεταμα.

Πηρε ο γειτονας απο πανω 1 εβδομαδα πριν απο εμενα την q65 την Samsung. Μολις την ειδα ξενερωσα. Οταν ηρθε δε και η TCL μου... θελει να βαλει τα κλαμματα αλλα ντρεπεται.

Eυχαριστώ και τους δύο. 

Αποφάσισα να μην πέσω στην παγίδα του payzy και πάρω κάτι που δεν ήθελα. Και εγώ μετά από αρκετό ψάξιμο είχα καταλήξει στην 55C635. Δυστυχώς ο Γερμανός δεν την έχει καν σαν κωδικό αν είχε την 65άρα έστω (λέει Μη διαθέσιμο, αλλά θα πάρω να ρωτήσω) θα την είχα κλείσει ήδη. Απλά η 55C735 είναι overkill για εμένα πιστεύω δεν την χρειάζομαι πάρα πολύ την τηλεόραση γενικά είμαι ήδη 8 χρόνια χωρίς τηλεόραση. Οπότε απλά θα περιμένω σε κάποια αντίστοιχη προσφορά στο άμεσο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 55αρα δεν την έχουν καν στο site πλέον. Τελείωσε κ η 65αρα ε. Λογικό ήταν πολύ καλή για την τιμή. Πάντως αφού την 65αρα την έχει ακόμα στο site ίσως βγάλει κάποια τεμάχια. Αν την πετύχω θα σου στείλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Satzik είπε

Την 55αρα δεν την έχουν καν στο site πλέον. Τελείωσε κ η 65αρα ε. Λογικό ήταν πολύ καλή για την τιμή. Πάντως αφού την 65αρα την έχει ακόμα στο site ίσως βγάλει κάποια τεμάχια. Αν την πετύχω θα σου στείλω 

η 65ρα ανεβοκατεβαίνει στο site του γερμανου. να το παρακολουθεί όποιος ενδιαφέρεται. φίλος που είδε τη δικιά μου και ψήθηκε για αγορά, κατάφερε από κυριακή που προσπαθούσε να την τσιμπήσει χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Eυχαριστώ και τους δύο. 

Αποφάσισα να μην πέσω στην παγίδα του payzy και πάρω κάτι που δεν ήθελα. Και εγώ μετά από αρκετό ψάξιμο είχα καταλήξει στην 55C635. Δυστυχώς ο Γερμανός δεν την έχει καν σαν κωδικό αν είχε την 65άρα έστω (λέει Μη διαθέσιμο, αλλά θα πάρω να ρωτήσω) θα την είχα κλείσει ήδη. Απλά η 55C735 είναι overkill για εμένα πιστεύω δεν την χρειάζομαι πάρα πολύ την τηλεόραση γενικά είμαι ήδη 8 χρόνια χωρίς τηλεόραση. Οπότε απλά θα περιμένω σε κάποια αντίστοιχη προσφορά στο άμεσο μέλλον.

65 αρα προχτες ειχε μια γερμανο νεα σμυρνης που πηρα την 55αρα την δικια μου...αν δωσεις το κωδικο στην εξυπηρετηση σου λενε που εχει στοκ.

Ο κωδικος για 55 ειναι 20415729 και για την  65 20415728

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 55ρα εμφανίστηκε μερικές φορές χθες με "χαμηλή διαθεσιμότητα" όπου και απέτυχα να προλάβω να τη παραγγείλω. Για του λόγου το αληθές επισυνάπτω και screenshot. Συμφορουμίτης επίσης το επισήμανε στο αντίστοιχο τόπικ στις προσφορές. 

Spoiler

image.png.241e12c3a90c6aa3fe0dbbcf10a28ba0.png

Το απόγευμα όμως αφού είχα προετοιμαστεί καταλλήλως (είχα αποθηκευμένη διεύθυνση και αριθμό κάρτας, όριο συναλλαγών στα 600 ευρώ και γεμισμένη payzy με αρκετό υπόλοιπο), πάρα πολύ γρήγορα πήγα σε παραγγελία.
Το αποτέλεσμα; Η πληρωμή απορρίφθηκε από το γερμανό. Τους πήρα τηλ. πάλι και μου λένε μάλλον κάποιος πρόλαβε πριν από μένα για λίγα δευτερόλεπτα. Επίσης οι 55ρες c635 δεν υπάρχουν πλέον ούτε σε καταστήματα, οι 65ρες υπάρχουν σε κάποια τοπικά οπότε με τηλέφωνο μπορείτε να αρπάξετε κάποιο αν θέλετε. 

Spoiler

 

image.png.d860fa4e5e318b90836a868f218026a6.png

 

 

Επεξ/σία από muspozepsu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται. Τελικά υπήρχε μόνο στην Νέα Σμύρνη 55C635 την έκανα κράτηση και θα πάω να την πάρω (μπορεί να έχει και άλλο κομμάτι).

Και 65'' έχει σε 4 καταστήματα (Νέα Σμύρνη, Αιγάλεω τα άλλα δεν τα θυμάμαι).

Τελικά από τα καταστήματα τα βρίσκεις πολύ πιο εύκολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...