Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 292
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

και εγώ καινούριος είμαι...Δεν είδα ουσιαστικές διαφορές με payzy και πιστωτική από Τράπεζα...Με 1000 ευρώ αγορές από Σκλαβενίτη-Μασούτη ( εκεί πάνε όλα τα λεφτά σχεδόν ), έχεις ίδιο κέρδος 10 ευρώ...

τι bonus δίνει ;;

https://www.cosmote.gr/online-ananeosh-whatsup

IMG_6284.jpeg.f260594a328de3e134b38c15a416da6f.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα που συνηθέστερα ψωνίζω ηλεκτρονικά, οπότε δεν μπορείς να εξαργυρώσεις τους πόντους από ΕΤΕ, η άμεσα (χωριστά απο συναλλαγή) εξαργυρώσιμη (κ σε "ρευστό") επιστροφή από Payzy είναι προτιμητέα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες χθες είχα 14ε στο PAYZY, το μεσημέρι μπαίνω να δώ και βλέπω -8Ε δηλαδη με καποιον τροπο εξαφανιστηκαν 22Ε , 14π ειχα μεσα και 8 που δεν ειχα(επισης wtf?) . Εστειλα στο support κ ακομη το βλεπουν απο χθες. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nermain είπε

Μάγκες χθες είχα 14ε στο PAYZY, το μεσημέρι μπαίνω να δώ και βλέπω -8Ε δηλαδη με καποιον τροπο εξαφανιστηκαν 22Ε , 14π ειχα μεσα και 8 που δεν ειχα(επισης wtf?) . Εστειλα στο support κ ακομη το βλεπουν απο χθες. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον; 

Στις κινήσεις τι σου δείχνει;

Αδύνατον να έχεις ορίσει κάποια αυτόματη πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kormos said:

Στις κινήσεις τι σου δείχνει;

Αδύνατον να έχεις ορίσει κάποια αυτόματη πληρωμή;

Τίποτα σαν να μην έγινε ποτέ. Είχα βάλει μόνο πάγια εντολή ΔΕΗ,  η οποία δεν έγινε γιατί είναι για αργότερα ( προφανώς το έβγαλα τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που την χρησιμοποιει απο περσι και να εκανε περσι πληρωμη σε κλαδο υγειας ; Τα εμφανιζει  φετος στα πεδια της φορολογικής δήλωσης στο σωστό 3ο πεδίο ; Ή ειναι ολα στο πρωτο ; Επειδη η Payzy δεν εμφανιζει κατηγοριες για το αφορολογητο.

 

2 εβδομαδες μετα την πληρωμη ΔΕΗ με RF και ακομα να μετρησει στο αφορολογητο. Εχω ανοιξει τικετ υποστηριξης εδω και 1 εβδομαδα και ειμαι στην αναμονη ποτε θα το δουν...Υποστηριξη αλα cosmote :rolleyes:

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2023 στις 1:08 ΠΜ, runner69 είπε

2 εβδομαδες μετα την πληρωμη ΔΕΗ με RF και ακομα να μετρησει στο αφορολογητο.

Επειδή δεν το γνωρίζω, υπάρχει όντως τρόπος να δεις αν κάποια συναλλαγή σου έχει μετρήσει στο αφορολόγητο τόσο σύντομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Επειδή δεν το γνωρίζω, υπάρχει όντως τρόπος να δεις αν κάποια συναλλαγή σου έχει μετρήσει στο αφορολόγητο τόσο σύντομα?

Μονο μπακαλικος, τραβωντας screenshots του υπολοιπου και της λιστας των συναλλαγων οταν θα ειναι υπο εκκαθαριση και τσεκαροντας μετα οταν θα εχει εκκαθαριστει. Η ιδιαιτερη περιπτωση του RF ομως ειναι οτι την εβγαλε εκκαθαρισμενη εξαρχης. Αρα πρεπει να το δεις πριν πληρωσεις.

Γενικα ειναι απαραδεκτο που δεν παρεχει λιστα συναλλαγων αφορολογητου και μαλιστα χωρισμενη σε κατηγοριες. Ειμαστε στο ελεος της κοσμοτε στο κατα ποσο θα τα εχει κανει σωστα.

ΥΓ. εχουν περασει 3 εβδομαδες μετα την πληρωμη με RF και εξακολουθει το προβλημα. Το ticket υποστηριξης ειναι ανοιχτο 2 εβδομαδες τωρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις εκανα ανανέωση what's up και δεν πήρα κάποια coins δώρο...Το πλήρωσα απτην εφαρμογή της what's up με επιλογή το payzy..μήπως έπρεπε να το πληρώσω απτην εφαρμογή της payzy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, daPro7 είπε

Μόλις εκανα ανανέωση what's up και δεν πήρα κάποια coins δώρο...Το πλήρωσα απτην εφαρμογή της what's up με επιλογή το payzy..μήπως έπρεπε να το πληρώσω απτην εφαρμογή της payzy?

θέλει 2 μέρες να εκκαθαριστεί η συναλλαγή και να δώσει τα coins

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει και χρησιμοποιώ για τις καθημερινές μου συναλλαγές την payzy για το 1% επιστροφη που δίνει. Επειδή είδα ότι έχει και 2% επιστροφή για τις RF πληρωμές είπα να πληρώσω το λογαριασμό για το κινητό μου μέσω αυτής. Τον λογαριασμό τον εξόφλησα Παρασκευή πρωί και έως και την ώρα του post ο λογαριασμός εκκρεμεί. 

Η συναλλαγή στην εφαρμογή της Payzy λέει ολοκληρωμένη εδώ και μέρες. 

Κάλεσα πριν λίγο το 13888 και μου λένε ότι δεν βλέπουν την πληρωμή και να τους στείλω το αποδεικτικό της συναλλαγής. Ανοίγοντας την εφαρμογή και πατώντας να δω το αποδεικτικό της συναλλαγής τρώω σφάλμα οπότε δεν έχω πρόσβαση. Η κοσμοτε μου λέει χωρίς αυτό δεν μπορούμε να προχωρήσουμε.

Ψάχνω να βρω πως μπορώ να έχω άμεση εξυπηρέτηση απο την Payzy και εν τέλει δεν υπάρχει τρόπος. Απο την κοσμοτέ μου είπανε μιλήστε με το τσατ αλλά το τσατ είναι ένα μποτάκι της κακιάς ώρας με 2 template απαντήσεις και μετά σου λέει ανοίξτε ticket. Είναι δυνατόν αδειοδοτημένος payment provider να μην έχει ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για επίλυση τέτοιων ζητημάτων; Ούτε debugging είμαι διατεθειμένος να κάνω, ούτε να περιμένω μια βδομάδα με πέρα δώθε στα μέιλ για να γίνει μια δουλειά δυο λεπτών που έπρεπε να 'χει γίνει 5 μέρες πριν. Και εννοείται ούτε κερατιάτικα επειδή έληξε ο λογαριασμός ενώ τον έχω πληρώσει.

Έχει μήπως κανένας παρόμοια εμπειρία; Και ξέρετε αν υπάρχει κανένα τηλέφωνο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρουν και στις πληροφορίες αυτοί που δέχονται την πληρωμή με rf πως μπορεί να κάνει να φανεί και πάνω απο 3 εργάσιμες

Σε κάθε περίπτωση όταν θα φανεί θα ισχύει απο την στιγμή που έγινε η πληρωμή, όχι όταν το λάβανε,  δεν πρέπει να περιμένεις τελευταία στιγμή να κάνεις την πληρωμή με μεταφορά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...