Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πάνω που είδα και αναφέρθηκε πιο πάνω το Sekiro

 

Τέτοια πείτε μου. Όχι μόνο έχει επικούς κώλους, έχει και επικό gameplay. Πάει όντως day one αν είναι έτσι.

  • Like 2
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

-Performance mode applies a common 1440p resolution at a constant 60fps.

- Balanced mode renders at a common 1440p resolution with a 4K output using TAAU. Its framerate suffers some drop, but maintains its performance at 60fps normally.

- The resolution mode reaches 2160p in exchange for limiting the framerate to 30fps.

- As for the graphic settings, there are no significant changes between modes beyond the anisotropic filtering and the LOD of some distant textures.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Fulgore είπε

-Performance mode applies a common 1440p resolution at a constant 60fps.

- Balanced mode renders at a common 1440p resolution with a 4K output using TAAU. Its framerate suffers some drop, but maintains its performance at 60fps normally.

- The resolution mode reaches 2160p in exchange for limiting the framerate to 30fps.

- As for the graphic settings, there are no significant changes between modes beyond the anisotropic filtering and the LOD of some distant textures.

Πέρα από την πλάκα, το παιχνίδι αποτελεί ευχάριστη έκπληξη καθώς, εκ πρώτης όψεως, φαίνεται καλοδουλεμένο. Βέβαια όλα αυτά πρέπει να επιβεβαιωθούν και στην πράξη. Πάντως όσο περνάει ο καιρός το hype ανεβαίνει.

Χρειαζόμαστε ένα νέο καλό ip αυτού του ειδους. Δεν το βλέπουμε πλέον συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Fulgore said:

-Performance mode applies a common 1440p resolution at a constant 60fps.

- Balanced mode renders at a common 1440p resolution with a 4K output using TAAU. Its framerate suffers some drop, but maintains its performance at 60fps normally.

- The resolution mode reaches 2160p in exchange for limiting the framerate to 30fps.

- As for the graphic settings, there are no significant changes between modes beyond the anisotropic filtering and the LOD of some distant textures.

Ενδιαφέρον το balanced mode. Αρκετά καλή ποιότητα φαίνεται να έχει και σε οθόνη με VRR θα έχει σχεδόν την ίδια αίσθηση με το performance, όσον αφορά τα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, παλαιότερα είχα δοκιμάσει το free trial του cyberpunk στο ps5. Εκανα delete και πηρα την ultimate, αλλά ακόμα λέει free trial στο εικονίδιο, λέτε να έχω θέμα? Εκανα restore licenses και εξακολουθεί να το λέει.

Εκανα κανονικά εγκατάσταση, και το update και το dlc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κ απο μενα έφυγε preorder για τα βυζιά της τακη κ το οτι εχει passcode με ελληνικά γραμματα :P 

*15 λεπτά το παιξα στο Πορταλ , με χάλασε η απόκρισή λογικά στη κονσόλα θα νε κομπλέ*

Επεξ/σία από sndev
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και εγώ το demo. 

Νομίζω πως είναι ένα καλοδουλεμένο παιχνίδι με ωραίο fun gameplay (μια χαρά έκανα τα dodge/parry τις περισσότερες φορές) και ωραία γραφικά γενικά. Από story δεν ξέρω τι θα λέει μιας και το demo είναι πολύ μικρό για να κρίνω. 

Επίσης στο balanced mode σε τηλεόραση χωρίς vrr έχει πολύ καλή και σταθερή απόδοση κάτι που από μόνο του είναι ένα +.

Σίγουρη αγορά για εμένα διότι μου αρέσουν τα "εύκολα" soulslike. Θυμίζει αρκετά jedi survivor το combat με περισσότερα animations και skills.

Οκ και οι αναλογίες καλές είναι 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, music_lover είπε

Με λίγα λόγια πληρώστε το optimization που βαριούνται να κάνουν οι devs. Το έπιασα. Παω στοίχημα πάλι θα βγαίνουν games που θα τρέχουν κάκιστα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομίζω θα εχει ταβάνι τα 600Ε παραπάνω πιστευω  δεν δικαιολογείται για κονσολα , με το απλο να παει στα 450Ε , το ps4 pro ειχε 400Ε με το απλο στα 300(?).....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...