Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα χθες το βράδυ, άνοιξα ticket στις 23:30 και μου απάντησαν στις 4:35 το πρωί 

"Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως έχει εντοπιστεί συστημική δυσλειτουργία. Η ομάδα του payzy ήδη εργάζεται για την επίλυσή του!

Σου ζητάμε συγγνώμη για την αναστάτωση. Θα φροντίσουμε να ενημερωθείς με την αποκατάσταση του ζητήματος." 

 

Edit: το διόρθωσαν 

"Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως το payzy app επέστρεψε δριμύτερο, έχει αποκατασταθεί η συστημική δυσλειτουργία και μπορείς να πραγματοποιείς και πάλι τις συναλλαγές σου με payzy."

 

Επεξ/σία από Polemical
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όλο το καλοκαίρι και μέχρι 31/08/2023, μπαίνεις στο payzy app και κάθε φορά που εξοφλείς τον RF λογαριασμό σου κερδίζεις 2% της αξίας του κάθε λογαριασμού σου σε €!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, enterhere είπε

Για όλο το καλοκαίρι και μέχρι 31/08/2023, μπαίνεις στο payzy app και κάθε φορά που εξοφλείς τον RF λογαριασμό σου κερδίζεις 2% της αξίας του κάθε λογαριασμού σου σε €!

Ναι κερδιζεις 2% και δεν μετραει στο αφορολογητο γιατι εχει bug που δεν λεει να φτιαξει αν και της εχει γινει αναφορα κοντα 2 μηνες τωρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, runner69 said:

Ναι κερδιζεις 2% και δεν μετραει στο αφορολογητο γιατι εχει bug που δεν λεει να φτιαξει αν και της εχει γινει αναφορα κοντα 2 μηνες τωρα.

 

Το έχω απορία πώς γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που να γκρινιάζουν για το αφορολογητο.

Είναι αδύνατο να μη μπορείς να συμπληρώσεις το 30% κι ας μη μετρήσουν μερικές συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, runner69 said:

Ναι κερδιζεις 2% και δεν μετραει στο αφορολογητο γιατι εχει bug που δεν λεει να φτιαξει αν και της εχει γινει αναφορα κοντα 2 μηνες τωρα.

 

Δε μετρανε ολες οι συναλλαγες ή οι RF;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimmysss! είπε

Δε μετρανε ολες οι συναλλαγες ή οι RF;

Οι κανονικες μετρανε, φαινονται και στις δαπανες οταν κανεις τη δηλωση, αλλα δεν γραφει πχ Cosmote Payments οπως οι υπολοιπες τραπεζες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bitbit είπε

Το έχω απορία πώς γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που να γκρινιάζουν για το αφορολογητο.

Είναι αδύνατο να μη μπορείς να συμπληρώσεις το 30% κι ας μη μετρήσουν μερικές συναλλαγές.

αν δεν μετρανε με το rf που συνηθως για να μην μπω παντα ειναι τα μεγαλυτερα ποσα 3ψηφια και ανω τοτε .... να πληρωνω με καρτα στο ψιλικατζη για να πιασω το αφορολογητο ειναι κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Titos301 said:

αν δεν μετρανε με το rf που συνηθως για να μην μπω παντα ειναι τα μεγαλυτερα ποσα 3ψηφια και ανω τοτε .... να πληρωνω με καρτα στο ψιλικατζη για να πιασω το αφορολογητο ειναι κριμα

εντάξει δε νομίζω να μη μετράνε. Αν υπάρχει κάποιου ειδους bug πιστεύω θα διορθωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Bitbit είπε

Το έχω απορία πώς γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που να γκρινιάζουν για το αφορολογητο.

Είναι αδύνατο να μη μπορείς να συμπληρώσεις το 30% κι ας μη μετρήσουν μερικές συναλλαγές.

Υπαρχουν 10αδες λογοι. Καταρχας το 30% ειναι μονο για οσους ειναι κατω του αφορολογητου 8636€. Οσοι ειναι παραπανω, δεν ειναι 30%. Ειναι παραπανω αφου υπολογιζεται με βαση το φορολογητεο εισοδημα, δηλ οχι με 100% των χρηματων που εισπρατεις αλλα και με χρηματα που δεν εισεπραξες ποτε γιατι τα πληρωνες ως φορο καθε μηνα.

Επισης υπαρχουν ενα σωρο σοβαρες συναλλαγες οπως ενοικιο, κοινοχρηστα (αν τα δινεις cash σε ιδιωτη) που δεν μετρανε. Για να μην μιλησω για πληρωμη τμηματος μισθου απο τις εταιριες σε "ειδος", κοινως καρτες σουπερμακετ και αρα χανεις και απο εκει τις συναλλαγες. Για να μην μιλησω για τις συναλλαγες τύπου "μας χαλασε το pos". Ή να πουμε για καποια επαγγελματα που δεν ξερουν καν τι θα πει αποδειξη ;

Αρα αν τα μαζεψεις ολα αυτα και βαλεις οτι και η ΔΕΗ ειναι τριψηφια σε €, τοτε μπορει να δημιουργησει προβλημα σε καποιον. Προσωπικα θα τα μαζεψω αλλα αλλοι μπορει να εχουν προβλημα.

3 ώρες πριν, jimmysss! είπε

Δε μετρανε ολες οι συναλλαγες ή οι RF;

Οι RF της payzy δεν μετρανε γιατι εχουν bug.

1 ώρα πριν, Titos301 είπε

αν δεν μετρανε με το rf που συνηθως για να μην μπω παντα ειναι τα μεγαλυτερα ποσα 3ψηφια και ανω τοτε .... να πληρωνω με καρτα στο ψιλικατζη για να πιασω το αφορολογητο ειναι κριμα

Αναλογα την υπηρεσια , μπορεις να πληρωνεις με την καρτα και online απο τα site τους πχ ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ

1 ώρα πριν, Bitbit είπε

εντάξει δε νομίζω να μη μετράνε. Αν υπάρχει κάποιου ειδους bug πιστεύω θα διορθωθεί

Καλυτερα ας εκφραζουμε αποψη με το τι συμβαινει, οχι με το τι νομιζουμε. Και ναι εχουν προβλημα που δεν εχουν διορθωσει. Αν πληρωσε καποιος προσφατα και το εφτιαξαν, ας ενημερωσει.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Bermudakias33 είπε

Αν βάλω πάγια εξόφληση λογαριασμών (πχ Ρεύμα και νερό) θα έχω επιστροφή 1%;

Επίσης, έχει κάποια χρέωση για τις πάγιες;

Δεν νομίζω ότι έχει παγιες πληρωμές η payzy..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Ισχύει ακόμα το 2% για τις rf πληρωμές?

ναι ισχυει απλα ειναι safe? θελω να πληρωσω 1η φορα ενα λογαριασμο δεη 300€ μην φαω καμια ταπα

image.png.94b3369e14a618bde30f2e24975e16fd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Titos301 είπε

ναι ισχυει απλα ειναι safe? θελω να πληρωσω 1η φορα ενα λογαριασμο δεη 300€ μην φαω καμια ταπα

image.png.94b3369e14a618bde30f2e24975e16fd.png

Safe ειναι, εχω φτασει κοντα στους 10 λογαριασμους επιτυχως.

Προφανως πιανει με οσους εχουν RF μονο (πχ ΕΥΔΑΠ δεν πιανει). Με ΔΕΗ δεν θα εχεις θεμα.

Μολις βαλεις το RF θα σου βγαλει που ανηκει ο λογαριασμος και βαζεις το ποσο (προμηθεια 40 λεπτα, εκτος για λογαριασμους κοσμοτε που δεν εχει προμηθεια)

That's all

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Titos301 είπε

ναι ισχυει απλα ειναι safe? θελω να πληρωσω 1η φορα ενα λογαριασμο δεη 300€ μην φαω καμια ταπα

image.png.94b3369e14a618bde30f2e24975e16fd.png

safe ειναι να το πληρωσεις αλλα δεν θα μετρησει στις δαπανες μειωσης του αφορολογητου. Εκτος και αν το εφτιαξαν. Το δοκιμαζεις και μας λες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...