Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα θα κάνω βιντεοκληση για εγγραφή. Τι περίπου ρωτάνε; Για προσφορές; Μου είπανε ότι διαρκεί 15 λεπτά… πολλά δεν είναι;;; Σε τι αποσκοπεί η βιντεοκληση; Έχω καταθέσει ότι έγγραφα χρειάζονται. 

Η βιντεοκλήση περιορίζεται στην ταυτοποίηση των στοιχείων. Τίποτε άλλο. 5-10 λεπτά υπόθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έκανα λογαριασμό, η βιντεοκλήση ήταν αστεία, 3' υπόθεση.

Έκανα top up με κάρτα, όλα καλά.

Προσπαθώ να κάνω τραπεζική μεταφορά από revolut, παίρνω μήνυμα ότι το account number είναι λάθος.

Έκανα copy paste τα στοιχεία του λογαριασμού, δεν έκανα τίποτα χειροκίνητα και τίποτα, 3 φορές δοκίμασα και η Revo δεν κάνει την μεταφορά επειδή είναι λάθος το account number.

Έχει τύχει σε άλλον;

Κάνετε εσείς κανονικά μεταφορά από revolut σε payzy;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekkli είπε

Μόλις έκανα λογαριασμό, η βιντεοκλήση ήταν αστεία, 3' υπόθεση.

Έκανα top up με κάρτα, όλα καλά.

Προσπαθώ να κάνω τραπεζική μεταφορά από revolut, παίρνω μήνυμα ότι το account number είναι λάθος.

Έκανα copy paste τα στοιχεία του λογαριασμού, δεν έκανα τίποτα χειροκίνητα και τίποτα, 3 φορές δοκίμασα και η Revo δεν κάνει την μεταφορά επειδή είναι λάθος το account number.

Έχει τύχει σε άλλον;

Κάνετε εσείς κανονικά μεταφορά από revolut σε payzy;

Από Revolut έχω μεταφέρει μόνο μέσω topup.
Αλλά το σφάλμα που αναφέρεις είναι ακριβώς το ίδιο που υπήρχε στην αρχή από ελληνικές τράπεζες προς Revolut, δεν είχαν περασμένο το Swift/BIC code στο σύστημα τους.
Είναι νέο ίδρυμα ηλεκτρονικού χρήματος, πρέπει να γίνει ενημέρωση στο σύστημα της Revolut, που θα γίνει εάν αρκετοί χρήστες το ζητήσουν.

Μίλα μαζί τους στο chat της Revolut. Link με το Swift/BIC code
https://www.theswiftcodes.com/greece/cpemgra2/


Μέχρι τότε φόρτιση μέσω topup.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2023 στις 4:33 ΜΜ, nikgav είπε

Παιδιά καλησπέρα, χρησιμοποιώ το Payzy σαν κύρια τράπεζα και όλες οι συναλλαγές γίνονται απο εκεί. Το τελευταίο καιρό καθυστερεί πολύ το login με Face ID. Εχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Φτάνει σχεδόν 20 secs κάποιες φορές.. Έχω ios σε τελευταία έκδοση (16.6). Επικοινώνησα με το support και λένε ότι δεν εντοπίζουν κάτι και να δοκιμάσω να μπαίνω με Password... Σε άλλες τράπεζεσ δεν έχω τέτοιο θέμα. Τη χρησιμοποιώ να πω την αλήθεια κυρίως λόγω του cashback..

Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Το login με Face ID είναι άμεσο. 
 

Και τον Σεπτέμβριο μπαίνεις στο payzy app και κάθε φορά που εξοφλείς τον RF λογαριασμό σου κερδίζεις 2% της αξίας του κάθε λογαριασμού σου σε €!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νεα προωθητικη ενεργεια. Με καθε συσταση ο νεος πελατης παιρνει 10€ και αυτος που εκανε τη συσταση 5€. Οποιος ενδιαφερεται να κανει λογαριασμο ας μου στειλει για να το δωσω link για την εγγραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, 

Ενδιαφέρομαι να γίνω χρήστης. 

Θέλω να ρωτήσω:

1. Σχετικά με τις χρεώσεις: Αν κάνω φόρτιση μέσω κάρτας άλλης τράπεζας (πχ eurobank/Πειραιώς) έχω χρέωση από την τράπεζα? Διαβάζω πως δεν υπάρχει χρέωση της cosmote, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο αν χρεώνει η τράπεζα. 

2. Μπορώ να έχω 2 virtual κάρτες, μια εγώ στο κινητό μου και τη δεύτερη η γυναίκα μου στο δικό της; Εναλλακτικά μπορούμε να περάσουμε την ίδια virtual κάρτα σε 2 κινητά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Kαλησπέρα, 

Ενδιαφέρομαι να γίνω χρήστης. 

Θέλω να ρωτήσω:

1. Σχετικά με τις χρεώσεις: Αν κάνω φόρτιση μέσω κάρτας άλλης τράπεζας (πχ eurobank/Πειραιώς) έχω χρέωση από την τράπεζα? Διαβάζω πως δεν υπάρχει χρέωση της cosmote, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο αν χρεώνει η τράπεζα. 

Αναφορικά με το ερώτημα αυτό, εφόσον γίνει φόρτιση με κάρτα (χρεωστική/πιστωτική) δεν υφίσταται κάποια χρέωση ούτε από πλευράς Cosmote ούτε από πλευράς Τράπεζας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Kαλησπέρα, 

Ενδιαφέρομαι να γίνω χρήστης. 

Θέλω να ρωτήσω:

1. Σχετικά με τις χρεώσεις: Αν κάνω φόρτιση μέσω κάρτας άλλης τράπεζας (πχ eurobank/Πειραιώς) έχω χρέωση από την τράπεζα? Διαβάζω πως δεν υπάρχει χρέωση της cosmote, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο αν χρεώνει η τράπεζα. 

2. Μπορώ να έχω 2 virtual κάρτες, μια εγώ στο κινητό μου και τη δεύτερη η γυναίκα μου στο δικό της; Εναλλακτικά μπορούμε να περάσουμε την ίδια virtual κάρτα σε 2 κινητά; 

Για καταθεση δεν εχει χρεωση. Επισης η ιδια καρτα μπορει να περαστει σε δυο συσκευες. Αν θες να βγαλεις 2η virtual καρτα μπορεις και κοστιζει 1€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. 

Αψογα, θα γίνω και εγώ χρήστης. Μια virtual σε δύο κινητά, περασμένη στο wallet για τα καθημερινά έξοδα συμφέρει με το 1% επιστροφή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. 

Αψογα, θα γίνω και εγώ χρήστης. Μια virtual σε δύο κινητά, περασμένη στο wallet για τα καθημερινά έξοδα συμφέρει με το 1% επιστροφή. 

Θες link;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2023 στις 12:03 ΠΜ, runner69 είπε

Πλήρωσα με RF λογαριασμό της ΔΕΗ και ενώ μου εδωσε τα coins αμεσα και έχουν περάσει 3 γεμάτες εργάσιμες, δεν το εχει μετρήσει στις δαπάνες μείωσης φόρου και κάτι μου λέει ότι δεν θα το μετρήσει. Τσεκάρετε και οι υπολοιποι γιατι μου βρωμαει bug.

~3,5 μήνες μετά μου απαντησε το support οτι στην ΑΑΔΕ θα στείλουν κανονικά και τις συναλλαγές RF παρόλο που στο application φαινεται να μην μετράνε στο αφορολόγητο και ότι θα διορθώσουν το bug στο μέλλον. Να πω την αληθεια περιμενα πιο γρηγορα αντανακλαστικα για τραπεζική υπηρεσια αλλά τέσπα. Αντε να δούμε πότε θα βάλουν και τις κατηγορίες δαπανών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την εγγραφή μου και προχώρησα σε έκδοση virtual κάρτας. Παρότι έλεγε "άμεση έκδοση" δεν έχει εμφανιστεί ακόμη. 

Πόσο καιρό παίρνει αυτό το στάδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CHRISpros είπε

Εκανα την εγγραφή μου και προχώρησα σε έκδοση virtual κάρτας. Παρότι έλεγε "άμεση έκδοση" δεν έχει εμφανιστεί ακόμη. 

Πόσο καιρό παίρνει αυτό το στάδιο?

Αμεσα βγαινει, για ξαναμπες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Αμεσα βγαινει, για ξαναμπες 

Πριν 5 ώρες το έκανα και δεν έχει εμφανιστεί ακόμη. 

Στην ενότητα "κάρτες" εμφανίζει μόνο την επιλογή "έκδοση κάρτας" και αν πατήσω πάνω μου γράφει τις οδηγίες για έκδοση δεύτερης κάρτας. Δηλαδή σαν να έχω την 1η, αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά. 

Εκτός αν πρέπει να ψάξω καπου αλλού! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...