Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, runner69 είπε

Γιατι υπαρχει αλλος τροπος να πληρωσεις ;

ΥΓ. 5η εργασιμη που περασε και δεν μετραει το RF της ΔΕΗ στο αφορολογητο.

Φυσικά!

Μέσα από την εφαρμογή όταν πατήσεις στο Μπάνερ ανοίγει η κάμερα, σκαναρει το έντυπο ή πληκτρολογείς το RF και κάνεις την πληρωμή.

Μόνο έτσι παίρνεις τα Coins x2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 292
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, daPro7 είπε

εφτιαξα και εγώ payzy και επειδή έχω cosmote μου εδωσε 10 ευρώ δώρο..Για πείτε τι παίζει εδώ?Εσείς πληρώνετε μόνο με pz για να μαζεύετε coins?

εχει 1% cashback για αγορες πχ. μαγαζια,ερστιατορια κτλ κτλ 

εγω το χρησιμοποιω κυριως για το bonus που δινει στην ανανεωση του καρτοκινητου μου (whatsup)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, kormos είπε

Φυσικά!

Μέσα από την εφαρμογή όταν πατήσεις στο Μπάνερ ανοίγει η κάμερα, σκαναρει το έντυπο ή πληκτρολογείς το RF και κάνεις την πληρωμή.

Μόνο έτσι παίρνεις τα Coins x2

Σε ρωταω ρε συ πως αν υπαρχει εναλλακτικη πληρωμη απο την payzy με RF και μου λες φυσικα και μου εξηγεις τον τροπο που πληρωσα.  :lol:

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, runner69 είπε

Σε ρωταω ρε συ πως αν υπαρχει εναλλακτικη πληρωμη απο την payzy με RF και μου λες φυσικα και μου εξηγεις τον τροπο που πληρωσα.  :lol:

Έκανες τον τρόπο αυτό και δεν πήρες τα Coins X2?

Εγώ σε άλλη δοκιμή που είχα κάνει είχα ορίσει την payzy κάρτα από web με RF και απλά έδωσε Coins X1

 

Κάπου το χάσαμε στη "μετάφραση" 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kormos είπε

Έκανες τον τρόπο αυτό και δεν πήρες τα Coins X2?

Εγώ σε άλλη δοκιμή που είχα κάνει είχα ορίσει την payzy κάρτα από web με RF και απλά έδωσε Coins X1

 

Κάπου το χάσαμε στη "μετάφραση" 🙃

Μια χαρά πήρα τα coins επί 2. Αυτό που έχω γράψει είναι ότι δεν μέτρησε στο αφορολογητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εμφανίζονται αυτόματα οι συναλλαγές στη φορολογική για το αφορολόγητο . Το κοίταξα χθες. Επίσης στην εφαρμογή δεν κατηγοριοποιεί τα έξοδα. Όποτε τζίφος.

1)Πρέπει να τα βάλουμε χειροκίνητα 

2) στην εφαρμογή σου εμφανίζει το συνολικό ποσο για το αφορολόγητο ωστόσο δεν τα κατηγοριοποιεί . Όποτε καλό μας ψάξιμο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akis_supernatural είπε

Δεν εμφανίζονται αυτόματα οι συναλλαγές στη φορολογική για το αφορολόγητο . Το κοίταξα χθες. Επίσης στην εφαρμογή δεν κατηγοριοποιεί τα έξοδα. Όποτε τζίφος.

1)Πρέπει να τα βάλουμε χειροκίνητα 

2) στην εφαρμογή σου εμφανίζει το συνολικό ποσο για το αφορολόγητο ωστόσο δεν τα κατηγοριοποιεί . Όποτε καλό μας ψάξιμο 

Εμενα της payzy βγαινει στη φορολογικη κανονικα. Απλα δεν βγαζει ονομα φορεα (πχ alphabank, εθνική κτλ)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Εμενα της payzy βγαινει στη φορολογικη κανονικα. Απλα δεν βγαζει ονομα φορεα (πχ alphabank, εθνική κτλ)

Που το βλέπεις ότι το περνάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gousgounakos είπε

Που το βλέπεις ότι το περνάει;

Οταν πας στις δαπανες με ηλεκτρονικα μεσα στο Ε1 (πριν το δηλωσεις προφανως) σου βγαζει μια λιστα ποσα εχουν ξοδευτει και σε ποιον φορεα (Θα κρυψω ποσα για ευνοητους λογους). Το "κενο" στη 3η σειρά έχει ενα Χ ποσό το οποίο είναι ολόιδιο με το ποσό που έχει η payzy στις δαπάνες (το οποίο μπορείς να δείς αν πάς πορτοφόλι, 3 τελείες πάνω δεξιά και πατήσεις "Δαπάνες μείωσης φόρου".

Να τονίσω ότι δεν ξέρω αν έχει σημασία και πρέπει να γράφει Payzy/Cosmote Payments στο προαναφερόμενο κενό, αλλά εφόσον το ποσό αναφέρεται αυτόματα πιστεύω είμαστε καλυμμένοι

image.png.1193ad8bf5b311cf484ca39b2dc8bf69.png

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2023 στις 8:31 ΜΜ, kormos είπε

Φυσικά!

Μέσα από την εφαρμογή όταν πατήσεις στο Μπάνερ ανοίγει η κάμερα, σκαναρει το έντυπο ή πληκτρολογείς το RF και κάνεις την πληρωμή.

Μόνο έτσι παίρνεις τα Coins x2

Εγω που πηγα ετσι να πληρωσω ΔΕΗ μου εβγαλε 0.40 ευρω προμηθεια για δεη κανα 400 ευρω παντως ενω οταν πας απο το επισημο σιτε μεσω RF που βαζεις εσυ τα στοιχεια ειναι 0% προμηθεια

 

Αναμενω να δω στην εκαθαρριση το 1% αντι για 2% οπου και θα στειλω να ρωτησω-γκρινιαξω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, JustAnotherZombie είπε

Εγω που πηγα ετσι να πληρωσω ΔΕΗ μου εβγαλε 0.40 ευρω προμηθεια για δεη κανα 400 ευρω παντως ενω οταν πας απο το επισημο σιτε μεσω RF που βαζεις εσυ τα στοιχεια ειναι 0% προμηθεια

 

Αναμενω να δω στην εκαθαρριση το 1% αντι για 2% οπου και θα στειλω να ρωτησω-γκρινιαξω...

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια δεν υπαρχει site της ΔΕΗ που πληρωνεις με RF. Εκει πληρωνετε με καρτα. Μην τα μπερδευετε μεταξυ τους. Αλλο πληρωμη με καρτα αλλο πληρωμη με RF. Το οτι βαζετε το RF  στο site της ΔΕΗ για να κανει το reference, δεν σημαινει οτι πληρωνετε με RF. Ειναι καναλι τραπεζας, καναλι καρτας. Και ο kormos παραπανω που το ανεφερε, καναλι καρτας χρησιμοποιησε. Εκει προφανως θα παρει το 1% και ειναι ξεκαθαρο. Οταν συμπληρωνεις στοιχεια καρτας σε καποια φορμα, ειναι ξεκαθαρο οτι πληρωνεις με καρτα . Ουτε γκρινιες χρειαζονται για αυτο, ουτε τιποτα.

Γκρινια χρειαζεται που δεν εχουμε καν λιστα αφορολογητου και ποσο μαλλον χωρισμενη σε groups.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ τα είχα πει καλά, τα είχα εξηγήσει ωραία (σαν τον Αλέφα)

(Ήταν προ προωθητικής ενέργειας payzy, με το 2% μέσω RF)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2023 στις 8:10 ΠΜ, daPro7 είπε

εφτιαξα και εγώ payzy και επειδή έχω cosmote μου εδωσε 10 ευρώ δώρο..Για πείτε τι παίζει εδώ?Εσείς πληρώνετε μόνο με pz για να μαζεύετε coins?

και εγώ καινούριος είμαι...Δεν είδα ουσιαστικές διαφορές με payzy και πιστωτική από Τράπεζα...Με 1000 ευρώ αγορές από Σκλαβενίτη-Μασούτη ( εκεί πάνε όλα τα λεφτά σχεδόν ), έχεις ίδιο κέρδος 10 ευρώ...

Στις 13/6/2023 στις 1:17 ΜΜ, Titos301 είπε

εχει 1% cashback για αγορες πχ. μαγαζια,ερστιατορια κτλ κτλ 

εγω το χρησιμοποιω κυριως για το bonus που δινει στην ανανεωση του καρτοκινητου μου (whatsup)

τι bonus δίνει ;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...